Тёмный
Egy Órás Férj
Egy Órás Férj
Egy Órás Férj
Подписаться
Teljes körű lakás és ház felújítással foglalkozunk.
@egyorasferj - Bakiparádé 4
2:08
День назад
@egyorasferj - beton terasz építés
4:07
3 месяца назад
@egyorasferj - villanyszerelés panelben
6:06
11 месяцев назад
@egyorasferj - Bakiparádé 3.
1:17
Год назад
@egyorasferj - bakiparádé 2.
1:44
Год назад
@egyorasferj - Terasz
2:51
Год назад
Комментарии
@attilafarkas5215
@attilafarkas5215 День назад
Mennyi ido volt a gipszkartonozas?
@apapapa2257
@apapapa2257 День назад
Szép munka. Követem
@egyorasferj
@egyorasferj 2 дня назад
Köszönöm szépen!
@gyongyihomoki328
@gyongyihomoki328 2 дня назад
Gratulálok, nagyon szép munka!😊
@norbikenez2560
@norbikenez2560 2 дня назад
Bármilyen üregképzés esetében fennál a penész és gombatelepek megjelenése. Énis tapasztalatból mondom. Saját szememmel láttam és ezek mikroszkopikus spórákat képesek fluidizálni a lakótérbe 4-5 éven belül. A gipszkarton ki-be lélegzi ezeket a párával együtt ami a szigetelőanyagot is átjárja. Voltaképpen a párazáró fólia is egy nagy humbuk. Mindent el kell adni. Közben nagyon veszélyes élettereket építenek arra nézve aki életvitelszerűen tartózkodik a falak között. A tetőtéri kialakítások sem kivételek. Csak az építők keresnek rajta. Műszeres vizsgálat igazolja, hogy jelenvan a spóra és a szálas szigetelőanyag is kis koncentrátumban a levegőben. Hát ennyit a sok allergiás emberről és aszmás betegről manapság. De a helyzet az, hogy ezek a falak hangban sem fognak semmit. Laktam lakásban ahol volt ilyen fal. Hangszigetelés nulla. A gipszkarton meg a gyapot 2%ot nem fog meg a zajból. A fémrögzőtők hőhidakat alkotnak és még az is előfordul, hogy rezonál a szerkezet ha szól a zene a szobában. Kár vitatni. Ezek tapasztalatok. De manapság mindennel etetik a népet. Abból van a píz😉
@Franckyhu
@Franckyhu 9 дней назад
Kedvenc mondatom: "évek óta így csináljuk"😀
@TheTirpak
@TheTirpak 10 дней назад
Nem a zuhanyzoval van a baj. Azzal h nem tudtok vakolni… az h meg nincs benne lefolyo… ha tapasztaltabb lennel akkor tudnad. Gondolom leirasat nem neztetek meg a vetelnelnh mi van benne. Mert az csak egy dolog h mit mond a kereskedo… am irigyellek h van ennyi idod videozgatni…
@garashan
@garashan 16 дней назад
Hát több sebből vérzik a dolog. Az első, ami igencsak felzaklatta a fülemet, hogy nem a kalapsínre vezeted rá a vezetéket. A kalapsín annak az alkatrésznek a neve, amire a kismegszakítók fel vannak rögzítve. Van olyan földelési kapocs, ami egyenpotenciálra hozza a kalapsínt is, de az nem ez. Ami szintén cseszi a szememet. Ha már 10 éve valaki "felújította" a hálózatot, akkor berakhatott volna igazán egy ÁVK-t. Ránézésre szépen szét vannak választva a PE és az N vezetők. Másrészt az a vékonyka átkötés a PE és az N sín között nem túl szabályos. A PEN vezetőre minimum 10 mm²-es keresztmetszetet ír elő a szabvány réz esetén, míg alumínium esetén legalább 16 mm²-t. Vagyis a PE és az N sín közé is legalább ekkorát kellett volna betenni. Az már más lapra tartozik, hogy a bejövő vezeték keresztmetszete se felel meg ennek. A 16A-es KMSZ-ekkel is probléma van. Nagy valószínűséggel a hálózat nem terhelhető 16A-el, így nem is tehető fel akkora KMSZ. Illetve a szokásos egyéb problémák: egy csavar alá maximum 1 vezetéket lehet tenni. Kivéve, ha erről a szerelvény gyártója másképpen nyilatkozik. De a videóban szereplő szerelvények nem alkalmasak több vezeték fogadására egy csavar alá. A sorolósínen el van törve a védőburkolat. A KMSZ-ek túl vannak húzva. Aki anno szerelte az valószínűleg nem volt szakképzett személy és biztos ami tuti alapon meghúzta ahogy a csövön kifért. Cserébe megnyílt a KMSZ burkolata is. Illetve ami nem teljesen tiszta, hogy 3 vezeték jön be az órától. Az egyik a fázis, a másik a jelölés alapján a nulla, a harmadik meg gondolom a PE lenne, de az nincs bekötve sehova. Miért?
@zoltanszabo3455
@zoltanszabo3455 16 дней назад
Az a baj hogy hiába huzatod át a lakásban réz vezetékkel az régi alut amikor a betápkábel még alu maradt mert az meg nem a tiéd hogy hozzányúlj.
@RenátóJoó-j6d
@RenátóJoó-j6d 16 дней назад
Ha a kismegszakítóba megy az alu a bemenetre, majd a kimenet sárgaréz, nincsen semmi baj. Közvetlen kontakt ne legyen köztük, tehát egy csoki is megoldás lehet. A wago meg pasztával is necces.
@jutka19550603
@jutka19550603 16 дней назад
@@RenátóJoó-j6d Pedig a pasztát pont ezért találták ki.
@RenátóJoó-j6d
@RenátóJoó-j6d 16 дней назад
@@jutka19550603 Csak sajnos a wagonál nem ér semmit. Nekem egett már össze vagók, pedig tele volt pasztával.
@danielsuranyi5070
@danielsuranyi5070 15 дней назад
@@jutka19550603 Csak sokan nem tudják hogy mi módon és formában lehet helyesen használni azt kötnek vele mindent mindenhol mindegyik fajtával....
@egyorasferj
@egyorasferj 11 дней назад
Igen, de eredetileg nem én csináltam, csak tüzet oltottam
@fecorekasi
@fecorekasi 17 дней назад
egy érvéghüvely nem lett volna elég?
@zoltanszabo3455
@zoltanszabo3455 16 дней назад
Az érvéghüvely is réz ott is oxidálódni fog idővel.
@danielsuranyi5070
@danielsuranyi5070 15 дней назад
​@@zoltanszabo3455 Ónozott rezet ne keverjük már a vörösrézzel....azért teljesen más tészta a kettő, az érvéghüvely anyaga nem lép káros reakcióba a vezetékkel.(lásd toldóhüvely ugyanúgy ónozott réz és teljesen jól megvan az alu és a réz is benne). A videóban látottról meg csak annyit, hogy jobb volt mint lett...ez gányolás nem villanyszerelés....
@egyorasferj
@egyorasferj 11 дней назад
A tömör alu betápvezetékre? Nem, mert akkor sem tudtam volna a vékony kalapsínre befogatni
@csavarhuzos
@csavarhuzos 17 дней назад
Több sebből vérzik. Egy csavar egy vezetéket tud megbízhatóan szorítani, hogy dupla kékek indulnak a fővezetéki sorkapocsból és utána mennek egy csavar alá ketten, az nem duplázza, hanem felezi a biztonságot, mert a kettőből egy könnyen kicsúszik, utána meg már a másik is. A másik, hogy a kék-zöld sárga egy helyen lehet szétválasztva és utána már tilos összekötni őket. Ha a fővezetéki sorkapocsból a PE és az N sínhez is viszel vezetéket, akkor egyrészt a PE-hez menő zöld-sárga kellene hogy legyen, másrészt a PE és N sínek összekötését meg kellett volna szüntetni. OK, a férj szintet hozza, de ha valakinek villanszerelési problémája van, miért nem hív inkább villanyszerelőt? :) Bár mondjuk feltételezem, hogy ezt az elosztót eredetileg villanyszerelő csinálta, ő is csinált "egy csavar alá kettőt" kötést, meg C16 kismegszakítót másfeles vezetékre.
@Zoli049
@Zoli049 17 дней назад
1,5-es MCu 16A-C?🤔 Jó kis TN-C-s kégli... 🤣
@garashan
@garashan 16 дней назад
Ez TN-C-S (azaz TN-common-separated), mint manapság az épületek 99%. Annyi a különbség az egyes régiókhoz képest, hogy itt a lakáselosztóban történik meg a szétválasztás (kivéve, ha a leszigszallagozott alu vezeték PE, mert akkor egy katyvasz az egész). Pl. apósomnál kvázi újra kellett köttetni a villanyt a szőlőhegyen egy vihar miatt. Amikor ezelőtt 40 évvel beköttette, akkor még nem ment előtte el a villany, így a szomszédon keresztül egy segédoszlopon át jött a delej. Egy vihar kidöntött egy fát és leszakadt a vezeték. A szolgáltató nem volt hajlandó a régi oszlopra visszakötni, mert szerintük annak már lejárt az ideje (az más lapra tartozik, hogy a másik szomszédnak pár hónappal később rákötöttek az oszlopra...). Valamint nekünk volt még egy saját oszlopunk is telken belül, aminek kutya baja se volt, de azt se engedték felhasználni. Ennél az oszlopnál váltott át a légkábel földkábellé anno. Új oszlopot kellett állítanunk és mivel anno 4 eres kábel ment be a présházba, amit nem lett volna gazdaságos cserélni, így PEN vezetővel álltak ki az óra alól. Természetesen az önállóan is számottevő földelést megkapta az új mérőhely, így a présházban sem kellett bajlódni az extra szonda leütéssel, mert bőven határ távolságon belül volt. Az ország másik felében öcsém egy társasházban lakik. Ott is 4 vezeték jön be a villanyórától a lakásba, pedig az relatív új építésű társasház. Hugomnál is PEN vezeték jött be a lakásba, de az 60+ éves társasház. Azt hálózat bővítés miatt most cseréltük ki a mai kornak megfelelő keresztmetszetre. Magamnak most szerelem a villanyt a tanyán, mert már bőven lejárt az ideje a meglévő vezetékeknek. Magamnak ragaszkodni fogok hozzá, hogy PEN vezetővel álljon ki a reg. szerelő. A miértre a válasz pedig az, hogy van jó pár komolyabb fém megmunkáló gépem is. Így a leendő műhelyembe gazdasági megfontolásból PEN-el álltam be. Nagy is a távolság, nagy is a keresztmetszet (16 mm²-es réz), így nagyon nem volt mindegy, hogy még 25%-al többet fizetek-e a kábelért vagy sem. A műhelytől a gazdasági épületekig is TN-C rendszer szerint fogok szerelni és helyben fog megtörténni a szétválasztás. A tanyán lévő távolságok amúgy is indokolttá teszik, hogy minden egyes épületnél legyen önállóan is számottevő földelés, így önmagában véve az, hogy TN-C rendszer szerint kerül oda a vezeték nem jelent extra költséget a TN-S szereléshez képest. Sőt az egyel kevesebb vezető miatt olcsóbb is a kábel.
@titkos22
@titkos22 17 дней назад
Ne haragudj! Ez nem teljesen szabványos. Lakás előszobán így nem szabad kötni, vagy is ez a mérővezetéki sorkapocs jó, csak utána azt a bizonyos kötést fixálni kéne. Pl. kalapsínre pattintva, ahova ez a sorkapocs való. :) Elosztóba, általában minden kötést fixen lehet csak végezni. Pl. wagohoz is van a kalapsínre pattintható modul, ezt is a kalapsínre kell pattintani. De legalább ez biztonságosabb, mint az előző konstrukció. :DD
@Zoli049
@Zoli049 17 дней назад
6-os MMAl, TN-C, már ezen a kicsin nem múlik.
@egyorasferj
@egyorasferj 11 дней назад
Nem haragszom. Mint a videóban mondom is, hogy átmeneti megoldás. Ezt este 11 óra után csináltam amikor is a lényeg az volt, hogy legyen áram biztonságosan. Amint hívnak, hogy csináljam meg rendesen látni fogjátok.
@danielsuranyi5070
@danielsuranyi5070 17 дней назад
@LVP
@VincenzoGamingVOD
@VincenzoGamingVOD Месяц назад
Gipszkarton és a gyapot közé érdemes tükörfóliát rakni ??
@6870johnny
@6870johnny 2 месяца назад
Azért ez elég érdekes. Jó pár videót megnéztem, és ha mennyezetre rakták gipszkartont ugyanezzel a technikával- szigetelés nélkül! - nem nagyon volt negatív hozzászólás. Penésszel kapcsolatos pláne.. de most hogy az oldalfalra kerül , nagyon nagy a baj :D . Ha a fal száraz , nem lesz penész. A gipszkarton pedig jobban segit a levegő páratartalmának fenntartásában mint a betonfal. Ha mégis lenne, akkor majd korrigálnak, bár én gipszkartonon akkor láttam penészt amikor már szétázott.. 65-70% páratartalomig a normál gipszkarton is birja , annyi meg nincs egy szobában.
@RootsyRockyReggae
@RootsyRockyReggae 2 месяца назад
Én úgy tudom belső utólagos hőszigetelésnél ytong pórusbetont szabad csak, hogy ne legyen penész probléma.
@egyorasferj
@egyorasferj 3 месяца назад
A fuga mióta nem vízzáró? Akkor minek van?
@egyorasferj
@egyorasferj 3 месяца назад
Kedves Zoltán! Szerintem te kifejezetten kanapé huszár vagy aki sosem csinalt ilyet.
@egyorasferj
@egyorasferj 3 месяца назад
Látom rengeteg szakember van köztetek. Eltelt azóta egy tél, a megrendelő hőérzete teljesen más volt mint korábban. Évek óta nem fázott éjszaka!
@nikolettasamu2080
@nikolettasamu2080 5 месяцев назад
Bocsánat, hogy kérdezek :ez vályog házban meg lehetne oldanunk? Köszönöm a választ!
@kazkaz591
@kazkaz591 5 месяцев назад
Vízszigetelni nem kellett volna?
@semmitnemfogadel
@semmitnemfogadel 5 месяцев назад
Pont ez jutott eszembe, meg egy kis hőszigetelés sem ártott volna........
@eejvadasz
@eejvadasz 5 месяцев назад
Nem nagyon szeretem ezt a típust mivel brutális a hőtágulása. Azért találták ki kiváltsák a sima decking board burkolatot. Egyébként ezt ahol kitalálták beton nélkül fa vázra szerelik mint egy színpadot. Ezért nincs baj a vízzel mert ami befolyik az a talajba jut.
@norbertkutus7174
@norbertkutus7174 5 месяцев назад
És azért az osztást fentről lefelé lenne jobb h a vágás ne tönt legyen. Ez csak esztétika . Kicsit izlésesebb .
@mihalybaksa771
@mihalybaksa771 5 месяцев назад
Hello.Egy kérdés:ha az alsó sor csempe egész,körülbelül mennyi lejtés van a lefolyó irányába ha a zuhanyzón kívüli rész vízszintes?🤔(csak mert nekem mindig ez a problémàm,egyébkènt szerintem ronda ha a felső (csempe)sor vágott)
@egyorasferj
@egyorasferj 6 месяцев назад
?
@CsokisMorisz
@CsokisMorisz 6 месяцев назад
Ügyes vagy! Egy apróság: legközelebb a mosdóhoz is 50-es csővel menjél, amit a szifon bekötésekor szűkíts csak 32-re. Ez így gyorsan el tud tömődni, a duguláselhárító -meg a tulaj- pedig imába fogja foglalni a neved.
@norbertkutus7174
@norbertkutus7174 5 месяцев назад
Pontosan ezt sajnos énsem értettem hirtelen H mondjuk ha több eszköz megy közben mind az 1 csövön akar kifojni . Inkább áldoznék rá plussz külön bekötő csatlakozóra mint így össze sűríteni. Amúgy szép lett . Ja és mindig az ajtóval szemben kezdjük falon a burkolást alap a burkolóknál .
@szotyi1980
@szotyi1980 7 месяцев назад
Nagyon hasznos videó, köszi szépen.
@egyorasferj
@egyorasferj 7 месяцев назад
Annyira szeretem a sok hozzáértő ember hozzászólását! Évek óta így csináljuk a nem sok millióba kerülő, azaz a megfizethető szigetelő falakat. Sosem penészedik, hisz nincs hol bejusson a nedvesség! Ezek mind mind csak rossz indulatú Google huszárok okoskodásai!
@gaborszalas9703
@gaborszalas9703 2 месяца назад
mi gátolja a pára bejutását a gyapothoz?
@laszloagyag3542
@laszloagyag3542 8 месяцев назад
Nem láttam a függőleges részek burkolasat és hogy zárták le a végeken. Mit kezdtek azokkal a csúnya lépcsőkkel?
@egyorasferj
@egyorasferj 4 дня назад
A lépcsőt nem kérték burkolni. A végeket L takaróléccel fedjük.el.
@Johnny5530
@Johnny5530 8 месяцев назад
Csak okulásként azoknak, akik olvassák: Hőszigetelésként működik valóban valamennyire (bár a csőnél érdekesen lett megoldva); de páratechnikailag nem megfelelő, mert a külső falon ugyanúgy le fog csapódni a pára, csak most még szellőzni sem fog tudni és be fog penészedni. Hangszigetelésnek meg azért nem jó, mert tele lett rakva rögzítőprofillal a régi fal, amin keresztül gyönyörűen átadja a hangokat a szerkezetnek (az ilyen szerkezeteket a lehető legkevesebb rögzítéssel kell készíteni, alacsony belmagasságnál el is lehet hagyni őket vastagabb gipszkarton profilnál; csak a padlón, az oldalprofiloknál és a mennyezeten rögzítünk szigetelő szivacs csíkkal (ami itt szintén kimaradt)). A hangszigetelések tömeg-rugó-tömeg elven működnek, a normál gipszkarton pedig túl könnyű az ilyen szerkezethez. Speciális lapokat kell használni és lehetőleg két rétegben.
@MK_Prince_
@MK_Prince_ 9 месяцев назад
Házat külső falon szigetelünk nem pedig belülről,ebben a formában fekete lesz a penésztől a karton mögött,teljesen lezártátok,az üveggyapot olyan lesz mint egy ázott szivacs,ezáltal szigetelni se fog.Rezgéscsillapító szallagot kelett volna rakni minden fallal és padlóval érintkező profil aljára,3 mm meg kelett volna emelni a lapokat is ékekkel a rést meg kitöltenni szilikonnal,és kőzetgyapotot kelett volna bele rakni üveggyapot helyett hogy ha már hangszigetelés is célnak volt kitüzve,a glettelést nem nevezném glettelésnek Q4 hez köze nincs de Q3 közelébe se jár,ilyen keskenyen nem lete karton falat glettelni,ide látom minden egyes tábla körvonalát festés után.Csak gondoljunk bele hogy 1600 ember látta ezt a videót,sokan hozzánemértés hiányában leutánozza ezt a kokányolást és kidobja a pénzét az ablakon.
@csabahertling8359
@csabahertling8359 9 месяцев назад
Kültérre primer g?Az jó?
@Gorn1990
@Gorn1990 5 месяцев назад
A Mapei nem ajánlja kültérre.
@gabortoth6023
@gabortoth6023 10 месяцев назад
Jézusom...
@wpc_balaton
@wpc_balaton 10 месяцев назад
Én raktam már párat,szerintem szép,szakszerű.
@gabortoth6023
@gabortoth6023 11 месяцев назад
Ez mitől hangszigetelő? Se rezgéscsillapítás, se hanggátló szigetelés, se hanggátló lap.
@matefriesz1112
@matefriesz1112 8 месяцев назад
És mégcsak nem is előtétfal, hanem előtéthéj...
@Almakarika
@Almakarika 11 месяцев назад
"Nincs benne hőhíd" - hát az összes fém rögzítés mind-mind egy hőhíd..... A fém a legjobb hővezető.
@sanyasanya999
@sanyasanya999 11 месяцев назад
Ez így nem az igazi...
@tomiszakal6061
@tomiszakal6061 11 месяцев назад
Az a szigetelő nem hangszigetelő....... ha pára van olyan penész tenyészet lesz alatta, hogy nem irigylem aki abba a szobába fog aludni...... és akkor a cső, hát vagy eldobozolom, vagy kihagyom...... Ez a meló több sebből vérzik.....
@laszlonagy6761
@laszlonagy6761 11 месяцев назад
Zsenális ötlet, nagyszerű. Jó eséllyel penészedni fog az egész fal. Először a homlokzati fal, ami persze nem lesz látható, mert a gipszkarton eltakarja, csak az egészségügyi hatásait fogja kifejteni a következő években. A látható páralecsapódás és penészesedés a csatlakozó falaknál, mennyezetnél és padlónál fog megjelenni. Teljes mértékű hozzá nem értés. Tudom, hogy nehéz szakembert találni, meg drágák is, meg kóklerek is, ezért inkább megcsinálom magam, de nagyon nem értünk ehhez. Nagyon szép fehér fal lett, csak a lakó egészségügyi állapotát és a falszerkezetet fogjuk vele rombolni szépen lassan. Nem baj, ha nem értünk valamihez, de próbáljunk meg másokat nem rávenni hasonló hülyeségekre. Sajnos lesz aki felbátorodik egy ilyen videótól, és ez baj.
@sanyasaful
@sanyasaful 11 месяцев назад
És nem beszélve arról hogy hangszigetelesnek sem jó,
@zoltanmaczko4846
@zoltanmaczko4846 11 месяцев назад
Párazáró fóliával és pl Rockwool Multirockkal (az nem esik össze függőlegesen illetve hangszigetelő is) meg lehet(ett volna) ezt csinálni normálisan.
@zsanettalexander9878
@zsanettalexander9878 11 месяцев назад
Kedves Attila! Az fel sem merült benned, hogy a megrendelő kérte így? Lehet, de tényleg csak talán azért, hogy a gépet minél közelebb lehessen tenni a falhoz, így fel is tud nyílni az ajtó?
@attilalevai5973
@attilalevai5973 Год назад
Ha már tégláig le volt verve, a mosógépnek levéshettettek volna egy dugaljat hogy ne lógjon egy méteres zsinór.
@HaXeDick
@HaXeDick Год назад
Jó lett gratulálok!
@mopsz17
@mopsz17 Год назад
ügyes vagy mert a primer g-t tilos kültérben használni😅
@mopsz17
@mopsz17 Год назад
mapelastic nem hengerelhető csak a SMART változata, elötte nem alapozni kell hanem vízzel mattnedvesíteni, éredmes lenne a műszaki adatlapokat is átolvasni a gyártó oldalán mielőtt használsz valamit. kültérben csak a primer3296 alapozó használható a mapeinél
@egyorasferj
@egyorasferj 3 месяца назад
Nagyon okosok lehettek! Bizony, hogy lehet hengerelni! Sokkal jobb felületet ad a burkoláshoz. A.primer g-t kifejezetten ajánlják a vízszigetelés.alá!
@mopsz17
@mopsz17 3 месяца назад
@@egyorasferj igen de nem kültérben
@mopsz17
@mopsz17 3 месяца назад
@@egyorasferj a sima mapelasticot kizárt hogy tudod hengerelni😅
@egyorasferj
@egyorasferj Год назад
A befolyt víz nem bugyog ki, hanem a vízszigetelt beton aljzaton lefolyik a kavicságyba. Igen, szigetelés után fúrjuk. Valahogy rögzíteni kell. Az ott bejutó nedvesség elenyésző, valamint kiszárad. Pont a fúrások miatt NEM ajánljuk olyan teraszon, ami alatt lakó, vagy garázs szint van!
@szm650
@szm650 Год назад
Szürke lefolyócsövet nem fektetünk kültérre, oda KG csatornacső való :)
@gyulafeher9328
@gyulafeher9328 Год назад
Hézagosan rakjátok, gondolom így kell. A belefolyt nagy mennyiségű víz az oldaltakarás résein fog kibugyogni? A résekbe bevitt hordalék nem képez pangó sarat?
@tiborolajos2525
@tiborolajos2525 Год назад
Ugyan ezt akartam kérdezni
@zzzzz2903
@zzzzz2903 Год назад
Vizszigeteles, aztán átfurjatok? 😮