Dark
info@iccnc.org
info@iccnc.org
info@iccnc.org
Subscribe 13K
Islamic Cultural Center of Northern California (ICCNC) is an independent, non-profit, community-based, religious 501(c)(3) organization. ICCNC provides a dynamic space that cultivates an exchange of ideas about Islam through art, culture, and education programs.

Mission: Our mission is to celebrate Islam through art, culture, and education.

Vision: Our vision is to achieve a more compassionate and just society by giving a contemporary voice to diverse perspectives of Islam.

Values:

ICCNC promotes the core values of social responsibility, conscientiousness and spirituality.

ICCNC provides a welcoming environment for all Muslims and members of other communities to learn about Islam.

ICCNC follows the Ja’fari School of Islamic thought.

ICCNC believes in a compassionate and inclusive interpretation of Islam and respects various Islamic schools of thought.


Based on Islamic teachings, ICCNC believes that all human beings are created equal and have inalienable human rights.


Comments
Mira
Mira 2 days ago
شما که این همه دانش و اطلاع دارید در مودر شیطان ، پس چطور وجود ایشان را منکر میشوی
Jalal Razi
Jalal Razi 2 days ago
تفت بادکثیف مسلمان جنایتکار ریاکار دون صفت سروش بی شرف شیعە علوی تو اولین مفسد دیندار شیعی هستی کە بە کثافتکاری هایت پاسخی ندادید. این نشان از پلیدی شماست کە جان صدها تن را گرفت قرمساق خجا لت بکش مردک حرامزادە پست.
soroush music
soroush music 5 days ago
❤❤❤
saeid ahmadi
saeid ahmadi 9 days ago
ادیان ابراهیمی عمر مشخصی دارند که با آگاهی مردمان نسبت عکس دارد. پرفسور قرون وسطای اسلام رو به پایان است. دیگر فریب شما را نخواهند خورد جوانان و نوجوانان ایران زمین. از دید مولوی خداوند دین و مذهب ندارد آنگونه تو و امثال تو و بقیه دکانداران دین فروش از آن امرار معاش کنید. دوران شما به پایان آمده شما که هیچ اما فرزندان شما باید در جستجوی کاری شرافتمندانه باشند. از زر و زور و تزویرتان تنها اندکی از ضلع سوم باقی است که آن هم بزودی فرو می‌ریزد. رستاخيز ملی ایرانیان خجسته باد.
saeid ahmadi
saeid ahmadi 9 days ago
دوران تاریک قرون وسطایی اسلام به پایان نزدیک است، بویژه شعبه شیعی آن در ایران. سخنان شما یادآور دست و پا زدن به اصطلاح فیلسوفان اروپای مسیحی قرن هفدهم است. اگاهی ایرانیان بخصوص جوانان و نوجوانان ایران هزاران بار نیرومندتر از قدرت نیرنگ و فریب شما دین فروشان است. پرفسور به پایان سلام کن. داغ ننگ حکومت اسلام برای همیشه بر پیشانی تان خواهد ماند. روسیاه و بدنام تاریخ خواهید بود. از دیگر سو اما بدون وجود شرور شما نمی‌توانستیم واقعیت اسلام محمد را مانند امروز درک کنیم. زر و زور و تزویر تان نمایان‌تر از همیشه است.
zxfg
zxfg 13 days ago
خوا انان کهنظرات مخالف وموافق را میشنوند جناب زازرگان از شما مواهش میکنم نظرات برنامه های خودتان خاموش نکنید سپاسگزارم
Mozhgan Beigi pour
Mozhgan Beigi pour 20 days ago
سپاس از شما دانشمند بزرگوار که ما رو هم آگاه میکنید❤️
علی کریمی
علی کریمی 24 days ago
دوره قاجار و لاشخوری و مفتخوری تمام شده‌
علی رضا
علی رضا 24 days ago
زن جنده کیرهمه ایرانیان به کوس دخترات
Hamidreza Mohammadi
آخه یکی نیست به این استاد سروش بگوید که قراره بعد از شنیدن این فرمایشات چه تغییری در شنونده ایجاد شود. هیچ ! ب گمانم وقت آن رسیده که دکتر سروش دست از دانستگی بر دارد و کمی قدم بزند !
سلیم سلیم‌زاده
بنام‌حق پدربه‌خواب‌پسرآمد و گفت. پسرجان‌گفتم‌...رابکش‌و تو...و...راباهم‌کشیدی ازنقطه‌هدف‌دیر....
shahab rawsare
shahab rawsare 28 days ago
عبدالکريم سروش پس اینقدر در باره کتاب شیطانی بلد هستید چرا با خامنه‌ای به حمام منصوری در مشهد رفت آمد داشتيد 😂😂😂😂😂😂😂😂
Faheem GuLzar
Faheem GuLzar 28 days ago
Please add English subtitles
zam parsi
zam parsi Month ago
واقعا متاسفم برای ایکیفیت ضبط خاک بر سرتون با این کیفیت باید ضبط کنید
reza sha
reza sha Month ago
سلام.کانال تلگرامی هم دارید؟
hamidsevgi
hamidsevgi Month ago
سلام به همه از آنجايي كه خداوند به نهان من آگاه هستش و خيلي وقتا من از درون خودم بي خبرم، بر اساس درونم و شخصيتم من يك گناهي خلاف عرفي يك اشتباهي رو انجام ميدم، كه با شخصيت درون من هماهنگ هستش ، اگه من در اون گناه بمونم دچار غفلت در غفلت ، گمراهي درون گمراهي خواب درون خواب ميشم، سنگينتر ميشم، ولي آگاه بشم و تشكر كنم از اين حادثه از اين گناه و با خودم صادق باشم بگم كه اين گناه رو نميخام اين شخصيتي كه برا خودم ساختم رو نميخام، حالم بهتر ميشه زندگيم تغيير ميكنه، پس اون گناه لطفي هست از طرف او تا من خودم رو بشناسم ، پس ادب نگه داشتن از اينكه گناه از طرف خود من هست خيلي مهم و بهتره ، مولانا اشتباه نگفته، ممنونم از همه عزيزان
hossein latifi
hossein latifi Month ago
سلام تعریف حال اینکه گفته شدنیست حال به معنای محاسبه نفس می‌باشد وقتی مسلط بر احوال خودشدیدبه آنگاه صاحب مقام میشوید این مطلب از کتاب سیروسلوک نوشته صوفی به نام نخشبی می‌باشد جهت اطلاع عرض کردم به امید درک معرفت الهی
Behrouz Abbasi
Behrouz Abbasi Month ago
با سلام،محور مقاومت همین الان،باحرکت وقیام امام حسین،حرکت میکند !
Peyman Sh
Peyman Sh Month ago
دکتر سروش مدعی این موضوع هستند ک قرآن رویا و خواب و ایده های پیامبر اسلام است، و پیامبر مولد قرآنِ، ولی اینجا دارند میگند خدا قرآن رو سرود ، آخرین قصیده ی خداست، پیام الهی ست و...گویا ایشون حواسشون نیست به ادعاهای خودشون، !!!
Naschenas
Naschenas Month ago
استاد گران قیمت خداوند متعال برایت عمر طولانی عافیت و خوشی های دنیا و آخرت را برایتان عنایت بفرمایید چقدر از سخنان عالمانه تان انسان لذت می برد
مرتضی عمومی
سلام. من نمی‌فهمم اگه آقا قیام نکرد، نهضت بپا نکرد، و درحالت اجبار به این کار تن داد!! پس چه کرامتی داره؟
Муси Сокиев
كر تركست و تاجيكست بدو اين بنده نزديكست
Муси Сокиев
همين الان تاجكها اسب ميكن ففل را قلف ميكن مولوي تاجك بود به لهجه تاجيكي است
Муси Сокиев
اذتادى عزيز خيلي ممنون از سخنرانى خيلي خوبتان
wasim iqbal
wasim iqbal 2 months ago
چقدر شرح مثنوی و رازهایش از دهان شما حال آدم را خوش می‌کند دکتر سروش عزیز
shah
shah 2 months ago
با عرض سلام و ادب محضر استاد ای کاش ایشان بیشتر به ظلوم و جهول را شرح می‌دادند آیا کسی هست که این تقاضا را خدمت استاد برساند
Qahar Abed
Qahar Abed 2 months ago
بیان خیلی زیبا خداوند اجر و پاداش نیک نصیب تان کند
Artalley
Artalley 2 months ago
شما را الله در پناه خود داشته باشد
Artalley
Artalley 2 months ago
خداوند عمر دراز با صحت خوب نصیب استاد بکند.
wasim iqbal
wasim iqbal 2 months ago
استاد عزیز و گرامی ام خیلی خیلی دوست تان دارم. امیدوارم توفیقی حاصل شود و از نزدیک شما را ببینم. با حرمت وسیم اقبال مقیم آریزونای امریکا
Sadat Hosseini
Sadat Hosseini 2 months ago
اقاي بازرگان فرزند خلف مهندس بازرگان روحشون شاد
Sadat Hosseini
Sadat Hosseini 2 months ago
درود بر اقاي بازرگان استاد گرانقدر
Ghorban Ali Ivaki
Ghorban Ali Ivaki 2 months ago
باسلام ! اگر کسی در زمان فاجعهُ انقلاب فرهنگی دانشجو و استاد دگر اندیش بوده باشد، باور نخواهد کرد که ع.سروش بوئی از عرفان برده باشد،چونکه همین فرد بود طراح نظری- عملی این جادثهُ ضد علمی بود تا به اقتدار حاکمیت توتالیتر تداوم بخشد. معلم واقعی کسی ست که به آنچه می آموزد،باور داشته باشد.
naemeh sadeghi
naemeh sadeghi 3 months ago
سلام. همیشه سلامت و استوار باشید.
ازیریس ازیریس
چرا سلمان فارسی یا روزبه کازرونی از دربار ساسانیان به عربستان گریخت و توسط محمد مسلمان شد و با خیانت خود به ایران و فاش کردن نقاط ضعف دربار ساسانیان و سپاه فیل ارتش ایران باعث حمله اعراب به ایران و تحمیل اسلام با زور شمشیر به ایرانیان شد؟..دلیل و منشا اصلی خیانت سلمان فارسی به ایران که باعث تغییر ژیوپولتیک نقشه خاورمیانه بنام اسلام و هویت عربی شد خود سلمان فارسی نبود بلکه فساد و ظلم و ستم کاهنین زرتشتی در دربار ساسانیان بود که اکنون تحت پوشش مذهب جعلی شیعه نظام جمهوری اسلامی ایران را تشکیل داده اند.این اقلیت کاهنین زرتشتی و سپس یهودیان آنوسی از زمان هخامنشیان تا ساسانیان همیشه در پی نفوذ در دربار ایران با کمک خرافات مذهبی بوده اند.و هر کجا که مذهب وارد شود فساد اداری و سیاسی باعث تضعیف حکومت مرکزی خواهد شد.طبق اسناد تاریخی فرعونی که موسی با وی ملاقات کرد کمبوجیه دوم پسر کوروش بزرگ حاکم آن زمان ایران تا مصر بوده است و صفت فرعون در قرآن حاکم دیکتاتور می باشد.پس دین و مذهب ابتدا توسط ایرانیان برای کسب قدرت و وارد شدن مجانی به بهشت اختراع شد.سیاست اکنون جهان غرب در خاورمیانه و ایران حمایت از دولتها و افراد نوکیسه و بی سواد در راس حکومت ها است تا با اینکار باعث فساد اداری در آن حکومت شوند این همان سیاست نادر شاه بوده است.پس طبق مطلب بالا و حوادث تاریخی رخ داده شده در گذشته کرم همیشه از درون درخت ریشه درخت را می خشکاند و تبری که درختی را قطع می‌کند دسته اش از جنس چوب همان درخت است.دلیل سه جنگ و حمله چنگیزخان و اعراب و صدام حسین به ایران خود ایرانیان بوده اند زیرا حکومتهای وقت به دیپلماسی اعتقادی نداشته اند.تنها راه حل برای پایان دادن به این آشوب در ایران و خاورمیانه ایجاد یک حکومت دموکراتیک جمهوری پارلمانی با تمرکز بر حکومت اقلیت نخبگان و فرهیختگان و دانشمندان و نوابغ و هنرمندان و فلاسفه با رعایت قانون شهروندی و قانون تکامل هوش نسلها می باشد.زیرا وقتی که قدرت در یک نفر بنام شاه و شیخ جمع شود باعث فساد میشود.هدف همه هشت پیامبر اصلی در تاریخ ایجاد یک حکومت دموکراتیک بر پایه جمهوری پارلمانی ابتدایی یا همان دموکراسی در خاورمیانه بوده است و فقط سه نفر از این پیامبران یعنی کوروش و سلیمان و حمورابی در عراق موفق به ایجاد تمدن و دموکراسی در خاورمیانه شدند.هدف بقیه پیامبران توسط دولتها بعدا برای کسب قدرت به بیراهه و انحرافات مذهبی منجر شد.
jamshid2 saeidi
jamshid2 saeidi 3 months ago
بسیار تحلیل خوبی هست و نظرات دکتر مقبول هست ولی قدری ناقص هست که چرا حسین فرش کسری را برید و برد مدینه و فروخت و زره خرید این برای ایرانی تحقیر کننده هست یا اخبار اینکه او دختران ایران را به کنیزی برد و از بهترین آنها شهربانو را برای خود گرفت ،باز تحقیر ایرانی ،باز منشور کورش ناسازگاری دارد افعال او قدری به دل نمی‌نشیند، گرچه نظرات دکتر در خصوص ادبیات ایران خصوصا مولانای بزرگ بسیار ارزنده و پند آموز هست ،یا حافظ و سعدی ،عطار ،ابن عربی غزالی همه قابل تقدیر هست اما اینجا در مورد عاشورا قدری تردید دارم ،،گویا که آخوند حوزه قم منبری صحبت می‌کند، حسین مبارزی بود اما مبارز اول لشکری جمع می‌کند نه اینکه اهل منزل و اقوام را با بجنگ ببرد ،پس نتیجه آنکه طالب حکومت بود نه قیام و مبارزه الان همان آخوندی که از او می‌گوید چون او دارد رفتار می‌کند غارت اموال مردم ،مناسب و رانت ،فحشا را از انه به تمسک گرفته اند چرا به زن حرمت نمیدهند چرا مطلقه بر خود نهاده اند ،،مطلق خداست و بقیه نسبی ،جناب دکتر من این تحلیل عاشورایی را با تردید گوش کردم و از شما ناپذیری ولی از عرفان و شاعران و عاشقان حافظ سعدی غزالی عطار اقبال شریعتی را تا حدودی ولی بازم عذر بنده را پذیرا باشید که بی محابا به همین شما حمله بردم ،،،چون این آخوندها با تمسک به حسین به ایران حمله کردند و غارت کردند و غاصبانه بر مسند نشستند و خوردند در اروپا به ریش مردم فلاکت زده درحال ریشخند هستند ،،،من دلم بدرد آمد و قلم رفت آنجایی که نباید میرفت ،من پنجا سال هست به شما ارادت خالصانه دارم تمام صحبت‌ها کتاب‌ها ی شما خواندم مرید شما هستم ولی اینجا حق بده معترض شوم ،،،،،،سعیدی ارادتمند واقعی شما دکتر عارف و عاشق و ارسته
Ghorban Ali Ivaki
Ghorban Ali Ivaki 3 months ago
چگونه ممکن است انسان خود را روشن اندیش بداند و پیرو فردی چون سروش باشد که عضو موًتلفه و رهبر نظری و عملی ی انقلاب فرهنگی ی ضد دگر اندیشان است. این تهاجم ضد علمی و ضد انسانی هزاران انسان را از تحصیل وکار محروم کرد. اندکی اندیشه دربارهُ آزادی اندیشه و بیان آن می تواند اخلاقی و معنوی باشد. ع.سروش این عمل و نظر سرکوب دگر اندیشان را از امامش خمینی به ارث برد. کجای تاریخ ایران عارف واقعی ای می شناسیم که چنین خشن برای تحکیم اقتدار سیاسی دست به چنین جنایتی زده باشد؟
ebrahim98
ebrahim98 3 months ago
سلام و درود خدمت همه دست اندرکاران ، شرح سایر دفترها ( دوم ، سوم و...) را کجا میتوانم یافت ؟
Shahram Ghasemi
Shahram Ghasemi 3 months ago
I wish you the best from God 🙏
Shahram Ghasemi
Shahram Ghasemi 3 months ago
درود خداوند بر شما دانشمند بزرگ و فیلسوف معنوی بزرگ علم و دین . در پناه خدا و دستورات قرآن باشی 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
Ghorban Ali Ivaki
Ghorban Ali Ivaki 3 months ago
باسلام ! چگونه ممکن است کسی که مجری نظری و عملی انقلاب فرهنگی ضدبشری برای سرکوب دگر اندیشان ، عضو انجمن حجتیه و همدم ویار مصباح یزدی باشد، ادعای عارفانه داشته باشد؟ چگونه ممکن است این مقولات متضاد را باهم ترکیب کرد و عارف بود؟
Ghorban Ali Ivaki
Ghorban Ali Ivaki 3 months ago
چقدر جای تآسف است که فردی مانند ع.سروش که مبتکر و مجری انقلاب فرهنگی ضدبشری بوده و با این اقدام ضد فرهنگی هزاران دانشگاهی دگر اندیش را سرکوب و حذف کرده، الگوی نواندیش دینی است. کدام عارفی را می شناسید که برای تثبیت اقتدار سیاسی دست به چنین تبهکاری زده باشد؟ این شخص هر موقع که حکومت توتالیتر اسلامی را زیر ضرب احساس کرد با وقاحت تمام به میدان آمد و به مخالفین تاخت.
مسعود پاکنژاد
آدم کیف میکنه . ای ولا دکتر سروش . دمت گرم
Ghorban Ali Ivaki
Ghorban Ali Ivaki 3 months ago
باسلام به همهُ انسانهای بااخلاق! قبل از شنیدن و گوش دادن به حرفهای فردی که خود را عارف می داند، باید دانست که عمل این سخنور چه بود. سروش با هدایت انقلاب فرهنگی ی ضد علمی هزاران نفر دگراندیش را سرکوب و از تحصیل محروم کرد. عمل انسانها معیار داوری ست نه حرافی ها و ادعای هایشان.
Ghorban Ali Ivaki
Ghorban Ali Ivaki 4 months ago
امیدوارم که شنودگان سخنان این آدم به کار انقلاب فرهنگی ضد بشری اش بیاندیشند و این پرسش را برای خویش مطرح کنند : چرا این فرد هنوز خود را نقد نکرده است؟ انقلاب فرهنگی معنائی غیر آز سرکوب و حذف دگر اندیشان نداشت. مگر می شود آدمی ضد دگر اندیش باشد و همزمان روشن اندیش باشد؟
SeyedGeda AliCholagh
سروش زن جنده ، کیر گور خر افریقائی دولا ، سه لا، چهارلا از پهنا تو کوس اون ننه جنده‌ای که رفت به تقی و نقی و سنده باقی کوس هفت رنگ داد تو حرومزاده خائن رو پس انداخت. کونی پدر یادت رفته چه توری تو تلوزیون رژیم میومدی و قیافه میگرفتی که دانشگاه‌ها باید اسلامی (چوسلامی) بشه فرمان امام گوزلله باید اجرا بشه ؟ چقدر دانشجو هارو اخراجی کردی و دادی تحویل پاسدار‌ها تو اوین اعدام کنن . مزدور حالا واسه چی اومدی آمریکا جهانخوار ؟ اومدی میله پرچم آمریکا رو بکنی تو کوس زنت یا کون خودت ، حرومزاده آدمکش
SeyedGeda AliCholagh
سروش زن جنده ، کیر گور خر افریقائی دولا ، سه لا، چهارلا از پهنا تو کوس اون ننه جنده‌ای که رفت به تقی و نقی و سنده باقی کوس هفت رنگ داد تو حرومزاده خائن رو پس انداخت. کونی پدر یادت رفته چه توری تو تلوزیون رژیم میومدی و قیافه میگرفتی که دانشگاه‌ها باید اسلامی (چوسلامی) بشه فرمان امام گوزلله باید اجرا بشه ؟ چقدر دانشجو هارو اخراجی کردی و دادی تحویل پاسدار‌ها تو اوین اعدام کنن . مزدور حالا واسه چی اومدی آمریکا جهانخوار ؟ اومدی میله پرچم آمریکا رو بکنی تو کوس زنت یا کون خودت ، حرومزاده آدمکش
Soltan Sh
Soltan Sh 4 months ago
بی ناموس،کی به تو گفته درمورد هرچیزی نظر بدی؟ناموس کونی،گاو از تو بیشتر میفهمه،ریدم تو سطح اطلاعات عمومی تو،محمد ندیمی خوب ناموست گایید دمش گرم
mohamad hasani
mohamad hasani 4 months ago
💩💩💩💩💩💩💩💩پدرت
Shahdad Safari
Shahdad Safari 4 months ago
تشکر و سپاس بیکران بابت زحماتتون که بنای این جلسات گذاشته میشه و نشر داده میشن ولی گله ای هست که حتی جلسات جدید هم مثل کیمیای سعادت در نهایت بی دقتی نسبت به صوت و صدا ضبط میشن از اون جایی که این جلسات رو با تمرکز و وسواس دوچندان گوش میکنیم کیفیت بد صدا واقعا اذیت کننده میشه. خواهش میکنم دراین خصوص تدبیری اندیشه کنید و نشئه و حلاوتی رو که به این همه مشتاقان میدید مضاعف کنید. باز هم تشکر میکنم و خداقوت