Тёмный
Green Heating
Green Heating
Green Heating
Подписаться
Ezen a csatornán az elektromos fűtés világával kapcsolatos videókat láthattok. Lesznek fűtőtest bemutatók, szakmázgatás, kérdés-válasz rovat, hírek, érdekességek.
Ritka őszi AKCIÓ kezdődött!
5:36
10 месяцев назад
Комментарии
@karolyandras
@karolyandras 14 дней назад
Nem átlagos méret!!! A legtöbb Kádárkockába nem fér el ennyi helyiség! Az egész egy kamu számítás!Nem mindegyik helyiség van ugyanazon az oldalon, így számolni kell egy égtáj pótlékkal!Nem minden helyiség érintkezik a külső környezettel! Nem mindden helyiségben egyforma méretűek az ablakok! Nem minden helyiségre érvényes a külső és belső hőmérséklet különbség! Nem minden helyiségben egyformák a padlóburkolatok! Nem minden falazat cementhabarcsos vakolat!Ráadásul nem az oldalfalakon megy el a sok energia, hanem a födémen!Nálunk szigetelve vana födém(20 cm)a külső falak meg 8cm Grafitos EPS-sel ami itt nem hangzott el, mikyen típusú az a 10 cm-es szigetelőanyag! Az 1200 W-os törölközöszárítónak meg egész nap kellene menni, hogy pótolja, legalább is nálunk azt a hőveszteséget. Csak akkor fűtünk, mielőtt fürdeni megyünk.A tötölközö szárító meg nem fűtőeszköz! Az szártó szerepet tölt be. igen kicsi a felülete!
@karolyandras
@karolyandras 14 дней назад
Nagyon sok felesleges magyarázat, a tábla méreteinek elmagyarázása meg kritikán aluli. A terhelhetőség meg egy nagy átverés! Nem ez az az ember aki ennek a terméknek a reklámozására való! Ez egy XPS , melyre gyárilag kasíroztak valamit. Házi kivitele: XPS , mindkét oldalán hálózva flexi ragasztóval. Az is jó kemény!Ráadásuk csillagászati az ára!!!! A 20 mm-es 1db 8.000,- Nyolcezer Ft/0,75 nm!
@zaholanehajnalzsuzsanna3545
@zaholanehajnalzsuzsanna3545 19 дней назад
A legjobbkor. Köszönöm!
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 18 дней назад
Örülök, ha hasznos volt a videó!
@Zoltan.Feher.Official
@Zoltan.Feher.Official Месяц назад
Szia! Ki gyártja ezt a cuccot?
@szabolcscsicso3754
@szabolcscsicso3754 Месяц назад
Sima 2cm XPS lapot ha leragasztok azon megàll a padlopon? Majd arra jàrólap az úgy jó lehet?
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek Месяц назад
Üdv! Nem mindegy, hogy milyen az XPS, főleg, ha arra aljzatkiegyenlítő megy. Ott, ahonnan az XPS-t beszerzi, kérdezzen rá, hogy az megfelelő-e, és mi a helyes rétegrend.
@user-gd4ri1no1p
@user-gd4ri1no1p 2 месяца назад
Vegyes falakat plusz ytong.Kb 100m2 alapterület. Normál méretű 9 m x 10 m -es házról beszélünk.😊
@kisrigorigolaszlo5475
@kisrigorigolaszlo5475 3 месяца назад
Kedves Gábor! Azt szeretném megkérdezni, hogy öntött műmárvány zuhanytálca (3 cm) alá érdemes betervezni a szőnyeget? Köszönöm!
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 2 месяца назад
Kedves László! Ha hasonló az összetétele, mint a műgyantának, akkor lehet, de kb 2cm aljzatkiegyenlítőbe kell elhelyezni a fűtőszőnyeget. Tovább mindenképp rá kell kérdezni a gyártótól, eladótól, hogy az a műmárvány milyen műszaki adatokkal rendelkezik. Pl hővezetési képesség, hogy padlófűtéshez ajánlja -e a gyártó.
@istvanszabo2762
@istvanszabo2762 3 месяца назад
Tisztelt Gábor! Köszönet az információkért kérdésem a NOIROT-ba vagy az Atlantik tipusba létezik e ki-be kapcsoló és digitális hőfokbeállítás miután a termosztáttal működteti. Semmi szükség a napi beállÍtásokra főleg úgy nem hogy esetleges áramszünet esetén mindent elfelejt és minden készüléket újból kell programozni. üdv. :Szabó István
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 2 месяца назад
Tisztelt István! Minden ilyen francia és norvég fűtőpanelen van (ki-be) főkapcsoló külön, és a digitális vezérlésűeken a hőfokbeállítás is így történik, általában gombnyomással/érintéssel. A legtöbb készülék egyébként már áthidalja az áramszünetet. A norvég Adaxok pl 24 óráig is megőrzik a programjukat.
@akosvarga4128
@akosvarga4128 3 месяца назад
Szia! Most újítunk fel egy házat, és az egész beltérbe elektromos fűtőfóliát fogunk lerakni. A kérdésem arra irányulna, hogy mi a különbség a között, ha fűtőfóliára egyből rákerül a járólap/laminált padló, akkor valóban kevesebb ideig lesz meleg a szobában, ergo többet fog menni a fűtés? Hallottam, hogy érdemes ráönteni pár centi esztrich-et, hogy tovább tartsa a meleget. Vagy ez csak az aljzat hőmérsékletére vonatkozik, a szoba hőmérsékletére nincs befolyással? Valamint van különbség hőérzet, hőmérséklet szempontjából ha laminált padlót teszek vagy járólapot? Mit ajánlasz, hogyan érdemes kivitelezni? Köszi előre is a válaszodat!
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 3 месяца назад
Szia! Őszintén szólva a fűtőfilmmel óvatos vagyok, mert több hátránya van, mint előnye. Én pl. semmiképp nem tenném beton alá, mivel nagyon sérülékeny. (A beton súlyát még a fűtőszőnyeg se bírja el, ezért használnak aljzatbeton alatt rendes fűtőkábelt.) Hidegburkolat alatt sem helyezném el közvetlenül későbbi esetleges érintésvédelmi gondok miatt, pl fugáknál leszivárgó víz. A kivitelezése sokkal bonyolultabb egy fűtőszőnyegétől. Foglalkoztam évekig fűtőfilmmel, ma is beszerezhető nálam, de okkal nincs fent a weboldalon pl. Inkább a biztonságra és minőségre voksolok. Természetesen árban olcsóbb a film, bár mire a végére ér az ember, nem biztos. Ha valaki mindenképp fűtőfilmet szeretne, akkor laminált alá az xps-re, mint egy alu fűtőszőnyeget. Padlófűtésnél egyébként természetesen van különbség érzetben a burkolatok között, mivel a hidegburkolat jó hővezető, az mindig jobb. Ez persze nem azt jelenti, hogy a laminált esetében nem lesz meleg a padló.
@ahusodperegjenle
@ahusodperegjenle 3 месяца назад
Szia! Esetleg van tapasztalatod hogy lehet-e rakni csiszolt beton padló alá? Az 5-6 centi vastag körül szokott lenni, ha alá raknánk átmelegítené? Köszönöm
@imrekocsmar2357
@imrekocsmar2357 3 месяца назад
Üdvözlet! De egy multiméterrel nem lehet szigetelés ellenállást mérni. Ahoz kimondott szig.ellenállás mérő kell, ami megfelelő mérőfeszt tud előállítani. Ez egy érintésvédelmi mérés ,felülvizsgálat ami külön vizsgához van kötve. De ezt egy "mérnök" akinek gyakorlati tapasztalata sincs (tisztelet a kivételnek) nem végezheti el,és nem írhatja le hivatalos jegyzőkönyvben.
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 3 месяца назад
Üdv! Természetesen a megfelelő mérőműszer szükséges. A jótállási jegyben leírtak szerint "villanyszerelő szakember" szükséges a kitöltéséhez és munkavégzéshez, a bővebb szakképesítés nincs leírva. De az abszolút igaz, hogy kevesebben találkoznak ilyennel a mindennapokban.
@fabrik19771
@fabrik19771 3 месяца назад
Jó napot. Szeretnék egyet telepíten. Hogyan tudnék kapcsolatba lépni önnel? Kicsit komplikáltabb az ügyem.
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 3 месяца назад
Üdv, a videók leírásában található elérhetőségek alapján, vagy a weboldalon van akár telefonszám is.
@Xantomashun
@Xantomashun 2 месяца назад
Azért, egy villamosenergetika szakirányon végzett mérnöknek alapból kellene tudnia, mérik is laboron, nem újkeletű számára. Aki pedig akármilyen más szakirányon volt, max katalógusban látott ilyen mérést, pláne műszert, köze sincs hozzá, hacsak nem vett fel fel plusz energetika szakirányos tárgyakat, amikért aztán vézgéskor fizethetett a plusz kreditekért, mint a meszes, a súlyos tízezreket. Viszont, iszonyat szomorú ez a “mérnöközés”… ugye tudja ez a tipikus “kisfasz” szindróma egyik jele? Valahogy mindig az alacsonyabb iskolázottság irányából jön. A mérnökök nem nézik le a villanyszerelőket, mert 5 év kemény mélytorkos szopatás után megtapasztalják, hogy valójában sokkal tágabb a terület mint amit valaha meg tud egy ember tanulni, egy OKJ-s villanyszerelő meg sokszor úgy érzi leszüretelte a felületes ismeretanyagával a tudás fáját.
@turulcsaba68
@turulcsaba68 4 месяца назад
Szuper ez a videó ! XPS hőtükörrel...De azért ez már 5 éve sem volt titok. én a parkettára telepitettem a fütőfoliát. 2 cm xps-- szivacsos hőtükör- fütőfolia -
@arnyjaro75
@arnyjaro75 4 месяца назад
Egy kis matek: Legyen a ház hőigénye 17.500 kWh/ fűtés szezon 3,5 jóságú klímánál így néz ki, H tarifás fűtés esetén 5000 kWh/fűtési szezon x 5év. Áram: 5000 kWh x 5 év x 23.- Ft (H tarifa)=575.000.- + klímák szerelve (3db Panasonic)=2.100.000.- + H tarifa kiépítés 500.000.- + 15x16.000 karbantartás (5évx3klíma) 240.000.-=3.415.000.- (5 év alatt) Fűtőpanel ugyanarra a házra: 3 panel x120.000= 360.000.- + 17.500 kWh x 5 év x 70 (normál áram ára) = 6.125.000.-. Ősszesen: 6.485.000.- Tehát 5 év alatt az össz költséged panellel 3.070.000.- több. Ha 5 évente lecseréled a klímákat, még akkor is bőven megéri a klíma,. Ha csak az üzemeltetést nézzük, meglévő készülékek esetén: klíma: 115.000.- / év +(karbantartás 48.000)= 163.000.-, Panel: 1.225.000.-/ év Szerintem nem kérdés hogy klíma vagy panel :) Persze tudom, a klíma hangos, de meg lehet szokni, főleg ha japán és halkan hangos :D
@theattackspan
@theattackspan 4 месяца назад
Szia Gábor! Egy Atlantic Doris Digital 1000W készülékem van és a mai nap többször volt áramszünet és azt vittem észre, hogy az expert menühöz 4 jegyű PIN kódot kér, ellenben én nem állítottam be kódot. Tudnál esetleg segíteni, hogy tudom resetelni?
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 4 месяца назад
Szia! A törölközőszárító használati leírásában lesz erre megoldás, vagy gyári beállítások visszaállítása, az általában mindegyik digitálisnál van lehetőségként. Ha már nincs meg a használati, akkor a magyar forgalmazót érdemes keresni (eurovill profi kft), és kérni tőlük egyet e-mailben, vagy meg is tudják mondani telefonon.
@zoltansomfai8994
@zoltansomfai8994 4 месяца назад
Hali! Fűtőszőnyeg + hidegburkolat kombinációnál mi a javaslatod a szőnyegekkel kapcsolatban? pl: 15 m2 hálószobában 6 m2 díszszőnyeg, előre is köszönöm
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 4 месяца назад
Üdv! Ha arra vonatkozik a kérdés, hogy normál vagy díszszőnyeget érdemes-e leteríteni elektromos padlófűtéssel ellátott helyiségbe, akkor az a szőnyeg fajtától függ. Mert alapból nem ajánlott, hiszen veszítünk a fűtésből is és a komfortból is. Továbbá a szőnyeg valamennyire leszigeteli a légáramot. Ha mindenképp szeretnénk szőnyeget leteríteni, akkor olyat kell választani, ami a padlófűtést legkevésbé befolyásolja negatívan, és nem túl nagyot. Minden egyéb fontos dolog benne lesz az eddigi 6-7 fűtőszőnyegekkel foglalkozó vieóban. Nincs mit.
@janosbuga620
@janosbuga620 5 месяцев назад
Szia! Olyan sok mindenről van itt szó,csak arról nincs hogy milyen padló ragasztót kell használni? Azon kívül hogy flexibilis.Beszélnél eről egy kicsit . Köszönöm
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 5 месяцев назад
Szia! Jó a felvetés, viszont az már nem elektromos fűtés, így nem érintem a témát, mert akkor még tucatnyi dolgot lehetne mondani. Viszont a legtöbb, ami bármilyen padlófűtéshez való, az jó. Ez fel van tüntetve. Egy padlós szaki/burkoló pedig tudni fogja, mi vált be, őket jobb megkérdezni. De szoktam burkolókkal beszélgetni, ha lesz infóm jobb anyagról, akkor legközelebb lesz róla szó a jövőben.
@MrEmigres
@MrEmigres 5 месяцев назад
Üdv! Ki telepíti ezt? A villanyszerelő azt mondta, hogy ő csak a bekötést vállalja.
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 5 месяцев назад
Üdv! Nincs rá külön "fűtőszőnyeg kivitelező" szakember, mivel attól sokkal egyszerűbb lerakni. Azonban vagy a villanyszerelő, vagy a burkoló szokott segíteni, hiszen szorosan összefügg a munkájukkal. A telepítésnél a villanyszerelőnek egyébként is ott kell lennie, hiszen az ellenállás méréseket neki kell elvégezni, bekötni a padlószenzort, stb. De legurítani, lefektetni a szőnyeget bárki meg tudja csinálni szinte egy olló segítségével, ha előre ki lett mérve és van fektetési rajz pl, ami azért segít.
@St.Francis000
@St.Francis000 5 месяцев назад
Köszi a videót.Vinyl alá is rskható?
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 5 месяцев назад
Nincs mit! Igen, rakható, de az egy speciális kivétel, mivel hőre lágyul, így elég vastag, 1,5-2cm aljzatkiegyenlítés kell alá, és abban kell elhelyezni a fűtőszőnyeget.
@kekegsm
@kekegsm 5 месяцев назад
Amikor maximumon fűt, és le akarom kapcsolni, nem égeti meg az ujjam érintésre? Mekkora a felületi hőmérséglet?
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 5 месяцев назад
A gomb része ki van hagyva természetesen, abban a pontban nem fűt. Egyébként 70-80 fok legalább.
@Totya79
@Totya79 5 месяцев назад
Érdeklődöm, hogy bitumenes aljzatra mivel lehet rögzíteni az építőlemezeket?
@zaholanehajnalzsuzsanna3545
@zaholanehajnalzsuzsanna3545 19 дней назад
Csempe ragasztóval. Azzal is ajanlja a gyártó
@user-hj8sj4sw1w
@user-hj8sj4sw1w 5 месяцев назад
Üdvözlöm! Megkérdezném fűtőszönyeget le lehet- e rakni meglévő járólapra amelyre új járólap kerül.
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 5 месяцев назад
Üdvözlöm! Igen, le lehet. Inkább az a fontos, hogy van-e a jelenlegi rétegrendben aljzatszigetelés.
@attilaszoverfi9562
@attilaszoverfi9562 6 месяцев назад
Szia, nálunk a következő a helyzet: régen csempe és járólap volt a konyhában, most édesanyám szeretne laminált padlót. Nem szeretné feltörni, inkább rárakná a járólapra a fűtőszönyeget (ez hidegburkolathoz való). Van rá normális megoldás, törés nélkül, hogy ez megvalósítható legyen, első körben arra gondoltam, hogy a járólapra teszünk 0.5ös xps-t, aztán arra a fűtőszönyeget, de az és a padló közé szerintem még kellene valami (mivel a hidegburkolathoz valo). Van rá valami ötleted, hogyan lehetne ezt normálisan kivitelezni?
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 6 месяцев назад
Szia, több módon is van erre lehetőség. Viszont xps-re és laminált alá (tehát a kettő közé) nem lehet a "hidegburkolatos" hálós fűtőszőnyeget alkalmazni, mivel azt aljzatkiegyenlítőben kell elhelyezni. És azt nem alkalmaznak xps és laminált között. Az egyik lehetőség, hogy az alukasírozott melegburkolatos fűtőszőnyeget teszik az xps és a laminált közé. A másik az, hogy a jelenlegi csempére teszik a hálós/kábeles típust, rá az aljzatkiegyenlítést, hogy benne legyen egy hőközvetítő közegben, majd arra padlófűtéshez ajánlott xps-t és laminálás. Ha kérdés lenne, keressenek e-mailben, telefonon.
@LaciSupreme
@LaciSupreme 6 месяцев назад
Az egyetlen értékelhető tanácsa, hogy vásárlás előtt kérdezzünk meg egy szakembert. Nem, ezek a gátlástalan és hozzá nem értő ügynökök nem azok természetesen. Az üzemeltetési költséghez legalább transzmissziós hőveszteséget kell számolni. Mondjuk egy régebbi, kicsit szigetelt ház szobája legyen 30 W/m3. Tehát 260-as belmagasságnál, 20 m2-nél, bő 1.5 kW energiaigény folyamatosan az az egy szoba. Ez napi 36 kWh, ami 38 forintos támogatott árammal csak havi 41 ezer forint lesz. De így a kvótát nagyon hamar feléljük, utána a duplájába kerül. Ez is, meg persze az eddigi villanyszámla is a duplája lesz, mert az is kvóta feletti akkor már. Ja és persze bolygó szinten a legkörnyezetszennyezőbb megoldás az ilyen direkt elektromos fűtés, mert Magyarországon kőolaj - és földgáz erőművekben készül az áram 50+ százalékban, 30 % körüli hatásfokkal, 10 % szállítási veszteséggel. De ezeket mind tudják ezek a kedves ügynökök, csak "elfelejtik" mondani.
@Metalbarbie1
@Metalbarbie1 6 месяцев назад
Szia! Nekem olyan kerdesem lenne, hogy ha csak kiegeszito futeskent lenne hasznalva labfazas ellen, akkor is ajanlott- e mindenhol faltol falig tenni? Vagy lehet-e azzal sporolni kicsit, hogy a fal mellett egy fel meterrel mar nem tesszuk le, hiszen ugyse fal mellet kuszva kozlekedik az ember? Okozna - e igy valami paralecsapodast a falak mellett, sarkokban?
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 5 месяцев назад
Szia! Természetesen lehet. Volt, aki csak járófelülte alá tett a nappaliban, pl 30m2-ből mondjuk 8-ra... A páraképződés már a falazattól és küldő/belső hőmérséklettől függ, a fűtőszőnyeg területéhez nincs köze. Ha valakinek kiegészítésnek kell, annak is tökéletes, nem kötelező a teljes területre.
@Metalbarbie1
@Metalbarbie1 5 месяцев назад
@@elektromosfutesek szuper, koszonom a valaszt!
@Jozsef-uj6yh
@Jozsef-uj6yh 6 месяцев назад
És mivan ha 10 évet számolunk?
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 6 месяцев назад
A 2. részben erre kitérek kis részben, a lényeg az, hogy túl sok lenne a független változó és feltételezés garanciális időn kívül, főleg a klímák esetében, esetleges javítási költségek, vagy akár új egység költsége. A 4-5 év garanciális év biztosít egyfajta korrekt matekot.
@samsoni_betyar
@samsoni_betyar 6 месяцев назад
Az eredeti kábelt le lehet hosszabbra cserélni?
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 6 месяцев назад
Ténylegesen lecserélni nem lehet olyan módon, hogy a szerkezet (vezérlés rész) megbontása megtörténik, mert az garanciavesztéssel jár, de a vezetéket, ha rövid valakinek, akkor szakszerű módon meg lehet hosszabbítani, tehát van rá megoldás. Levágni belőle, vagy hosszabbítani lehet, azt a garancia nem érinti.
@samsoni_betyar
@samsoni_betyar 6 месяцев назад
@@elektromosfutesek Köszönöm a választ. 🙂
@gergovass483
@gergovass483 6 месяцев назад
Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e direktbe a hálózatra kötni? Tehát van-e rajta vezeték csatlakozási lehetőség?
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 6 месяцев назад
Igen, lehet. Minden norvég fűtőtest dugvillás, de a vezetéket a garancia nem érinti. A szerkezetből nem lehet kibontani, de el lehet vágni, ha valaki direktbe szeretné kötni.
@gergovass483
@gergovass483 6 месяцев назад
Köszönöm szépen a választ!
@lajosnagy9689
@lajosnagy9689 6 месяцев назад
Remek cucc. Igazi "életmentő" padlófűtéshez. Én is ezt használtam felújításkor padlófűtéshez
@kornelburany9040
@kornelburany9040 6 месяцев назад
Panelhez nincs H tartifa…. Klimahoz van
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 6 месяцев назад
A 2. részben több dologgal ki lett egészítve ;)
@peterszakos6298
@peterszakos6298 6 месяцев назад
Nem jó a számítás. Mindkét megoldásra azonos napi működési idővel számol, de a klíma 3,5kWos, a fűtőpanel 2kWos. Tehát a példa szerint a klímanál majdnem dupla annyi a leadott energia... Van klímán és fűtőpanelom is amúgy.
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 6 месяцев назад
Több dologgal a 2. rész ki lett egészítve. Bár vannak, amelyekkel nem lehet, vagy direkt nem számoltam. A klímánál pl rosszabb a hőérzet a felülről fújás miatt. De innentől meg minden egyéneken múlik, azzal meg nem lehet számolni objektíven.
@TheBoltondj44
@TheBoltondj44 6 месяцев назад
Egy tömegkályha és 6 db 1400w os Adax Neo végzi együtt a fűtést nálunk, közel 120 m2 en. 70 cm falvastagságú vályog tégla ház, sose fázunk 👍.
@justchris1318
@justchris1318 6 месяцев назад
Egy vályogházban soha nem köveztek, hanem döngölt földre rakták párna fákat és arra hajópadlót! Ahol ez van ott nyugodtan lehet rakni a hajó padló felszedése után a párna fák közé szigetelő anyagot, nem kötelező ezt megvenni! Persze, sajnos akad olyan ahol tényleg le betonozták a vályogház aljatát, de azt csak utólag, mert eredetileg biztos hogy nem volt benne beton ! Még annyit hozzá teszek, ha szeretnél padlófűtést vályogházban, felszed egyszerűen a hajópadlót, beszigeteled a párnafák közt, mintha csak egy könnyűszerkezetes házat csinálnál, ha kell akkor újra rakod a párnafákat, OSB-t teszel a tetejére és arra már mehet nyugodtan a meleg burkolat, vagyis hát a párazáró fólia / habfólia, padlófűtés és rá a parketta
@Nazco
@Nazco 7 месяцев назад
2. videó, amit az előadótól hallgatok, borzalom ez is. Negyed ennyi időben ennél sokkal jobban el lehet mondani...
@petronas215
@petronas215 7 месяцев назад
Krva drága
@ezelesan
@ezelesan 7 месяцев назад
eltudom képzelni, plusz még a lerakása...😡
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 7 месяцев назад
Az ára egyrészt relatív, továbbá a lényege pont az, hogy sokkal olcsóbb, mintha egy teljesen új 25-30cm-es rétegrendet kellene kialakítani, ami ráadásul hetekbe és szakemberek idejébe kerül. Ennek fényében remek alternatíva.
@lajosnagy9689
@lajosnagy9689 6 месяцев назад
Az, de enélkül nem szabad padlófűtést építeni. Két ismerősöm is belefutott ebbe a hibába hogy spórolt vele. Beton minden hőt elszív. Nem is használják a padlófűtésüket. Én tanultam a hibáikból és 20mm-est tettem le ebből a lapból, rá fűtőkábel (20W/m, 9cm távolságban), 20mm Mapei Novoplan Maxi, burkolólap. Pillanatok alatt felmelegszik a burkolat. 1 óra alatt a szobahőmérséklet 4 fokot emelkedik. Teszteltem a lapot is. Nagyon jó hőszigetelő.
@ferencmakkai211
@ferencmakkai211 7 месяцев назад
Nagyon örülök a beszámoló nak, lakás felújítást tervezek, az épület a 80- évek végén épült természetesen padló szigetelés nélkül. Evvel az anyaggal utólagosan megoldható a probléma.
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 7 месяцев назад
Igen, ennek pont ez a lényege. Felújítás előtt érdemes konzultálni szakemberrel.
@torpemonguz
@torpemonguz 7 месяцев назад
3 cm xps bemarod a 16-os csövet kitöltöd csemperagasztóval, és mehet rá, a járólap.. máris tudsz 33 fokos vízzel fűteni..
@gyorgyt.2246
@gyorgyt.2246 7 месяцев назад
Padlófűtéshez a lamináltpadló rossz hő átadó.
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 7 месяцев назад
Igen, ezért javasolt, hogy maximum 12-14mm vastag legyen, és padlófűtéshez ajánlott, ha valaki ragaszkodik a fa laminálthoz.
@fanaticpass
@fanaticpass 7 месяцев назад
üvegszövet hálós xps semmi több.
@user-zt6zc2yc5i
@user-zt6zc2yc5i 7 месяцев назад
Üdv, Azt vettem észre, hogy egyes mértékegységek mintha hibásan hangzottak volna el. Pl w/mk -> w/m²k és a n/m³ -> n/m² Szerintem érdemes lenne egy egy felirattal javítani. Számomra ez kicsit olyan hatást keltett, mintha egy laikust hallgatnék. De ettől függetlenül hasznosnak tűnt a videó, köszi.
@MrPityuuu
@MrPityuuu 7 месяцев назад
A hővezetési tényező mértékegysége a W/mK szóval teljesen jól mondta a videóban, ezzel az adattal jelölik a szigetelőanyagokat. Amire te gondolsz az a hőátbocsátási tényező, annak valóban W/m²K a mértékegysége, de a kettő nem ugyanaz, ne keverd össze. A hővezetési tényező az adott anyag keresztmetszetén áthaladó hőmennyiség. Ezért méterben van megadva, hiszen a vastagságát nem tudod négyzetméterben megadni. A hőátbocsátási tényező pedig adott anyagnak egységnyi területén átadott energia, tehát egy ebből épült fal felületén átadott energia.
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 7 месяцев назад
@@MrPityuuu Így van, köszi!
@gyenisattila1069
@gyenisattila1069 7 месяцев назад
Már kb 5 éve használok klímás és hőszivattyús fűtést nekem nagyon jól bevált gazdaságos és abszolút nem zavar, mert éjszaka nem járatom. hőszigetelt a ház reggelig minimális hőmérséklet esés.
@janosbico2523
@janosbico2523 7 месяцев назад
Szevasz Gábor, az lenne a kérdésem hogy 10 cm és 15 cm szigetelés között mi a különbség W/m3 tekintve. Előre is köszönöm
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 7 месяцев назад
Szia János! Ez nagyban függ attól az építőanyagtól, amit szigetelni kívánunk, jobban mondva a végső hőigény értéke. De egyébként kb 6-7 W/m2K a különbség. A hőigény mértékegységével adtam meg, mert az az elsődleges és pontosabb. A W/m3 már a fűtésnél fontos. Lényegében nincs túl nagy különbség, de, ha plusz költségben nem sokkal drágább, pl +30%, akkor megéri.
@janosbico2523
@janosbico2523 7 месяцев назад
@@elektromosfutesek köszönöm az infót, amúgy b30 as tégláról van szó, jelen pillanatban 5cm szigetelés van rajta de mindenképpen szeretném jobban szigetelni, hogy összesen 15 cm szigetelés legyen. Fűtő szőnyeg van lerakva és jól működik, csak szeretném csökkenteni a hőigényt, az az a villany számlát 😀
@utonevcsaladnev5356
@utonevcsaladnev5356 7 месяцев назад
Azért szerintem ágy fölé nem kellene tenni, mert mi van ha leesik? Pláne gyerekágy fölé. Tudom nem tud leesni... A csillár se ... De egyébként jó a video.
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 7 месяцев назад
Köszönöm! És igen, nem tud leesni, ha a 4 tipli/csavar megfelelően van rögzítve. Ez nyilván fontos.
@nagybio
@nagybio 7 месяцев назад
Engem nagyon érdekelt eddig is, hogyan lehet, hogy ott jóval hidegebb van, nyáron is, de ugye főleg télen. Mégis óriási ablakfelületek, faházak, minimális szigeteléssel (értem ez alatt, hogy nálunk az 50 centis téglafalra is 20 centi burkolatot ajánlanak), mégis állítólag kifűtik a lakásokat. Az rendben van, hogy jóval olcsóbb az áram. De energetikailag ez ellentmondás. Vagy nálunk nem kellene túlburkolni a házakat, vagy ők tudnak valamit (pl. nem fáznak), hogy nekik az elég, pedig ott télen masszívan hó van és mínusz fokok. Mindezt norvég panelekkel kifűtve. Elég az? Vagy ott 18-20 fok van max egy szobában? Penészedés sincs? Hőhíd? :)
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 7 месяцев назад
A felvetett dolgoknak mind fizikai oka van természetesen. A fa a téglánál jobban szigetel, így egy fából épült szerkezetbe sokkal kevesebb szigetelés kell, mint akár a legjobb téglákra is, így nem esik nehezükre kifűteni a házaikat -20 fokban sem, így már nincs ellentmondás. Továbbá a nagy ablakfelületek, ha azok megfelelően vannak megtervezve, hozzájárulnak a passzív fűtéshez, mivel beengedik a napfényt. A nagy hóréteg a házakon is szigetel, nem is kicsit. Sokkal rosszabb nálunk, hogy már nincs hó. Mivel a fa szellőzik, penész nincs, és fa esetén a hőhíd is felejtős. Az a betonra jellemző, mivel az egy nagyon hideg, rideg anyag. De ezt a témát, mivel nagyon érdekes, az egyik következő videóban ki fogom fejteni, amely kérdezz-felelek videó lesz.
@husbestkft1074
@husbestkft1074 7 месяцев назад
Szia! Nagyon hasznos , és részletes minden videód! Köszi! 👍
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 7 месяцев назад
Üdv! Örülök, ha hasznos, ez lenne a cél velük ;)
@dezsodelbel5943
@dezsodelbel5943 7 месяцев назад
Mi benne az "INFRA"? Az infralámpa azért infralámpa, mert infravörös fényt bocsát ki! Egy "sugárzás" az azért nem nevezhető "infrá"-nak! De ez csak elnevezésbeli probléma! Ez gyakorlatilag "csak" hőpanel, nem infrapanel! Ettől még ad meleget ami végülis a célja!
@fdani14abc
@fdani14abc 7 месяцев назад
Nagyon sokat beszélsz, de alig mondasz valamit. Az elhangzott 68db ÉPÜLETFIZIKA szóval meg elég durva ivós játékot lehetne játszani.
@fanatikbitcoin5291
@fanatikbitcoin5291 7 месяцев назад
es ha szeretnek esetleg nyaron a 35-40 fokokban egy kis husset, akkor szereltessek fel klimat??? iiiijjjjj.... teso...
@elektromosfutesek
@elektromosfutesek 7 месяцев назад
Aki nem érti a videót, hogy ez fűtésről szól, kérem nézze meg újra :)
@fanatikbitcoin5291
@fanatikbitcoin5291 7 месяцев назад
nem vitatkozom. Ehhez es a masik videohoz is leirtam, amivel nem ertek egyet. Szep napot!
@fanatikbitcoin5291
@fanatikbitcoin5291 7 месяцев назад
es akkor meg egy szkeptikus kerdes egy olyantol, aki belulrol ismeri az epitoipart: ha ez az infra annyira fasza, akkor abban a tobb szaz uj epitesu lakasban, hazban miert nem lattam egynel tobb helyen ezt a csodat??? Pedig sok fogtechnikus epittetovel hozott ossze a sors! velemenyem szerint ( van egy infrapanelem ) nyaraloba, muhelybe, garazsba stb tok jo a klima es az infra is. Ezekbe inkabb az infra, ahol nem szempont a hutes. A mellekepuletben tok jo az infra, amig allatta allok, ket lepessel mellette mar rendesen hideg van. 2 * 3.5-es klimaval ki tudjuk futeni a 140m2-t, ha kell vagy napkozben temperaljuk, de inkabb a padlofutes kombicirkoval + vizteres kandallo!
@csabit113
@csabit113 7 месяцев назад
Egy ohmikus fűtés mitől zöld?
@fanatikbitcoin5291
@fanatikbitcoin5291 7 месяцев назад
50m2 kifutesehez hany panel kell, amit egy klimaval kifutok?