Тёмный
Kristóf Tinelly
Kristóf Tinelly
Kristóf Tinelly
Подписаться
A '20-as évek kib*szott magyar valóságában vásárolt ingatlan felújításának története többnyire timelapse formában.

The story of the renovation of a property bought in the f*cked-up Hungarian reality of the '20s, mostly in timelapse form.
Glettelés és a továbbiak helyzetjelentés
6:41
5 месяцев назад
Felújítunk #87 Horonymarás, fúrás, vésés
11:35
7 месяцев назад
Felújítunk #86 Ytong válaszfalak (3. rész)
10:42
8 месяцев назад
Felújítunk #85 Ytong válaszfalak (2. rész)
9:52
8 месяцев назад
Felújítunk #84 Ytong válaszfalak (1. rész)
13:15
9 месяцев назад
Felújítunk #81 Függesztett álmennyezet 1.3
16:02
11 месяцев назад
Комментарии
@gborsanyi
@gborsanyi День назад
Az álmennyezetre ragasztott fólia mi és mire szolgál? Csak gipszkarton esetén kell használni?
@kristoftinelly
@kristoftinelly День назад
Párazáró fólia. Így a lakott térből, fürdőből stb. nem jut fel a pára a födémbe, ill. a padlásra, így nem fogja tönkretenni a kőzetgyapotot.
@andrasracz4648
@andrasracz4648 15 дней назад
Szia! Összesen hány nm-t fogsz fűteni fűtőkábellel? Nálam most indul az építkezés (új ház), én is ilyen fűtési megoldást terveztem be. Napelemmel és akksival szeretném majd használni. Mit gondolsz, egy hideg téli hónapban, ha kevés a napsütéses órák száma, milyen villanyszámla várható (csak fűtési része), ha meg van támogatva napelemmel és akksival? A ház nettó 130 nm lesz, a termosztát hőmérséklete így lenne állítva: éjszaka 19 fok, nappal 22. Én már annak örülnék, ha 70-80 ezer Ft alá becsúsznék, a többi hónapban meg úgyis közel 0 lenne a számla, így ha éves átlagot nézzük, az vállalható lenne.
@kristoftinelly
@kristoftinelly 15 дней назад
Nálunk 130 m2. Vill.szer konferencián volt előadás egy kétszintes családi ház ilyen kábelekkel. Igazából 10-12 kW napelem + hőszigetelés, hogy vállalható legyen (tehát 15-30e Ft). Nálunk még egyik sincs, most vesszük meg a homlokzatra a szigetelést :D Szóval nekünk az első telünkön várhatóan 2-3 százezer Ft lesz. Mikor emellett döntöttünk még nem rabolták ki a piaci árakkal a zsebünket, most már viszont de. Elég szomorú de ez van. Az akksit ha még nem vetted meg le is beszélnélek. Nyáron folyton maxon van, télen meg olyan kicsi lesz a nepelem termelésed, hogy fel sem tudod tölteni. És mikor fogyasztunk sokat? Télen, a fűtőkábelek miatt... ez a realitás sajnos. Költsd inkább további panelekre, most nagyon olcsó a napelem, hála a kínai gigaberuházásoknak.
@andrasracz782
@andrasracz782 15 дней назад
@@kristoftinellyKöszi az infókat. A 2-3 százezres tipped 1 hónapra vetítve gondoltad, vagy az egész fűtési szezonra? Az akksival kapcsolatban: Nyáron is van bőven fogyasztás akkor ha lement a nap: mennek a klímák, háztartási nagygépek stb. Így, hogy nincs szaldó elszámolás az új napelemeseknek csak az akksit látom megoldásnak.
@andrasracz4648
@andrasracz4648 13 дней назад
@@kristoftinelly Köszi az infókat. Egy új, jól szigetelt téglaháznál, a mai piaci áram árak mellett te telepítenél ilyen villanyfűtést (napelemmel)? Vagy inkább a bonyolultabb, de hatékonyabb vizes padlófűtés + hőszivattyú mellett tennéd le a voksod?
@wk9469
@wk9469 Месяц назад
Mint mindenbe (modernkori autógyártás, elektronika, a felesleges dolgok beépítése!) a fogyasztótársadalomé vált! Ez az építőiparba is jellemző! Nézzük meg a mai fürdőszobák hivatalos elkészítését :) egy vicc! 1000 anyag hozzá és erre ezer szerszám:) hivatkoznak itt a pl kádárkockákra eddig 1000-ből 1 volt sz.r , vegyünk egy egyszerű példát (nyilván jönnek majd az okoskodók) de pl Németország : fólia,szigetekés,beton , körbe szintén szivacs... tehát a hivatalos!!! 5-10-15 év múlva olyan szépen reped hogy nem elég a repedt csempét felszedni, ott bizony a komplett beton is ugrik ki!!! Mint ha rá kakálnál a vízre! Egyszerű hisz se alul, se oldalt nem fogja semmi alatta fólia + még szigetelés oldalt a szivacs, persze vannak alternatívák üvegszálat bele vagy vasalat, ok de pl egy fürdőbe ?! Értem én hogy dilatáció meg szigetelés de még egyszer 1000 házból 1 kaka ezek nélkül!
@r3ndszergazda
@r3ndszergazda Месяц назад
A főtartókat is meg szabad toldani?
@kristoftinelly
@kristoftinelly Месяц назад
máskülönben hogy ívelne át akár 8-10 métert?
@FerencKomar
@FerencKomar Месяц назад
Szerelőbetonra nem került vízsziogetelés?
@kristoftinelly
@kristoftinelly Месяц назад
@@FerencKomar ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-jzF1pqJFBm4.htmlsi=rLUZGeBMSh3tHH4d
@sandorzsolt1592
@sandorzsolt1592 2 месяца назад
Szia Kristóf! Gratulálok a végeredményhez, nagyon igényes és szép lett! Szinte az összes részt megnéztem, amit elértetek az elég komoly fizikai és szellemi munka volt, de az eredmény magáért beszél. 👌👍👊💯 Csodaszép!!! 😁 Az áramszekrény külön dícséretet érdemel! 👌
@kristoftinelly
@kristoftinelly 2 месяца назад
Köszönjük! 🤪😁 Még az elosztó sem végleges, de már az is kinéz valahogy. Van még feladat, de a lényeg hogy beköltözhettünk 🫡
@hodosattila
@hodosattila 2 месяца назад
kádat hogyan rögzítettétek? amúgy állat kecó lett! :)
@kristoftinelly
@kristoftinelly 2 месяца назад
Köszi. Azt a vizes csinálta. Amit tudok: berakta a gyári talpakat + alápakolt ytongot. Lesúlyoztuk kb. 4-5 zsákkal, aztán kifújta purhabbal. A falnál a csempéhez szilóztuk.
@CsabaPinter-pe2ub
@CsabaPinter-pe2ub 2 месяца назад
Jol ki tudsz baszni magaddal...azt hiszed a többi csak süketel? Pár èven belül megesz a penèsz.ès a páralecsapódás..kicsit sem lesz hőhidas😅😅😅😅😅
@zsoltpalmai9918
@zsoltpalmai9918 2 месяца назад
Mennyi időt vett igénybe a bontás + takarítás?
@kristoftinelly
@kristoftinelly 2 месяца назад
Ez az egy fal? Egy hétvége, 4 fővel.
@zsoltpalmai9918
@zsoltpalmai9918 2 месяца назад
@@kristoftinelly Köszönöm - igen, az épület középvonalában elbontott falra gondoltam.
@daewoolanos958
@daewoolanos958 3 месяца назад
Ez nem ér semmit. A lényeget nem látni. Ha már video,akkor legalább mutatná hogyan kell felrakni és hogyan kell lécezni alá. Ez így semmi.😢
@HUBAsztikus
@HUBAsztikus 3 месяца назад
háát nem sok minden látszódik... sznak egy pofon kb.
@salalala5251
@salalala5251 3 месяца назад
Üdv! Többféle védőcsövet használsz. Ennek van valamilyen oka?
@kristoftinelly
@kristoftinelly 3 месяца назад
Volt egy pont ahol elegem lett a symalen cső merevségéből és utána már csak gégecsövet raktam, ill. még a 16os symalen volt vállalható számomra.
@user-je6jv7ut2b
@user-je6jv7ut2b 4 месяца назад
Szia, Ha maradt volna az eredeti elképzelés, hogy a fogópárok közé megy a szigetelés, akkor a falak teteje nem marat volna szigeteletlen... Ott véleményem szerint óriási hőhíd keletkezik. célszerű lenne a falak tetejét is körbe szigetelni.
@pantokrator_studio
@pantokrator_studio 5 месяцев назад
Nem létezik valami fújható purhab szerű lépésálló megoldás, amivel a csőtalálkozásoknál ki lehetne tölteni? elég nehézkesnek tűnik az eps ilyen szintű szétszabdalása
@kristoftinelly
@kristoftinelly 5 месяцев назад
De, úgy működik mint az estrich betonozás, csak épp a szigetelést terítik. Egyelőre drága megoldás.
@tamaskovats
@tamaskovats 5 месяцев назад
mivel a videó végén már láttam, hogy az esztrich is a helyén, így akkor már olyanoknak címzem kommentem, akik fűtőkábelben gondolkodnának: helységenként érdemes több kört kialakítani. gyakorlati haszna meghibásodáskor mutatkozik, ugyanis az egyetlen fűtőkörrel rendelkező szobában már nem tudsz egy hibás "ellenálláshuzallal" mit csinálni, amennyiben a kábel - bármilyen okból- megszakadt, más fűtési módra kell átállj. ugyancsak a kábelek közé helyezett hőmérsékletérzékelőből is érdemes körönként 3 darabot lerakni, ezzel elejét véve annak, hogy ha a fűtőkábel még működik is, amennyiben nincs a termosztáthoz hőmérséklet visszacsatolás, az akkor ugyanúgy nem fog már tovább működni. (értelemszerűen egyszerre csak egyet kötsz be, a másik kettő tartalék.) további észrevétel / tanács, hogy érdemes lehet hagyományos, vizes padlófűtés csöveket is fektetni, mert nem tudhatod, hogy hosszútávon mi lesz a kedvezőbb energiaforrás.
@kristoftinelly
@kristoftinelly 5 месяцев назад
Padlószenzort lehet cserélni is. Symalen csőben van, simán ki- be húzható. A 2 kör párhuzamosan csak a fürdőben lett letéve. Ezt anno a gyártó határozta meg. Ott necces lenne egy hiba esetén kiváltani a fűtést. Köszi az infókat
@tamaskovats
@tamaskovats 5 месяцев назад
mi is fűtőkábellel oldottuk meg a ház fűtését - számítva arra, hogy a napelemes szaldó sokáig megmarad. azonban mióta elszálltak az energiaárak, kicsit bánom, hogy egyetlen fűtési megoldáshoz kötöttem a jövőnket. ezért is javaslom, hogy amennyiben az anyagi lehetőségek engedik, a fűtőkábel mellett, melegvizes padlófűtés csöveket is helyezzenek el, akik ebben gondolkodnak.
@tamasbunda
@tamasbunda 5 месяцев назад
Ez a megoldas hány óra alatt fűti fel azt 5-7cm betont 35°C - ra?
@kristoftinelly
@kristoftinelly 5 месяцев назад
Jó kérdés, sokat olvastam a témában, de erről konkrétan nincs infóm. Nyílván lomha a fűtés, mint a legtöbb padlófűtési rendszer (ahogy a vizes is), viszont csak 6-7 cm-es a betonréteg ami lekerült, az hamarabb felmelegszik, mintha 8-10 centit pakoltunk volna le.
@tamasbunda
@tamasbunda 5 месяцев назад
Igen azt sejtettem hogy nem villanyrezó gyorsaságával melegíti fel a betont, csak amit én eddig láttam azt a csempe alá tették ragasztó ágyazásba, gondolom ez a vezeték tipus vastagabb lehet annál amit a csempe alá tesznek. Vizes padlófűtésnél is a 7 cm beton az ideális vastagság ha a csö mérete 20mm,ha a cső csk 10mm akkor azt 5cm betonnal fedik vagy a mapelynek van erre egy speciális anyaga ami olyan mint a padlopon. 7cm feletti betonnál a csö dumenzió is nő, meg azt már ipari csarnokokban használják a teher bírás miatt.
@tamasbunda
@tamasbunda 5 месяцев назад
Szia! Ez gondondolom nem 24V müködik🙂 hány kw/m2 és mekkora áramot vesz fel
@kristoftinelly
@kristoftinelly 5 месяцев назад
Szia. 230 V AC-ról megy, egyenletesen leosztva a 3 fázisra. A W/m2 (82...156) között változik, minden helyiségben más. Az össz. áramfelvétel 54 Amper (12,4 kW).
@tamasbunda
@tamasbunda 5 месяцев назад
Az komoly szép teljesítmény, lesz mellé gondolom napelem park is? Mert ha nem akkor szép villanyszamla kesz.🙂
@kristoftinelly
@kristoftinelly 5 месяцев назад
@@tamasbunda hát 25% megújuló alapból kötelező, az 2,5 kW. 6 kW-tal szeretnénk indulni, de a végcél kb. 10 kW lesz. Az első tél lesz majd kemény, szigetelés és napelem nélkül. Amúgy 10 termosztát vezérli külön, helyiségenként.
@tothmihaly5707
@tothmihaly5707 5 месяцев назад
Köszi a feltöltést! Pontosan milyen hőtükör fóliát használtál? Ha esetleg van direkt link az is jöhet. Thx!
@kristoftinelly
@kristoftinelly 5 месяцев назад
Reflex hőtükrös légpárnás fólia. 1,2 m széles, 50 m2-es tekercsben van. Állítólag van vékonyabb, meg valamivel vastagabb is. Van amelyikből pattognak a buborékok ha lépkedsz rajta, de a "vékonyabbik" nem pukkan.
@tothmihaly5707
@tothmihaly5707 5 месяцев назад
@@kristoftinelly köszi szépen!
@kristoftinelly
@kristoftinelly 5 месяцев назад
4:35 két betűt elcsent a húsvéti nyuszi, majd feliratozom 😂
@kristoftinelly
@kristoftinelly 5 месяцев назад
Fun fact: a fűtőkábel volt a legeslegelső nagyobb beruházás a ház megvétele után. Mindez 2+ évvel ezelőtt, rezsidémonunk előtt... na nembaj majd a klíma besegít
@laszloszalomie8759
@laszloszalomie8759 5 месяцев назад
A padlón lévő víz záró szigetelést meg fúrtad mivel tömíted?Egyébbként szép munka!Gratulálok!
@kristoftinelly
@kristoftinelly 5 месяцев назад
A #88-as videóban részleteztem az általam választott megoldást: bitumenes tömítőanyag. Amúgy @Homeelectric csatornán is szó esik erről a padlócsövezős videóban. Tapasztalatom szerint nem csak én de sokan mások macerásnak találják és ki is hagyják. Én az idő szűke miatt elengedtem a dolgot. Az aljzatszigetelés előtt a kritikus helyeken végigkentem a rögzítések körül és annyi.
@tamasbunda
@tamasbunda 5 месяцев назад
Szia! Bocs hogy belekobtárkodok ,de egy cirkulációt elbirt volna a még a víz rendszer, csak mert vannak távolságok az osztótól, ennek a tipusu rendzernek annyi a hátránya a cirkuláció is csak osztóról tud müködni. Szakmai szzemmel másba nem tudok belekötni, igényesen meg van csinálva.
@kristoftinelly
@kristoftinelly 5 месяцев назад
Milyen negatív következményekkel számolhatok?
@tamasbunda
@tamasbunda 5 месяцев назад
@@kristoftinelly többet kell várni a melegvízre mig a fogyastó helyhez ér. 1m csö kb 2dl víz .
@tamasbunda
@tamasbunda 5 месяцев назад
Együtt lehet élni vele, de ha már teljen új a szerelés én a lehetőséget ki szoktam építeni és a későbikben már nem nagy kiadás a cirkulációs szivattyút beépíteni egy időkapcsolóval.
@gyulajoo9003
@gyulajoo9003 5 месяцев назад
@@tamasbunda nem rossz kényelmi funkcíó a cirkuláció, de azért szerintem, így osztóról szerelve összeségében lenne legalább 2-400 ezer plusz főleg ha jót akar. (mást meg szerintem nem éri meg) Ez meg soha nem hozza be a vízfogyasztást és a plussz energia fogyasztást. Az időkapcsolós, azért nem teljesen komfortos, bár valószínűleg az igények 80%-át lefedi, főleg ha napközben nem tartozkodnak otthon. Én ha már magamnak szerelném akkor mozgásérzékelővel kominált rendszert építenék, komfortban és energia fogyasztásban az az általam ismert legjobb.
@tamasbunda
@tamasbunda 5 месяцев назад
Szia! Sok verzió létezik , a cirkulácuót igy utolag inkább a zuhanyzóhohoz meg ami a legmesszebb vana bojlertől. A mozgás érzékelös rendszer dragáb és ha csak wc re mész , vagycsak beviszel valamit akkor is bekapcsol feleslegesen. És hamarabb megy tönkre mint egy időkapcsoló. A cirk. szivattyú kb 60wattot fogyaszt óránkénk 15 perc működés 15 pihivel való beallításnál reggel 6-10 ,15-21 óraig üzemeleteve kb 5 órát üzemel a szivattyú. De tényleg mindenki sajat maga dönti el mi tart jónak.
@sandorzsolt1592
@sandorzsolt1592 5 месяцев назад
Szia! Mindig amikor nézem a videóidat akkor elgondolkodom, hogy hogy a fenébe birod ezt a tempót egyedül, de viszont azt is tudom, hogy a sajátodat csinálod, ezért ez minden munkaórát megér! Minden elismerésem ismét feléd, gratulálok, nagyon kíváncsi vagyok a végkifejlettre. Mint korábban is írtad mindent magadtól tanultál, itt ebben a részben is kiderül, hogy akarat kérdése, BIG RESPECT! 👌✌👍💪😁
@kristoftinelly
@kristoftinelly 5 месяцев назад
😁 kösz. Én sem tudom hogy bírom. Egyelőre nem gondolok a boldog jövőnkre, nem terelem el a fókuszt. Amúgy ez végre az a munka, amit elvileg a szakmámból tudnom kell..
@laszlomonori6709
@laszlomonori6709 6 месяцев назад
Én is így oldom meg az emeletet. Tele lett a tököm, hogy egy kurva képet nem tudok felrakni vegyi dübel nélkül a B30as téglába fúrva. Illetve a végeredmény is szebb lesz. Persze négyzetmétere plusz 6-7 ezer forint de összességében nem vészes. Hajrá. ;)
@sandorszebelledi1531
@sandorszebelledi1531 7 месяцев назад
Iszonyat rondán össze van kenve a fal. Menet közben vakoltátok is ? (Kőműves vagyok, ne vakíts... 😂)
@kristoftinelly
@kristoftinelly 6 месяцев назад
Számít?
@sandorszebelledi1531
@sandorszebelledi1531 6 месяцев назад
@@kristoftinelly Nekem ? Igen, számít ! Egyfelől könnyebb begyalulni a falat, másfelől jelzi hogy a készítője igényes a munkájára, és nem utolsósorban : sokkal jobban mutat a referencia képeken egy tiszta fal mint egy összekent. Jól mondom bro ? 😉😀
@kristoftinelly
@kristoftinelly 6 месяцев назад
Ezesetben nagy szerencse, hogy nem kőművesnek tanulok :)
@sandorszebelledi1531
@sandorszebelledi1531 6 месяцев назад
@@kristoftinelly Miért ? Minek tanulsz ? Vadkan pata hegyezőnek ? 😁🤣
@kristoftinelly
@kristoftinelly 6 месяцев назад
@sandorszebelledi1531 hehe. Ez az esztétika amúgy annyit ér, mint az aljzatba fektetett csövek esztétikája: teljesen mindegy. Amúgy erősáramú végzettségem van, semmi más 😃
@kissszilveszter252
@kissszilveszter252 7 месяцев назад
A rögzítésnek ez a módja szakmailag jó, de nagyon lassú. Szegbelövő, tömítőgyűrűs szeg, hiltiszallag, és piszok gyorsan megy. Régen mi is így csináltuk, de aránytalanúl sok munka, a gép, a fúrószár, a maszatolás... Azután jött a betonszeges módszer, az is 100x gyorsabb. Megéri beruházni a szegbelövőre, hamar megtérül időben, gépkopásban, stb...
@kristoftinelly
@kristoftinelly 7 месяцев назад
Hát csak 1 órát szentségeltem a 2 db 40es cső lerakásakor. Úgyhogy én is sutba dobtam az egészet. Belövőnk nincs, ugyanúgy fúrjuk, de nem pacsmagolok. Majd utólag végigkenem a pisztolyból. Ez csak 1 felújítás, így nekem nem éri meg beruházni drága gépekre, mert utána menne a levesbe :) Viszont a tipli lassan elfogy, a kövi adag beütòs dűbel lesz
@RealFida
@RealFida 7 месяцев назад
Fischer kézi beütőt ajánlom, hozzá való szeggel.
@dkadar9306
@dkadar9306 7 месяцев назад
Kitartás, biztos jó lesz... Én is itt tartok. Az nem volt opció, hogy egy nagy helyett, több kis elosztót teszel fel, 5x10-essel megtáplálva? 'Csillagtopológiába' Okosítás, riasztó, kamera nem lesz csövezve?
@kristoftinelly
@kristoftinelly 7 месяцев назад
Nem olyan nagy 4x18 modul, és elég is. 5x10 fog bejönni amúgy. A csövezésnél lesz még 2 nagy süllyesztett doboz, ott lehet kötögetni. A váltó és keresztkapcsolókat váltom ki aqara zigbees relékkel. Jó áron vannak és tapasztalataim szerint megbízhatóak is. Termosztátok lesznek wifisek és ennyi. 1-2 helyre még előkészítek mélyített dobozt, hátha kell a jövőben. Na meg shelly 3em wifis mérő, ahogy említettem. Szóval de, kamerának, riasztónak is egyelőre csak csövek + doboz.
@HaXeDick
@HaXeDick 7 месяцев назад
Nagyon jó videó lett köszi! :)
@pappaila
@pappaila 7 месяцев назад
Tetőtér beépítésnel is kell a fólia sapka??
@kristoftinelly
@kristoftinelly 7 месяцев назад
"'Abban az esetben ha a tetőszerkezetre nem páraátereszt (non contact) tetőfóliát építünk be, gondoskodni kell a megfelelő szellőzésről a fólia alatt és felett is. Nem elég a megfelelő szellőzőrés biztosítása az ereszvonalnál, a gerincnél is biztosítani kell a megfelelő kiszellőzést. Ez esetben a fólia a gerincen nem hajtató át. Ilyenkor fóliasapkát kell alkalmazni. Ugyanígy kell eljárni akkor is ha páraáteresztő fóliát építünk be nem hőszigetelt szerkezetre. Ez esetben ezek a fóliák is párazáróként viselkednek. A páraáteresztés a nyomáskülönbség hatására jön létre, de abban az esetben ha a fólia nem érintkezik a szigetelőanyaggal, nem tud létrejönni a diffúzió." Forrás: tetofolias.hu Esetleg keress erre rá: "Dachdämmung" - képek.
@pitt8307
@pitt8307 8 месяцев назад
Legjobb meló😂! Minden szobában van páramentesítő!? Hatásos a kicsi mert nálam a tetőtérben félbemaradt a festés nagyon párásodott! Üdv egy kolléga🍻
@kristoftinelly
@kristoftinelly 8 месяцев назад
😀 Első körben a fűtött szobába tettem, hogy a zsákos anyagok túléljék. Most vettem mégegyet a közlekedőbe. 130 m2, ajtók nélkül egy légtér. Elkélne vagy 6 ilyen csöppség...
@KTgamerKT
@KTgamerKT 8 месяцев назад
Látom itt is a hobbi kartonosok voltak ... meg van csavarozva az ud gratulálok nekik
@kristoftinelly
@kristoftinelly 8 месяцев назад
Hát igazábol hol igen hol nem. Volt más problémám is velük, de összességében gyorsak voltak, kedvező áron 🤷‍♂️ Még nem tudunk a plafonnal foglalkozni
@nyulptr
@nyulptr 8 месяцев назад
Hajrá😁
@ZsoltHUN85
@ZsoltHUN85 8 месяцев назад
Mi köti be a válaszfalat a fő falakba?
@kristoftinelly
@kristoftinelly 8 месяцев назад
Sarokvas, ahonnan 2< mm-es acélhuzal van végigfeszítve, a sor végén az utolsó téglába visszaforgatva szöggel. Így magához öleli a főfal a téglasort. Ezt 2 soronként megismételve. Ez a gyártói előírás. Plusz csemperagasztó gazdagon. Felül ~1 cm purhab kerül a karton és a fal közé.
@vadkan2469
@vadkan2469 8 месяцев назад
Pont harmadába került volna időben és pénzben a vakolás. De ti tudjátok.Nem lett volna egyszerűbb megtanulni vakolni? Nem ördögtől való mutatvány. Vakolósinekkel gyerekjáték.
@kristoftinelly
@kristoftinelly 8 месяцев назад
A videóban nem látszik jól a fal egyenletlensége. Néhol 6 centit is elnyelt volna. Plusz akkor nem tudjuk visszahozni egyenesbe a falat, ugyanis kifelé kúszott a síkból. Szóval több szempontból is ez volt a jobb megoldás. Kőműves mesterrel egyeztetve. Fogunk még vakolni máshol :)
@torocsikm89
@torocsikm89 8 месяцев назад
De miért kerámia áthidaló 😢
@kristoftinelly
@kristoftinelly 8 месяцев назад
Olcsóbb + volt bontott
@kishazykalman
@kishazykalman 8 месяцев назад
Szia, falazás előtt állok és azon agyalok, hogy a 10-esnél vastagabból csináljam-e. Úgy látom mintha te 15-ösből falaznál. Ha igen, akkor te miért?
@kristoftinelly
@kristoftinelly 8 месяцев назад
A fürdőt + mosókonyhát 10-essel kezdtük. Egy barátom már túl van egy felújításon és megbánta a vékony válaszfalat. Nagyon gyenge a hangszigetelése. Úgyhogy + 5 cm előfalazóval vastagítjuk majd. Ebben a videóban 15öst raktunk. Lesz még 2 szoba, azok 12,5 cm-esek lesznek. Szóval minimum 12,5 cm!
@kishazykalman
@kishazykalman 8 месяцев назад
Köszi, ezt majd figyelembe veszem. Még nem vettem meg a téglákat.
@salalala5251
@salalala5251 8 месяцев назад
@@kristoftinelly Üdv! Én is azon gondolkodom, hogy a felújításnál a 10es ytong válaszfalak helyett lehetne nagyobb. De akkor már lehetne vázkerámia is. Ti az miért vetettétek el?
@kristoftinelly
@kristoftinelly 8 месяцев назад
Nincs megfelelő alap. Ezért hajítottuk el a tégla ötletet. Plusz ytonggal könnyebb dolgozni, jobban szeretem.
@zoltanpataki1838
@zoltanpataki1838 8 месяцев назад
Nagyon szép lett!
@kristoftinelly
@kristoftinelly 8 месяцев назад
Köszi. Na majd ha be is lesz hálózva 😉
@meta_1337
@meta_1337 9 месяцев назад
szép munka
@erikszihalmi1332
@erikszihalmi1332 9 месяцев назад
Ügyes! Én ugyan ezt csináltam hat évvel ezelőtt, nagyon szuper lett. Arra vigyázzatok, ha esetleg a vékony falazótéglánál megindulank hajszálrepedések, akkor ne is próbáljátok glettelni, sajnos nem fog segíteni max pár hétre. Az ytong sajátossága. A vékony repedéseket hálózni és úgy glettel javítani. Az segít majd :)
@kristoftinelly
@kristoftinelly 9 месяцев назад
Köszi. Alapból be lesz hálózva még az egész 😉
@ispapp
@ispapp 9 месяцев назад
Érdekes elképzelés, eszembe nem jutott volna, inkább gipszkartonozok, bár ez masszívabb és jobban is szigetel. Arra majd figyeljetek, ha fel akartok fúrni valamit, hosszú tipli+csavar kombinációt használjatok, ami a téglában fog, akkor nem lesz bej Legalábbis én ytong előtétfalba tuti nem mernék max kispolcot meg képeket rögzíteni.
@zoltanpataki1838
@zoltanpataki1838 10 месяцев назад
Ez kemény menet volt !. Nagyon ügyesek voltatok!!!
@kristoftinelly
@kristoftinelly 10 месяцев назад
Pont elfogyott a GV lemez, maradt 2 folt
@csababorhi8939
@csababorhi8939 10 месяцев назад
Szia/Sziasztok . Szabad kérdeznem hogy mekkora házról van szó? Gondolok itt m2 -re.Az lenne a kérdésem h mennyibe került a fa azaz tetőszerkezet? Ha nem vagyok tolakodó. Hasonló projekt előtt állunk. Nagyon ügyesek vagytok! 🎉😊
@kristoftinelly
@kristoftinelly 10 месяцев назад
130 m², a tetőfelület kb 270 m², 40° dőléssel. A tetőszerkezet maga 5,8 M Ft tervezéssel, gyártással, szereléssel (2 nap), daruzással. A tetőfedés más téma, ott a homlokdeszka, fólia meg a stafnik 1 misi, a cserép bontott volt. Az amúgy kb. +1,5 misi újonnan
@csababorhi8939
@csababorhi8939 10 месяцев назад
Köszi a választ :)
@mariosimonyai2750
@mariosimonyai2750 11 месяцев назад
A két fal közé került vm?
@kristoftinelly
@kristoftinelly 11 месяцев назад
Ahol nagy volt a hézag pluszba vágtunk ytong lapokat vagy XPS/cserép, a további hézagok töltésére meg perlitbeton
@mihalykozma7304
@mihalykozma7304 11 месяцев назад
Le a kalappal Kristóf, üdv Misi.
@kristoftinelly
@kristoftinelly 11 месяцев назад
köszi!😀
@jozsefterdik9049
@jozsefterdik9049 11 месяцев назад
Jó kis Kalkbrenner!!!! A legjobbb. És hajrá az építkezéssel
@sandorzsolt1592
@sandorzsolt1592 11 месяцев назад
Szia Kristóf! Régóta nézem a csatornádat nem minden részt, de az hogy felújítotok az nem kífejezés, szinte egy teljesen új házat hoztatok létre a már meglévő alapon. Nagyon sok mindent az otthonomba én csináltam és tudom, hogy mennyi munkába van akár a mostani bemutatott vidón szereplő gipszkartonozás. 👋 Minden elismerésem a tied, hogy szinte mindenhez is értesz. lehet hogy így lasabban készül el, de azt tudod, hogy az meg van csinálva úgy ahogy te szeretnéd. - Ahogyan szoktam mondani: beton biztosra! A mukadijról meg nem is beszélve, hogy azon mennyit tudtok sporolni, ezért is sajátitottam el én sok mindent! Biztosan nagyon szép lesz a végeredmény! 😁👋✌👌 Kitartást kívánok nektek és jó egészséget! Azért néha pihenj is mert azt én sem szoktam hiába mondják! 😅
@kristoftinelly
@kristoftinelly 11 месяцев назад
Szia. Köszönöm az elismerő szavakat 🙂 Igazából semmihez sem értek, sok mindenbe most tanultunk bele. Gyakorlatilag ma már (szinte) minden fent van youtube-on, akár angolul akár magyarul. Plusz személyesen is kaptunk iránymutatást kivitelezőktől, mit hogyan kell csinálni. Kicsit utánaolvas az ember, megnézi mire kell különösen odafigyelni és a kellő szerszám/gépparkkal meg lehet csinálni. Persze így is van, amit szakira bízunk idő vagy tudás hiányában, de amit lehet megcsináltunk mi. Sajnos tovább tart, mint terveztük, de így legalább minden a helyén lesz úgy, ahogy kell. Nem csinálunk több milliós, bontásra ítélt kárt, mint ahogy sok videóban tapasztalni más megrendelőknél. Nagyon elkeserítő a hazai építőipar. Még pár évig biztos lesz tartalom a csatornán. 😁
@davtsik1
@davtsik1 6 месяцев назад
Szia, párazáró fólia a karton és az alsó cd profil közé került?
@kristoftinelly
@kristoftinelly 6 месяцев назад
Igen
@davtsik1
@davtsik1 6 месяцев назад
@@kristoftinelly úgy nem lesz rajta tùl sok lyuk? Vagy ez nem probléma?
@sanya711
@sanya711 Год назад
Az ud-t egyből megfurjuk a fallal együt és beütős tiplivel rögzítjük, a lézert a falon rögzitjük a hozzá való mágneses tartóval nem pedig ytong táglákat vagy nikecelt pakolunk a megadott magasságig, így időt és munkaenergiát sporólsz. A függesztő pálcákat nem a gerenda oldalába csavarjuk hanem az aljára, meghajlítva a pálcák végét, hisz így nagyobb a csavar szakítószilárdsága ( Ez a hivatalos, de mehet a gerenda oldalába is véleményem szerint ) A vízmértékkel nem tudom mit méregettél, de valószinüleg a pálcák hosszát akartad vele mérni és levágni, ez is túl időigényes, lézert kell a falra felrakni beállítani a végső méretet és egykaptafára levágni, nem pedig föl le szaladgálni a létrán. Flexel nem vágjuk a pálcákat sem, van hozzá erővágós kis kézi csípőfogó. Fől le ugrálsz, ezt egy kétágú létráról meg lehet oldani lépegetéssel, túl sok energiát ölsz így bele. 1.24-nél megint flexelsz, ezt nem szabad, rozsdás átütés jön létre a gipszkartonon. A végeredmény tökéletes lett, de sok a felesleges munka, elfáradsz így. Mi most lettünk kész egy durván nagy több hónapos munkával a 8. kerben, egy roma színház belső gipszkartonozásával, blue acustic első réteg, a falakon a második sima karton, mennyezeten viszont a rigitone kartont raktuk a kékre, 12 légbefúvót kellet dobozolnunk és a mennyezeten 18 szervíz ajtót beépíteni. A belmagasság 7 méter, gondolhatod, hogy a blue kartont milyen nehéz volt oda feljuttatni és tartani. 300 nm a mennyezet, több tonna gipszkarton ment fel a mennyezetre.
@kristoftinelly
@kristoftinelly 11 месяцев назад
Hidd el, nagyon sok olyan megoldás létezik, amivel gyorsabban mennének itt a munkafolyamatok, de nincs hozzá megfelelő szerszám / eszköz, pl. kétágú fa létránk sincs. Az építkezés majdnem minden munkafolyamatát mi csináljuk, az meg nem járja, hogy minden szakmához beruházunk minden szerszámra. Shit happens. Amúgy igen a vízmértékkel a méteres közöket osztottam. Köszi az észrevételeket!
@sanya711
@sanya711 11 месяцев назад
@@kristoftinelly Azt hittem gipszkartonos a szakmád, ok így már értem. Akkor viszont tökéletes a munkád.
@tothlaszlo8272
@tothlaszlo8272 Год назад
Remélem, nem kért pénzt a "mester"..... Én nem fizettem volna Neki....
@tothlaszlo8272
@tothlaszlo8272 Год назад
Hát, ezt a mesternek saját költségen újra kellett volna betonozni. Nem csak a tömörítés szar, de a zsaluzás is....