Dark
ScienceZOOM
ScienceZOOM
ScienceZOOM
Subscribe
Projekt scienceZOOM se realizuje pod záštitou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Je financovaný z Evropského sociálního fondu Evropské unie.

Hlavním cílem projektu je šíření poznatků vědy a výzkumu široké veřejnosti od studentů základních škol až po vědeckovýzkumné pracovníky. Přímým nástrojem k dosažení tohoto cíle je především motivace cílové skupiny, což dále povede ke zvýšení jejího osobního růstu, dodání impulsu k rozhodnutí, jak dále naložit se svým profesním růstem, získání nových kontaktů a informací. Dalším cílem je vzdělávání pracovníků vědy a výzkumu, což povede k osvojení dovedností, které jsou potřebné k tomu, aby dokázali zaujmout, motivovat a správně prezentovat poznatky z vědy a výzkumu.
Chromatografie
8 years ago
První pomoc
8 years ago
PřF JU - Roboti
8 years ago
Chromatografie
8 years ago
První pomoc
8 years ago
PF JU - Výchovy
8 years ago
PřF JU - Roboti
8 years ago
30 Comments
krivak52
krivak52 5 months ago
Zdaleka nejlepší návod na porcování ryb, který jsem kdy viděl.
Tomáš Marek
Tomáš Marek 7 months ago
No nevím, takto by si na zpracovně nevydělal ani na slanou vodu.
Petrhrabal
Petrhrabal 7 months ago
Nikdy nevěř řezníkovi, kterýmu chybí článek prstu... :D :D :D ne, dělám si legraci. Super video!
Klauudyysss Traceur judaista
co jsou gonadyל
SI FI
SI FI 9 months ago
Hi how are you ?
Míša Craft
Míša Craft 11 months ago
Jmenuji sa inženýr :-) :-)
waclaw piesciuk
Super
Martaas
Martaas Year ago
lol toto je fakt dobrý návod na hladkého kapra xddddd
Adam Chaloupka
Ryby patři do vody👎
Marie Tejkalová
Barbaři 😒
Adam 72
Adam 72 Year ago
A co jikry a mličí?
Adam 72
Adam 72 Year ago
@David Koryčanský ok
David Koryčanský
3:15 Jestli nevíš, co jsou gonády, tak si to vyhledej.
Andrea Klestincova
Chvala bohu ze ryby nejedavam, lebo takto sa s tym babrat by sa mi ozaj nechcelo...Ale je vidiet,ze mu to ide...
Anna Petrová
Anna Petrová Year ago
Když to umíš, tak je to rychlé. :)
Martin
Martin Year ago
U pstruha bych ještě vytahal kosti ve hřbetní části pinzetou. Jinak fajn video.
Frantisek duchon
nemusel to na filet roskrajovat staci pinzeta
Jan Hulibrk
Jan Hulibrk Year ago
Prima to bylo na vypichu u kauflandu tento rok.pulka kaprika ktera mela 550g me stala 380 kacek😎😎 Parada
Matyáš Nášel
Sice je ka pro vánoční jídlo ale zabírají úplně největší blbyna
Jan Kohůt
Jan Kohůt Year ago
Skvělá práce.Dekuju.
Hawayyy
Hawayyy Year ago
F kapr
Monael
Monael Year ago
LUL
Gulab Jamun
Gulab Jamun Year ago
Tak to je teda síla. Vražda v přímém přenosu. A vůbec nikomu to tak nepřijde. Vždyť je to hrůza. Představte si, že by se tohle dělalo človku. Prásk do hlavy, přestřihnout tepnu pro vykrvácení ty vado, jak začala téct krev. dál jsem to nedal. Fakt si lidičci zaděláváte na obrovský problém tím, že zabíjíte zvířata. Kde je to Ježíšovo poselství, tkerý přišel aby učil miluj bližního svého. Vždyť o zahrnuje i zvířata. Proč neskončí na talíři pejsek nebo kočička, kterou si člověk vydržuje jako domácího mazlíčka. Vždy i tohle vydržovaání je degradace přirozenosti zvířat. Nechme je žít v jejich přirozenosti, Chraˇme je, snažme se aby se jim v přirodě žilo pěkně. Oni si nemůžou koupit respirátor, aby museli čuchat ten smrad, který my lidi děláme snad vším co děláme. Kde váš soucit. Prosím přestaňte s tím. Moc moc prosím. Hare Krišna
Gulab Jamun
Gulab Jamun 8 months ago
@Jacob Black 🤑
Jacob Black
Jacob Black 8 months ago
Jo dneska jsem měl 1 wagyu steak znovu a 3 vagíny potom. Papa
Gulab Jamun
Gulab Jamun 8 months ago
@Jacob Black tak jsem se koukal na to co to je ten steak Wagyu, tak tedy musím uznat že zřejmě patříš ke smetánce, která je ochotna za kus flákoty zaplatit tisíce. A vo tom to je. Jsi tak skálopevně přesvědčený, že se stal totálně bezndějnm případem. Taky jsem svého času jsem byl všnivým rybářem maso jedl, a uměl i vykostit a filetovat rybu. Pak jsem se ale seznámil s knížkami Šríly Prahupád to co se v nich píe mi dávalo hluboký smysl a zcela se jedení masa vzdal. Včetně vajec - slepičích mentruací i ryb. A nejenom toho. Je fmi fakt hodně líto, když vidím jakabedněn lidi ohou být, přestože ani stotisíce, které vydělávají a utrcejí klidněd devě tisíc za kus masa jsou vce ne poltov hodní a rozhodně jim jejich brouka v jejich hlavě není co závidět. Ruku na srdce. Jsi štasntý? Jakdlouho ti to vydrží, nežse musíš zalepit ějký jiným druhem požitku. Ano častým agumentem je coje ti po tom já na to mám. Nevíš vůben nic o tom, proč jsi obdržel tenhle život, který takto zcela nemyslně promarnuješ, kdy nakonec jen spláeš nad výdělkem. NIc z toho si do hrobu nevezmeš a navíc dostaneš těžkou karmickou reakci na neskutečně dlouhou dobu.
Gulab Jamun
Gulab Jamun 8 months ago
@Jacob Black 😂
Jacob Black
Jacob Black 8 months ago
@Gulab Jamun jste úchyláci
Michal Novotný
Když z kapra udělal filety tak asi neudělal podkovu.... pro mě za mě... Upřímně zbytečně moc odpadu, ale je to můj názor...
kdo chce - vidí
Děkuju🙂, príma Vánoce přeju!
Leonix
Leonix Year ago
@bohuslav já jsem řízek gang
Gulab Jamun
Gulab Jamun Year ago
@Romano Romaker Obligátní otázka. To že si člověk na BVánoce nedovede představit jiné jídlo než kus flákoty, ještě neznamená že vegetariánská strava nenabízí daleko širší spektrum chutí. Takové pakory nebo kofty to je mňamka která co do chuti stonásobně převýší řízek z kapra nebo prasete. Majonéza, tatarka... proč by měl bramborováý salát chutnat pořád takhle. Bílý jogurt, domácí hořčice se adají použít úplně v pohodě, když už tedy bramborový salát muší bejt. Ale jinak všechno cukroví bez vajíček. Spousta oříšku, sušeného ovoce. A co se týče polívky, to byste nevěřili, ale Džaganátův dál je bezkonkurenčně nejlepší polívka , kterou jsem kdy jedl. Taky jsem si říkal co je to za hovadina dávat do hrachovky rajčata a kokos ale výsledek... není divu že se Pán Džaganát tak směje. (Jedná se o Nejvyššího Pána v podobě vládce vesmíru, určitě jste už ten obrázek viděli mnohokrát... pohled do jeho vysmáté tváře ničí kramické reakce. ostatně Ježíš je jeho synem, čistým, oddaným Pána, který tak chtěl přimět lidi na světě, aby se končně začali mít rádi... ale tyhle komenty co se snesly na mouhlavu, fakt sorry, ale to je tedy přehlídka zla a nenávisti, ostatně jak jinak, když se lidi i o vánocích mají potřebu stávat chodícími hroby, to se pak milosrdenství velmi těžko kultivuje) Bez masa se to dá, naše děti nejednli maso ani v prenatálním vývoji, všichni nám nadávali, že vháníme své děti do nemoci, házeli nám klacky pod nohy, když jsme chtěli a nakonec prosadili, že můžeme nosit našim dětem naše domácí jídlo do školky a školy. Nakonec, až když skutečně zapojili inteligenci, museli všichni uznat... a dnes naše děti dávají za příklad ostatním. Nejíst maso není jen věcí stravování, ale tak nějak odstraňuje blokády v mysli zaměřené ve stravě pouze na maso. Nemyslím si, že bychom byli se ženou nějak zvlášť inteligentní nebo se nějak zvlát lišili od ostatních lidí. Možná je to o tom, zže se snažíme žít jednoduchým životem s velmi hlubokým myšlením. Že někdo netrpí předsudky se zpravidla týka nejvíc těch, kteří jsou v nich totálně zasekaní a nedovedou se podívat na věc z jiného úhlu pohledu. No nic svět je takový a nezbývá než ho přijmout a tu a tam brnkat na trunky ještinosti nevědomým. Tu a tam někdo pochopít. Žijeme ve světě kazuální duality takže všechno to zlo které se snáší na naši hlavu musí být logicky vyváženo i dobrem. Takže z komentářů těch ignorantů si nic nedělám. Ten koment jsem připsal zde za všechny odpovědi, protože vaše odpověď mi přišla z těch všech aspoň trošku v pohodě , jadná se v podstatě o pokorou otázku. Takže ještě jednou děkuji za dobrý dotaz. Snad odpověď uspokojila.
Romano Romaker
@Gulab Jamun , co jíte o Vánocích ?
Gulab Jamun
Gulab Jamun Year ago
veselé vanoce a smutný kapr. To je hrůza, proboha se zamyslete nad tím co děláte, oslavujeme vánoce a v drtivé většině domcnostií dochází v tomto období k vraždáám na bližním svém.
Alexandr Steinhauser
Já pstruhy chytám a kuchám asi 35 let a nejsu líný šupiny oškrábat, pojídání šupin nechávám prasatům! Do kapsiček po šupinách vetřu koření a vysmažím do křupava! Je to super ! Pokud budete škrabat pstruha tak šupinama začněte,po rozpáraní se to blbě dělá! Dobrou chut a hezké vánoce bez kosti v krku!
jachym jachym
jachym jachym Year ago
Krásné video hřeje mě u srdce když se vše využije
zago
zago Year ago
Krášne popsané.
Tom Tarmak
Tom Tarmak Year ago
Bacha na prsty...pán z videa by mohl asi vyprávět....
Martin brawl stara
bylo to dobre ale nechutne
Honza Getura
Honza Getura Year ago
Tak takhle jsem nekuchal ryby ani když mi bylo 10 roků...pardon.
Michal Smutny
Michal Smutny Year ago
evidentně, jinak bys nečuměl na naučný videa.. cos s nima dělal? pek to celý i s vnitřnostma?
Petr Ondrušák
Dela to jak babrak uplny a trva mu to jak 14 dni...
Jan Starosta
Jan Starosta Year ago
Este ta hudba do toho to je tak super! !!!
Šotouš z Moravy CZ
Tohle video jsem potřeboval. Na vánoce 2020 je kapr na mě!