Тёмный
Eesti Rahvaluule Arhiiv
Eesti Rahvaluule Arhiiv
Eesti Rahvaluule Arhiiv
Подписаться
Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi videokanal.

*** ERA kaastööliste veebipäev 2021: vaata Esitlusloendit! ***

Vaata kõiki Eesti Kirjandusmuuseumi videoloenguid: www.kirmus.ee/et/tegevus/videoloengud.
Kanali päisefoto: Richard Hansen filmib 1961. a. rahvaluulekogumist Karksi-Nuias, kirjutab folklorist Selma Lätt, jutustab Anton Sarv, kaevu juures rahvaluulekoguja Mari Sarv. Foto: Ottilie-Olga Kõiva. ERA, Foto 5895 (kivike.kirmus.ee/meta/ERA-14139-69004-77025)
12 - Jokes without Humour - Anne-Sophie Bories
29:36
6 месяцев назад
Комментарии
@ivanmihailuk3021
@ivanmihailuk3021 5 месяцев назад
Радостно становится на сердце,глядя,как Вы замечательно исполняите прекрасные мелодии.Удачи,здоровья,успехов Вам в жизни!.Спасибо.
@user-cz2fo6vy1x
@user-cz2fo6vy1x 9 месяцев назад
Your language sounds like Finnish
@timokalmu281
@timokalmu281 Год назад
minu isaemaisa oli kusagil Vägeva taga Laiuse kihelkonna piiril rikas hobuseparisnik, aga kolis pärast Vabadussõda koos kõigi lastega Emumäe külla ja minu isa on rääkinud mitmeid Laiusega seotud jutte: 1) olnud taoline ütelus, et "teeb asja nagu Kärde härra kohikoer koerapulmas" - mõne ilmaasjata kiibitseja kohta 2) mustlased olid ka Emumäel käinud maarumas. "hammaskiiru" tähendanud liha. mustlaseit eesti keeles õiendanud ikka oma poisiga, et "ära tüüta perenaist! sa näed ju, et tal ei ole", aga mustlaskeeles õhutanud takka "maaru, maaru! ära jäta" 3) korra lastud Emumäe Kalmuoru kuristikku (Ain Lutsepa vanavanemate Turu talu juures) part (paelaga kaelas). hiljem nähtud, et samasugune part on Endla järvest välja tulnud
@maaripoim9049
@maaripoim9049 Год назад
Nii vahva, aitäh!
@v2ldo
@v2ldo 3 года назад
tubli, Ave!
@mr.jurgens2338
@mr.jurgens2338 3 года назад
Aitäh üleslaadimise eest!
@haanimiis
@haanimiis 4 года назад
Umbõ hää kraam! Puhas kuld!
@timokalmu281
@timokalmu281 4 года назад
Satoi ukko uutta lunta Veljen haudalla SKVR III1 507. Soikkola, Järvenperä. Oskar Groundstroem. n. 210. 1861. Pavali. Satoi ukko#1 uutta lunta, Valo vassesta#2 raetta Uuven kuominan eteen, Uuven riihen räystähässä, 5 Sato neljä neitsykkeistä. Kaik olit kulta koittinas[sa], Korvat kultarengahiss[a], Poimitussa pollen päässä, Sulkkuvarressa sukassa. 10 Mitä nousen tiukom[a]an, Nousenko kulli vai kalli? Kuli vieri kulmantilla, Kali meni kalmotiellä, Vieri vellon hauvan pääl[le]. 15 Vello hauvasta havatsi: "Jouti siaruteni, Jouti emäni lapsi! Äläs pieksä uksiani, Tuot ei o tehnyt teien seppo, 20 Teien trakseseti takunt, Teien ej kivi kilputellut! Tuon on tehnyt Tuonen seppo, Tuonen trakseti takont, Tuonen kivi kilkutel[l]ut." #1 |uuven|: *ukko*. #2 yl. vastast. Näytä / Piilota normalisoitu teksti
@thekiirtee
@thekiirtee 4 года назад
kas mingeid näiteid on tollest vanemast labajalast ka?
@SuperTaive
@SuperTaive 4 года назад
Meil on olemas laulutekste, käsikirjalisi noodistusi ja tantsukirjeldusi peamiselt alates 19. sajandist, siiski ka üksikuid märkeid 18. lõpust. Lisaks sellele on üldisemaid andmeid ja kirjeldusi, mis lubavad labajalgade traditsiooni algust paigutada varasemasse aega. Esimene labajalaviisi noodistus on torupillilugu, mille pani kirja ja avaldas August Wilhelm Hupel 1777, samast allikast on pärit ka esimene tantsukirjeldus, mis väga meenutab labajalga. Esimese eestikeelse labajalalaulu ("Hiir hüppas") koos viisi ja tekstiga avaldas Christian Schlegel 1819, kirja olevat see pandud 1781. 19. ja 20. sajandist on kirja pandud suhteliselt palju labajalatekste eelkõige saartelt ja rannikualadelt, kus labajalgade traditsioon oli rohkem levinud, 20. sajandiga algavad ka helisalvestused. Käsikirjad ja helisalvestused on hoiul Eesti Rahvaluule Arhiivis. Kui teil on millegi vastu konkreetsem huvi, palun kirjutage taive@folklore.ee.
@kiidjaerve
@kiidjaerve 4 года назад
Lastelaul, mida laulsin 1947.a. Saksamaal Geislingenis lasteaias: Päike heidab maha, maa ja metsa taha, kuldne kuma kaob, metsa taha vaob. Taevaema süles puhkab minu pea ja kui ärkan üles, tahan olla hea! Minu lasteaiatädi oli proua Ebrok.
@Federation1323
@Federation1323 5 лет назад
Вай! Аутентично =) I think it came straigthly from the ancient times, and we can see it as it was 7000 years ago. Pure Uralic art. I love it.