Тёмный
Fichtner Wealth Managers
Fichtner Wealth Managers
Fichtner Wealth Managers
Подписаться
Pomáháme chytrým a úspěšným lidem chránit bohatství prostřednictvím investování.

S unikátním konceptem placeného investičního poradenství jsme začínali úplně od nuly v roce 2003. Nyní máme v poradenském mandátu více než 4 mld. Kč od více než 600 klientů.

3 důležité věci:

1) Jsme nezávislí na finančních institucích. Za poradenství platíte přímo nám a převážně ze zisku, který Vám vyděláme.

2) Orientujeme se na strategii „Wealth Protection"​ (Ochrana bohatství). Naším cílem je dlouhodobý růstu majetku na rozdíl od krátkodobého spekulování na zlato, stříbro, měny apod.

3) Máme dobré výsledky, které vychází z toho, že jsme již něco zažili. Jako tým máme přes 130 let zkušeností z řízení investic a s investičním poradenstvím v PPF, Pioneer Investments, České Spořitelně, Partners Financial Services a dalších firmách.

www.Fichtner.cz
Dvacet let investičních zkušeností
35:02
3 месяца назад
Kdy a jak s dětmi začít mluvit o majetku
31:55
5 месяцев назад
Rodinné bohatství není jen majetek
7:08
8 месяцев назад
3 oblasti rodinného bohatství
27:02
9 месяцев назад
Комментарии
@rastislavrakytiak7058
@rastislavrakytiak7058 6 дней назад
Dúfam len, že ste časom prehodnotili tie Vaše chybné názory z tohto Vášho "smiešneho" videa...
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 6 дней назад
Můžete být v klidu, náš názor jsme nepřehodnotili neboť jej nepovažujeme za chybný. Stále dlouhodobě investujeme do rostoucích ekonomik a stále nespekulujeme na růst či pokles ceny zlata.
@rastislavrakytiak7058
@rastislavrakytiak7058 5 дней назад
@@FichtnerWealth Ja som ani tak nemyslel to, že či do niečoho investujete alebo do čoho konkrétne investujete... (to je úplne Vaša vec a Váš investičný postoj, ktorý Vám ja plne rešpektujem) Mne skorej išlo o to ako ste urobili z toho zlata nejakú akože investične "zanedbateľnú vec", ktorá je pre Vás úplne nepodstatná. A práve to zlato je z dlhodobého hľadiska najbezpečnejšia "investícia" akú môže bežný človek pre seba alebo pre svoje potomstvo urobiť. (stačí si pozrieť hocijaký dlhodobejší graf zlata napr. obdobie 10r., 15r., 20r. - a vždy to zlato iba pekne rástlo) Navyše každý skúsený "väčší" investor má vždy vo svojom portfóliu aj určitú časť zlata...prečo asi...žeby boli všetci hlupáci... Áno, zlato síce nie sú akcie, dlhopisy a pod., ale je to najväčšia (najobchodovateľnejšia) komodita na svete a to tiež asi svedčí o niečom... a to že sa Vy tým nezapodievate predsa neznemená, že je to iba nejaká špekulácia - pre niekoho je práve toto ten optimálny biznis alebo životná investícia) PS: Tie nákupy fyzického zlata do svojich trezorov robia momentálne vo veľkom aj západné centrálne banky... (takže určite neplatí to čo ste povedali vo videu, že v tomto storočí západné banky 0 nákupov 🙂)
@rodrigobg4080
@rodrigobg4080 16 дней назад
Pečlivě jsem poslouchal duel mezi Trumpem a Harrisovou a mohu zodpovědně říci, že i když je Kamala žena, je stejně krvelačná jako je Biden a jeho administrativa!!! Pro záchranu světa a míru je důležité, aby vyhrál Trump!!!
@jameshrouda9797
@jameshrouda9797 17 дней назад
Evropa by potřebovala zdravou opozici jako by měla s Trumpem.
@jameshrouda9797
@jameshrouda9797 17 дней назад
Amerika je v prdeli, a já jsem Američan, tak to máte z první ruky. Trump by určitě byl lepší kandidát a tu hnilobu by mohl trochu vyříznout, ale ubývá mu síly, a ještě navíc má soudy na krku, tak to bude mít hodně těžký. Zase na druhé straně, málokdo věřil, že porazí Clintonovou, ale podařilo se mu to, a teď je Americká ekonomika v mnohem horších potížích než za Trumpa.
@evajustova594
@evajustova594 14 дней назад
On vydrží je silný.
@Dividendovy_investor_Tom
@Dividendovy_investor_Tom 19 дней назад
Chápu, proč investovat do akcií / ETF mimo ČR, ovšem pokud při tom využíváme českého brokera / investiční společnost, pak pokud se něco semele v ČR, pak se to nejspíš dotkne i českých brokerů, takže je sice hezké, že máme většinu v USA, ale stejně o to můžeme přijít díky českému brokerovi a nějakému průšvihu v ČR. Jak se na toto riziko díváte?
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 19 дней назад
Toto riziko určitě vnímáme, a proto diverzifikujeme i správce. Preferujeme americké a švýcarské privátní banky či mezinárodního brokera u klientů s menším objemem. Nicméně majetek je možné převádět i mezi brokery/bankami, neboť záleží na tom, kde je a na koho zaknihován.
@Dividendovy_investor_Tom
@Dividendovy_investor_Tom 19 дней назад
@@FichtnerWealth Děkuji za odpověď. Zajímalo by mě, jak se díváte z tohoto pohledu na Lynx, který je vlastně pod IB, tedy mezinárodní broker, nicméně je to česká pobočka. Domnívám se, že Lynx si nemůže dělat co chce a vlastně je to prakticky totožné jako kdybychom to měli u IB.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 19 дней назад
LYNX je obchodník s celoevropskou působností se sídlem v Amsterodamu a českou pobočkou v Praze. Funguje na platformě Interactive Brokers (IB), ke které poskytuje kvalitní podporu v českém jazyce. Poplatkově se nachází velmi mírně nad poplatky IB, ale je levnější než Patria. Navíc umožňuje Joint účet, což je vhodné pro rodiny. My LYNX máme mezi doporučovanými platformami. Společnost LYNX je vlastně "pouze" zprostředkovatelským obchodníkem mezi českým klientem a Interactive Brokers. Z tohoto důvodu jsou z hlediska ochrany důležitá zejména pojištění a zázemí společnosti Interactive Brokers.
@novy_zaciatok
@novy_zaciatok 19 дней назад
❤ ďakujem
@ivanac.2976
@ivanac.2976 Месяц назад
ještě manžel si zalozil sverenecky fond a svěřil si tam společný majetek.Nakukal mi ze kvuli ochraně před exekutory abych souhlasila.No ale po case jsem bohuzel zjistila že ho vlastně úplně legálně ukradl.Vse jsme budovali společně a bohužel zákony sjm se na toto nevztahují. Nemáte nárok tečka. Varuji všechny !!!
@nemavoms
@nemavoms Месяц назад
Když slyším pana Podlipného mluvit o všech nástrahách investování v USA a komplikovanosti tamějšího prostředí, napadá mne, jestli by se nenašly možnosti pro investování do nemovitostí s podobným výnosem i v EU nebo ČR ?
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth Месяц назад
Investovat do nemovitostí lze v různých jurisdikcích. Například zkušenosti ze Španělska sdílí Vladimír zde: www.fichtner.cz/nemovitost-spanelsko-vyber-nakup/.
@michalprooch
@michalprooch Месяц назад
Díky za video/podcast. Pepo, Vám přeji mnoho dnů ve zdraví! Pro mne z pohledu lékaře by bylo fajn (motivační pro ostatní potencionalni poinfarktové) dodat, že i po vlastně úspěšné příhodě jste vyfasoval 3-5 léků za den a že i pro sportovce mladíka je to v pohodě a jakési pokračování urgentniho zásahu… díky za Vaši práci, pro mne byl tento díl velmi zajímavý.
@sarkasachova941
@sarkasachova941 Месяц назад
Jako, myslíte něco, jak bylo v Básnících - , jak paní Hlaváčová, co myslíte, pane doktore, měl ho tam? Měl, pane doktore. Teď jsme u zubařky měli polemiku "musíte důvěřovat doktorům". Řekla jsem "mám právo po tom všem, nedůvěřovat". Jako jasně, někteří lékaři to chápou, ale bohužel...
@MichalSigmund
@MichalSigmund Месяц назад
Jsem rád že to dobře dopadlo a držím vám palce! Jen bych se rád zeptal - měl jsem za to že vyšší cholesterol odhalí preventivní lékařská prohlídka u praktického lékaře, která by měla být absolvována každý rok. Nebo se mýlím?
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth Месяц назад
Skvělý postřeh Michale, míra cholesterolu se udává na základě odběrů krve. Ty je možné dělat v rámci preventivní prohlídky nebo samostatně v laboratořích. Pravdou je, že ne každý na preventivní prohlídku chodí, což může být pro mnohé inspirací, že by měli 🙂
@jogr4796
@jogr4796 Месяц назад
Tak to jsme rádi, že jste to dal Josefe a můžeme Vás dál poslouchat. Hodně zdraví.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth Месяц назад
Děkujeme za přízeň
@bukacviolist1
@bukacviolist1 Месяц назад
Příliš dlouhý úvod. Zajiná nás spíše podstata toho, o čem referujete avšak již ne tolik zdravotní úvod v délce trvání 10 Min..;-)
@sarkasachova941
@sarkasachova941 Месяц назад
Lezou na nervy tihle lidi - volal jsem kamarádu doktorovi.....jsem zvědavá, jaké poučení z něho vyleze...
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth Месяц назад
Děkujeme za zpětnou vazbu. Mnohé lidi, se kterými se potkáváme, naopak zajímal průběh, příčina a to, jak blížící se infarkt Josef poznal.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth Месяц назад
@@sarkasachova941 pokud Vám tito lidé lezou na nervy, tak není úplně jasné, proč se na toto video díváte.
@bukacviolist1
@bukacviolist1 Месяц назад
@@FichtnerWealth při veškerem respektu, buď řešíte peníze , zajištění majetku anebo zdravotní problémy. Já osobně nemám tolik času, abych poslouchal pro mě nepodstatné řeči ohledně infarktu. To mohlo případně zaznít v jedné větě, nikoli 13 minut. Pochybuji, že lidé, co mají finance, aby je mohli investovat s Vámi, budou mít tolik času poslouchat nepodstatné. Nicméně děkuji za reakci. VB
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth Месяц назад
@@bukacviolist1 máte pravdu, že se podstatné dá shrnout do několika minut. Nechtěli jsme téma rozdělovat do několika dílů, které by specificky cílily na jednotlivé otázky. Dále je možné využít přepisů podcastu a najít rychleji potřebná data. Každopádně detailnější informace k zajištění majetku jsme v podcastu probírali v říjnu 2023 ve dvojdíle „6 způsobů, jak se připravit na nečekané životní situace”. www.fichtner.cz/necekane-zivotni-situace/
@PajaRocky
@PajaRocky 2 месяца назад
Matematicky vzato mezi odprodejem akcií a čerpáním dividend není žádnej rozdíl. Pokud porovnám dvě stejná ETFka, kdy jedna varianta je distribuční a druhá je akumulační tak pokud mi distribuční vyplatí 3% dividendu a u akumulačního odprodám 3% portfolia tak v obou případech bude zůstatková hodnota portfolia úplně stejná. V prvním případě se po vyplacení dividendy sníží cena akcie právě o hodnotu dividendy, v druhém případě cena akcie zůstává stejná, ale klesne jejich počet v mém portfoliu. Nevýhody prvního případu jsou zjevné. Dividendy se v drtivý většině musej danit. Odprodeje ne. A i kdyby v budoucnu došlo ke zrušení 3 letého časového testu stále se daní zisk. Navíc hodnotu vyplacených dividend si nemůžu určit. V druhém případě odprodávám tolik kolik je má skutečná potřeba peněz.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 2 месяца назад
Z matematického pohledu to dává smysl. Pak jsou tu ještě ty emoce neb člověk se nechová vždy racionálně. My prezentujeme poznatky, které se nám ověřily na základě více než 20letých zkušeností. Ale samozřejmě jsme potkali i lidi, kteří k tomu přistupují vyloženě matematicky. Naštěstí si každý může vybrat, co mu je bližší.
@PajaRocky
@PajaRocky 2 месяца назад
@@FichtnerWealth Ano. Na druhou stranu bohatí lidi se stávají bohatými, protože znají hodnotu peněz a též by měli vědět jak co nejlíp daňově optimalizovat. Takže lidi co si budují celý život (nebo jeho velkou většinu) rentierské akciové portfolio by měli se s blížícím se horizontem začátku čerpání renty vzdělat v tom jak nejefektivnějc exitovat a nesmést to prosťáčským argumentem, že "chci mít klid", nebo "nechci se starat", nebo to svádět na "emoční stabilitu". To je můj pohled, protože v případě např. 20 mil portfolia pří čerpání 3% renty (což je 600 000 Kč) úplně zbytečně takovej člověk v případě čerpání přes dividendy zaplatí 90 000 Kč na daních.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 2 месяца назад
@@PajaRocky Evidentně jste se nesetkal s případy, kdy lidé vystoupily z investic, protože v nich měli většinu majetku a hodnota jim poklesla jim o 50 %. A přitom si dopředu říkali, jak to všechno bude skvěle fungovat a řešili "drobné". My ano. A takové fatální ztráty, které jsme viděli u lidí po prasknutí internetové bubliny, nás motivovaly dělat poradenství, jaké děláme. Viděli jsme je i ve finanční krizi u našich neklientů. Každopádně je na každém, jestli chce riskovat své emoce či využít emoční kotvy, kterou dividendy přinášejí. I bohatí lidé ví, že je něco za něco. Ti nejbohatší si rádi zaplatí více je než váš příklad třeba za to, že mají peníze ve švýcarské privátní bance. A ještě dodáme, že ten příklad je velmi zjednodušující. 20milionové portfolio není celé v dividendových akciích, ale máme je rozloženo mezi dividendové i růstové akcie, dluhopisy a peněžní trh (termínované vklady apod.), takže ta práce s daněmi je trochu složitější.
@Sivcas
@Sivcas 2 месяца назад
Zdravím, není pro české daňové rezidenty lepší, když si vyberou finanční aktiva (ETF), která dividendy reinvestují v podstatě vždy? Tedy i při vybírání renty, o ktéré mluvíte? Dividenda jsou vždy zdaněna (15% ale i více), kdežto pokud dojde k reinvestici/akumulaci dividendy a díky tomu hodnota daného aktiva více poroste než v případě vyplacení dividendy, a poté následnému prodeji aktiva po splnění časového testu, tak už nedojde ke zdanění (15% sazbou). Neměla by tato strategie být tedy výnosnější?
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 2 месяца назад
My se bráníme plošnému slovíčku "vždy". Jak říká Tomáš ve videu, u budoucích rentiérů, kteří generují příjem z jiných zdrojů, dává smysl volit reinvestiční nástroje. V momentě kdy má člověk většinu majetku zainvestovanou a nemá žádný příjem, se může dostat do situace, kdy prodej aktiv nedává smysl, ačkoliv by hotovost potřeboval (např. 2008-2009). Nebo naopak pod vlivem negativních emocí může prodat více než by potřeboval apod. Vámi navrhovaná cesta je sice výnosnější, ale také rizikovější. Naším cílem není u každého klienta maximalizovat výnos. Většina našich klientů výnos tvoří ve svých firmách a od finančních aktiv neočekávají další riziko navíc, ale spíše klid. Z minulosti víme, že nás při investování potkají velmi emoční doby a my jako dlouhodobí investoři děláme předem co nejvíce pro to, abychom je v klidu zvládli.
@MichaelRada-INDUSTRY50
@MichaelRada-INDUSTRY50 2 месяца назад
Děkuji za zajímavý rozhovor. Opakovaně v něm padl výraz RŮST a mne by zajímalo, jaký je názor na NERŮST. Speciálně pak příklad ze šlechtického rodu mi ukázal, že z dlouhodobého hlediska rodu, je NERŮST = STABILITA,důležitou součástí strategie, či se mýlím?
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 2 месяца назад
Michale, z našich zkušeností majetek musí růst, jinak se začne rozpadat. Minimální růst je z našeho pohledu o inflaci a průběžnou rentu, kterou generuje svým majitelům. Představte si, že něco vlastníte, chcete se o to starat, a odměnou vám bude to, že vám to bude užírat inflace a navíc z toho nic nemáte - případnou výplatu máte z podstaty nikoliv z výnosů. Taková představa má motivovat další generace, aby do toho šly také?
@MichaelRada-INDUSTRY50
@MichaelRada-INDUSTRY50 2 месяца назад
@@FichtnerWealth dobrý den, děkuji za odpověď a vyjádření. S ohledem na Vaši činnost chápu, že z Vašho pohledu "majetek musí růst". Na druhou stranu Vladimír zmínil větu RAKEV NEMÁ KAPSY a proto bych se rád zeptal, zda-li si někdy Vy, či Vaši klienti někdy položili otázku NEMÁM JIŽ DOST? Nejsem finančník, ale logistik a to více než 30 let, posledních 11 však věnuji budování světa bez odpadů a plýtvání a právě otázka dostatku a nadbytku, je často tématem dne. Před několika měsíci jsem přednášel na logistické konfereci a otázkám zmiňovaným výše jsem se věnoval ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-L-4We2j_oP8.html následně se pak stala publikace s názvem o JE LOGISTIKA PŘIPRAVENA NERŮST www.slideshare.net/slideshow/je-logistika-pripravena-nerust-kompletni-studie/267037971 nejčtenějším dokumentem mého SLIDESHARE účtu Zamýšlím se, zda-li motivací pro další generace nemůže být jiná, než ekonomická. Nerůst totiž, z mého pohledu, neznamená, že musíte být chudý, může znamenat, že sílíte, stejně jako tak činí příroda. Na rozdíl of "peněz" totiž příroda nezná INFLACI, ani ODPAD, či PLÝTVÁNÍ, všechna tato slova totiž představil člověk. Příroda, která je 11 let jediným vzorem pro mou vlastní činnost a práci, totiž nerůst s růstem pravidelně střídá a to nejen v podobě sezon roku, ale i noci a dne, a já si myslím, že právě tato rovnováha je důvodem, proč je tu o něco déle než lidská společnost a bude tu i poté, kdy společnost odejde, či odletí v raketách Elona Muska na Mars. Přeji Vám krásný den a děkuji nejen za sdílení Vašeho rozhovoru, ale i reakci na můj komentář
@aza_palms6833
@aza_palms6833 3 месяца назад
Pořád nějak neorzumím jakotože když jdou úrokové sazby dolu tak akcie taky.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 3 месяца назад
Jak je vidět v tabulce v 8:30 a dále, tak to platí pouze v některých případech. V jiných mohou jít sazby dolů a akcie nahoru - zjednodušeně řečeno.
@karel65
@karel65 3 месяца назад
Bohužel ztráta času pouze obecně řeči nic konkrétního nepadlo. Je to typická žvanirna .
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 3 месяца назад
Považujeme za neprofesionální dávat konkrétní doporučení nebo zkratky ve stylu - „kupujte tohle a vyděláte”. Co může být vhodné pro jednoho, může být toxické pro jiného. Proto by každý investor měl mít svůj vlastní investiční plán a jasnou strategii, jak o tom Tomáš mluví v závěru. Myslíme si, že porovnání akcie, státní a korporátní dluhopisy, peněžní trh dává vcelku konkrétní obrázek, do čeho investovat a co od jednotlivých aktiv očekávat. Zlatu, stříbru, kryptu a podobným alternativním investicím se nevěnujeme.
@renatarieggerova1733
@renatarieggerova1733 3 месяца назад
Děkuji, že děláte osvětu. Hodně štěstí. 🍀
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 3 месяца назад
Děkujeme za sledování
@zemekf1
@zemekf1 4 месяца назад
dluhy dělaj dluhy....
@Alex-df4lt
@Alex-df4lt 4 месяца назад
Cinske akcie kupujte pokud verite Putinovi, Cinske komunisticke strane a totalitnim rezimum.
@livechangingmoney
@livechangingmoney 4 месяца назад
Putim začal vyhrožovať jadrovými zbraňami...Tebe dobre jebe
@vaclavperoutka8431
@vaclavperoutka8431 5 месяцев назад
Ten dlouhodobější pokles sazeb v USA byl způsobem zvyšováním produktivity práce a lidi měli všechno, co chtěli? To znamená, že řešení, jak mít nízkou inflaci, je efektivní a levná výroba a nízká spotřeba, případně saturace trhu a vývoz, tedy by to chtělo skutečně oslabit korunu?
@marvinbp4
@marvinbp4 5 месяцев назад
Delší formát mě vyhovuje, je prostor probrat věci důkladněji.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 5 месяцев назад
Děkujeme 🙂
@HelenaMarková-y5n
@HelenaMarková-y5n 5 месяцев назад
Ano, těmito úvahami se také zabývám - jako matka 3 dětí. Jsem členkou 4. generace, která se teď nedávno domohla majetku v rozsahu té 1. generace, přičemž - a to je důležité - ty ostatní členové o to vlastně nestáli nebo toho nebyli schopni. Ono to totiž chce dost práce, odvahy, vytrvalosti, atd. ... to víte sami. Musí to člověka i bavit, musí na to mít buňky. A to každý nemá. A tak si myslím: Je třeba počítat s tím, že z těch 1000 potomků v x-té generaci bude těch podnikavých dost malé procento. A třeba bude užitečnější pro společnost, když ten zbytek půjde do zmíněných montérek 😁 anebo možná tam na tom rýžovém políčku budou šťastnější i oni 😊
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 5 месяцев назад
Klobouk dolů nad Vaším úsílím, které přineslo výsledky. My nad tím přemýšlíme tak, aby majetek nevyžadoval po dalších generacích, aby podnikaly. Když budou, tak to pomůže, ale podle nás není dobré na to spoléhat.
@janmacek2372
@janmacek2372 5 месяцев назад
V těchto zajímavých úvahách mi chyběly 2 body: 1) Budoucí nebo současní manželé potomků také mohou přinést do rodiny nějaký majetek. Pokud jich budou v dalších generacích desítky či stovky, tak je docela jisté, že u některých tomu tak bude. 2) Část majetku ale odčerpám v důchodu jako tu vytouženou rentu.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 5 месяцев назад
Vynikající podněty, děkujeme za ně. První je určitě k zamyšlení. U druhého my pracujeme s nekonečnou rentou, kterou majetek generuje, aniž by ztrácel na hodnotě.
@bitcoinup1982
@bitcoinup1982 5 месяцев назад
Nejlepší je si investice a peníze stravovat sám.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 5 месяцев назад
Nejlepší je, když každý najde způsob, který mu vyhovuje a nebude ho na konci života litovat.
@bitcoinup1982
@bitcoinup1982 5 месяцев назад
@@FichtnerWealth je to tak. Jde o to, že mě hodnekrat někdo poradil a pak jsem zjistil přesně to co říkáte, že mi ta osoba doporučila ne to co si myslí že je dobre pro mě ale to za co má provizi. Takhle je možný že neudělám to nejlepší řešení ale aspoň se tím učím a posouvam se v této oblasti. Nyní si myslím že tomu rozumím víc než nějaký obyčejný bankéř na pobočce. Další věc je že me to bavi.
@milandudek4083
@milandudek4083 5 месяцев назад
Statni dluhopisy se vyplatilo držet pouze cca dva roky a poté jsou prodělečné takže na dobu vice jak 2 max 3 roky se nevyplatí držet a tomu tak je uz i tento rok 2024. Nyni je výhodnější se jich zbavit. Dluhopisy i akcie z dlouhodobého hlediska jsou výhodnější a bez poplatků!!. Zaměstnanci banky samozřejmě nabízí produkty te banky kde pracují a je potřeba vyuzivat produkty bez poplatkové, kterých je spousta na trhu.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 5 месяцев назад
Děkujeme za Váš názor a komentář. My s klienty proti-inflační dluhopisy stále držíme, důvody uvádíme zde: ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-6O6m1XwZltQ.html. Nemáme je na vydělávání, ale na ochranu hotovosti proti inflaci.
@milandudek4083
@milandudek4083 5 месяцев назад
@@FichtnerWealth Ale tak snad chce každý vydělat na investici a ne jenom pokrýt inflaci to by nebylo až tak dobré hospodaření. V této době je lepší již prodat státní dl., protože nemají opodstatnění.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 5 месяцев назад
@@milandudek4083 nemají opodstatnění pouze ve scénáři nízké inflace, ale pokud se vysoká inflace opět vrátí (což se v minulosti často stávalo), tak budou velmi vhodné.
@michalprooch
@michalprooch 5 месяцев назад
mám rád Vaše videa a způsob uvažování... nicméně po kontrole účtu musím ještě počkat, než Vás oslovím :) ...zatím to vypadá spíše tak na moje pravnuky :D :D ať se Vám daří !
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 5 месяцев назад
Děkujeme za sledování a věříme, že principy dlouhodobé správy majetku může využít i ten, kdo jej teprve buduje.
@vladimirkocvara7333
@vladimirkocvara7333 5 месяцев назад
Ono je to podobné aj s podielovými fondami. A podľa mojich diskusii v okruhu známych aj pre nich to funguje podobne. Tak si to spravujem sam a stale viacej vyhladávam lacne metody investovania (ETF, burza).
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 5 месяцев назад
Přesně tak Vladimíre, řada podílových fondů nemá přidanou hodnotu takovou, za jakou si její podílníci platí.
@miroslavbohdalek4706
@miroslavbohdalek4706 5 месяцев назад
Velmi přínosné. Děkuji
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 5 месяцев назад
Děkujeme za sledování a komentář
@novotnypavel1
@novotnypavel1 5 месяцев назад
Mě zase přijde divný, brat poplatky z protiinflacnich dluhopisu
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 5 месяцев назад
Ty pokud víme, tak byly bez poplatku k nakoupení od státu.
@novotnypavel1
@novotnypavel1 5 месяцев назад
@@FichtnerWealth někdo si za tu řadu koupit účtuje mmgm fee z aktiv pod správou
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 5 месяцев назад
@@novotnypavel1 Pokud je to v rámci správy celého portfolia složeného z několika typů aktiv, tak je možné a nejspíše v pořádku, že se účtují poplatky i za hotovost. My například s klienty neustále držíme v portfoliu hotovost, kterou využíváme na výplatu renty nebo při nákupech při poklesech apod. Nicméně brát si poplatky pouze za jeden produkt tj. proti-inflační dluhopisy může být nekorektní, když tam není žádná jiná přidaná hodnota.
@novotnypavel1
@novotnypavel1 5 месяцев назад
A to by žádná banka nikdy neudělala
@sudiyy
@sudiyy 5 месяцев назад
Do teď nechápu jak někdo může mít tolik milionů a dávat to na něčí rady a vědět o investování prd, já mám jenom 20 ale mám to nastudovaný a rozhodně bych nedal na někoho jinýho, jen na sebe
@novotnypavel1
@novotnypavel1 5 месяцев назад
Většina lidí ví o investování prd
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 5 месяцев назад
Záleží na mnoho faktorech. Vzdělání je jedna věc. Druhá věc je chování - emoce, trpělivost apod. A další čas, který tomu člověk chce věnovat. Od klientů často slyšíme, že to děláme tak, jak by to dělali oni sami a díky tomu mohou s klidným spaním věnovat čas a energii své firmě, rodině, filantropii, mentorování apod.
@VincentMonozlay
@VincentMonozlay 7 месяцев назад
V Číne pracujú deti? 😂
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 7 месяцев назад
Dětská práce není v Číně zanedbatelným společenským jevem; v roce 2010 pracovalo asi 7,74 % dětí ve věku od 10 do 15 let, a pracovaly v průměru 6,75 hodiny denně a studiem strávily o 6,42 hodiny denně méně než ostatní děti. Zdroj: Institute of Labor Economics
@reziser1226
@reziser1226 7 месяцев назад
A nemáte strach z toho sucha jaké je ve Španělsku?
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 5 месяцев назад
K tomu se Vladimír vyjadřoval nyní v podcastu Mezi Rentiéry - První rok s nemovitostí ve Španělsku: www.fichtner.cz/prvni-rok-s-nemovitosti-ve-spanelsku/
@reziser1226
@reziser1226 5 месяцев назад
@@FichtnerWealth Děkuji
@vlavvag
@vlavvag 7 месяцев назад
Jsem na stejné vlně s panem Tylem. Z etických důvodu Čína nikdy, Rusko nikdy!
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 7 месяцев назад
Děkujeme za názor. Ano, i etika má vliv na naše rozhodování.
@JaroslavBrabec-iz5eb
@JaroslavBrabec-iz5eb 7 месяцев назад
USA a Británie bombardují tři země během týdne. Bez podpory práva a OSN.
@KSCK1
@KSCK1 7 месяцев назад
Předpokládám, že i Apple vám nevoni😂😂
@vlavvag
@vlavvag 7 месяцев назад
@@KSCK1 přesně jabko nakousnutý Číňanem bych si také nikdy nekoupil 😏
@jameshrouda9797
@jameshrouda9797 7 месяцев назад
The long-term average S&P 500 price to earnings is 17.87, but at the present it is 27.37. China Shanghai Stock Exchange recorded a daily P/E ratio of 10.970 on 02 Feb 2024. The P/E ratio reached an all-time high of 29.860 in Aug 2009 and a record low of 9.590 in May 2014. It seems like only Nigeria has a higher P/E than the Czech Republic! I have heard that Czech companies are ridiculously overpriced. Vychcanost?
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 7 месяцев назад
Rozumíme souvislosti S&P 500 a China Shanghai Stock Exchange, což máme i v grafu. Ale trochu nám uniká souvislost se zmiňovanou CZ. Klidně přidejte P/E i pro CZ a Nigerii, abychom my i ostatní diváci měli kompletní informaci. Nicméně ani CZ ani Nigerijské akcie našim klientům aktuálně nedoporučujeme, bez ohledu na P/E.
@romandenes5870
@romandenes5870 7 месяцев назад
Ten cherry picking od Vás moc nechápu. Máte pravdu, že "Čínské akcie od roku 2007 nic nepřinesly, americké zatím vyrostly o 265 %", nicméně je dobré dodat, že "Americké akcie od roku 2000 do roku 2007 (téměř) nic nepřinesly, čínské zatím vyrostly o 200 %". Nehledě na to, že US CAPE vyrostlo z nějakých 25 na 32, zatímco to čínské spadlo ze 40 na 10.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 7 месяцев назад
No ten cherry picking je tedy spíše vybrat určitý interval (2000 - 2007), kterým zpochybňujete uvedený interval. A stavět svůj argument na krátkodobé bublině čínských akcií mezi 9/2006 a 11/2007. Korektní by bylo porovnat tedy 2000 - 2024 a i v tomto případě by čínské akcie tahaly za kratší konec.
@romandenes5870
@romandenes5870 7 месяцев назад
@@FichtnerWealth Já svůj argument na krátkodobé bublině nestavím. Jen tím ilustruji onu absurditu, že Váš interval záměrně začíná těsně před splasknutím bubliny. Mohli jste začít o rok či dva dřív při normální valuacích, jenže by to nepostavilo čínské akcie do dostatečně špatného světla. Naprosto chápu neochotu investovat do Číny, nicméně čarování s grafem není vhodný způsob argumentace. Nejstarší ETFko (FXI) začíná v roce 2005. Americe (SPY) trvalo 10 let, než Čínu dohnala. Dalších 5 let měly oba trhy podobné výsledky. Veškerý rozdíl jde na vrub době po covidu.
@romandenes5870
@romandenes5870 7 месяцев назад
Geopolitické riziko je oprávněná obava, která se však nedá kvantifikovat. Nicméně tvrzení, že valuace je v posledních letech podobná je zavádějící. Mezi lety 2005 až 2015 se CAPE ratio US, Evropy a Číny motalo na podobných hodnotách (Čína byla veskrze nejdražší). Dneska má US 30, Evropa 20 a Čína 10. Nesrovnatelná čísla. Byla Čína před 10 lety bezpečnější zemí pro investice? Je dnes o tolik nebezpečnější, aby to ospravedlnilo 2-3x nižší valuace?
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 7 месяцев назад
Mluvilo se o Číně před 10 lety jinak než dnes? Nebo se ten narativ po COVIDu, „zmizení” Jacka Ma a prasknutí nemovitostní bubliny změnil? A jakou budoucnost můžeme očekávat v US, EU a Číně? To vše a mnoho dalšího mluví do cen aktiv. Trh to nyní vidí tak, jak jste napsal.
@romandenes5870
@romandenes5870 7 месяцев назад
@@FichtnerWealth Vyhlídky Číny dnes nejspíš budou o něco horší. Otázka je, zda jsou opravdu násobně horší. Celosvětově je CAPE velmi dobrý v předpovídání budoucích zisků na horizontu řekněme jedné dekády. Valuačně stojí US a EM na opačné straně barikády. Proto každý jeden bankovní dům předpovídá výnos EM o několik procentních bodů vyšší.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 7 месяцев назад
@@romandenes5870 když se prodává, tak nejlépe se prodává vidina největšího zisku. To, že se nenaplní, člověk zjistí až po několika letech. Ten, co ho sliboval, vydělá určitě. Investor jen zřídka.
@martinsmrha3559
@martinsmrha3559 7 месяцев назад
K tomu prirovnani Ciny k Britanii 19.stol.- pan vybral pouze negativa. Fakt, ze Britske imperium bylo tou dobou nejvetsi imperium a nejsilnejsi svetova ekonomika, zapomnel zminit. Dnes maji v Britanii urcite lepsi socialni zabezpecni, ale jsou radi, ze jsou v top10 + jako bonus muzou skoncit s nozem v brise od migranta na jehoz socialni davky vydelavaji. Je dobre si uvedomit, ze i ta dokonala USA je centralne planovanou ekonomikou diky urokovym sazbam urcovanym FEDem.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 7 месяцев назад
Děkujeme za Váš pohled. S tezí, že je USA centrálně plánovanou ekonomikou, nicméně souhlasit nemůžeme. Dle definice je CPE takový systém, v němž státní plánovací orgány výrobcům závazně předem stanoví, co, kolik, pro koho a za jakou cenu bude kdo vyrábět.
@rasti32
@rasti32 7 месяцев назад
Vynikajúce video na začiatku som sa trocha aj zasmial keď bol spomenutý Marx a Engels 😅 pretože som vyrastal v tej dobe vlastnim tri akcie Ali baby ale už nebudem viac v Číne investovať mám portfólio v demokratickom svete... a napr. graf NIO "vyzera" ako graf crypto 😂
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 7 месяцев назад
To NIO vypadá dokonce ještě daleko hůře než hlavní kryptoměny 🙂 Přesto se stále najde někdo, kdo jej kupuje. My to rozhodně nedoporučujeme.
@rasti32
@rasti32 7 месяцев назад
Ano, plne suhlasim :) @@FichtnerWealth
@peterbalek8738
@peterbalek8738 8 месяцев назад
Čínu radšej v reštaurácii.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 8 месяцев назад
Souhlasíme 🙂
@Klukjakbukadub
@Klukjakbukadub 8 месяцев назад
Ševče, drž se svého kopyta. Na snůšku ideologických blábolů mimo realitu je málokdo zvědavý.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 8 месяцев назад
Je pravda, že naše názory a služby nejsou pro každého resp. málokoho.
@dagmarstiborova7892
@dagmarstiborova7892 7 месяцев назад
No tak uvidime✊🏻
@lordlousos2770
@lordlousos2770 7 месяцев назад
O té aktuální Číně mají veskrze pravdu, ještě zapomněli dodat, že v případě pokračujících konfliktů ve světě tam budou do budoucna ještě nové sankce poté, co Čína obsadí Taiwan (protože co Čína má, to je stále rostoucí a posilující námořnictvo a kontrola v lokálních vodách - globální nadvládu má na moři stále bezkonkurenčně USA). O tom zbytku už je to většinově úplně mimo. Smíchat Brazílii, Indii, Jihoafrickou republiku s Ruskem a s Čínou je úplný nesmysl. Včetně těch slov, jak je Rusko izolované - není, kdyby bylo, tak už bylo dávno poraženo. Osobně jsem se do Číny zapojoval jen v drobných spekulativních pozicích, v současné době uvažuji o kompletním odprodeji emerging markets ETF a jejich výměnu za small cap emerging markets, a to právě kvůli snížení expozici v Číně.
@miroslavnovotny5243
@miroslavnovotny5243 7 месяцев назад
Ano a nevadi ze tie cinske deti vyrabaju fotovoltaicke panely a vsetky firmy id bmw audi....vyuzivaju cinsku pracovnu silu. Treba hovorit o ekonomike a nie ideologicke dristy
@jiriholis478
@jiriholis478 8 месяцев назад
S ohledem na čas, je rada do Tesly opravdu velmi velmi špatný.. vidime, kde to je .. Tesla vse co vydela na zmenšujících se ziscích s prodaného auta, prodělá na servisech a nutných opravách.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 8 месяцев назад
Jen připomeneme, že video bylo natočeno v srpnu 2020 přes přidáním Tesly do S&P 500 a za akcie byla poloviční cenu (v přepočtu) za dnešní cenu.
@jiriholis478
@jiriholis478 8 месяцев назад
Davate uidne nekomplexní rady, vzhledem k tomu, ze toto radite lidem.. akcie se ohodnocuje komplexně, použít jen PE je zavádějící.. Je potřeba použít PE PB PS EPS Forward PE PC Komplexita jw základ. To je treba radit.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 8 месяцев назад
Pokud někdo chce komplexně, tak těch ukazatelů jsou samozřejmě desítky (i stovky v různých kombinacích). Ale žádný z nich, ani v kombinaci, není 100 %.
@hanatoulova5601
@hanatoulova5601 8 месяцев назад
Karle, už jsi nějak zešedivěl, čím to je?
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 8 месяцев назад
Nevíme, zda odpoví přímo Karel, tak zkusíme za něj... Moudrost?
@gigantesburbujas5323
@gigantesburbujas5323 8 месяцев назад
Jsem 13 let ve Spanelsku a jsem spokojeny
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 8 месяцев назад
To zní zajímavě. Co Vás na Španělsku nejvíce baví?
@gigantesburbujas5323
@gigantesburbujas5323 8 месяцев назад
ta volnost teplo slunko plaze more to je asi zaklad pro zivot @@FichtnerWealth
@lenkatepla3624
@lenkatepla3624 8 месяцев назад
Tak se my hloupy cesi nemame jen lepit nekomu u prd...e
@pavelkroupa4236
@pavelkroupa4236 9 месяцев назад
Záměrně jste vynechali, to jak vlastníci/akcionáři mohou ovlivňovat dění ve firmách? Bohužel velké ETF fondy absolutně nemají kapacitu, aby každou firmu ve které mají podíl řídili. Zeptám se, jak ovlivní např. Blackrock konkurenty typu Pepsi/Coca Cola z pozice majitele hlasovacích práv? Nebo ještě jinak, kde je garantováno, že ETF fondy odvedou nejlepší práci z hlediska vlastníků, když ani nemají kapacitu, aby všechny firmy, které trackují ve svých indexech detailně znali?
@Dividendovy_investor_Tom
@Dividendovy_investor_Tom 9 месяцев назад
ETF fondy nehlasují na valných hromadách a ani nijak jinak neovlivňují dění ve firmách.
@tomastyl8558
@tomastyl8558 9 месяцев назад
To není otázka aktivního a pasivního investování (tj. způsobu výběru portfolia), ale spíše přístupu k řízení firem (jestli jsem aktivní v roli akcionáře, nebo ne). Tuto problematiku sleduji dlouhodobě a za posledních 15 let vidím podstatný posun. V dnešní době se velcí správci naopak daleko více podílí na řízení společností v portfoliu. Společnosti jako BlackRock (který má i aktivně řízené fondy i indexové produkty) mají vyčleněné speciální týmy zaměřené právě na tuto problematiku. Tady jsou například pravidla, kterými se při správě řídí v BlackRocku: www.blackrock.com/corporate/literature/fact-sheet/blk-responsible-investment-guidelines-us.pdf Právě velcí správci na to mají mnohem větší kapacitu aktivně se na řízení podílet, než řada individuálních malých vlastníků, nebo malých správců aktiv. A jak je vidět dělají to. Ale tohle není otázka ETF vs Fondy. I aktivně řízené fondy mají ve svých portfoliích konkurenty. Proto toto téma nepatří do tohoto videa (už tak dlouhého). I když jde samozřejmě o zajímavé a často opomíjené téma. A sám na některé jeho aspekty neznám odpovědi. Tomáš Tyl
@michalhosek1619
@michalhosek1619 7 месяцев назад
Cože?
@jakubjuscak9894
@jakubjuscak9894 9 месяцев назад
Prijemny odkaz mladším generáciám :) Budem prvý v rodine ktorý toto bude riešiť a veľmi zaujímavé myšlienky,ktoré sa dajú pretaviť do praxe. Dakujem.
@FichtnerWealth
@FichtnerWealth 9 месяцев назад
Držíme palce, ať to zvládnete