Тёмный
Wienerberger Polska
Wienerberger Polska
Wienerberger Polska
Подписаться
Wienerberger, przedsiębiorstwo posiadające długoletnią historię działania, od lat jest jednym z wiodących liderów w produkcji ceramiki budowlanej, dachówek oraz pustaków. Ponadto oferta firmy obejmuje również bloczki ceramiczne i specjalistyczne zaprawy Porotherm. Istniejąc od 1995 r. posiadamy bogate doświadczenie i specjalistyczne kwalifikacje, które zapewniają nam umiejętności pozwalające na zapewnienie wysokiej jakości produktów. Funkcjonując na rynku od wielu lat wiemy, jak odpowiadać na złożone wymagania klientów. Tworzone przez nas systemy Porotherm umożliwiają wznoszenie każdego typu ścian z zachowaniem wymaganych parametrów termicznych i akustycznych. Klinkier i płytki elewacyjne Terca zapewniają estetyczne wykończenie każdej elewacji. Wienerberger od kilkunastu lat przoduje także w produkcji cegieł - staliśmy się największym producentem na świecie.

Administratorem Twoich danych jest Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
Nowoczesna dachówka Koramic V9
0:56
8 месяцев назад
Dom na przyszłość Wienerberger
1:46
9 месяцев назад
Panele fotowoltaiczne Wevolt X-Tile
1:45
9 месяцев назад
Porotherm Dryfix - zbuduj zdrowy dom
0:33
3 года назад
Комментарии
@andst93
@andst93 5 дней назад
Czy tylko ja to widzę, ale przy kołkowaniu elewacji jest włączony udar a samo wiertło jest standardowe?? o co tu chodzi?
@lukaszpiotrnowak
@lukaszpiotrnowak 2 месяца назад
Czy pod skosem tez można ciąć ?
@muka245
@muka245 4 месяца назад
Co to za melodia???
@bluesoldier5567
@bluesoldier5567 5 месяцев назад
🙂👍
@kamil2037
@kamil2037 8 месяцев назад
Wszystko pieknie ładnie, szkoda tylko że wybór drzwi wejściowych i okien tarasowych to kompletna porażka, a i te piękne cegielki to konkretny mostek termiczny.
@user-uu6hf7uc1l
@user-uu6hf7uc1l 11 месяцев назад
Czy ten program jest darmowy ?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 11 месяцев назад
Nasza "nakładka" jest darmowa natomiast sam program Revit jest oczywiście płatny.
@mzins715
@mzins715 Год назад
Akcja jak najbardziej na plus 🎉❤
@bluesoldier5567
@bluesoldier5567 Год назад
🙂👍
@MC-zf6fp
@MC-zf6fp Год назад
Czy kształtki wieńcowe U można kłaść na pianoklej, tak jak szlifowane pustaki Porotherm? Jak wykonać narożniki? Stosująć kształtki L zostaje otwór do szalowania od wewnątrz więc to się trochę mija z celem szalunku traconego.
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska Год назад
Czy kształtki wieńcowe U można kłaść na pianoklej, tak jak szlifowane pustaki Porotherm Nie zalecamy takiego rozwiązania. Proponujemy kształtki wieńcowe murować za pomocą zaprawy Porotherm M50 lub Porotherm M100. Jak wykonać narożniki? Kształtki wieńcowe przycinamy pod odpowiednim kątem. Kąt zależy od kąta pomiędzy ścianami. Stosująć kształtki L zostaje otwór do szalowania od wewnątrz więc to się trochę mija z celem szalunku traconego. Kształtki wieńcowe L stosujemy gdy mur łączymy ze stropem więc celowość zastosowania kształtki zależy od technologii wykonania stropu. Zalecamy strop Porotherm i w tym przypadku wykorzystamy kształtkę L.
@user-qf4uh5dm2q
@user-qf4uh5dm2q Год назад
Szerokość otworu drzwi balkonowych mam 215 cm a grubość ściany około 44cm czy moge użyć 3 nadproży 11,5 poziomo montowanych jak w filmie?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska Год назад
Elementy konstrukcyjne powinniśmy montować zgodnie z projektem i zaleceniami projektanta. W tym wypadku prosilibyśmy o kontakt telefoniczny z konsultantem technicznym Wienerberger tel.: +48 22 514 20 20
@adalu5582
@adalu5582 Год назад
Bez kotwy chemicznej nawet się nie zblizajcie .Tu nie pokazują jak rozwalisz wiertĺem ścianki i debel. nie trzyma.Tu wiercą cwaniaki w ścianie bez tynku i trafiają w komory .Jebani oszuści.
@bluesoldier5567
@bluesoldier5567 Год назад
🙂👍
@bluesoldier5567
@bluesoldier5567 Год назад
Interesting movie 👍
@bluesoldier5567
@bluesoldier5567 Год назад
👍
@NedeR_World
@NedeR_World Год назад
Co to za przyrzady stosowane przez ekipe Dryfix ?
@h2woda
@h2woda Год назад
Czy na dole (pod parapet) są ułożone po prostu docięte bloczki bokiem?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska Год назад
I tak i nie :) W tym miejscu zostały zastosowane nasze specjalne pustaki Porotherm 25 3x1/3 które ułatwiają min. montaż okien. Więcej na ten temat piszemy tutaj: www.wienerberger.pl/produkty/pustaki-ceramiczne-i-akcesoria-porotherm/warto-wiedziec/porotherm-25-3x1-3-do-scian-dwuwarstwowych-mala-ale-rewolucyjna.html
@marnowak02
@marnowak02 Год назад
Dlaczego czasami nadproza kładzie sie pionowo a czasami poziomo? od czego to zalezy?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska Год назад
To zależy od typu/wysokości nadproża. W naszej ofercie mamy dwa typy nadproży: - Porotherm 11.5 - (pokazywane w filmie powyżej) które układa się "poziomo" - Porotherm 23.8 - (film tutaj: ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-srBu5BMO6M8.html) które układa się "pionowo"
@marnowak02
@marnowak02 Год назад
@@WienerbergerPolska a 23.8 poziomo moz a położyć?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska Год назад
@@marnowak02 W pewnych wypadkach jest to możliwe ale dlatego rekomendujemy układanie nadproża 23.8 pionowo tak jak pokazujemy w filmie.
@marnowak02
@marnowak02 Год назад
@@WienerbergerPolska ślę poziomo 23.8 wystarczy jedno a pionowo to 4 szt.
@makromikro273
@makromikro273 2 года назад
Fajna technologia na budowie a gościu zasuwa z ręcznym pilnikiem. Żenada. Ogarnąć Wam szlifierkę z biedy za 70 zeta? A pustaki pod parapetem to chyba siekierą cięte, przecież to widać.
@damianszymalski2313
@damianszymalski2313 2 года назад
Tak bez tynkowania ?
@egonik4630
@egonik4630 2 года назад
Wszystko wygląda ładnie na filmie, tylko kto będzie siedział na budowie i pilnował wykonawcy czy zmiata, zwilża, czy przestrzega czasu otwartego itd. Widziałem parterówkę postawioną w tej technologii, w ścianach działowych coś wykuć to strach czy się nie przewróci, cała trzeszczy. Pod oknami zakończone zwykłym pustakiem, dziury na wierzchu. Kolejna sprawa, na filmie nie widać żeby były jakieś wzmocnienia czy zbrojenie pod oknami, na wspomnianej budowie tynk w narożnikach okien popękany nawet na metr. Inwestor jak sam nie zapozna się z technologią to lipa, sprzedawca byle sprzedać, wykonawca byle do góry, kierownik budowy byle wpis do dziennika zrobić...
@makromikro273
@makromikro273 2 года назад
Ano właśnie. Nawet na filmach instruktażowych widać błędy: tu nie zmiata kurzu z pustaków, tam lepi pianką na suche pustaki. Nie mówią również jak dać radę z większymi szczelinami, tam pianka nie da rady i trzeba stosować zaprawę murarską. Robiłem testy na pustakach szlifowanych z pianką murarską i zaprawą cienkowarstwową. Wniosek jest taki, że samą pianką domu nie zbudujesz ale sama pianka dobrze użyta, jest mocna jak diabli. W końcu okna czy drzwi osadzone na piance, z ościeży nie wypadają.
@ukaszgierymski6426
@ukaszgierymski6426 3 месяца назад
​@@makromikro273Dzień dobry. Budujesz domy w takim systemie z pustaków poryzowanych? Pytam, bo szukam kogoś takiego.
@marcinrygula5268
@marcinrygula5268 2 года назад
Nie popieram spoin z pianki, moj przyjaciel z niemiec tak wybudowal, ta firma dawala gwarancje ze bedzie O.K. po 7 latach popekane mury a co do gwarancji nikogo nie bylo. Fachowiec od szkod stwierdzil ze stosujac piane nema miejsca na obsorbcje napiec jakie wystepuja w zwiazku z temperatura, co wspaniale robi zaprawa zementowa. sam bym nie kupil zagranicznego produktu , jest tyle polskich alternatyw, a ten film smierdzi z daleka autoreklama winnerbergera
@ukaszwarczok6561
@ukaszwarczok6561 2 года назад
Zaprawa m5 czy m10, która lepsza
@adriel2009
@adriel2009 2 года назад
Kilka faktów 1. Wychodzi dużo drożej, 2. Ekipy nie chcą z tego robić 3. Nic nie podrownasz jak ci ściana będzie uciekać. 4. Pionowe ciągi kominowe bo nie masz zamkniętej warstwy 5. Wytrzymałość mniejsza niż na zaprawę
@grzegorzmotyka124
@grzegorzmotyka124 Год назад
1. Koszt murów jest relatywnie najmniejszy jeśli chodzi o całość inwestycji. 2. Ponieważ nie potrafią. 3. Patrz 2 4. Trzeba zamknąć ścianę nie warstwe. Patrz 2 5.Wytrzymałość na co?
@piotraszczyk2747
@piotraszczyk2747 2 года назад
Potrzebny chyba byłby jeszcze jakiś rentgen w oczach, żeby w otynkowanej ścianie zobaczyć gdzie są wytłoczenia w pustaku. Przecież w surowej ścianie mało kto wierci otwory w celu montażu szafki czy profili UD albo UW do suchej zabudowy.
@Tome4kkkk
@Tome4kkkk Год назад
Kiedy trafi się na żebro, wystarczy "pozwolić" wiertłu "zejść". Do tego kołek powinien być o długości obejmującej co najmniej 2 żebra, nie licząc ścianki zewnętrznej. Jak MUSI być na prosto, to zostaje zmiana położenia albo kotwa chemiczna.
@piotraszczyk2747
@piotraszczyk2747 Год назад
@@Tome4kkkk OK. Dziękuję za poradę (wskazówkę). Nieraz wierciłem w Porothermie i tak co 3 raz nie trafiałem miedzy żebra. Chyba tylko kotwa chemiczna da radę, bo czasem przesuniecie kołka jest niemożliwe.
@ryszardsojka2137
@ryszardsojka2137 2 года назад
przekonaj wszystkich swoich klientów, że murowanie na zwyczajną zaprawę to przeszłość wypuść kształtkę na zwyczajną zaprawę MISTRZOWIE!! pomysł fajny ale tak długo jak nie bedzie kształtek szlifowanych to będzie tylko pomysł po drugie brakuje kształtek kończących ścianę albo takich które były by przy oknie
@psdmaniac
@psdmaniac 2 года назад
A co z przewiewami pomiędzy otworami w ścianie ? Np miedzy dwoma gniazdkami elektrycznymi? Brak izolacji pomiędzy warstwami cegieł tworzy wewnątrz pionowe "kominy". No nie wiem... mało tej pianki - wygląda jak klejone "na śline". No i licz na to że każdy murarz zawsze odkurzy i zwilżył powierzchnie...
@piotruszkiewicz
@piotruszkiewicz 2 года назад
Panowie będę zaczynał murować swój dom. I wszędzie jest pełno filmów ale nie ma filmu jak się zaczyna murować ściany nośne budynku który jest na szkodach górniczych.
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 2 года назад
Generalnie rozpoczęcie budowy i ułożenie pierwszej warstwy pod ściany powinno być takie samo w obu przypadkach (na terenach objętych szkodami górniczymi jaki i na terenach które nie są objęte szkodami górniczymi). Ogólnie z naszych pustaków Porotherm są stawiane domy na obszarach objętych szkodami górniczymi III stopnia. Na wszystkich trzech zaprawach P+W, Profi i Dryfix. Natomiast najważniejszą rzeczą jest, aby stosować się do wytycznych projektowych zawartych w nomach, odnoszących się do projektowania budynków na obszarach objętych szkodami górniczymi.
@sensitivity7207
@sensitivity7207 2 года назад
Czekałem aż lektor coś powie o dziejach Khorinis
@maleckimalecki
@maleckimalecki Месяц назад
Skąd ty to wziąłeś tutaj 🤣🤣co on ma wspólnego z gothiciem??
@sensitivity7207
@sensitivity7207 Месяц назад
@@maleckimalecki no lektor przecież co go brali do zajawek do tej gry ;)
@maleckimalecki
@maleckimalecki Месяц назад
Daj jakiś link bo nie kumam stary.bo przez. Chwilę myślałem że chodzi ci o lektora z gry
@sensitivity7207
@sensitivity7207 Месяц назад
@@maleckimalecki lektorem wszystkich trailerów był Arkadiusz Arcadicus Woźniak, czyli ten sam lektor, który jest w tej reklamie. Tutaj masz filmiki z jego udziałem: ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-SS_RRuNCe6Y.htmlsi=0QxJkcto0HuNQ0MG
@pawelkulak7133
@pawelkulak7133 2 года назад
Czym wypełniać bruzdy, zaprawa murarska tradycyjna, czy musi być ciepłochronna?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 2 года назад
W przypadku większości ścian zewnętrznych dwuwarstwowych (z dodatkowym dociepleniem ) - może być zwykła zaprawa murarska lub tynkarska. Warstwa izolacji zewnętrznej chroni mur przed mostkami termicznymi. Dla ścian zewnętrznych jednowarstwowych z pustaka z wełną Porotherm T - jeśli bruzda ma głębokość kilku centymetrów lub więcej i miałaby osłabić izolacyjność ściany - można zastosować zaprawę murarską termiczną lub tynk termiczny lub materiał termoizolacyjny. Dla ścian wewnętrznych - materiał wypełniający bruzdy nie ma znaczenia pod względem termiki.
@GiegX
@GiegX 2 года назад
Ja mam tylko pytanie o utlenianie się pianki, do tego procesu dochodzi zawsze, już w ciagu kilku lat jak jest tutaj?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 2 года назад
Utlenianie następuję poprzez nasłonecznianie i promienie słoneczne, natomiast zaprawa Dryfix jest zamknięta w ścianie i tym samym chroniona przed tym procesem. Dlatego też utlenianie nie występuje w tym przypadku.
@alcatel221184
@alcatel221184 2 года назад
Witam, a ja mam pytanie jaka to otwornica? Jakaś diamentowa? Pozdrawiam
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 2 года назад
Na filmie zastosowano bruzdownicę WCE 30 o mocy 1500W firmy Milwaukee. Otwór wykonano młotowiertarką SDS firmy Dewalt z otwornicą. Tarcze i otwornice użyte w filmie są standardowe diamentowe, i takie w zupełności wystarczą do wycięcia odpowiednich bruzd i otworów.
@matekpakito5678
@matekpakito5678 2 года назад
Nie trzeba zmoczyć pustaków ? Co z pomysłem aby zamiast maszynki np topić spód pustaka w kleju ?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 2 года назад
W przypadku nakładania zaprawy Dryfix, tak jak jest to opisane w naszych katalogach i wytycznych należy wcześniej zwilżyć górną warstwę pustaka, na przykład pędzlem z wodą. W wypadku zaprawy Profi można ten krok pominąć. Zaprawę Profi można nakładać za pomocą specjalnego wałka, lub też poprzez namaczanie spodu pustaka. Natomiast przy namaczaniu zużywamy więcej zaprawy, ponieważ osadza się dodatkowo na bocznych ściankach. Oprócz wałka metalowego dostępny jest również nowy tzw. lekki wałek. Więcej informacji o tym produkcie można znaleźć tutaj: www.wienerberger.pl/produkty/pustaki-ceramiczne-i-akcesoria-porotherm/akcesoria-systemowe-porotherm/lekki-walek-do-nanoszenia-zaprawy-porotherm-profi-25-cm.html
@kamilfigatowski232
@kamilfigatowski232 2 года назад
Proszę o info czym różni się zaprawa M100 od M50
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 2 года назад
Zaprawa M100 różni się od zaprawy M50 wytrzymałością na ściskanie. Pierwsza posiada wytrzymałość 10 N/mm2, zaś druga 5 N/mm2.
@damianplastek
@damianplastek 2 года назад
Czy otwory wykonywane są z udarem czy bez?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 2 года назад
Otwory w pustakach wykonywane są bez użycia udaru. Więcej na temat montażu w ścianach Porotherm można przeczytać tutaj: www.wienerberger.pl/produkty/pustaki-ceramiczne-i-akcesoria-porotherm/warto-wiedziec/montaz-w-scianach-porotherm.html
@trading-jakzarabiac-klaudi8604
@trading-jakzarabiac-klaudi8604 2 года назад
Czy kanały w murze można wykonać jedynie przy użyciu tradycyjnej zaprawy? Nie da się tego zrobić z pomocą suchej zaprawy Dryfix?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 2 года назад
Na tą chwilę pustak kolumnowy Porotherm 25 K występuje jedynie w wersji na tradycyjną zaprawę, i nie można go łączyć z systemem Dryfix lub Profi ponieważ nie jest szlifowany.
@MC-zf6fp
@MC-zf6fp Год назад
@@WienerbergerPolska czy są już takie pustaki szlifowane?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska Год назад
@@MC-zf6fp Na chwilę obecną pustaki są dostępne w tradycyjnej wersji ale jest możliwość połączenia ich ze ścianą wymurowaną z pustaków szlifowanych. W razie pytań zapraszamy do kontakt z naszymi lokalnymi doradcami technicznymi. Lista dostępna tutaj: www.wienerberger.pl/centrum-klienta/kontakt/nasi-doradcy-klienta.html
@rolniczka_marzen79
@rolniczka_marzen79 2 года назад
Dzień dobry, czy założenie w ten sposób instalacji elektrycznej, nie zmieni termoizolacyjności budynku. Bo chciałabym budować z 44 P+W bez docieplenia zewnętrznego. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 2 года назад
Jeżeli instalacje umieści Pani w ścianie to wiadomo że ściany będą węższe w niektórych miejscach poprzez bruzdowanie i współczynnik U spadnie, ale bardzo nieznacznie i prawie niezauważalnie. Ilość miejsc bruzdowanych w porównaniu do wszystkich ścian jest minimalna, i jednocześnie spadek współczynnika U dla budynku jest praktycznie nie zauważalny.
@heniuszczesliwy9711
@heniuszczesliwy9711 3 года назад
To może tak " złączcie " na klej 10 pustaków i postawcie tych ludzi na jednej warstwie tych pustaków, a nie jak pokazujecie na 4 " złączonych " pustakach !!! P. S. Jak długo postoi dom " budowany nowocześnie " ? Bo budowane tradycyjnie stoją od dobrych 50 lat, a czasem od średniowiecza !
@heniuszczesliwy9711
@heniuszczesliwy9711 Год назад
@@jw3454 Nie zrozumiałeś. 10 warstw to i STAR - a utrzyma. A mi chodziło o to aby tą metodą, którą pokazują utrzymali 10 pustaków w szeregu. Ale to powinieneś wyczytać z mojego komentarza, nomen omen sprzed 12 miesięcy ! ;)
@robski5913
@robski5913 3 года назад
Skąd pewność że ma ona wytrzymałość 100 lat ?
@GiegX
@GiegX 2 года назад
A co się stanie po 100 latach? :DDD Może dom się rozleci?
@DeX_86
@DeX_86 Год назад
A skąd pewność że butelka pet rozkłada się 500 lat a szkło ponad 4000? Co może się stać z tą pianką? Przy remontach domów ze starych framug wyciągałem gazety z lat 80-90. Rozumiesz? Gazety. Papier, któremu nic nie było. Można było poczytać co się na świecie działo. Mówimy tu o pomieszczeniach o dużej wilgotności (kuchnia, łazienka). Pomyśl jeszcze o jednym. Wykańczasz po budowie czymś mur? Nie wiem, może od zewnątrz jakoś styropian? Tynk w środku? Tak tylko pytam...
@bananrolnik
@bananrolnik 3 года назад
Jak wykonuje się zbrojenie w takim pustaku. Zakładając że mam słup od posadzki na piętro to muszę je nakładać na 3m zbrojenie? Bo inaczej jak połączę zbrojenie na dole z zbrojeniem z fundamentu?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 3 года назад
Pustaki kolumnowe nakładamy na zbrojenie wypuszczone z fundamentów i murujemy do wysokości kondygnacji, pamiętając jednocześnie, aby zaprawa nie wpadała do powstałej kolumny. Po jej wymurowaniu wkładamy od góry pozostałą część zbrojenia. Zachęcamy do obejrzenia drugiego filmu: ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-BZoat6pQfhA.html
@patrykpiechowski6206
@patrykpiechowski6206 Год назад
@@WienerbergerPolska Dalej nie zostało wytłumaczone jak połączyć ze sobą zbrojenie. Przecież to jest bardzo ważne. I dlaczego nie jest produkowany 25 K Dryfix skoro to Wasza najlepsza technologia.
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska Год назад
@@patrykpiechowski6206 Nie ma konieczności nakładania pustaków Porotherm 25 K przez całą wysokość zbrojenia. Zakładając pełną wysokość kondygnacji jak w przytoczonym przykładzie 3m, należy z fundamentu wypuścić zbrojenie startowe zgodnie z projektem, następnie wymurować kanał z pustaków Porotherm 25 K o wysokości pełnej kondygnacji a następnie umieścić wewnątrz zbrojenie o długości pełnej kondygnacji (3m). Wówczas powstanie pomiędzy tymi zbrojeniami połączenie na zakład, które po zalaniu betonem i związaniu będzie tworzyło jednolitą konstrukcję.
@ZythaarDarksoul
@ZythaarDarksoul 3 года назад
Witam, chciałbym dowiedzieć się, czy tarcze są standardowo diamentowe, czy konieczna jest jakaś specjalna tarcza. To samo pytanie mam do otwornic.
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 3 года назад
Tarcze i otwornice użyte w filmie są standardowe diamentowe, i takie w zupełności wystarczą do wycięcia odpowiednich bruzd i otworów.
@kamilfigatowski232
@kamilfigatowski232 3 года назад
ile idzie tej zaprawy na 1 m2? na spoinie 1,5 cm? Proszę o info jaki jest skład - ile % wapna jest w tej zaprawie.
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 3 года назад
Zalecana grubość zapraw wynosi 12 mm. Natomiast zużycie zapraw Porotherm M50 i M100, na 1 m² zależy od formatu pustaka z którego murujemy, np. w przypadku ścian z pustaków Porotherm 25 P+W zużycie wychodzi na poziomie 16 litrów na m². Jest to zaprawa cementowo-wapienna, więc materiałami wiążącymi są cement i wapno, jednak proporcje mieszanki nie mogą być ujawnione.
@kamilfigatowski232
@kamilfigatowski232 2 года назад
@@WienerbergerPolska Czy są tam jakieś plastyfikatory?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 2 года назад
@@kamilfigatowski232 Do zapraw Porotherm M50 i M100 nie posiadamy w ofercie żadnych plastyfikatorów, i jednocześnie nie zalecamy ich używania, ponieważ plastyfikatory posiadają różne składy chemiczne i nie wiemy jak zadziałają w połączniu z naszymi zaprawami.
@kopara4701
@kopara4701 3 года назад
czy tego typu nadproże można zastosować do już istniejącej sciany , na nadproże wymurować pustkami (tak ja na filmie) ,a ubytek miedzy reszta sciany a nowym nadprozem uzupełnic poliuretanowa zaprawa do murowania na sucho
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 3 года назад
W tym przypadku rekomendowalibyśmy użycie w tym miejscu Nadproża 23,8 którego nie trzeba dodatkowo nadmurowywać, a ewentualne szczeliny należałoby wypełnić zaprawą Porotherm M50 lub M100, a nie zaprawą Dryfix.
@rafas.476
@rafas.476 3 года назад
Rodzice mają dom z Porothermu i wszystko fajnie się wierci. Szafki wisza juz 15 lat. Dobre kołki i wyłączenie udaru to podstawa. Jak ktoś ma z tym problem to niech się zajmie pracą w ogrodzie.
@damianplastek
@damianplastek 2 года назад
Jakie konretnie kołki są użyte?
@Tome4kkkk
@Tome4kkkk Год назад
Oczywiście! Do tego łatwo sprawdzić po wkręceniu, czy jest idealne trzymanie. Można wkręt cofnąć o 10 mm i stuknąć w bok lekko młotkiem. Ma być ciasno i dźwięcznie :)
@nalesnik5319
@nalesnik5319 9 месяцев назад
Zależy co mocujesz. Do szafek można sporo kołków wrzucić, obciążenie jest prawie stałe i nawet jak gdzieś nie trzyma to się wierci w innym miejscu. A weź zamontuj stelaż podtynkowy WC do takiej ściany. Dwa kołki, obciążenia spore i dynamiczne. Czasem trzyma, czasem nie, zależy jak się trafi. Gorzej się mocuje chyba tylko w betonie konopnym. Nawet w karton gipsie mocowanie jest dużo pewniejsze niż w maxie
@rafas.476
@rafas.476 9 месяцев назад
@@nalesnik5319 Trudno stwierdzić, ja również mam porotherm i w obu łazienkach stelarz, kocioł z zasobnikiem 50l również wisi na ścianie. Podstawa to dobre kołki, wiertła No i oczywiście pytanie czy ściana nie jest pokruszona bo wykończeniowiec sobie młotem walił jak chciał a potem tynku lekko walnął i szczęśliwy.
@nalesnik5319
@nalesnik5319 9 месяцев назад
@@rafas.476 Kołków używam z rawlplug'a, wiercę bez udaru. W takiej ścianie kołek po prostu często nie trzyma mi tak jakbym chciał - oczywiście pewnie by go ze ściany nie wydało, ale lepiej nie ryzykować. Też dziwnym trafem jak stelaż gdzieś wyrwało ze ściany to 90% przypadków był to porotherm. Oczywiście da się w niej wieszać ciężkie rzeczy, ale jest to trudniejsze i nigdy nie będzie tak mocne jak w innych ścianach. Jakiegoś rekuperatora, kotła itp. Wieszać nie ma strachu, bo to po prostu spokojnie wisi, tak właśnie o stelaże jest trochę strach. Tam są zmienne obciążenia i nawet jak kołek dobrze trzyma to czasem się może zdarzyć, że ścianka w porothermie z czasem pęknie, bo one nie są zbytnio mocne. To znaczy są mocne w przypadku nacisku pionowego, ale boczny nacisk wytrzymują niewielki.
@rafas.476
@rafas.476 3 года назад
A jaki model bruzdownicy i maszyny do otworu?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 3 года назад
Na filmie zastosowano bruzdownicę WCE 30 o mocy 1500W firmy Milwaukee. Otwór wykonano młotowiertarką SDS firmy Dewalt z otwornicą.
@SzadiB
@SzadiB 3 года назад
Szanowni Państwo, A co się stanie jak ekipa będzie pracowała bez zwilżenia szlifowanej powierzchni...?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 3 года назад
@ShadowBB Zaprawa Dryfix może wiązać bez zwilżenia powierzchni pustaków. Taka zasada obowiązuje w temperaturach ujemnych, kiedy pustaków nie wolno zwilżać lecz tylko odkurzyć ich powierzchnie suchym pędzlem lub szczotką. Proces wiązania zaprawy wówczas nieco się wydłuża, lecz zaprawa wiąże prawidłowo.
@szczurlaboratoryjny8257
@szczurlaboratoryjny8257 3 года назад
A gdzie był wtedy Łukasz budowlaniec 😅?
@roberttata8104
@roberttata8104 2 года назад
Zajmował się swoimi kłopotami...
@piotrsalin1592
@piotrsalin1592 3 года назад
Na klej dają 100lat gwarancji a co potem??
@roberttata8104
@roberttata8104 2 года назад
Budując dom masz już około trzydziestki, albo i wincyj. Spokojnie Ciebie przeżyje a nawet i Twoje dzieci. Gwarancja nie oznacza, że po gwarancji się zaraz rozsypie...
@lukaczmarek
@lukaczmarek 3 года назад
Zapomnieliście tylko dodać że szlifowane pustaki są 30% droższe od tradycyjnych
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 3 года назад
Tak, pustaki Dryfix są droższe od tradycyjnej wersji. W ich cenę wliczona jest zaprawa Dryfix a w wypadku pustaków tradycyjnych trzeba dodatkowo doliczyć jej koszt. Oprócz tego technologia Dryfix ma dodatkowe zalety związane z szybkością murowania które też przekładają się na ogólny koszt budowy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: www.wienerberger.pl/produkty/pustaki-ceramiczne-i-akcesoria-porotherm/warto-wiedziec/porotherm-dryfix-rewolucja-w-murowaniu.html
@GiegX
@GiegX 2 года назад
Oczywiście że musi być, ale co dziś mamy droższe robocizne czy materiał? :)
@TheZafek
@TheZafek Год назад
Jak masz ekipe to co Ci zależy ile czasu murują 2 dni wiecej?
@chriskrl2681
@chriskrl2681 3 года назад
Zobaczymy zw kilka lat ile wytrzyma ta pianka co szybko go na krutko
@DeX_86
@DeX_86 Год назад
A kto nam się ujawnił? Pan maruda Janusz, niszczyciel dobrej zabawy, pogromca uśmiechów dzieci. A co ci się dzieje z pianką przy oknach? Odparowuje? Zmienia swoje właściwości? Ty z tych co jak wchodziły pianki to łapali się za głowy i mówili: "Panie teraz to wymyślają. Kiedyś montowało się na sznur i kit i było dobrze" nie? A jak walili piankę to się dziwili że im wycieka spod ram bo się rozpręża. Od zewnątrz i tak dasz styropian a od środka tynk, chyba że w twoich rodzinnych stronach do stawiania domów dalej miesza się glinę że słomą? Pianka jest tylko do uszczelnienia bo w zasadzie mur trzyma się od własnym ciężarem, ciężarem stropu i dachu. Choćbyś się zesr*ał to takiego nieprzyklejonego pustaka ze ściany nie wybijesz.
@burdakrystian7771
@burdakrystian7771 3 года назад
W pionie spoko ale pokażcie w poziomie :D
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 3 года назад
Na filmie przedstawiono wykonanie bruzdy pod kabel elektryczny doprowadzany do gniazdka z góry w pionie. Wykonanie bruzdy w poziomie należy wykonać dokładnie w ten sam sposób.
@burdakrystian7771
@burdakrystian7771 3 года назад
@@WienerbergerPolska hehehehehe hiihihi to się usunęliśmy a teraz na poważnie przeciesz napisałem ze w pionie a mnie interesuje jak to wyglada w poziomie bo pionowe bruzdy w porothermie to ja dłutem robię hehehehe
@RaXiR100
@RaXiR100 3 года назад
@@burdakrystian7771 To Ci odpisali, że dokładnie tak samo, nie miałeś na matematyce analogicznego sposobu rozwiązywania zadań/problemów?