A csatorna a varrás népszerűsítését hivatott elősegíteni. A feltöltött videók számsorrendben tematikusan vezetnek el a varrógép megismerésétől az egyszerű, háztartásban alkalmazott varrásokig, és a család ruhatárának megjavításáig. Környezettudatosság szempontjából fontosnak tartom, hogy a ruhák élettartamát meghosszabbítsuk, kevesebb kerüljön kidobásra. A weboldalon egyéb szöveges kiegészítőket is találni. Anyagismeretről, varrógépekről, és ott lehet tájékozódni a készülő tananyagokról, amely a varrás oktatásáról szólnak. Hiánypótló tananyagot találsz a szabásról. Az anyag tulajdonságain keresztül a szabásminta felhelyezésén át a terítékrajz készítését, és a konkrét szabást magába foglaló gyakorlatias tananyag. Iratkozz fel, lehetőséged nyílik egy tradicionális, kreatív szakma megismerésére. 30 év tapasztalatát adom át.
Több ok is lehet: 1. A tű nincs a helyén, nincs megfelelően feltolva a tűrúdba, a helyes felhelyezésről itt tájékozódhatsz: varrosbaratno.hu/623-2/ 2. A tű típusa, mérete nem megfelelő az anyagtípushoz ( pl. vastag anyag, vékony tű) 3. Elhasználódott tű, a hegye már sima, hanem érces. 4. Szálfeszesség nem jó, és ez nagy terhelést okoz a tűnek. 5. A hurokfogó és a tű nincs szinkronban. Ehhez már műszerész kell, aki ezt a szinkront beállítja. 6. Ha már sokszor eltört a tű, akkor az valószínűleg deformációt okozott a hurokfogóban vagy a tűlemezen, ehhez is műszerész szükséges.
Legyél kedves még abban segíteni hogy mekkora anyagra van szükségem mekkorát vásároljak a vasalópárnákhoz? A Fehér anyagot hogy kérjem az anyagboltban? Teljesen kezdő vagyok nincsen anyagmaradékom még, gondoltam kezdéshez ez lesz az első dolog amit elkészítek
Kedves varrós barátnőm! Nem feltétlen szükséges rögtön anyagot vásárolni. Ezeket a párnákat kipróbálhatod egy régi kispárnahuzat és egy régi frotírtörölköző összevarrásából is, és még használható is lesz.
@@denesberei2861 Lehetséges okok: rosszul van befűzve gép, túl szoros a felsőszál, a tű hegye már kopott, ki kell cserélni, valahol valami szösz van a gépben lehet alul a hurokfogónál, vagy a felső szál befűzési vonalában a tárcsák között. Az alsó és felsőszálnak azonosnak kell lennie( nem lehet különböző minőségű)
Egy kérdés, mielőtt én is beszerzek egyet. Nem gond, ha nincs összhangban az alsó kelmetovábbítóval? Mert az öltéshosszhoz nem tud alkamazkodni, mivel a tűbefogó csavarjához csatlakozik.
Az öltés hosszát lehet változtatni a talp használatakor. Kérlek fogadd meg Bernadett tanácsát is, ( lejjebb van ), hogy olyan helyről vásárold meg, ha esetleg a gépedre nem jó, akkor becserélik. Mindenképpen meg kell kérdezni, hogy a te gépedhez jó-e. Nagyon sokféle gép létezik én sem ismerem mindegyiket.
@@varrosbaratno köszönöm, de ezt a talpon lehet állítani? Sehogy nem tudom elképzelni az öltéshosszhoz való alkalmazkodását. Egyébként férfi vagyok, a barátnőm nevében, és szeretek varrni, illetve sok gépet javítottam már. Eredeti szakmám órás.
Nagyon örülök, hogy férfiak is varrnak. 😊Az olt0eshosszat ugyanúgy lehet állítani mint a normál talppal varrnal. Eddig is csak az olt0eshosszat volt állítva a kelmetovabbito nem.
@@krisztinabalog9842 Megértem az aggodalmadat. Megfogtál, ilyen műszaki dolgot nem tudok elmagyarázni, talán műszerészt kellene megkérdezni. Én azt tudom, hogy ha problémám van egy anyag varrásával, akkor megkeresem rá a megoldást, kipróbálom, és ha úgy gondolom, hogy jó, akkor bemutatom, és javaslom a varrós barátaimnak. Amennyiben sikerül a műszaki választ megkapnod egy műszerésztől, kérlek oszd meg velünk, lehet, hogy másokat is érdekel. Sok sikert kívánok és köszönöm, hogy felvetetted ezt a problámát.
Meg tennéd hogy készítenél olyan videót is a Finesse géppel ( végre sikerült vennem ilyen gépet) hogyan kell széleket eltisztázni vele mire kell figyelni hogyan hova kell az anyagot állítani hogy szépen bomlás mentesen nézzen ki a ruha darabom. Sajnos nincsen lock gépem csak ez a kis varrógép illetve átalakítással kapcsolatosan mutasd meg legyél kedves hogy egy kapucnis pulóvert hogyan lehet átalakítani úgy hogy ne legyen rajta kapucni és abban is segíts hogy volt egy olyan videód ahol azt mutattad meg hogyan lehet égetéssel megállapítani hogy milyen összetételű az anyag de nem találom köszönöm
Az anyag bevizsgálását (égetéssel) az oktatas.varrosbaratno.hu/ oldalon találod meg, regisztrálni kell az oldalra, és a szabás tanfolyam első leckéje erről szól, amit regisztráció után ingyenesen hozzáférsz.
Örök hála az ilyen segítségért végre nekem is lett egy ilyen gépem, még meg tudnád mutatni azt is hogy hogyan kell karban tartani hogy szoktad melyik részén olajozni? Köszönöm
Kedves Varrós barátnő segítenél végre sikerült egy ilyen gépet vennem sajnos tartalék talpak és leírás nincs hozzá. 1 db talp van csak ,meg mondanád hogy milyen típusú talpat és orsót kell hozzá vásárolnom és esetleg hol tudok venni Köszönöm szépen ha egy videóban megmutatnád hogyan kell vele gomblukazni nagyon örülnék Köszönöm még egyszer
Kedves Varrós Barátnőm! A talpakat orsókat a szereljük fel a varrógépet című filmemben találod. A gomblyukazást a 29. Gomblyukazás háztartási varrógéppel című filmben találod. Nagyon örülök, hogy vásároltál egy ilyen gépet. Gratulálok hozzá. Ha a csatornámon végignézed számsorrendbe a filmeket, akkor kellő ismeretet szerzel a használatáról. Először a gépről, beállításokról, majd egyszerű darabok varrásával az anyagkezelésről is. Sok sikert kívánok a munkához.
Köszönöm, végre megtudtam az okát. Hónapok óta nem varrok,mert laikusként ez a probléma sokszor elkeserített. Feliratkoztam pár napja a csatornádra, és lám milyen jól tettem.😊 kösziiii
Ez a legjobb videó amit eddig láttam. 👍👍Kezdő varróként számomra teljesen érthető magyarázatokat kaptam a hibáimra. A "sikító frász" eltünt. Köszönöm szépen 🥰🙂
Kedves Judit! Prémium mosott len anyagból készülök ruhát varrni, amely középen végig gombos. A gombok és gomblyukak alá keresek ragasztós közbélést. Sajnos városomban nagyon gyenge a választék e téren, így onlie vásárlással szeretném beszerezni. Addig eljutottam, hogy a szőtt típus lesz a megfelelő, de nem tudom, hogy mennyire vastagat válasszak. Vajon a 70g/ m2 súlyú túlságosan vastag lesz erre a célra? köszönöm válaszát!
Igazad van, az eleje valóban sötét, 1,2 perc után már jobb a helyzet. Sajnos ezen már nem tudok változtatni, a későbbiekben erre már jobban figyeltem. Elnézést kérek.
Üdvözlöm! Ha ráncolás után felhajtok egy sztreccs anyagot, akkor az, hogy marad rugalmas a varrásnál? Mivel ott már egyenes varrással kell eldolgozni, ha jól tudom?
@@varrosbaratno Ahogy a videóba elhangzik, egy rugalmas anyagot ráncolni egy ilyen varrógéppel. Varrattal. Mint pl egy pólónak az alja, majd utána (gondolom) még egyenes varrás is kell a felhajtással. Nem tudom, még nem csináltam ilyet, csak kérdezem. 🙂
Igen, felhajtani már sima varrással, vagy cikk-cakkal kell. A filmben azért javasoltam a póló aljának az enyhe ráncolását, mert különben nagyon megnyújtaná a gép, hiszen az kereszt, ( vetülék) irányban van az alja, és nehéz lenne felhajtani és feltűzni.
Szia! Most varrom a szivacspárna huzatot. Azt szeretném kérdezni , hogy amikor beszegem a 3-3 cm-t mindkét oldalon, akkor utána 1 cm varrásszélességgel varrom meg a két összeillesztett 6 cm- től a 3 cm-ig? Köszönöm a választ előre is!
Mindenképpen melltartóval. Mégpedig olyannal, ami jól áll. Kiemeli a mellet, nem nyomja el a dekoltázst, a pántok is jól be vannak állítva, tehát emeli a mellet. Körben ne legyen túl szoros, ne legyen "melltartóháj". Ha körben szoros, érdemes plussz kapcsot rávarrni. Lehet rövidáruboltban csak kapcsot vásárolni. Arra kell figyelni, hogy azonos legyen a melltartóéval. Kétsoros, háromsoros, stb.
Nagyon köszönöm a videót. A checklist első tétele a segítő, de sajnos én senki olyat nem ismerek, aki ezzel eltöltene 50 percet, és olyan akkurátusan kivitelezné, ahogy mutatod 😂
Nagyon jó a téma, pont terveztem beszerezni egy ilyet, de ha meg lehet csinálni, annál jobb. Viszont miután regisztráltam az oldalon, nem találtam a SEGÉDLETEK menüpontot😢.
Szia Abban tudnál segíteni hogy ha maradék anyagok vannak amiket úgy kaptam hogyan tudom megállapítani hogy milyen anyag lehet? Köszönöm szépen esetleg ha egy videóban elmagyaráznád vagy megmutatnád köszönettel fogadnám
Van már egy ilyen filmem. Menj az oktatás. varrosbaratno. hu oldalra. Regisztrálni kell, és hozzajutsz a szabás tanfolyam első leckejehez ingyen. Ott mutatom meg, hogy hogyan tudunk az anyagosszetetelre következtetni. Van hozzá írásos anyag is, érdemes kinyomtatni, hogy mindig kéznél legyen.
Nagyon jók a videóid!Már 30 éve vagyok háziasszony, de még sose tudtam szép élt vasalni. Sajnos van olyan nadrágja is a férjemnek, hogy 3 él is van benne.😊A rossz éleket, hogyan tudnám eltüntetni?
Igen, ha sok él van benne akkor először el kell tüntetni. Ha lehet mosni, a nadrágot akkor mosás után sok gőzzel, vagy vizes rzhán keresztül anyagtól függően és nagy türelemmel ki kell belőle vasalni az élt, majd az oldalvarrásokat passzítva (üleptől az aljáig) meghatározni az új élt. Ha jól van kiszabva pontos lesz. Sok sikert hozzá. Fontos a türelem.😇