Як каже гол сержант в нашому п ідрозділі: "Забий ху... діли на три" це стосовно коментів про те, що не мррт не буде максимум знімати, не ідеальну роботу... панелі і так по різному деградували за роки служби і будуть видавати середне по палаті з своїх заявлених ТТХ і середне значення з усього масиву. тому ганятись за ~10-15% вітсотками різниці по потужності між масивом з збірної солянки і масивом який буде побудований з нових панелей, при тому що різниця в ціні буде приблизно 40-50% між б.у і масивом з нових панелей, немае змісту.
Доброго дня, заказав такий же контроллер як у вас тільки назва інша! В мене АКБ сам зібрав 24вольт 280ам літійзалізо, найдешевший Контроллер який заряджає літій це такий як у вас. Через пару днів прийде до мене і хочу вас запитати, як виставляти заряд для літія? Можна його ставити горизонтально? Також заказав панелі 150 Ватт робоча напруга 18 вольт ( по коментам більше 120 Ватт не видають)скільки можна приєднати панелей до контролера і як їх підключити? По контролеру написано Макс с панелей 1440 Ватт і Макс 190 вольт! Не хочу перегружати його щоб він постійно вентилятор врубав краще весной ще один Контроллер куплю і панелі. (Можна зробити так: 2 поля паралельно під'єднати до автомата, в кожному Полі по 4 панелі?)
@@ПашаБелов-к9з Потужність треба рахувати все одно з запасом на контролер.Коли холодно і яскраве сонце,то панель може видати більше свого номіналу.Для літію виставляю ручні налаштування(use)
З'єднувати можна 2 збірки на 1 балансир, але це потрібно робити так, щоб довжина провідника від балансира до кожної збірки була однакова, бо довший провідник = більший опір, а, отже, я розбаланс паралельних збірок.
@@ІгорМиць.Альтернатива Ну це швидше говорить про стан самих батарей, бо для добре підібраних елементів, навіть ненових, значно менших струмів достатньо для балансування.
Собі вчора замовив подібний, тільки на 6,2 кВт. Вирішив взяти з запасом після того як мій вітрогенератор простояв на митниці два місяці після чого в розмитненні було відмовлено з невідомих причин, тільки гібридний контролер від нього на сонце+вітер отримав. Можливо з часом до нього повернусь якщо не продам. Не знаю на скільки проблематично і затратно буде оформити зелений тариф інакше доведеться віддачу в мережу вимкнути щоб не довелось платити ще й за свою енергію в мережі.
@@ІгорМиць.Альтернатива Розумію. Але він доживає саме як "зелений". В подальшому якось все одно будуть компенсувати віддану в мережу енергію, просто дешевше. Поки що не дізнався подробиць. Наразі мені буде важливо щоб лічильник не мотав в мою сторону поки я буду віддавати в мережу і РЕМ не мав до мене претензій.
Доброго дня. Мені постійно пишуть,що панелі неті,кут не той,контролери не такі))) інвертор теж. Взагалі все браковане😀 Не звертайте увагу. Дивлюсь далі.
Зоопарк різних панелей дає багато "горбів" потужності на графіку. MPPT може зачепитися за перший і не дійти до максимальної точки потужності. Зазвичай MPPT не розраховані на такий безлад в кривих і не сканують потужність в діапазоні усієї напруги з панелей, однотипні панелі в одному напрямку дають один пік, а тут... Звісно, кожен робить як хоче, але я нікому не рекомендую робити такі конфігурації і кидати на один контролер, якщо він хоче отримати максимум потужності з панелей.
В мене панелі 6 *420 на південь 2.05Квт літом більше не бачив,позавчора було 2, 58 Квт сонце і холодно,в мене інвертер навіть коли хмари-+/- 195 В показує інвертор, Самрі 4200 вольтаж вижимає завжди на максимум так як дає панель
Хотів писати під попереднім відео, але напишу вже тут оці модулі максимальної точки працюють по різному, це вже питання до виробника як він це все реалізував, наприклад бачив відео де від мережевого інвертора модуль навіть з "битою"(фізично пошкодженою) панелю витягував максимальну напругу і струм який міг (але через деякий час, бо спочатку все ж ставало на більший струм і занизьку напругу, але згодом витягував десь >100В (з ~200В)і максимальний струм),але це мережевий інвертор без батареї, ще є модулі які оту точку визначають за певний період, десь раз на годину і стараються тримати ці параметри (PowMR та інші), є звичайно модулі які дуже швидко вміють підлаштовуватися, на такі модулі "полюють" власники яхт, з зрозумілих причин, але це досить дорогі модулі...
8 А це в нових палелях , а вони ж далеко не нові тому б не зайве було кожну панель добре протестити на потужність . Зрештою характеристики на бірці сонячної панелі подаються виробниками в STC ( в лабораторних випрубовуваннях) , які на жаль можуть на порядок відрізнятися від реальних - NOCT і це на нових не деградованих часом панелях . Наприклад панель з показником на бірці STC - 560 Вт має реальну NOCT потужність 421Вт , а його реальний NOCT струм 10 , 69 А хоча на бірці панелі вказано 13, 35 А
тут не в панелях справа, то все через контролер, вони(всі mppt що були доступні ) ще з перших випусків погано працювали в похмуру погоду, так що дехто на зиму перемикав це все(сон. панелі) на шім контролер
В основному напруга падає до тих самих 60вольт, коли енергії дуже мало, а як тільки промінчик сонця десь проб'ється, то напруга одразу піднімається до 120-240в. Звісно то не дуже добре, але я думаю то їх нормальна логіка роботи
Допущена груба помилка. Крім того що панелі повинні бути з однієї партіїї , то також повинні бути змонтовані в одній площині на одному масиві. Мінімальні відхилення змущують МРРТ некоректно шукати оптимальну точку. У вашу випадку варто повернутись до попереднього варіанту. А надлишкові панелі запаралелити на тих двох окремих контролерах. Контролери можуть розігнатись да 60А заряду. А при 24 В системі можуть прийняти 1440 Ват потпанелях. Крім того при низьких температурах Ви ризикуєте що коли блисне сонце на макс , то інвертер заблокується по перевищинні напруги з панелей.
@@olegsarmatow3857 Не несіть маячні...300в холостий хід.Інвертор може працювати до 400.Яке то сонце має блиснути в +100в?Яка різниця в похмуру погоду в якій площині вони стоять?Крути її як хочеш вони більше не видадуть ...
Напруга по панелях має бути в тих межах які є написані по характеристиках інвертора, та ток на панелях. Сумарно потужність та вольтаж не мають перевищувати цю позначку яку заявляє виробник, і якщо у вас 1 MPPT то всі панелі повинні бути в одній площині, в іншому випадку генерація буде по слабшим панелям.
@@yourabuchak327 Мій інвертор підтримує вхідну напругу 60-400в,13а.Масив панелей відповідають цим параметрам.У похмуру погоду,не сонячну без різниці куди направлені панелі.
@@ІгорМиць.Альтернатива направлення має значення, тільки щоб весь масив який підключений до одного MPPT повинен бути строго в одній площині. Якщо цей масив розділений, що частина на захід а частина на схід, то генерація буде по тих панелях де менше сонця. І панелі мають бути всі однакові якщо ні то все буде по найменшій панелі.
@@yourabuchak327 В мене частина панелей на трекері,в обідню пору вони всі в одній площині по відношенню до сонця,але коли похмуро то нема ніякої різниці,бо освітленість однакова.Вся проблема в роботі інвертора,а не панелей.
@@yourabuchak327 Прошу переглянути відео Богдана Нещерета.В нього такий самий інвертор і нові панелі в одній площині на 2.8 кВт ru-vid.comYJDPCXZN4c4?si=lS8VPn8gdSlRqYBQ
@@yourabuchak327 Прошу переглянути відео Богдана Нещерета..В нього такий самий інвертор і нові панелі в одній площині на 2.8кВт.Така ж робота інвертора....
@@НиколайЧигрий При прямому підключенні на тен цей масив видає 6-6.5а на нинішній сонячний день-1500вт з поля 2 кВт номінальних.Сила струму в послідовнім з'єднанні по слабшій панелі,не думаю що є сенс перевіряти кожну на струм к.з.
Якщо в послідовнім зєднанню є панель яка видає не повний струм , наприклад замість 9 А , видає 6 А то незважаючи що всі інші панелі можуть видати струм в межах 13А на виході ми отримаємо не більше ніж 6 А . Так само послідовне зєднання працює і з акумуляторами .
Добрий день в мене така сама проблема мій інвертор аксіома тримає точку тільки тоді коли струм від панелей більше 0.5а і потужність 100ватт і більше. Я зменшував напругу в двічі та збільшував струм від панелей. Була кращою виробітка
@@ІгорМиць.Альтернатива ого, 10 років... У мене також не клюють, нема.) Може не найкраща порада - розпродати панелі в роздріб і купити однотипні. Так буде зазор, але однотипні...)
У переважній більшості бюджетних інверторів потужністю 3 кВт саме такий клемник для приєднання акумуляторної батареї. Моделі 4.2 і вище мають приєднання під наконечники. Неодноразово приєднував саме такі інвертори і жодних проблем, чи незручностей у цьому не зауважив. А ось клемник для входу і виходу 220 В дійсно бажає кращого, хоча б такого клемника як для приєднання фотовольтаїки. Але все впирається на економію і вартість. Проте, не бачу проблеми, щоб цей клемник на 220 В самостійно замінити на інший. Звичайно це стосується осіб, які мають у цьому певне розуміння. Варто знімати корону з голови і перед тим, як щось купувати, і знати , де слід поступитися. А також важливо знати, що гібридні інвертори такої потужності і типу будуть служити , коли їх навантажувати в межах до 2 кВт. Тобт, вмикати електрочайники, мікрохвильові, тостери, одночасно - це пряма дорога до ремонту, чи заміни. Адже, захист від перевантаження не завжди вбереже інвертор від цього. Водночас, вмикати пральки, посудомийки, чи інші побутові пристрої більшого споживання не є першою необхідністю у час відсутності електропостачання із зовнішньої електромережі. І ще одна річ на яку хочу звернути увагу. Припиніть кацапити! Невже ваша тупість не дає вам зрозуміти, що це основна причина всього. Вважю, що люди освідчені, або з елементарними знаннями не мають жодних проблем з цим. Залиште свою ментальність гомосовєтікус у минулому. Гарного всім дня!
@@roman_tsura В кінці коментаря не зрозумів вашого пафосу.Прошу пояснення для недолугий людей.Хоча це коментар з ряду всі кругом дурні,а наймудріший ...
Навіщо тоді такий інвертор, якщо неможна ні пралку , ні чайник.... Світло +ноут+холодильник... впорається інвертор за 50..100баксів на 12вольт Як на мене один потужний прилад 2кВт + фонове холодильник, телек, світло.... нормально повинно бути
@@ДмитрийПышка Він як ДБЖ, т.е. для аварійного живлення, додаток не потрубує окремої зарядки для АКБ, да і колись загляне сонечко в кішеню і люди докуплять сонячні панелі.
У меня такой же PowerAMP стоит только на 1.6 кВт на 12Волт. Тоже стоят две по 100 ампер батареи паралельно с прошлого года осталось... Холостом ходу Ест 30-/+ Вт, сколько Ваш есть в холостом ходу. Автоматов нет. Отсекатель стоит в щитке с общим счётчиком тоже на 15 сек. Вместо автомата при подаче 220 стоит вольтметр который считает потребление он рассчитан на 16 А.
На всіх 12 і 24V копіях бюджетних інверторах китайських такі клемники під батарею В інструкції до інвертора рекомендований кабель 6awg тобто 16 мм2. Якщо страждаєте параноєю або кабель довгий то можна 25 мм2. Нащо туди 35+ мм2 пхати невідомо. Це коли кабель вже по коштам буде сам інвертор наздоганяти?
@@АнтонОпря-й1й Що мішає виробнику інвертора поставити нормальний надійний клемники під болти?Це не коштує міьйіони.А який кабель ми використали і де взяли це питання третє....
@@ІгорМиць.Альтернатива Тому що у цьому немає необхідності. Так як в інструкції написано що достатньо кабеля 6awg тобто 16 мм2 і цей кабель даним зажимом гарно зажимається. І для чого обпаювати і без того товстий кабель який ви використали.Доречі старий кабель (дєдовський) не завжди кращий якісного сучасного 6 awg кабеля буде. Мідь з роками має здатність чорніти окислятись і "сипатись"...
Режим, який ви не можете знайти в інструкції - MKS. Це дуже схоже на SUB. Сонце - перший пріоритет; 2 пріоритет мережа - якщо сонця недостатньо, або немає. Ці пункти ідентичні до SUB. А різниця лежить в пріоритеті 3 - використання батареї. Для SUB - якщо сонця і мережі недостатньо або відсутні. Для MKS - виключно якщо сонце і мережа відсутні.
@@olegsabfir5776 Дякую,уже потрохи стало зрозуміло про цей режим-при відсутності сонця інвертор переходить на мережу,не розряджаючи при цьому АКБ.Тобто вдень sbu,a вночі sub.
@@ІгорМиць.Альтернатива Я так не думаю. В нього MKS пріоритет батареї завжди останній. Це режим надзвичайної ситуації, коли батарею розряджати не можна і батарея використовується коли немає ні сонця ні мережі.
Трьохпозиційний переключатель між двома лініями включення має положення виключення. Навіщо в цьому випадку два вимикачі на вхід до нього? Не зовсім розумів цей момент
@@DmytroPasichnyk-91 Викрутків цілий набір та діло не в них,а в клемних.Сам зажим гладний без насічок.Та взагалі то дурня ставити такі клемники на АКБ,де проходять чималі струми