Witam. Mosiądz to mosiądz. Taka metoda czyszczenia zadziała z każdym przedmiotem nie tylko z mosiądzu. Trzeba tylko pamiętać że to jest metoda ubytkowa tzn kulki i piny wygładzają powierzchnię przez jej ścieranie. Jak przesadzimy z czyszczeniem (chemia lub długość procesu) to może się okazać że wygładziliśmy sobie np gwint. Zacząłbym od 15 minut, zobaczył czy czyszczony element nie uległ uszkodzeniu i mył aż do skutku. Główki od szprych można polerować też filcem i pastą polerską po montażu.
Zgodnie z zasadami serwisu nie mogę tego zrobić. Tzn nie mogę pokazać procesu robienia amunicji. W najgorszym razie mogę umieścić taki materiał np na Vimeo.
@@krzysztofszyszkowski2798 Aha, rozumiem. Jeśli kiedyś będzie mi dane zrobić pozwolenie i zacząć samodzielnie elaborować pozostaje karnąć się do kogoś i zobaczyć w praniu. Nic nie uczy tak dobrze jak praktyka. Pozdro!
Na forum elaboracja.pl jest bardziej techniczny wątek (9mm Major) w którym najpierw zadawałem pytania a potem się "wymundrzałem" (stąd między innymi pomysl na film żeby pomóc innym). Elaboracja 9mm Major jest relatywnie trudna. Ale elaboracja "zwykłej amunicji" jest łatwiejsza
@@krzysztofszyszkowski2798 Dziękuję za odpowiedź. Od siebie powiem, że chciałbym zrobić sobie pozwolenie na broń, ale wiesz jak to jest na wynajmie z przykręcaniem szaf pancernych do ścian. Ale temat interesuje mnie od lat, bywałem na strzelnicy, a kiedyś do wiatrówek robiłem własne tuningowane śruty ze stalowym czubkiem, smugowe, zapalające, kasetowe, plastikowe, gumowe, klepałem swoje z odważników do kół, zrobiłem nawet śruty typu shot-shell kal. 4.5mm. Robienie własnej ammo daje dużo frajdy.
X Gorzki polecam zrobić to pozwolenie. Nie jest to aż tak trudne. Co do przykręcania szafy imho nie jest to konieczne. Przepisy określają klasę szafy na minimum S1. Wg normy posiadanie klasy S1 nie jest uzależnione od sposobu montażu ale określa ona parametry otworów montażowych (a te parametry są spełnione bez względu na to czy szafa jest przykręcona czy nie). Co do elaboracji amunicji: wykonuję się ją nie tylko ze względów ekonomicznych ale również po to, żeby miał określone parametry/charakterystykę. Zdecydowanie nie polecam robienia eksperymentów z amunicją tzw niebezpieczną bo to karalne a co gorsza niebezpieczne.
@@krzysztofszyszkowski2798 Hmm, od zawsze byłem przekonany, że szafa na broń MUSI być przykręcona cokołami do ściany. Wszyscy znajomi myśliwi tak mają i niejeden mi opowiadał, jak to policjant na kontroli sprawdzał, czy się trzyma. Zawsze marzył mi się AR-15, ale taka mała szafka na klamkę na początek brzmi fajnie, jeśli można by ją po protu postawić. A w środku Norinco 1911, CZ 97B albo XDM .45 - te trzy najbardziej mi się podobają. Edyta: A co do amunicji - z prawdziwą bym się tak nie bawił, ale w wiatrówce do 17J różne dziwne rzeczy do lufy wkładałem.
Super, każdy taki film jest na wagę przysłowiowego złota, zastanawiam się tylko po co robi sie taką silną amunicję ?? Czy tylko do strzelania rekreacyjnego z pistoletem z kompensatorem ??
Pragmatycznie : Łatwiej i szybciej strzela się z pistoletu/amunicji która nie powoduje dużego odrzutu/podrzutu. W dyscyplinach sportowych (ipsc) strzelanie z takiej amunicji jest premiowane wyższą punktacją ale generalnie jest trudniejsze. Szczegółowe wymogi techniczne określają przepisy klasy pistoletowej open ipsc (minimalna waga pocisku, kaliber, power factor etc). Tak jak w każdym sporcie optymalizuje się potem platformę sprzętową (pistolet) jak i amunicję. Chodzi na koniec dnia o to żeby strzelać, szybko, celnie i wygrywać zarówno przez umiejętności strzelca jak i przez lepszą funkcjonalność sprzętu sportowego.
Sorry for poor sound - my camera microphone is poor quality and to make it even more complex i speak in Polish ;-). To make long answer short: I've shot roughly 3K rounds and my conclusion is that it is very well constructed 2011 for open. The make quality is excelllent and it runs very well without any hicups so far. The key difference is that this qun is open qun and is like race car: if you know how to take care for it and you are a little technically gifted there should be no problem. The key for smooth and proper operation is ammuniction which I am doing myself in 9mm Major. I do it either on VV 3N38, Vectan Sp2 or currently working on Lovex D037.1. This platform has its own specific but it handles higher loads very well if you follow safety rules which is even easier since PF 160 is required for IPSC not 170.
Thank you for the reply the price of these guns is so reasonable why not . Last question I currently run a sti. Open gun can I use my mbx mags or are there’s Proprietary
@@skellesav09 - I use Bul and SPS magazines (including 170mm). They have a different cut for magazine release and they are called PARA Type magazines. I have no idea if you can convert your current MBX magazines to "Para" type :-/. Maybe ask on brian enos forum or other us forum. (Recently MBX announced on their site they will be doing para magazines for bul but I did not see it in person yet).