Тёмный
JK electronics service
JK electronics service
JK electronics service
Подписаться
Комментарии
@mironr583
@mironr583 4 дня назад
To był mój pierwszy i jako nastolatek długo na niego odkładałem. Naszępny gramofon to licencja Telefunkena, już w wersji stereo, ale z jednym wzmacniaczem. Dokupiłem na bazarach w Łodzi pokrywę z głośnikiem i płytkę z dwoma zintegrowynymi wzmacniaczami. To była już inna jakość. Natępny był „Daniel“, który posiadam do dzisiaj. Wymieniłen tylko pasek i magnetyczny przetwornik na japoński z eleptyczną igłą.
@kanikj
@kanikj 4 дня назад
Dziękuje za komentarz. Tak - takie były początki.
@mironr583
@mironr583 2 дня назад
@@kanikj Takie były rzeczywiście początki, ale miło je po latach wspominać. Po prostu nostalgia.
@piotrpoter2902
@piotrpoter2902 5 дней назад
12 lat zostawiłem tam swojego młodego życia A okupant cały majątek Polaków rozkradł
@ZPDU
@ZPDU 5 дней назад
Bardzo ciekawy film. Och ile to lat temu. Przetrwało, to cieszy. Ludzie to już wyrzucają, a szkoda. Brawo i ogromne gratulacje. Jedynie co to drobna uwaga. Włącza/Załącza i przełącza :)
@kanikj
@kanikj 5 дней назад
Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam.
@ZPDU
@ZPDU 5 дней назад
@@kanikj A ja dziękuję za możliwość oglądania. :) Fajny odcinek.
@Nadhien
@Nadhien 6 дней назад
Super! Gramofon Fonica przywrócony do życia! To niesamowite, jak technologia z lat 60. może nadal dostarczać tak ciepłe brzmienie. Jakie płyty gramofonowe najlepiej odtwarzać na tym modelu?
@kanikj
@kanikj 5 дней назад
Dziękuję za komentarz. Odnośnie płyt - myślę, że najbardziej sprawdzi się odtwarzając płyty szelakowe 78 obr. (wciśnięty zielony przycisk) lub ewentualnie płyty winylowe mikro-rowkowe mono na 33 1/3 lub 45 obr. (czerwony przycisk) - czyli płyty wydane do końca lat 60-tych. Odradzam słuchanie płyt winylowych stereo mikro-rowkowych - ze względu na wkładkę i nacisk igły.
@user-qm5vs3ik3b
@user-qm5vs3ik3b 9 дней назад
Szkoda ze Polska zlikwidowala wszystkie sredniofalowe stacje.ale dobrze ze jest cale mnostwo innych.Mam Rytmusa Tesli i zrobilem mu przejscie z 450 om na 50 z separacja napiecia .do tego jest szerokopasmowa ant.Chodzi fajno.
@kanikj
@kanikj 8 дней назад
Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam.
@wodzimierzkiezik9466
@wodzimierzkiezik9466 Месяц назад
Dostosowujac gniazdo auxiliary in z przelacznikiem mozna dodac min. przystawkę fm, dab+,bt...np. firmy technisat... Pozdrawiam serdecznie!
@mieczysawfilipowicz6264
@mieczysawfilipowicz6264 5 месяцев назад
Czy ta muzyka nie przeszkdza aby ?
@kanikj
@kanikj 5 месяцев назад
Tak zgadzam się jest zbędna. W kolejnych filmach jej nie zamieszczam. Celna uwaga. Dzięki.
@jarosawkuzmicki4479
@jarosawkuzmicki4479 5 месяцев назад
Profanacja
@kanikj
@kanikj 5 месяцев назад
Ponieważ to jest mój własny radioodbiornik , to wybacz nie masz racji. Ja go po prostu słucham, po nietuzinkowej modernizacji, a nie czczę gdy stoi bezużytecznie na półce. :)
@1968robek
@1968robek 5 месяцев назад
Wiedza przystępnie przekazana. Mam ten sam model i czeka mnie właśnie wymiana pasków. Jednak to wiekowy sprzęt i czeka mnie jeszcze kalibracja głowicy - oryginalna nie wytrzymała czasu. Aktualnie mam wstawioną głowicę ALPS i muszę ustawić prawidłowy skos oraz prądy podkładu. Mam pytanie czy jest jakaś domowa metoda kalibracji skosu głowicy oraz prądu podkłady bez specjalistycznego sprzęty. Jeszcze raz bardzo dziękuję za ciekawy i pomocny odcinek. PS. zamiast starych i kruszących się amortyzatorów do mocowania silnika można użyć przelotów kablowych o właściwym rozmiarze. Pozdrawiam i dziękuję.👍
@kanikj
@kanikj 5 месяцев назад
Regulację skosu głowicy wykonuje się za pomocą taśmy serwisowej (KS-Fe żelazowej) i woltomierza i Rwe > 1MOhm. Tak aby napięcia uzyskiwane na obu kanałach był takie same. Można to zrobić za pomocą taśmy muzycznej nagranej fabrycznie i ustawić skos "na ucho" aby odsłuch stereo był najlepszy - nie jest to metoda mierzalna niestety i jakość zależy od "ucha". Co do prądu podkładu to wymianie głowicy uniwersalnej/zapisującej na alternatywną nie można się opierać na instrukcji serwisowej. Moim zdaniem nie da się tego zrobić na słuch bez przyrządów.
@1968robek
@1968robek 5 месяцев назад
Dziękuję za info . Mam ten magnetofon od nowości (zakup za 1 wypłatę + pożyczka mamy). Mam kasety nagrane na tym magnetofonie jednak myślę że w tamtym okresie nawet magnetofony z tej samej partii miały trochę inne ustawienia. Niestety nie mam dostępu do taśm serwisowych i do oscyloskopu - będę musiał poszukać dobrego fachowca w okolicach Radomia. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i twoje filmy. Super , że są takie osoby jak ty którzy chcą się dzielić swoją wiedzą. Pozdrawiam i dziękuję.@@kanikj
@kapraluszatow5761
@kapraluszatow5761 6 месяцев назад
Byl przycisk eject.Dziala tylko do kaset z usunieta plytka.Wciskalo sie dwa przyciski do nagrywania i wychodzila kaseta na zewnatrz 😮
@kanikj
@kanikj 5 месяцев назад
Przycisk "eject" działa - wysuwa każdą kasetę. Do nagrywanie należy najpierw wybrać wejście sygnału, następnie przycisnąć "REC" czerwony i "pauza/play" . Poziom zapisu jest ustawiany automatycznie. -pozdrawiam.
@lukaskedzior4838
@lukaskedzior4838 6 месяцев назад
A niech pan powie prosze do czego służą dojladnie te przyciski z tylu , ze tak powiem suwaki . Mam taki sprzet tylko nsdal nie eiem jak go kablem antenowym podlaczyc . Chetnie odkupilbym go od pana . Pozdrawiam serdecznie
@kanikj
@kanikj 6 месяцев назад
Nie mam od niego instrukcji. Wiem, ze przełącznik G|K służy do ustawiania częstotliwości toru fonii sygnału PAL. Sygnału analogowego TV od wielu lat nie ma więc nie używam wejścia TV (aerial) . Wyjście sygnału (video) w formie sygnału PAL TV analogowym na jednym z kanałów 21-69 (ustawiamy potencjometrem obrotowym) to gniazdo TV out - można więc wysłać sygnał analogowy na telewizor - czasem stosuje aby oglądać filmy z VHS w drugim pokoju.
@TheJar0
@TheJar0 6 месяцев назад
Miałem identyczne. Pozdrawiam.
@kapraluszatow5761
@kapraluszatow5761 6 месяцев назад
Ja tez
@piotrgabriel7282
@piotrgabriel7282 8 месяцев назад
W tym konkretnie modelu zamiast oscylatora kwarcowego występuje tzw oscylator ekonomiczny
@kanikj
@kanikj 8 месяцев назад
Dzięki za info. Zgłębię temat. Pozdrawiam.
@piotrgabriel7282
@piotrgabriel7282 8 месяцев назад
@@kanikj A tak zupełnie serio to jak się ten magnetowid prezentuje pod kątem napraw, dostępności i cen części? Do jakiej kwoty opłaca się go brać?
@kanikj
@kanikj 8 месяцев назад
Nie doradzam w sprawach bussinesowych - traktuję wydłużanie życia sprzętu jako hobby, nie w celach zarobkowych. Te magnetowidy pojawiają się sporadycznie na aukcjach, raczej w stanie do konserwacji. Pozdrawiam.
@ukasz6702
@ukasz6702 9 месяцев назад
Z tego co widzę to on nie ma wejścia wideo, a to znaczy, że nagrywać można było tylko z tv. Po za tym domyślam się, że on ma dźwięk tylko mono, bo wtedy z tego co wiem żadna telewizja w tym czasie nie nadawała stereo.
@kanikj
@kanikj 9 месяцев назад
Magentiwid ma wejsćie / wyjście SCART (Euro złacze) dwukierunkowe -ale tylko jedno gniazdo. Można dziś nagrywać sygnał analogowy z tego wejścia. Zarówno obraz ( PAL) jak również dźwięk stereo. VHS HQ oznacza, że z stosunku do VHS poprawiono w nim system redukcji błędów (szumów) taśmy. W latach 90 telewizja w systemie PAL była już stereo :). To wideo zostało zbudowane z części "azjatyckich" - a poza naszym blokiem stereo i kolor w telewizji były wtedy już od dziesięcioleci standardem. - Pozdrawiam.
@kanikj
@kanikj 6 месяцев назад
Można nagrywać video analogowo za pomocą złącza SCART (jest dwukierunkowe). Syganłu analogowego TV od wielu lat nie ma- więc tor TV nie ma zastosowania..
@zbigniewpuchacz1581
@zbigniewpuchacz1581 10 месяцев назад
Zamontuj tam wodotrysk.
@kanikj
@kanikj 10 месяцев назад
Dziękuję za poświęcony czas na oglądanie oraz szczerą reakcję. Pozdrawiam ... .
@vhsmania6634
@vhsmania6634 10 месяцев назад
Elektronika zbudowana przez koncern Daewoo , przypadkiem się zorientowałem jak dobierałem pilota. Jest tak samo polski jak Unitra która jest Samsunga
@kanikj
@kanikj 10 месяцев назад
Dziękuję za komentarz.
@mareks1284
@mareks1284 10 месяцев назад
Bardzo fajna konstrukcja
@kanikj
@kanikj 10 месяцев назад
Dzięki za komentarz
@carburator52
@carburator52 11 месяцев назад
Te 12mm to pewnie ktoś uśrednił bo aby dokładnie określić tą własciwą odległość igły od czoła uchwytu wkładki trzeba użyć specjalnego szablonu gdzie w dwóch ściśle oznaczonych miejscach stawiamy igłę i patrzymy czy czoło główki jest w tych dwóch miejscach równoległe do specjalnych linii na szablonie. Jeżeli w którymś z tych punktów czoło główki nie jest równoległe to po zluzowaniu śrub mocujących wkładkę przesuwamy ją do tyłu lub przodu wybierając odległość w której w obu punktach czoło główki jest równoległe do tych specjalnych linii. Wtedy ustawienie wkładki jest najbardziej prawidłowe. Niestety w moim Bernardzie GS434 nie ma takiej regulacji bo wkładka umocowana jest śrubami na sztywno. Jednak miałem szczęście i moja wkładka AudioTechnika ATN95E bez regulacji leży dokładnie w optymalnej odległości. Dziwię się, że do tej pory nie wymieniłeś tej wkładki bo różnica w jakości odtwarzania jest znaczna a miałem wcześniej MF-104. Do pomiaru nacisku igły na płytę używam elektronicznej wagi jubilerskiej MH Series Pocket Scale. Antyskating ustawiam na końcu tak aby gdy opuszczam igłę na początek płyty LP to gdy chwilkę jest poza rowkami, obserwuję czy nie zjeżdża ani do środka ani na zewnątrz. Siły wtedy są neutralne a oto własnie chodzi przy regulacji Antyskatingu.Igła stoi w miejscu aż nadejdzie rowek w który dopiero wskoczy igła. Strasznie skromnie opisałeś tą operację wymiany wkładki. Przy informacji, że nie należy lutować przewodów zapomniałeś dodać, że do bolców wkładki - natomiast można je lutować do tych blaszek gdy się od nich oderwą. Nigdy nie zdejmuję paska napędowego przy ważeniu nacisku igły na płytę gdyż z paskiem talerz stoi stabilniej.
@kanikj
@kanikj 11 месяцев назад
Dziękuję za profesjonalny komentarz. W przypadku tego gramofonu G-620 Fryderyk Rys. 8 na którym widać 12mm pochodzi z instrukcji wydanej przez WKiŁ w 1983 r. Długość skuteczną ramienia jest najważniejszym parametrem gramofonu, który dla tego gramofonu wynosi 230+-1mm. Skupiłem się na jego ustawieniu oraz nacisku igły, który uważam za drugi najważniejszy parametr. PS. Kompensację siły dośrodkowej dla nacisku 2G ustawiamy w tym gramofonie na "2" (wycięcie na ciężarku na tej liczbie) - tak mówi instrukcja tego gramofonu. Prezentowany sposób jest implementacją metody zalecanej przez producenta. Fakt nie pisze tam o zdejmowaniu paska napędowego -ja tak robię od bardzo wielu lat. Ma Pan rację są uproszczenia / zalecenia producenta słuszne tylko dla tego gramofonu. Proszę nie interpolować tej metody na inne gramofony i inne wkładki. Pozdrawiam
@jackers1
@jackers1 Год назад
fajna zajawka...ale ja to dac+flac i 100 gram ale czego innego :)
@kanikj
@kanikj 11 месяцев назад
Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam.
@Czechboy1992
@Czechboy1992 Год назад
Właśnie go kupiłem za 180 zł z instrukcja i pilotem czy warto? Czas pokaże. Ale pamiętam za dziecka jak mieliśmy telewizor goldstar i działal 2 ať
@pawnap
@pawnap Год назад
Miałem takie samo urządzenie ale pod nazwą supra, wyprodukowany w Japonii
@90sMusicDJ_REMIX
@90sMusicDJ_REMIX Год назад
miałem taki magnetowid
@iugdsfasdifuhl1535
@iugdsfasdifuhl1535 Год назад
nie szase tylko szasi (chassis)
@kanikj
@kanikj Год назад
Dzięki. Pozdrawiam.
@user-qm5vs3ik3b
@user-qm5vs3ik3b 9 дней назад
Mowi sie szasi.
@eS-Ko
@eS-Ko Год назад
Całe szczęście że nie zamontował niebieskich ledów do podświetlania. Szczerze to wolał bym by jakiś analogowy tor FM tam włożyć, choćby strojony potencjometrem. można by napęd skali wykorzystać. Nie jestem purystą ale chińszczyzna z lampą i to legendą to nie przystoi.
@kanikj
@kanikj Год назад
Dzięki za komentarz. Myślałem również o sterowaniu napięciowym za pomocą potencjometru sprzężonego z mechanizmem skali lub o montażu krańcówek (kontraktonów) podłączonych do styków GPIO na Arduino aby przełączać stacje zgodnie z wybranymi pozycjami wskazówki na skali. Program dla Arduino byłby równie trywialny, jak ten co jest. Ostatecznie wybrałem to rozwiązanie sterowania analogowym FM, które zaprezentowałem w filmie. W wolnych chwilach zastanawiam się, na tym jak informować o odbieranej stacji ( w mojej lokalizacji jest ich tylko 6) oraz nad mechanicznym odłączaniem napięcia zasilania +5V przy wyborze zakresu AM a włączaniu +5V tylko dla zakresu FM. Problem w tym, aby zmiany / modyfikacje nie naruszały oryginalnej konstrukcji odbiornika. Jak na razie nie mam na to dobrego pomysłu. - pozdrawiam.
@wodzimierzkiezik9466
@wodzimierzkiezik9466 Год назад
Podobnie DAB+ i internet radio czy bluetooth...
@kanikj
@kanikj Год назад
Oczywiście - ma Pan rację. Miałem w swoich częściach elektronicznych płytkę TEA5767 (radio FM) oraz moduł Arduino wiec, aby nie zalegało, postanowiłem z tego zrobić programowany moduł zakresu UKF i wmontować go do tego radia lampowego. Powstała taka hybryda: "oldi" (łezka w oku, bo było u moich dziadków) + "IoT radio" (new tech -teraz moje dzieci bawią się Arduino) -a całość w stylu oryginalnego Vintage z PRL lat 50-tych. :) DAB+ oraz internet radio skonstruowałem z układem RaspberiPi 3B+ (wyglądem pasuje do dużej wieży Unitry) -zapraszam do obejrzenia na moim kanale. Pozdrawiam.
@mazakaudio
@mazakaudio Год назад
Bardzo ładnie, zapraszam na moje filmiki w podobnym klimacie.
@kanikj
@kanikj Год назад
Również ciekawe - zasubskrybowałem.
@ZPDU
@ZPDU Год назад
1-szy. Bardzo ciekawy odcinek. Ładnie omówione.
@kanikj
@kanikj Год назад
Dziękuję za komentarz.
@user-Specialized.
@user-Specialized. Год назад
Powitanie! A jaką maksymalną średnicę cewki może przyjąć magnetofon? Wdzięczność.
@kanikj
@kanikj Год назад
Dziękuję za pytanie. Mieszczą się szpule do 15 cm. Pozdrawiam.
@user-Specialized.
@user-Specialized. Год назад
Dziękuję za odpowiedź. Duże magnetofony zawierają duże cewki. A małe nie zawsze mają 18. Są modele, które nie akceptują 15.
@kaem3
@kaem3 Год назад
Nie podoba mi się to. Jeżeli nie ma UKF to tak powinno pozostać. Zawsze można słuchać "Jedynki" na długich.
@kanikj
@kanikj Год назад
Dziękuję za komentarz. Modyfikować, czy nie modyfikować? Moim zdaniem, jeżeli przedmiot nie jest zabytkiem (młodszy niż 200 lat) to niewidoczne modyfikacje, które nadadzą mu dalszą przydatność użytkową są jak najbardziej polecane. Dzięki temu nie będzie zbędny i nie wyląduje na śmietniku. Oczywiście jeżeli komuś wystarcza słuchanie "Jedynki" na długich - to OK, nie ma sprawy. Nie robimy nic, ale byle tego sprzętu nie wyrzucać...Moim zdaniem, jeżeli jego jedyną funkcją jest "stanie na półce lub regale" - to po zmianie dekoracji wyląduje na śmietniku. W filmie pokazałem jak znaleźć miejsce na wstawienie jakiegoś użytecznego modułu. Również widać jak duży ten dodatkowy moduł może być. A czy w efekcie końcowym to będzie FM, DAB+, Internet radio czy bluetooth receiver - to kwestia Twojej wyobraźni i czym dysponujesz, a sprzęt będzie Ci jeszcze długo służył.
@mieczyslawszczepaniak1164
@mieczyslawszczepaniak1164 Год назад
Witam.Kolego Skąd masz mikrofon, napraw lub jeżeli to chińczyk wyrzuć.
@kanikj
@kanikj Год назад
Dziękuję za komentarz. Tak, dźwięk jest do poprawy. Zrobię to w tym roku.
@annabella2244
@annabella2244 Год назад
dzwiek do kitu. Nie wolno nagrywac tak glośno bo robi sie przester.
@kanikj
@kanikj Год назад
Dziękuję za komentarz. Tak. Dźwięk jest do poprawy. Zrobię to w tym roku.
@krzysztofszczygo5760
@krzysztofszczygo5760 Год назад
Bluza Optimusa to jest coś co chciałbym a muzyczka chyba z Transport Tycoon
@kanikj
@kanikj Год назад
Dzięki.
@krzysztofpionk549
@krzysztofpionk549 Год назад
Ten rodzaj modyfikacji pasuje dla znawców elektroniki Dla zaś lajka . Przemieszczanie połączeń jest zbyt!! szybkie aby móc dokładnie przyjrzeć się modyfikacją radia w trybie układu UKF . Poprostu NIENADĄŻAM serdeczny twòrco filmiku PROSIŁBYM o zwolnienie tępa! rekonstrukcji poszczegòlnyh czynności Bo w obecnym filmiku musiałabym mieć OCZY SOKOŁA aby namierzyć ruchomy cel i się boję aby nie wpiąć ten moduł pod 220v dziękuję za uwagę Chociaż wiem że gdy troszeczkę skrytkuje twórcę autorstwa modernizacji UKF To i tak poprawy w przekazie informacji się nie zmieni Dlaczego? Bo ten filmik jest przeznaczony dla znawców Radia lampowego a nie dla lajka ktòry spokojnie mògłby ten moduł wstawić ruh KAMERY jest za szybki! W którym lajk nie zbyt dużo czasu aby prawidłowo się skupić sam filmik jest dobry dla EDISONA lub Tesli Ktòrzy by się w tym w mig połapali! a dla mnie ten Filmik jest jak NAUCZENIE KRÒLA SOBIESKIEGO jazdy samochodem BWM dam może radę Ale zwolnij tępo Bo jehałem dorożką szanowny waszmość panie A obecne czasy modyfikacji radia zbyt szybki to taka metafora dla autora FILMIKU życzę powodzenia.
@kanikj
@kanikj Год назад
Dziękuję za komentarz. To nie jest film instruktarzowy, ... aby nauczać .... -nie miałem takiego zamiaru. To jedynie prezentacja pomysłu, jak niewidocznie dla oka zmodyfikować bardzo stare radio i używać je dziś. Wyjaśnienie działania i szczegóły odnośnie programowania zastosowanego modułu Arduino sterującego płytką radia FM -są zamieszczone w części drugiej. Pozdrawiam.
@mike1992pl
@mike1992pl Год назад
Dwa tysiące dwudziestym drugim, nie dwutysięcznym dwudziestym drugim
@kanikj
@kanikj Год назад
Dzięki za komentarz. Pozdrawiam.
@erykpluta1579
@erykpluta1579 Год назад
Bardzo ciekawy materiał. Ale bardzo proszę Pana o przyłożenie się do aspektów emisji dźwiękowej materiału. Wysłał Pan go za głośno. YT go przycina i wyszło bagno.
@kanikj
@kanikj Год назад
Dzięki za celne uwagi. Nad dźwiękiem w nowych filmach pracuję więcej, by nie psuł on końcowego efektu. W przyszłym roku znajdę więcej czasu to wymienię ścieżkę dźwiękową również w tym filmie oraz nagram ostatnią część dotyczącą tego radia /włącznik zasilania UKF na gałce strojenia oraz dodatkowy pasek 6 diod LED -wskaźnik stacji UKF - jako podświetlenie oryginalnej skali/.
@solaris2015
@solaris2015 Год назад
czad!
@adamcichowicz1474
@adamcichowicz1474 Год назад
Jak działają zakresy AM?
@kanikj
@kanikj Год назад
Zakresy AM są oryginalne (nie ruszane), ale działają w mojej lokalizacji na mojej antenie "telewizyjnej" dość licho. Program I PR na długich jakoś słychać wśród trzasków. Słaby odbiór AM był przyczyną rozbudowy o UKF. Zrobię po wakacjach nową antenę na zakresy AM -może to pomoże. Nie chcę jednak wymieniać oryginalnych części -jak kondensatory, co na pewno poprawiłoby czułość. Pozdrawiam.
@kaem3
@kaem3 Год назад
@@kanikj Antena dipolowa nie nadaje się do odbioru zakresów AM. Do tego celu należy wykonać antenę typu "long wire".
@kanikj
@kanikj Год назад
@@kaem3 Tak. Zakresy AM należy odbierać za pomocą anteny podłączonej do oryginalnych gniazdek "banankowych". Warszawa 1 - na falach długich 225 kHz powinna mieć długość najlepiej równą połowie długości fali czyli 633m. Można też spróbować z anteną aktywną AM "samochodową" lub typu AM BAT.
@wodzimierzkiezik9466
@wodzimierzkiezik9466 Год назад
Radioamator opowiadał, że zakresy AM odbiera wspaniale dzięki 12, 5 metrowej długości antenie na izolatorach na wysokosci ok 20m...lepiej wyżej.... w tym doprowadzający kabel koncentryczny, ekran uziemiony i solidne uziemienie ... Konstrukcja w pewnym oddaleniu od zbyt wysokich zabudowań...wolna przestrzeń b. wskazaną...
@ZPDU
@ZPDU 2 года назад
Pomysł z Audrino całkiem ciekawy. osobiście bym przeróbkę robił atak aby nic nie niszczyć/wiercić. Pozdrawiam serdecznie.
@kanikj
@kanikj 2 года назад
Dziękują za komentarz. Moim celem było dodać zakres UKF bez widocznych zmian w radiu Mazur.
@ZPDU
@ZPDU 2 года назад
@@kanikj Całkiem OK, a pomysł z Audrino fajny (taki nowoczesny) :) To iście zderzenie galaktyk.
@ZPDU
@ZPDU 2 года назад
Całkiem ciekawy film i pomysł na uratowanie tych urządzeń. Jestem ciekawy co na to ortodoksyjni wielbiciele. Pozdrawiam serdecznie
@kanikj
@kanikj 2 года назад
Dziękują za komentarz. Moim celem było dodać zakres UKF bez widocznych zmian w radiu Mazur.
@ZPDU
@ZPDU 2 года назад
@@kanikj To się udało. Od frontu nie ma śladów. Pomysł wydaje się dobry, choć gniazdo antenowe bym montował mniej destrukcyjnie. Pozdrawiam serdecznie
@ZPDU
@ZPDU Год назад
@@unitrazrk3958 No to się cieszę. Mi też ogólnie podoba się ta przeróbka.
@ZPDU
@ZPDU Год назад
@@unitrazrk3958 A ja myślę że to specyfika fal długich (długa antena), czułości i samej konstrukcji odbiornika. Jeżeli można dać II życie to wato je dać, ważne aby modyfikacja nie była niszcząca.
@xyxanylaxan6102
@xyxanylaxan6102 Год назад
@UNITRAzrk To oznacza, że Twój Pionier U2 jest niesprawny. Dobrze zestrojony Pionier/Mazur w zależności od odległości od nadajnika potrzebuje do normalnego słuchania anteny o długości od kilku centymetrów do pojedynczych metrów. Natomiast w przypadku dużych zakłóceń korzystna jest antena ramowa dostrojona do odbieranej stacji (program pierwszy).