Тёмный
Termo Siltumsūkņi
Termo Siltumsūkņi
Termo Siltumsūkņi
Подписаться
Termo.lv ir siltumsūkņu, kondicionieru un rekuperācijas sistēmu tirgotājs un uzstādītājs Latvijā. Izplatam un uzstādām vadošos siltumsūkņu brendus - Daikin, Mitsubishi Electric, Mitsubishi heavy, Thermia un citus.
Akumulācijas tvertne siltumsūknis
1:31
3 месяца назад
Flexit rekuperācijas sistēma
1:27
8 месяцев назад
Kā samazināt apkures rēķinus? #ventilation
1:45
9 месяцев назад
Kādu gaiss-gaiss siltumsūkni izvēlēties?
3:50
10 месяцев назад
Midea Gaiss-gaiss siltumsūknis
0:22
Год назад
Комментарии
@kovbahus5754
@kovbahus5754 6 дней назад
Es gribētu teikt, ka ķīnietim nav jaudas kritums, drīzāk kompresori ir investora tipa un ar power input palīdzību, katrs ražotājs arī spēlējas ar šīm siltuma jaudām.
@atvarsgr
@atvarsgr 19 дней назад
Cilvēki saliek kaut kādus interesantus risinājumus, kur regulē grādus, bet SS kaplē pēc savas līknes. Vai 'Daikin un citi japāņu SS ražo savas sūkņu grupas? Neesmu redzējis. Visi liek Bosch sūkņu grupas. Kāpēc tad neliek Bosch SS? Piem man ir Bosch Compress 7000iaw 13kW SS ar 500l akumulācijas tvertni un 300l caurplūdes boileri karstam ūdenim un 2 Bosch sūkņu grupām apkurei (aiz akumulatora, atsevišķi 1. un 2.stāva silto grīdu kolektoriem), kur SS ir iestādīts kādu vajag karsto ūdeni, kādu temp režīmu jāuztur apkures akumulātorā un temp līknes iestāda jau sūkņu grupām atsevišķi katrai savu. Un viss tas tiek darīts SS kompī. Un nekāds kolhozs... Viss no viena ražotāja, nevis kā bieži nākas redzēt, SS Panasonic, sūkņu grupas no Bosch...
@rolandsgudakovskis2569
@rolandsgudakovskis2569 Месяц назад
Vai tā ir taisnība, kad mālaina zeme būs mazāk efektīva zemes siltumsūknim ?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni 28 дней назад
Tā ir taisnība. Mālainai augsnei būs sliktāka siltuma atdeve nekā, piemēram, smiltij. Augsnes veids tiek ņemts vērā aprēķinot nepieciešamo zemes kontūra garumu, tādēļ, piemēram, zemes kontūrs mālainā augsnē būs garāks kā kontūrs smilšainā augsnē.
@RB-us6tf
@RB-us6tf Месяц назад
Šis ir super vērtīgs video, paldies! Drīz būvēšu māju un OBLIGĀTI likšu rekuperāciju un čekošu ar savu aranet4 kvalitāti. Jautājums ir cik skaļa pa nakti ir gaisa ieplūde guļamistabā?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Месяц назад
Paldies par komentāru!🙂 Pareizi uzmontēta sistēma ir klusa un praktiski nedzirdama.
@kovbahus5754
@kovbahus5754 Месяц назад
Tas Ķīnietis jau gala rezultātā būs vienāds ar japāni. Jo power inputs ķīnietim pie -15C būs par 1 kW mazāks.Ķīnietim kompresors strādā ar mazāku jaudu, tāpēc arī darba mūžs būs garāks par japāni.
@AigarsLasmanis
@AigarsLasmanis 2 месяца назад
Kā man rādīja pagājušā ziema, kad ārā bija -25, tad SS netika galā un sildīja ar teni, bet tenis tikai 3kw… Pats SS 5kw.
@LvPatriot1
@LvPatriot1 4 месяца назад
Varbūt jāliek lielāka akumulācijas tvertne ~200-500L, lai pie mainīgā tarifa varētu atslēgt siltumsūkni uz dažām stundām un saglabātos siltums mājā?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni 3 месяца назад
Teorētiski šādi var darīt - piesildīt, kad elektrība lētāka, un izmantot, kad dārgāka. Precīzu tvertnes tilpumu gan būtu jāparēķina atsevišķi uz konkrēto māju, bet ideja kopumā ir atbalstāma.
@davisberzins9786
@davisberzins9786 4 месяца назад
Ko domājat par rekuperatoru sistēmām, kas ir katrai istabai atsevišķi iebūvēti sienās?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni 3 месяца назад
Tas ir izskatāms variants, ja fiziski nav iespējams vai arī finansiāli "paceļams" centralizētais rekuperators. Bet izvēloties lokālo rekuperatoru, ieteiktu izvēlēties ar paralēlu gaisa plūsmu (nevis 70 sekundes iekšā un pēc tam 70 sekundes ārā pa to pašu caurumu), jo šādiem rekuperatoriem ir ļoti zema reālā siltuma atguve. Marketinga bukletos minētie 90% ir tikai uz pus sekundi.
@martinspukitis1954
@martinspukitis1954 8 месяцев назад
Kā ar gaisa mitrināšanu?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni 7 месяцев назад
Šajā objektā nav uzstādīts gaisa mitrinātājs, bet ventiekārta ir ar siltummaini, kurš atgūst mitrumu, līdz ar to arī ziemā gaisa mitrums nenokrīt zem 30%.
@AigarsLasmanis
@AigarsLasmanis 2 месяца назад
Un kas notiek vasarā, kad ārā ir 70% gaisa mitrums? Man or ventilācija ar rekuperāciju, bet nesavāc lieko mietrumu kā ari nemitrina telpas. Man ir BRINK RENOVENT EXCELLENT 300. Par nosūci virtuvē. Kā ir ar tauku nogulsnēm, ja vienīgā virtuves nosūce iet caur rekuperatoru? Man mājā ir nosūce virs plīts, kas iet ta taisno ārà caur jumtu, un metru tālāk man ir otra nosūce, kas iet caur rekuperatoru.
@einarskuzmins4484
@einarskuzmins4484 8 месяцев назад
Super, ka beigās pievērsāties sadaļai, kad klientam starts var izrādīties finiš un reāls ieberziens - ar nepareizu zemes gabala izvēli
@ingacelms9438
@ingacelms9438 8 месяцев назад
Neieteiktu izmantot daikin (siltumsūknis.lv) ieteiktos speciālistus. Uzstāda sūkni,saņem naudu,un vairāk neko nemāk. Saka,lai zvana uz Rīgu,par konfigurēšanas problēmām....
@gatislancers4555
@gatislancers4555 9 месяцев назад
Labdien. Vai sūknis pats norāda,kad vajadzīgs update?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni 8 месяцев назад
Labdien, caur aplikāciju vienīgais piedāvās atjauninājumus, tos akceptējam! Bet ja būs no rūpnīcas paziņojums, ka nepieciešama programmas atjaunināšana, tad atiecīgi uzstādītājs par to tiks informēts un sazināsies ar klientu!
@martinspukitis1954
@martinspukitis1954 9 месяцев назад
Kā noteikt siltumsūkņa jaudu mājai ar malkas apkuri?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni 9 месяцев назад
Ar malku ir visgrūtāk, bet principā jārēķina cik m3 malkas aiziet, sareizina ar malkas siltumietilpību (ta gan ir mainiga dēļ mitruma un koksnes veida) un vēl liels nezinamais ir malkas katla efektivitāte, bet nu arī pieņem aptuveni efektivitāti. Principā visprecīzāk būtu uztaisīt energoefektivitates sertifikātu kur tiem veikts aprēķins ņemot vērā visus konrtuktīvos elementus.
@martinspukitis1954
@martinspukitis1954 9 месяцев назад
Kāpēc tiek izmantoti siltie griesti, nevis siltās grīdas?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni 8 месяцев назад
Šī bija klienta izvēle, pamatojumu tam nevarēsim pateikt. ;)
@saldainis55
@saldainis55 10 месяцев назад
a durns esi ? 3bar = badabum, norm 1.2 - 1.4 bar jepta
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni 10 месяцев назад
Paldies par kvalitaīvo viedokli :) Uzpildot iekārtu robežās no 1.5-2bar, spiediens uzkāps līdz max 2.5bar, kas ir pieļaujama robeža. Pie 3 bar būs nevis badabum, bet nostrādās drošība. Siltumsūknis atšķirībā no citiem apkures veidiem nestrādā ar ļoti augstu temperatūru, līdz ar to arī spiediena svārstības sistēmā nav tik lielas. 👍
@ottokruc
@ottokruc 10 месяцев назад
kā lai sakonektē siltumsūkni ar wifi? iegādājos usb lan adapteri taču aparāts saka ka usb ierīce nav atpazīta. Otram "slotam" neziny nosaukumu un nezinu kur iegādāties tāda veida adapteri.
@ottokruc
@ottokruc 10 месяцев назад
takā kā iegūt wifi konekciju ar siltumsūkni
@mareksv1947
@mareksv1947 11 месяцев назад
Kolhoza laikā būvētai 4 dzīvokļu paneļu mājai vienā dzīvoklī ielikām Panasonic HZ35. Papildus izolācijas nav un pagrabs, zem dzīvokļa, kā arī kāpņutelpa netiek apsildīta. Ielikti tikai lēti PVC logi. Pērkot domāju, ka iespējams būs par jaudīgu, bet labāk tā, nekā būtu japiesilda ar malku. Jo malkas krāsnis ir savu nokalpojušas. Kaut gan spriežot pēc patēriņa šķiet, ka ārā neslēdzas. Jo min patēriņš esot 170w sildot un pie šiem 0 grādiem viņš savus 10kw+ apēd pa dienakti.
@Henrijs915
@Henrijs915 11 месяцев назад
Sveiki! Kādi servomotori, termostati un modulis tika lietoti sistēmā attēlotajā video? Paldies!
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni 11 месяцев назад
Sveiks! Piedod, bet konkrēti neatceramies.. uzstādīts pie klienta un citas bildes nav mums saglabājušās, lai paskatītos.
@a.s.5031
@a.s.5031 11 месяцев назад
Uzliku rekuperāciju, rekuperatora efektivitāte ~ 73-83%(pārbaudīts), māja 170m2, pirms rekuperācijas apkures patēriņš 80kw/m2, tagad gaisa kvalitāte vid CO2 750(bija 1100). Temperatūra 22C(bija 21,2) apkures patēriņš nesamazinājās. vienīgais labums gaisa kvalitāte. Iegūldīts ~3000EUR un savs darbs.
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni 11 месяцев назад
Pirmkārt, paldies par komentāru un datiem 👍 Otrkārt - Nu tāda jau pēc būtības ir ideja - svaigāks gaiss par mazākām izmaksām :) Parasti rekuperatora ieguvumu rēķina pie analogas gaisa kvalitātes, ja būtu jāatver logi. Plus, ar rekuperatoru noteikti iegūsti vienmērīgi kvalitatīvu gaisu visās telpā, ne tikai atsevišķās, jo diez vai visu laiku tiek mehāniski vēdinātas visas telpas.
@kg9799
@kg9799 11 месяцев назад
Vai jums ir pieejami dati par siltumsūkņa mūža samazināšanos dēļ ciklēšanās? Jautāju dēļ patērētās enerģijas izmaksām pret siltumsūkņa nomaiņas izmaksām nolietojuma rezultātā. Varbūt ciklēt beigās sanāk lētāk tos pašus septiņus gadus un tad izmest?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni 11 месяцев назад
Konkrētu datu nav, bet principā kompresora mūžs ir vismaz 150000 ieslēgšanās (premiumam, parasti vairāks). Nedomāju, ka ciklēšanās sanāk lētāka, it īpaši, ja kā līdzsvara punktu (kur ieslēdas tens) aprēķina ~-15c , tad arī pie 0c iekārta neciklēsies. Attiecīgi tie daži kw ko iekārta noēdīs ar tenu šķiet nebūtiski, salīdzonot ar dažiem gadiem no iekārtas mūža.
@svilpo
@svilpo 11 месяцев назад
Vajag arī temperatūru rādīt savādāk nav objektīvi.
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni 11 месяцев назад
Video beigās ir arī par temperatūru 🙂 Vienīgi ārā bija gana silts, līdz ar to temperatūras svārstības nav tik izteiktas kā ziemā.
@andrejspotapovs4046
@andrejspotapovs4046 Год назад
Sākumā būtu labi minēt, ka runa iet tieši par gaisa siltumsūkni (ģeotermālajam problēmas ar samazinošos izejas jaudu, kad samazinās āra gaisa temperatūra, nebūs)
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Andrej, ļoti labs komentārs 👍👍👍 Piekrītam visam rakstītajam.
@maris22435
@maris22435 Год назад
Paldies par info!
@sccloudy
@sccloudy Год назад
Nākamreiz mikrofonu vajadzētu izmantot
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Yesss, jau nopirkām ! Nākamajā būs labāk ! BET ! Labās ziņas - būs iemesls uztaisit vēl vienu epizodi par gaiss ūdens jau ar mikrofoniem :)
@TheAndreykaa
@TheAndreykaa Год назад
Kada starpiba starp dargo Daikin ?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Aspekti noteikti ir vairāki, daži būtiskākie - āra bloks kārtu skaļāks, jaudas kritums pie mīnusiem lielāks u.c
@TheAndreykaa
@TheAndreykaa Год назад
Jus minat Mitsubishi , pedejam klientam esam uztadijuši 3 gab Mitsubishi gais gais. Un varu pateikt ka ļoti sudiga kvalitate un pilnigi neatbilst cenas Skaņa ir krietni vairak ne ka noradits specifikacija Montažas vietā iekšeja bloka trubam vispar nav Ieprekšeja gadsimta wifi
@pienava
@pienava Год назад
Sveiki, manai altherma 3 kas pirkta pirms 3 gadiem nav Latviešu valodas un nav šādas vārtejas izvēlne. Vai tas varētu būt tāpēc, ka man nav wlan sd karte?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Labdien ! Jā pirms 3 gadiem wi-fi vēl bija papildaprīkojums. Bet šo kartiņu ir iespējams iegādāties un ievietot. Ja nepieciešama rakstiet uz info@termo.lv
@geraltofrivia4060
@geraltofrivia4060 Год назад
Paldies par video. Jautājums par problēmu saistītu ar tieši šo modeli. Pēc elektrības pārrāvuma sūknis vairs nepadod silto ūdeni mājas apsildei (mājas apsilde ir uz pauzes). Savukāt siltais ūdens joprojām tiek sildīts. Tas tā nu jau pāris dienas. Izmēğināju nomainīt apsildes veidu (no līknes uz fiksēto temperatūru), mēğināju arī pārestartēt, nopauzēt ūdeni, bet mājas apsilde joprojām uz pauzes. Ko darīt?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Sveiki ! Bijām palaiduši garām Jūsu komentāru. Vai problēma vēl eksistē ?
@LAIMONISGUTMANIS
@LAIMONISGUTMANIS Год назад
Labdien! Kā iestatīt apakšējo līkni no -20-+20 uz -15-+15 ? Paldies.
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Labdien, Laimoni ! Uzrakstiet mums e-pasta info@termo.lv savu telefona numuru - uzfilmēsim un aizsūtīsim video.
@raivisseleckis1200
@raivisseleckis1200 Год назад
Domāju, ka ir svarīgi atzīmēt, ka šādi neizslēdz siltumsūkņa pretaizsalšanas algoritmu, kurš paredz noteiktas siltumnesēja temperatūras uzturēšanu ar elektriskajiem teniem. Var salasīties palielas izmaksas.
@dainisvitols2475
@dainisvitols2475 Год назад
Sveiks. Kā tad īsti būtu jābūt ar to delta T ciparu, augstākam vai tieši zemākam. Manā gadījumā delta T ir 3 , kad pirmo reizi uzstādīja, bija 5 ... rakstīju uzstādītājiem, ka neapmierina patēriņš, tad brauca atkal skatīties, regulēt. Tad sapratu, ka cilvēks principā māk tikai uzstādīt un pēc kaut kādiem ražotāja ieteiktajiem lielumiem saprogramēt. Citā komentārā biju uzdevis jautājumu vai pie Jums ir iespējams saņemt kvalitatīvu speciālista konsultāciju vai arī speciālists var atbraukt sakonfigurēt, lai viss darbotos pareizi? Paldies par Jūsu video un ceru uz atsaucību.
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Ar to deltu, viss atkarīgs no mājas izmēra. Ļoti mazai mājai <100m2, varētu prasīties arī mazāka delta par 5. Standarta 120- 150 ar siltajam gridam un delta5 butu jabut ok, protams, atkarigs ari no ta cik maja zaude siltumu. Uzraksti mums uz info@termo.lv , atsaucies, ka esi čali no youtube komentāra, gan jau sadomāsim kas/ko/kā.
@dainisvitols2475
@dainisvitols2475 Год назад
Sveiks. Saprotu, ka esat izplatītājs vai esat arī uzstādītājs? Kā ir ar sistēmas uzstādījumiem, tie ir rūpnīcas vai arī Jums ir cilvēki, kas var pielāgot pie konkrētas mājas vai var pakomentēt, kādiem tiem būtu jābūt? Ir daudz izplatītāju, bet reti kurš sajēdz kā iekārta darbojas un ko konkrētie uzstādījumi veic.
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Sveiks, Daini. Vēl labāk, ne tikai izplatītājs un uzstādītājs, bet arī ikdienas lietotājs.
@vladimirszaguzovs7981
@vladimirszaguzovs7981 10 месяцев назад
Labdien. Vai varat nekonsultējoties par regulējumiem? Man ir Daikin 3 altherma. Vai var jūs sazvanīt?
@edijsegli527
@edijsegli527 Год назад
Cik pa nedēļu vai mēnesi šajā majā kWh?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Novembris pilns mēnesis - 278kwh (mājas sildīšana) ; Decembris 1.12-22.12 - 412kwh (mājas sildīšana). Ikdienā mājā tiek uzturēti 22-23C , ir rekuperācija.
@JonijsJodelis
@JonijsJodelis Год назад
Cik labi siltināta?cik griesti,cik grīda un cik sienas?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
@@JonijsJodelis A klases jaunbūve. Standarta griestu augstums. 2 stāvi, katrs pa 70m2
@motorzaagjis
@motorzaagjis Год назад
pastāstīt kā to siltumsūkni lieto ?! :))) uzspiež ar labo pogu un var pa dienām konkrētus kilovatus redzēt, nevis ar pirkstu vilkt kaut kādas līnijas. Cik rādīja elektrības skaitītājs tajā dienā, šitie patēriņa dati, ko rāda siltumsūknis ir muļķības :)
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Hei, motorzāģi ! Paldies ! Mēs pačuskstēsim, ka šo "fīču" pat paši nezinājām :)
@user-ge1gs1oe6d
@user-ge1gs1oe6d Год назад
Bet iekārta rāda daudz mazāku patēriņu nekā ārējais skaitītājs uzrāda, tā notiek realitātē piemēram otrdien iekārta rādija man 41 kw - skaitītājs iekārtai uzrādija 101 kw
@igorsbalins5046
@igorsbalins5046 Год назад
Manaējam atradu, ka ieslēdzies rezerves sildītājs jau pie -4...... Tur no tās konfigurēšanas gan neko nesaoratu.
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Tens pieslēdzas brīdī, kad kompresors vairs nespēj nodrošināt ūdens uzsildīšanu līdz pietiekamam līmenim saskaņā ar uzstādīto. Nereti ir vērts uzmest aci kāda ir uzstādītā delta T (turpgaitas un atpakaļgaitas temperatūru atļautā starpība), ja tā ir par mazu, tad tas var radīt tenu priekšlaicīgu ieslēgšanos. Ja māja ir labi siltināta, tad teniem nebūtu jāslēdzas pie -4C. Tāpat var papētīt, iespējams pietiek ar zemāku temperatūru nekā šobrīd uzstādīts līknē.
@igorsbalins5046
@igorsbalins5046 Год назад
Laimīgais.... Man no vakardieas rīta līdz šorītam 102 kwh..... Bet nav silto gīdu.
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Māja un grīdas/radiatori, protams, ietekmē patēriņu, bet, iespējams, ir vērts papētīt vai nav iespējams aizejošo apkures temperatūru mazliet samazināt (vai radiatoros termogalvas ur atgrieztas pilnīgi vaļā ? Uz 5), arī tur var kādu ietaupījumu atrast.
@kumish
@kumish Год назад
Kas notiek, ja nav pietiekams ūdens apjoms atkausēšanai? SS apstājas vai nomirsts? :)
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Siltumsūknis izmetīs kļūdu, ka tam neizdodas atkausēties. Praksē - paliksi bez apkures, kamēr problēmu neatrisināsi.
@kumish
@kumish Год назад
Paldies par video, vai 3 variants ir viss energo-taupīgākais? Vai konstatnta 1 temp on/off visai sistēmai mazāk patērēs?
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Gan 2. gan 3. variants noteikti sniegs ietaupījumu salīdzinot ar vienkārši "nepārtrauktu" darbību. Manā personīgā skatījumā uz 140m2 māju pietiek arī ar iekārtas termostatu (neatkarīgi no brenda - Daikin, Mitsubishi, Samsung, Alpha innotec vai cits), kas apstādinās temperatūru, kad tiks sasniegts komforts. Ja kādā telpā pastāvīgi nepieciešama vēsāka temperatūra to var sasniegt arī regulējot plūsmu grīdas apkures lokā vai ar radiatora termostatu. Bet nu protams, pilnā automātika arī šo darbu darīs. (Šajā gadījumā gan būtiski, lai ir akumulācijas tvertne, savādāk iekārtai būs problēmas atkausēšanās laikā).
@ЕвгенийШпилевой-ю2з
@@termosiltumsukni sveiki. Man ir tad jautājums, bet ja automātikai ir paredzēts arī sūkņa un katla atslēgšana, ieslēgšana. Vai ir iespējams pieslēgt pie Daikin siltumsūknim? Manā gadījumā es minēju Salus automātiku. Skatos uztādīšanas instrukciju un cik man saprotams tad tas ir iespējams uztaisīt (6.3.7 punkts), tad tajā gadījumā akamulācijas tvertni nevajadzēs? Gribētos dzirdēt profesionālo viedokli. Paldies.
@ЕвгенийШпилевой-ю2з
Aromātiku minēju Salus KL08NSB.
@rudolfs.kalvans
@rudolfs.kalvans Год назад
Sveiki! Par šo paldies, bet mani baigi interesē kā palielināt spiedienu tieši krānos, nemainot grīdas apsildes spiedienu. Ir kāds padoms? Man ienākošais ir 3 bari...
@termosiltumsukni
@termosiltumsukni Год назад
Ja pareizi saprotu, tad runa ir par dzeramo ūdeni un ūdens krāniem ? Ja tā, tad atkarīgs no kurienes tiek padots ūdens. Ja no “pilsētas”, tad palielināt spiedienu nebūs īsti iespējams. Ja no spices vai dziļurbuma, tad sākumā jāskatās uz sūkņiem, kas tiek izmantoti.