Тёмный
LLionTV
LLionTV
LLionTV
Подписаться
Motto: tradidit Deus mundum disputationi. LLionTV se snaží svou dokumentární náplní o propojení protilehlých i stejnolehlých oborů přírodovědných, společenskovědních, filozofických a duchovních, pokud možno na bázi zdravého rozumu. Proto dává čas od času prostor i tvůrčím, objevným či jinak podnětným kontroverzím, přestože ne vždy musí jejich obsah rezonovat s postoji redakce a výběr je subjektivní. Co však žel nelze ovlivnit, je úroveň diskusních příspěvků, avšak jsou ve jménu svobody projevu ponechávány, pokud nejsou v rozporu s etikou, morálkou a dobrými mravy a nezasahují do cti a svobody kohokoli druhého. Koneckonců i ty jsou snad užitečná sociologická studie a zpětná vazba, jací jsme.
Комментарии
@JohnnieMartynov
@JohnnieMartynov 22 часа назад
Úžasná krása čísel. 👍
@josefmutl4191
@josefmutl4191 23 часа назад
2:04:40 Století 18. obsahuje letopočty začínající 17__, a nikoli 18__ přece přirozeně i v systému, který zná nulu. Je to ŘADOVÁ číslovka. Je to podobné, jako že člověk prožívá 18. rok svého života před svými 18. narozeninami, když je mu takzvaně 17 - ale je to 18. rok od okamžiku narození, kam pokládáme bod 0. Zrovna tak 18. centimetr na pravítku je mezi značkami 17 a 18. Třeba hodnota 17,89 cm je součástí 18. centimetru od bodu 0. A třeba čas 18.57 je součástí 19. hodiny dne. Hlavní rozdíl vidím v tom, že u těch století se nevžilo používání ZÁKLADNÍCH číslovek namísto/vedle řadových. Pak bychom mohli říkat, že 1789 je století "sedmnáct". Přitom běžně říkáme "je mi 17 a půl", "je 17 hodin", "je to dlouhé 17,89 cm". U těch století může být pro někoho překvapivé, že rok 1800 ještě patří do 18. století (1701-1800), a století 19. začíná až rokem 1801 (1801-1900). Takže 2000 let od bodu 0 uplynulo až na silvestra na přelomu let 2000/2001, a nikoli 1999/2000, jak by si člověk mohl snadno myslet. Rok 0 totiž skutečně chybí. Je to jen bod 0, od kterého začíná tzv. "rok 1" (čti "rok jedna"). Ve skutečnosti je to "rok první" a bylo by méně matoucí, kdybychom při hovoření o letech používali ŘADOVÉ číslovky. Takže nyní probíhá rok "2024." (čti "dvoutisící dvacátý čtvrtý"), a 2024 let od bodu 0 uplyne až na silvestra 31. 12. 2024. Zatím uplynulo jen 2023 let, 4 měsíce a 11 dní. (Psáno dne 12. 5. 2024.)
@svatavaficova1838
@svatavaficova1838 День назад
co kdyz by se to starnuti posoudilo bez tech hodin ? byl by adam objektivne starsi ? ne jen podle nejakych cisel ? co rikate na chronovizor kde lze nahlednout do minulosti nebo budoucnosti ? existuji paralelni vesmiry . tomu verim . budu rada za odpoved a zdravim .
@Lubomir_Drinka
@Lubomir_Drinka День назад
ako treba povedať jednu vec:predstavte si, že o dva roky povediačínania, že pristáli na mesiaci s ľudskou posádkou. Zrazu objavíte všetky konšpirácie z Apollo11 a budete ich aplikovať na čínu. teraz, že však počkáme si na vzorky, čo donesú, a oni povedia, že ich omylom kontaminovali, takže ich vedcov nebudú dávať aby ich overili. Verili by by ste im? To sa stalo, vzorky z apoolo11 neboli použiteľné, lebo vraj najskúsenejší kozmonauti všetkých čias tie vzorky skontaminovali. O radiáci vieme dnes oveľa viaca že to nebude také jednoducé, že preleteli van allenove pásy a boli ako keby v južnej amerike 100mS za rok.
@AT-xx6gf
@AT-xx6gf День назад
Velmi hezkky rozpracovaná teorie. Na začátku řekl Bůh budiž "velký třesk" a vznikla hmota a energie, jejichž množství si někdo vycucal z prstu. Záhadnými výpočty jsme došli k závěru, že současný vesmír má jinou hmotnost a energii, než na počátku. Měnit hezky rozpracovanou teorii nelze, lze ji hezky dopracovat.... Světlo je vlnění,... Co se vlní tam, kde nic není? Vymyslíme gravitony, protože gravitaci předpokládáme i tam, kde nic není. Nešlo by hezky rozpracovat jinou teorii. Aha nešlo, hodně bylo nainvestováno.
@blesoprdnebesky3392
@blesoprdnebesky3392 День назад
Fans policií hledáného Zítka z této přednášky tečou, protože dle nich je vše v této přednášce lež.😬
@andrejbrada9325
@andrejbrada9325 День назад
Snáď vyjde modrá tecka od C.Sagana
@medved.metrid
@medved.metrid День назад
29:30 Otázka: Pozorovatel pohybující se nulovou rychlostí vůči své místní inerciální soustavě, která se ale pohybuje (pro příklad) rychlostí blízkou rychlosti světla vůči jiné (nebo lépe nadřazené, protože obklopuje tuto místní (pohybující se) soustavu obsahující bod pozorovatele) stárne jak? Nebo jinak. Má taková otázka smysl? A když ne, jak stanovit referenční bod inerciální soustavy (ten, s nulovou rychlostí)?
@Kadanfm
@Kadanfm День назад
Medvěd: Soustava je myšlenkový výtvor k třídění těles dle pohybového stavu. Soustava může být i o jednom tělese a nic nám nebrání v rozdělení soustavy na několik dílčích, byť se pohybujících shodně. Váš příklad lze tak zredukovat na osamoceneho pozorovatele (byť sedícího v raketě) a nějakou jinou soustavu jednoho tělesa, kolem kterého proletá (planeta). Relativnost (vztahovost) znamená, že nelze určit, zda proletá pozorovatel kolem planety nebo planeta kolem pozorovatele a ze stejného důvodu neexistuje přirozený bod s nulovým pohybem - existuje vždy a pouze ten smyšleny, zpravidla účelně zvolený počátek souřadnic pro danou soustavu. Podobně neexistuje ani absolutní rychlost plynuti času a proto se bude u vzájemně se pohybujících soustav zdát, že v té druhé běží čas pomaleji - toho se využívá v urychlovacich, ve kterych se zdanlive prodlouží zivotnost částic s krátkou dobou rozpadu. Avsak castice ma svuj tok casu, ve kterem se rozpadne jako obvykle. Neinercialnost a gravitace by dotazovany příklad zkomplikovaly, ale ona relativita se ve své podstatě nezmění.
@kafeshop
@kafeshop 2 дня назад
ilu-sion-izmus ale skoncil ... a in-ertia ? je hlavne mentalna porucha ...
@user-nq8mz1vj8k
@user-nq8mz1vj8k 2 дня назад
Kéž by měl doktor Vavryčuk pravdu... jak krásně se poslouchá. Ale nemohu věřit geofyzikovi mluvícím o relativitě bez dovednosti úprav matic. Matice s determinantem 1 ještě nemusí být v diagonálním tvaru jednotková. 🙃 Měl jsem jen dva semestry základy relativity ale Lorentzovu transformaci jsme používali k něčemu úplně jinému.
@vaclavvavrycuk3816
@vaclavvavrycuk3816 День назад
Ano, máte pravdu, s těmi maticemi jsem to zamlžil. Nezdůraznil jsem, že se nejedná o klasickou rotaci v Euklidovském prostoru. Jde totiž o rotaci v pseudo-Euklidovském prostoru, protože jedna souřadnice je imaginární. S odstupem času se domnívám, že jsem se vůbec neměl pouštět do úvah, jak k chybě v STR došlo. Ta chyba tam ale je a úvaha, že existuje dilatace času, je vadná. Václav Vavryčuk
@jaroslavkohout7743
@jaroslavkohout7743 2 дня назад
Skvělej cyklus ... Pan Podolský ho luxusně vytunil ... :) ...
@Honzaik
@Honzaik 2 дня назад
Hezká přednáška. Já bych jen rád upřesnil, že kryptografie nad eliptickými křivkami, jak ji používáme dnes (Diffie-Hellman nad grupou el. křivky nebo ECDSA), je stejně prolomitelná kvantovými počítači jako RSA (myslím, že dokonce jednodušeji, protože Shorův algoritmus používá jako podproceduru hledáni periody, což stačí k výpočtu diskretniho logaritmu, ale k faktorizaci je potřeba udělat nějakou omáčku okolo). Každopádně eliptický křivky jsou lepší než RSA, protože mají menší klíče/podpisy a výpočty jsou obecně rychlejší. Post-kvantové algorithmy, neboli odolné vůči kvantovým počítačům, jsou založené na různých problémech z teorie kódů, mříží, hašovacích funkcí nebo právě zobrazeních mezi eliptickými křivkami (isogenie). Aktuálně nejefektivnější jsou algoritmy pracující s mřížemi (lattices) a isogenie mají trochu špatnou reputaci, protože jeden algorithmus (SIKE/SIDH) byl prolomen po cca 10 letech z ničeho nic. Jinak, post-kvantová kryptografie (mřížová, algoritmus Kyber) se už používá (experimentálně, v "hybridním" režimu) například v prohlížeči Google Chrome, když se připojujete na podporované servery např. od Googlu.
@mirkorokyta9694
@mirkorokyta9694 2 дня назад
Děkuji jednak za pochvalu a jednak za zajímavý komentář. V kryptografii nad eliptickými křivkami nejsem odborníkem, takže děkuji za rozšíření obzorů. M.Rokyta
@jozefnovak7750
@jozefnovak7750 3 дня назад
Ďakujem za zaújmavú prednášku! Neviem či konkrétne pán Podolský mal pravidelne akési sarkastické poznámky smerom k Rusku, tolko môžem povedať, že niektorí z Vašej akademickej pôdy určite, ale poviem Vám že táto Heliocentrická revoluce má dosť pozitív, hoci som skôr umiernenejší a skôr za evolúciu. Raz mi totíž niektorí z tej mojej tamer-rodiny povedali že "patríme na západ". Akože dobre, súhlasím, ale len Nemecko, Rakúsko(uhorsko) a dosť. Vravím: "...aby som sa ja s Vami dzigal tolko na západ, až by som spolu s Vami skončil niekde na tej Vaše ukrajine, tak to odomňa nečakajte! Však už ten Váš slávny vedátor Galileo Galilei povedal že Zem je gulatá a točí sa:-)" Či? No aj to vedenie ekonomiky štátov Európskeho sojúza je na zaplakanie! Volakedy západ prosperoval, lebo riešil hospodárstvo, nie politiku, zatial čo na východe riešili politiku miesto hospodárstva a tak šli ku dnu. Teraz západ to je samý sanción, zakrivenie banánov a uhoriek, zatial čo na východe riešia obchody. Len tu v zaprdenom strede Európy, v Čechách, Polsku na Slovensku je to stále rovnaké: preto tí čo vykročili na západ "levá vpřed!", doputovali na "východ". A tí čo sa vybrali na východ doputovali na vyspelý "západ":-). Keby týmto bol býval argumentoval Galileo Galilei pred svätou Inkvizíciou, tak všetci tam padnú na zadok a nezmohli by sa ani na škrtnutie sirkou u jeho hranici.
@paveliii.7639
@paveliii.7639 3 дня назад
Evidentně matika není centrálním bodem zájmu české populace. Díky za přednášku, v níž důkazy jsou výjimečně opravdu důkazy.
@vincoification
@vincoification 3 дня назад
keď už niekto tvrdí o bigbangu a tmavej energií ako o hotovej veci, tak to nejak nevydržím dopozerať, je mi jasné že vám to je jasné, aj to že vám je jasné že mne to jasné nie je. Chceme aby hviezdy obiehali po Keplerových dráhach a ak to nerobia tak vymyslíme temnú hmotu. Vo svete kde nám hmota určuje čas aj priestor si nevieme vysvetliť redshift, vyvodíme z toho zrýchlenie rozpíjania vesmíru a potrebujeme 70% temnej energie? 😮
@vincoification
@vincoification 3 дня назад
Howking vám kázal vysvetliť ľuďom vznik vesmíru aby na tom základe nevznikali náboženstvá a potom vojny. Tak ľuďom tvrdíte, že vesmír vznikol podľa Einsteinových rovníc z ničoho, ale celá tá teória je uveriteľná len na úrovni biblie, alebo koránu, kto chce ...
@artu7291
@artu7291 3 дня назад
Super přednáška, děkuji.
@ladislavdohnal6989
@ladislavdohnal6989 4 дня назад
Oťas, kde máš sluchátka? Ten Maďar to hrál, ale ty jsi maďar skutečný✌️😂😂 Jak to, poloblázne, říkáš?? "...takže, sláva Rossiji!!!"✌️✌️✌️
@jindrich2485
@jindrich2485 4 дня назад
"Geocentrický fyzikální model je ztráta času, navíc dnes všichni víme že tak to neni"... no, musím vás zklamat. Znám osobu která šéfuje 330lidem, a musím říct že svou práci vykonává dobře a nebrání tomu její přesvědčeni, ze země je placatá. Pravda na geocentrický model jsem neměl odvahu se zeptat.
@amadeusbm
@amadeusbm 4 дня назад
Uloha s dcerami, ktora je znama ako "Boy or Girl paradox" alebo "Two Child Problem" je v originale popisana inak ako je v tomto videu. Domnievam sa ze tato uloha ako bola prednesena v tejto prednaske je zadana chybne a nedava priestor pre pravdepodobnostne rozdiely. Ak uz nie je chybou vyrok "Rodina ma dve deti z nichz jedno je dcera", kde ak sa to pochopi ze prave jedno dieta je dcera, potom otazka ci to druhe moze byt tiez dcera uz vobec nedava zmysel.
@jiribarton3210
@jiribarton3210 4 дня назад
¨Dovoluji si pridat malou zajimavost. Prazsky orloj je skutecne natolik unikatni a svetoznamy, ze v koreji si postavili jeho vernou kopii 1:1.
@janbart2027
@janbart2027 4 дня назад
Vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně vlastně
@artu7291
@artu7291 3 дня назад
Že by závist?
@7JeTeL7
@7JeTeL7 3 дня назад
@@artu7291 drobné písemné zakoktání
@7JeTeL7
@7JeTeL7 4 дня назад
chválím grafiku, kdy jsou ukazované informace na "hlavní obrazovce"!
@OskarHersch
@OskarHersch 4 дня назад
1:35:10 ved to su predsa fluxe z 1:04:10 ...
@Meky131313
@Meky131313 5 дней назад
Začalo to celkom odborne, no potom sa to zvrhlo na smiešnu propagandu
@user-nq8mz1vj8k
@user-nq8mz1vj8k 5 дней назад
Hurá! V 2023 objevil JWST galaxie v příliš mladém vesmíru. Proto odpovídá lépe realitě model vesmíru CCC+TL než dosavadní lambdaCDM s temnou hmotou. To znamená, konečně obecně uznávané zpochybnění existence temné hmoty, která odolávala detekci po 90 let. Pro nás, kdo viděli přednášky prof. Pavla Kroupy, to není až tak velké překvapení. 😉
@Mravkolew
@Mravkolew 5 дней назад
Jsem pouhý stavební inženýr, ale pana profesora Podolského poslouchám pravidelně a je to naprosto strhující. Existence lidí jako pan Podolský mi dodává důvěru v lidstvo.
@MrBitterman75
@MrBitterman75 5 дней назад
Tituly zde zmiňovat nebudu, ale mám to úplně stejně. Jsme však na youtube, takže nebojte, zanedlouho se tu objeví mnohem “chytřejší” jedinci, než je pan profesor😂
@OskarHersch
@OskarHersch 4 дня назад
​@@MrBitterman75 Vseobecne maju akademici problem so spajanim teorie cisiel a geometrie. On ani nerozumie ze absolutne hodnoty complexnej gamma funkcie su hodnoty eliptickej krivky ! Co je vidiet ak si tie absolutne hodnoty zobrazim na 3d grafe, a ked odseknem cast toho grafu tak pohladom zhora uvidim elipticku krivku...
@rolidcz7954
@rolidcz7954 3 дня назад
@@MrBitterman75 Určitě nejsem schopen opravit pana profesora v ničem spojeným s matikou či fyzikou. Ale třeba u jeho líčení přistání modulu Eagle mise Apollo 11 okomentovat a poupravit určitě mohu. Pan profesor zmiňuje že počítač tam byl primitivní a analogový. To není pravda. Počítač v modulu Eagle (AGC) byl i z dnešního pohledu normálním počítačem s již velmi vyspělou architekturou. Byl to první počítač využívající integrované obvody a i vzhledem k době svého vzniku měl slušný výpočetní výkon srovnatelný například s počítačem Apple II. V mnohém byl ještě daleko vyspělejší. Měl totiž 16bitovou architekturu. V průběhu přistání se určitě nerozblikalo vše červeně protože hlavní displej AGC měl elektroluminiscenční segmentovky s modrozelenou barvou. Takže chybové kody konkrétně 1201 a 1202 (přetížení paměti) byly jen signalizací, kterou šlo odmáčknou a pokračovat dále. Počítač se totiž nezastavil a nadále prováděl výpočty potřebné pro přistání. AGC umožňoval několik režimů přistání a to jak plně automatické tak s částečnou asistencí pilotovi. Takže i když Amstron s bravurním úspěchem převzal manuální konttrolu nad přistáním, tak mu stále AGC stále hrál klíčovou roli v asistenci a podpoře přistání. I když Armstrong provedl manuální korekce trajektorie a rychlosti kvůli nerovnému terénu a oblastem s velkými balvany, AGC pokračoval v plnění několika kritických úkolů: - Údržba stabilní orientace: AGC pokračoval v řízení stabilizačních tryskových motorů (attitude control thrusters), aby udržel stabilní orientaci modulu. I když Armstrong ručně upravoval trajektorii a polohu Eagle, AGC zajistil, že modul zůstane v správném úhlu pro přistání, což bylo klíčové pro úspěšné a bezpečné dosednutí. - Nabízení navigačních dat: AGC poskytoval stále klíčová data o rychlosti a výšce, což Armstrongovi umožňovalo provádět informované rozhodnutí o pohybu modulu. Tyto informace byly zásadní pro jeho schopnost efektivně ovládat modul a dosáhnout přistání na vybraném místě. - Reakce na alarmy: AGC také pokračoval ve sledování systémových alarmů a zajišťoval, že i přes přetížení a vzniklé chyby 1201 a 1202 systém stále vykonává kritické funkce. (Počítač byl navržen tak, aby pokračoval v provádění prioritních výpočtů i během přetížení.) - Monitorování systému: Počítač pokračoval ve sledování a řízení různých dalších podpůrných systémů lunárního modulu, jako jsou palivové systémy a komunikační systémy, což bylo nezbytné pro celkovou správnou funkci modulu až do okamžiku přistání. Armstrong měl díky AGC tedy možnost se plně soustředit na pohyb v osách XYZ bez obavy o řízení orientace celého landeru vůči povrchu Měsíce. A proč to píšu? AGC mne extrémně fascinuje a zmínka o "analogovém" charakteru mne zamrzela. Tak snad se nikdo neurazí, že jsem to takto doplnil.
@vendi558
@vendi558 5 дней назад
Úžasné, pane profesore! Díky!
@martinschiffer2401
@martinschiffer2401 5 дней назад
Dobrá prednáška.Vďaka borelióze som ochrnul na ľavú stranu ruka noha. Následkom boreliovej infekcie mám poškodený mozog (fokalna mozgová atrofia). Priznaný invalidný dôchodok mám 50% . Hanba všetkým vládam.
@miroslavbujnak8403
@miroslavbujnak8403 5 дней назад
PAX AMERICANA JE VLASTNE PREVZATA STRATEGIA Z DOBY RIMSKEJ
@RobertSuchy-el2xy
@RobertSuchy-el2xy 6 дней назад
Ale pánove, klid. Podle současného úzu v akademickém prostředí by Ramanujana vylili už v prvním semestru.
@mirekskop242
@mirekskop242 6 дней назад
Děkuji za přednášku byla zajímavá .Když si pustíte jinou přednášku o dnešních možnostech jak měnit lidský genom kvůli dědičným chorobám tak vám možná jako mně přijde na mysl zda to nepřekročí určitou linii a lidé budou od sebe tak vzdálený že se stane tip upravených a neupravených lidí a třeba se také nebudou moci pářit je to takový naivní laický postřeh
@jiritvrdy5594
@jiritvrdy5594 6 дней назад
Zapálení pana Podolského je nakažlivé, ale super. Nepočítal jsem to, ale mezi slunovraty by měla být stejná doba. Mezi rovnodennostmi by měly být jiný doby. To dělí elipsu na nestejný půlky s nestejnými rychlostmi. Ale správně řekl, že léto je delší než zima, tak asi jen přeřeknutí.
@milan661000
@milan661000 7 дней назад
Hrůza, co to je! Stejně, jak dvojitý agent Pavel! Mluvi, mluvi, ale nic neřekne! Katastrofa. Takové okupanty mame na Hradě ?!
@blesoprdnebesky3392
@blesoprdnebesky3392 7 дней назад
Rozhodně si lépe představím rychlost 8 km/s než 28 800 km/h. Sekunda má zažito jak dlouho trvá a vzdálenost 8 km mám taky nakalibrovanou i z pohledu kopců. km/h jsou pro mě v kosmonautice zvěrstvo.😵‍💫Také km/s jsou blíže než km/h - kombo desítkové a 60sátkové apod. soustavy.
@vaitripleseven
@vaitripleseven 7 дней назад
Proto jsem to uváděl v různých jednotkách. Metry za sekundu nebo kilometry za sekundu jsou používány oficiálně, ty km/h jsou spíše pro laické publikum, které občas tyto jednotky vyžaduje pro lepší představu.
@user-od5ot7le7p
@user-od5ot7le7p 7 дней назад
Už jsem dlouho poslouchal, stačí ti kecy. Jsi momo anebo Mimoň?
@mirekskop242
@mirekskop242 7 дней назад
Moc zajímavé. Děkuji..
@ddoubravka
@ddoubravka 7 дней назад
Naprosto úžasná přednáška! Děkuju všem, kdo umožnil tyto přednášky sledovat na you tube.
@xheksa
@xheksa 7 дней назад
Skvela prednaska, mockat diky zato. Jen by to chtelo pouzit nejaky template do PowerPointu aby to nevypadalo jak z toho roku 1981 :)
@vaitripleseven
@vaitripleseven 7 дней назад
Díky! Co se týče toho templatu - mám za to, že nějaké kudrlinky by odváděly pozornost. Ale zvážím to. ;-)
@robertnovacek3559
@robertnovacek3559 7 дней назад
Zloděj křičí chyťte zloděje.
@danielbrstak5730
@danielbrstak5730 7 дней назад
Kedysi som si myslel, že Grygar robí históriu vedy, teraz to vidím tak, že robí politiku, propagandu a rozširovanie "správnych" názorov.
@mirekskop242
@mirekskop242 8 дней назад
To je nádherná přednáška.. Děkuji moc...
@user-yr6jz8rc5f
@user-yr6jz8rc5f 9 дней назад
Tradice MÍSTA,nejen hrobu,je docela pevnà.Misto ne náhodou patří i mezi Boží jména.
@vendi558
@vendi558 9 дней назад
Tycho má hrobku v kostele sv. Jakuba, ne v Týnském chrámu.
@MrBitterman75
@MrBitterman75 6 дней назад
Proč ze sebe dobrovolně děláte hlupáka? Běžte se raději někdy do Týnského chrámu na tu hrobku podívat.
@janvlaciha1560
@janvlaciha1560 6 дней назад
Týnský chrám je správně.
@dudogersak
@dudogersak 9 дней назад
Zaujímavé, ale prednes p. Podolského pre mňa nestráviteĺný. A to pozerám prednášky cca 10 rokov. Zvládol som 18 min.
@MrBitterman75
@MrBitterman75 6 дней назад
Děkuji za velice zajímavý a přínosný příspěvek👍
@Azarchiel
@Azarchiel 6 дней назад
no niečo na tom bude... v tejto prednáške to bolo nejaké rušivé...
@frantavachal3559
@frantavachal3559 9 дней назад
Pan Profesor.Ta autorská Porta byla za Konec přátelství.
@janschlemmer308
@janschlemmer308 9 дней назад
Fakt nikdo nezmini pana, co si pochutnava na "ocnich skritcich"? :) Jinak vynikajici prednaska a dekuji Tomasovi za jeho vsechny prednasky a obecne za popularizaci vedy. Vic takovych.
@hmmh-qq
@hmmh-qq 9 дней назад
Mikuláš Koperník převzal pro své výpočty pozorovaná astronomická data od muslimského astronoma Nasir al-Tusi, existuje o tom muzeum.
@zdenekjanko4249
@zdenekjanko4249 9 дней назад
Koperník, Brahe, Kepler. Vražedná kombinace! Miluji. Mr. Podolský největší borec. Moc moc moc děkuji.
@RadoslavFicko
@RadoslavFicko 11 дней назад
Je dosť šialené, že rýchlosť určuje, ako dlho trvá cesta do budúcnosti.
@PetrR1
@PetrR1 11 дней назад
Odted uz se nebudu divat na Prazsky orloj jako driv :)