Тёмный
HIKE&TECH
HIKE&TECH
HIKE&TECH
Подписаться
SALOMON X ULTRA ALPINE GTX BEMUTATÓ
6:38
Месяц назад
A TÚRÁZÁS 10 ALAPVETŐ KIEGÉSZÍTŐJE
7:37
3 месяца назад
ÍGY VÁLASSZ FEJLÁMPÁT
13:42
3 месяца назад
SCARPA RIBELLE LITE HDRY TARTÓS TESZT
14:37
3 месяца назад
HANWAG MAKRA LIGHT GTX BEMUTATÓ
10:54
4 месяца назад
SALOMON TÚRACIPŐK HAZAI FELHASZNÁLÁSRA
8:49
4 месяца назад
HANWAG ALASKA PRO WIDE GTX BEMUTATÓ
7:30
7 месяцев назад
EZT VISZEM MAGAMMAL EGY GLECCSERTÚRÁRA
9:35
8 месяцев назад
PEHELY VAGY SZINTETIKUS
11:07
8 месяцев назад
TÉLI ÉS ALPESI BAKANCSOK
15:22
8 месяцев назад
MIT VISZEK MAGAMMAL EGY TÉLI TÚRÁRA?
9:44
10 месяцев назад
SCARPA GECKO TESZT
0:43
Год назад
SCARPA MESCALITO GTX TESZT
0:45
Год назад
SCARPA RIBELLE LITE HD TESZT
0:45
Год назад
SALOMON OUTPULSE BEMUTATÓ
0:45
Год назад
SMARTWOOL BEMUTATÓ
0:45
Год назад
HANWAG ALASKA GTX BEMUTATÓ
0:43
Год назад
AZ OUTDOOR MINDEN FORMÁJA
4:51
Год назад
Annapurna Base Camp Trek
10:53
10 лет назад
Puja ceremony Nepal
6:33
10 лет назад
Ladakh
8:42
10 лет назад
Road movie in Nepal
6:47
11 лет назад
Holi festival in Nepal.
3:30
11 лет назад
Комментарии
@diegovirb87
@diegovirb87 10 дней назад
Minden évszakban: esőkabát, rendes túra gps, ülőpárna. Nyáron: vízszűrő, kalap+fejre húzható szúnyogháló, mert a kullancsriasztóra minden más repülő "izé" viszont odajön. Télen: kamásli, sárkefe, hogy felengedjenek túra után a tömegközlekedési eszközre.
@jinjah1217
@jinjah1217 Месяц назад
Szia!Köszi a videót!Talpbetét kapcsán érdekelne,hogy van-e valami bevált márkád/típusod?Hazai terepre,terepfutó vagy könnyű túracipőbe,kéktúrázáshoz kellene vmi megbízható darab...
@TomiHUNpatriot
@TomiHUNpatriot 19 дней назад
Batz Dynamic talpbetétet ajánlom. Évek óta ezt használom és a párom is. Lenyomtam vele az OKT-t, télen bőr és nyári könnyű bakancsban is ez van. Anno fájt a talpam, enyhébb bokasülyedést rendbehozta. Auchan beveásrlósor biobotjában vettem, de lehet kapni a Batz honlapján is.
@jinjah1217
@jinjah1217 18 дней назад
@@TomiHUNpatriot Köszi az infót Tomi!
@hurkas2197
@hurkas2197 Месяц назад
Szia! A salewa bakancsokról mi a véleményed? A Crow és a Rapace között vacilálok :)
@hikentech
@hikentech Месяц назад
Szia, Mind a kettő jó bakancs, nagyon közel állnak egymáshoz A Crow talpa kicsit keményebb talán és EVA habból van mint a Rapace talpa ami PU, illetve felsőrészben van eltérés. De mindkét modell jó lehet ha jó a kaptafa. :)
@hurkas2197
@hurkas2197 Месяц назад
@@hikentech köszönöm a választ! Már csak fel kellene próbálnom valahol őket. :)
@hikentech
@hikentech Месяц назад
@@hurkas2197 Mountex és Nomádsportban van, nézd meg hátha van megfelelő méret, 4Campimngbe be lehet őket rendelni, ha nem jó nem kell megvenni.
@almady-andras
@almady-andras 2 месяца назад
Nagyon hasznosak a videóid! Köszönet érte.
@hikentech
@hikentech 2 месяца назад
Örülök hogy hasznosnak találtad!
@BUSHCRAFT119
@BUSHCRAFT119 2 месяца назад
Te hülyének nézed az embereket te gyökér
@jinjah1217
@jinjah1217 3 месяца назад
Szia!Ami nálam még szokott lenni: kullancs csipesz,szikravető/öngyújtó,tükör,karabiner.Mindegyikből a mini,de minőségi verzió,a súlytakarékosság miatt.De gyanítom,hogy te is használod ezeket...
@hikentech
@hikentech 3 месяца назад
Igen, nekem ezek benne vannak az EÜ csomagban, kivéve a karabínert azt itthon nem mindig viszek magammal..
@Jck--ey
@Jck--ey 3 месяца назад
Kullancsriaszto..hasznos tud lenni
@hikentech
@hikentech 3 месяца назад
Jó meglátás, és hasznos is, mit szoktál használni?
@Jck--ey
@Jck--ey 3 месяца назад
@@hikentech nincs markahusegem...barmi amit a drogeriakban meg lehet venni dedikalt kullancs es szunyogriasztokent, de jellemzoen spay formanan..4-6 ora vedettseg legtobb turazonak eleg szeritem..😉
@yergacheru1070
@yergacheru1070 3 месяца назад
Amazon
@jozsaedmond4986
@jozsaedmond4986 3 месяца назад
Jó áttekintés - főként, hogy a véletlen bekapcsolódás elleni funkciót kiemelted (lock-in?). Ez hiányzik nagyon sok Decathlonos fejlámpából! De egy kis barkácsolással megoldható.
@jozsaedmond4986
@jozsaedmond4986 4 месяца назад
1. Az EVA-talpat azért használják, mert olcsó. Ennyi. Picit, de nem sokkal könnyebb a poliuretán (PU) középtalpnál. Egyetlen igazi előnye, hogy kb. 8 év után nem lép fel a hidrolízis, azaz nem válik le a középtalp (függ: minél nedvesebb körülmények között használva és tárolva, illetve minél kevesebbet használva a cipőt). Ezen túl csak hátránya van. Az EVA sokkal kevesebb összenyomást bír ki, mint a poliuretán, élettartama ezért 500-1000 km között - egy PU talp akár 2000 km. A másik fő hátránya, hogy hidegen felkeményedik, a rugalmasságának 30-40%-át is elveszti. Természetesen ez a tartósságra is hatással van. Pont télen nem szabad ezt a cipőt használni, az EVA-talp miatt! 2. Úgy látom, nem lehet újratalpalni. Max. 1000 km (vagy kevesebb inkább). Tehát a gyártó nem a tartósságot tartotta szem előtt. Egy komoly túrabakancs 3000+ km, a régi duplavarrásúak akár 10 000+ (!) - nyilván azokat szervízelni kell, de lehet is. 3. Ez a cipő a cipőnyelv felett tartósan NEM vízálló - a membrán elszakad idővel (max. 200 km). 4. Hiányzik a valódi túrabakancsok dupla felső kampója - itt csak egy pár van. Ezért a cipő nem tartja stabilan a bokát - szimpla fizika. Összegzés: ez egy Zustieg (EN: approach) cipő, kemény talp, sok gyaloglásra alkalmatlan. A használati értéke 50 000 forint. De viszont a pár hónap használat nem látszik rajta, jól tartja magát. Talán a Perwanger bőr?
@hikentech
@hikentech 3 месяца назад
Szia, újra lehet talpaltatni a bakancsot, és Perwanger bőrből készült. Az EVA közeptalp költséghatékony és egyszerű, nem a csillapítás a fő szempont, felhasználást tekintve pedig tavasztól őszig, ferrátákra alpesi sziklás környezetbe szánta a cég. Nekem eddig bevált, könnyű stabil jól tapad és jól össze is van rakva😉
@jozsaedmond4986
@jozsaedmond4986 3 месяца назад
@@hikentech Köszi a választ. Jó, ha újra lehet talpaltatni! Az EVA puhább és könnyebb, mint a PU, ezért is használják. Sok PU középtalpnál a sarokba tesznek további csillapításra EVA-éket (pl. Lowa, Scarpa, Meindl stb.). A videóban mintha téli használatot is mondtál volna, nem tavasztól őszig (amire alkalmasnak tűnik) - de nincs időm megnézni a videót megint. Igen, ahogy írod, nekem ez egy tipikus Zustiegschuh (beszállócipő?) sziklás, kemény terepre, 3 évszakos használatra, magyarországi dombok között inkább hátrány a keménysége miatt. Végül: a Hanwag minőségét illetően nincs kétségem: nem ismerek igényesebbet, jobbat, pl.: a Lowa bakancsai nekem kényelmesebbek, de nem hozzák azt a szintet (funkciók, tartósság). Köszi a választ még egyszer - és a nyugodt hang is nagyon tetszik a videókban (ellentéte az amerikai árus stílusnak).
@szabolcskovacs6768
@szabolcskovacs6768 7 месяцев назад
Szia! A szemüveged típusát megkérdezhetem? Köszi
@hikentech
@hikentech 7 месяцев назад
www.100percent.com/collections/s3-bike-glasses
@tamasdoczi
@tamasdoczi 7 месяцев назад
Tényleg nem értem miért vesz valaki Hanwag bakancsot. negyedét vagy felét bírja a középtalp mint a többi gyártó bakancsánál.
@jozsaedmond4986
@jozsaedmond4986 7 месяцев назад
Ez okleveles marhaság, nem értesz hozzá. Erre mondom, a nulla tudás több lenne - mondjuk a három helyesírási hiba két mondatban már önmagában sokat elárul. A legtöbb Hanwag középtalp a legjobb minőségű PU (részben EVA) anyagból készül, amelynél átlagosan (erősen függ a használati és tárolási körülményektől) 8 év, mire a nedvesség miatt bekövetkező hidrolízis lebontja a polimerláncot. Kémia, művelődjél egy kicsit, ajánlom. A gyengébb minőségű PU talpak átlagos élettartama 4 év. Száraz helyen kell tárolni. A ragasztás más tészta - ott VALAMENNYI gyártónál előfordul, hogy nem sikerül jól, és idő előtt leválik a talp (akár egy év) - ezt garanciában orvosolni kell a gyártónak. A Hanwag talpbetét vastagsága 3-4 mm (és összetétele) sokat elárul: prémium szint. Külső talp: a Hanwag a legjobbat használja, pl. Fuorá, szemben pl. Zamberlan és Scarpa cipők, amelyek olcsó XS-Trek és Mont gumiból készült Vibram külsőtalpakat használnak. Nekem egy bakancsnál a tapadás kb. a fél használati érték (ne sérüljek vagy haljak meg kicsúszás miatt), ezért nem veszek pl. Zamberlant vagy Scarpát. A Hanwag abszolút prémium termékeket gyárt (kevésbé sikeres pl. a Tatra Light): a Tatra, Alaska GTX / Yukon, talán a Banks még az utóbbi időben levékonyított bőrrel is nagyon jók. Nálam egy prémium gyártó egyik ismérve: készít bőrrel bélelt bakancsot. Ilyen a Hanwag, Lowa, Meindl - és nem: Zamberlan, La Sportiva, Scarpa, Salewa (ezek mind jó gyártók) - így emlékszem. Ki lehet nyugodtan javítani, én sem tudok mindent, bár a többségnél sokkal-sokkal többet (terméktesztelést végzek rendszeresen).
@tamasdoczi
@tamasdoczi 6 месяцев назад
⁠​⁠@@jozsaedmond4986 ne haragudj Józsi de ez ahogy kezdted már olyan nívótlan, hogy hiába a marketing duma. Nagyjából a fél világot bejártam decathlonos bakancsoktól 8000 es Millet Everestig vagy 40 bakancsot túráztam el. De a hanwag úgy porlad mint egyik másik sem. 2 év alatt kidurrant a sarka de tele van a net olyan vadászok posztjaival akiknél egy évet nem bírtak ki. Te suttyó 😅
@tamasdoczi
@tamasdoczi 3 месяца назад
@@jozsaedmond4986nyugodtan járj bármilyen hulladék hanwag bakancsban. Tőlem aztán strand papucsban is járhatsz. 😅
@jozsaedmond4986
@jozsaedmond4986 7 месяцев назад
A "normál" Hanwag Alaska GTX nem viaszolt bőr, hanem kezeletlen nubukbőr - ott szerintem 2,2 (- 2,4) mm bőrt használnak most - az enyémnél (2002) 2,6-2,8 mm vastag nubukbőr. A különbség hatalmas, akár 100%-al tartósabb: a sarokmerevítésnek már sajnos annyi, a jobb bakancs már nem tart igazán, de a bőr kifogástalan bőven 3000 km után is, talán még 2000-3000 km is benne van még. Saját becslés (vastagság), ha valaki jobban tudja, jelezze. Ez a tömeg- és költségcsökkentés miatt sajnos. Sok gyártó ma lemegy 1,6-1,8 mm vastagságra, ez már elég kevés - olcsóbb bakancsok, és pl. Salewa többsége, bár ők a leggyengébb,et a hasított bőrt szeretik. Ezek szerintem 1000-1500 km-t bírnak, kb. ennyit bír a talp is, jellemző, hogy a Salewa nem gyárt újratalpalható cipőt. Kevés gyártónál látok klasszikus, vastag bőrt már, a Lowa Tibet is már csak 2,4-2,6 mm (megfelel a Hanwag Alaskának). Amit láttam: az Alaska Pro szára is viaszolt v. kezelt bőr, ezért ott valószínűleg nem vezeti ki az izzadtságot, mint a "normál" Alaska - ezt a rendszert valamiért ma már a Hanwag nem reklámozza... egy szivacs fut végig a cipőben két oldalt, amely felszívja az izzadtságot, és a lépésekkel felfelé pumpálod, a szár tetejéhez, amely csurom víz nálam, ott párologjon el. 30 celsius fokban melegebb a lábfejem az Adidas R3-ban (700 grammos sétálós cipő)! Valamiért a Pro modellnél ezt nem tartották fontosnak - de ma már a Hanwag anyagaiban nem is szerepel ez a jellemző, amelyet más gyártónál nem láttam - az Alaska (Yukon) mellett ilyen (volt) a Banks, a Tatra is.
@hikentech
@hikentech 7 месяцев назад
Szia. Annak idején készült viaszolt bőrből is a klasszikus Alaska, tudom mert volt a kezemben és a gyárban is találkoztam vele, mikor a Hanwagnál jártam. De azóta már sok minden változott, a vastag (2.6 - 2.8) nubuk bőrt már csak a double stitched bakancsok esetén alkalmaznak, de ott se mindig, nyilván súly, és talán költség miatt. Az én régi Alskámban nem tudom mennyi km van, de a felső része még jó állapotú, nyilván látszik a 15 év, de talpcsere után újra jó volt. A Gore -tex membrán szokta még megadni magát a legtöbb esetben a hajlítóráncnál, de ez is minden cipőre jellemző. A talp egy idő után elporlad, de ez minden PU középtalpra igaz, gyártótól, márkától függetlenül. Az biztos hogy nem ez fog a legjobban szellőzni, nem is arra lett kitalálva, én teszteltem már sok bakancsot, membrán nélkülit bőr belsővel, Gore -tex membranosat HDry membránosat, egy idő után mindegyikbe bele izzad a lábunk, főleg ha izzadásra hajlamos. Arra ott vannak a könnyű membrán nélküli terepfutó cipő, bakancsok, nagy melegben én azokban túrázok. Egy jó zokni, és talpbetét amúgy sokat tud segíteni ezen!
@Zolka001
@Zolka001 7 месяцев назад
Én csalódtam már Lowa, Meindl, Salomon bakancsokban, de lehet nagyon amorf lábam van, mert borzasztóak voltak. Egy márka van amiben ÉN teljes mértékben komfortban érzem magam, az a Salewa. Érdekelne a véleményed erről a márkáról.
@hikentech
@hikentech 7 месяцев назад
Szia, igazából ezeknek a bakancsoknak a minősége és anyaghasználata nagymértékben megegyezik. A legnagyobb különbség a kaptafában, a cipő kialakításában lesz. Nekem a Salewa cipők nem túl kényelmesek a lábamra, főleg a bakancsok, de neked igen, szóval lábfüggő is a dolog. Amúgy jó bakancsok, ha bejött akkor maradj a márkánál!
@balazsfodor6370
@balazsfodor6370 7 месяцев назад
Köszönöm az infókat.
@Metallumm
@Metallumm 8 месяцев назад
hello. először tervezek téli túrára menni gyephavas terepre kb. 2200m magasságig. könnyű, hágóvasas körülmények vannak. más felszerelés nem kell hozzá. milyen bakancsot javasolnál egy ilyen 8-10 órás csúcskörre? előre köszi! tetszett a videó :)
@hikentech
@hikentech 8 месяцев назад
Szia, valamilyen merevebb talpú B/C kategóriás bakancsot ajánlok, azokra lehet kötözős hágóvasat rakni. Hanwag Alaska kategória, Lowa Camino, Lowa Tibet stb, Meindl Island, Zamberlan Dufur, stb. Ezek mind minőségi bőrbakancsok, sokáig tartanak, de nyilván vannak olcsóbb modellek is, de ezeket sok helyen és egész évben tudod használni.
@ritamajoros2592
@ritamajoros2592 8 месяцев назад
Köszönöm a hasznos infókat! Ezentúl így indulok el! 😉😊
@Mheadwe
@Mheadwe 8 месяцев назад
Szia, nagyon szép a kép, mivel veszed fel a videókat?
@hikentech
@hikentech 8 месяцев назад
Szia, GoPro black 10. 4k
@Mheadwe
@Mheadwe 8 месяцев назад
Köszi, hang kamera alap vagy van mikrofon hozza?
@hikentech
@hikentech 8 месяцев назад
@@Mheadwe jó az alap mikrofon is benne, de van hozzá külön mikrofonom is.
@Mheadwe
@Mheadwe 8 месяцев назад
@@hikentech köszi, sok sikert a videókhoz ;)
@hikentech
@hikentech 8 месяцев назад
@@Mheadwe köszönöm
@addgbarar90
@addgbarar90 8 месяцев назад
Szia, esetleg a kesztyűkről szoló videónak lennék nagyon hálás, illetve a finomrahangolt tábori eszközökről.
@hikentech
@hikentech 8 месяцев назад
Szia, hamarosan lesz majd több videó is, a fent említett témákból!
@attilagaborhorvath6694
@attilagaborhorvath6694 8 месяцев назад
Hello, azt szeretném megtudakolni, hogy Magyarországon van e Hanwag bakancsot újratalpaló vállalkozás? Eredeti Vibram talppal és megbízható minőségben? Üdv!
@hikentech
@hikentech 8 месяцев назад
Szia. Én anno a Lokitban talpaltattam újra, ugyanazt a Vibram talpat rakták rá mint az eredeti volt (Hanwag Alaska) és az eredetihez hasonló PU középtalpat kapott, kb 25000 Ft volt. Illetve a Mountex is foglalkozik vele, ők visszaküldik Németországba de ez legalább 1.5 hónap mire kész lesz és 100 euró környékén van. Van még egy két vállalkozás aki csinál, de PU középtalp helyett EVA használ, ami egy kicsit keményebb, de tartósabb! Üdv Csabi
@ronin8832
@ronin8832 8 месяцев назад
Szia! Héjkabát választásál szeretném a segítséged kérni. Fundango Manota 3L vagy Simond Alpinism Evo lehet a jobb választás?
@hikentech
@hikentech 8 месяцев назад
Szia! Simond ár értékben most jobb választás, nagyobb a kapucnija is, sisak befér alá én azt venném.
@ronin8832
@ronin8832 8 месяцев назад
@@hikentech Köszönöm szépen!
@jozsaedmond4986
@jozsaedmond4986 8 месяцев назад
Szervusz! Érdekel a tapasztalatod a következőkről: 1. Vibram talp - Tapasztalatom szerint a magas hegyre készült külső talpaik a tartósságot célozva keményebbek, viszont pont ezért nagyon csúsznak kiemelten nedves felületen (kő) - nekem ez a mérvadó egy túra lábbeli tapadásánál, mert szárazon szinte mind jól tapad. Ilyen, szerintem életveszélyesen csúszós talp a Tront, Mont anyagai a Vibramnak - az Alaska GTX alpesi változatát Mont anyagúval szerelték szemben a vizes-havas felszínen is jól tapadó normál Hanwag Alaska GTX bakancs talpával, amely Foura (XS-Trek): életveszélyes. Ami jó Vibram talp: a Megagrip, és egyes XS-Trek anyagok, ld. Alaska GTX. Mit tapasztaltál? 2. Gore-Tex (GTX) vízálló membrán - A cipő merevségétől függően megadja magát nagyon hamar, akár csak 100 km - ahol minden lépésnél meghajlik a lábbeli (lábujjaknál), ott elszakad a csupán kb. 0,01 mm vastagságú (10 mikron) membrán. A legerősebb GTX membránt (nem ezt teszik a legtöbb cipőbe!) 400 km-re tesztelik a GTX gyáraiban, a Decathlon a legkomolyabb alpesi bakancsait 50 kilométerre teszteli (!). A GTX garanciavállalása a lábbeli teljes élettartamára vonatkozik (ez nincs konkrétan meghatározva, pl. hány kilométer...) - nekem már három cipőt cserélt ingyen a GTX. Ha vastag a cipő felső, és rendszeresen ápolom, akkor a membrán szakadása csak nagyon sokára tűnik fel. Viszont könnyű túracipőknél szerintem kifejezetten kerülendő (!), mert hamar értelmét veszti a membrán (beázik), amely a szellőzést viszont nagyon rontja. Csak nagyon merev cipőnél látom értelmét a GTX membránnak, amely nem hajlik és nem szakad el a GTX. Mi a véleményed? Másfelől, az átázott GTX membrán borzasztó lassan szárad ki - volt már bőr belsős bakancsod, az gyorsabban szárad ki? Ha igen, akkor 3 évszakos (nem kifejezetten téli) bakancsnál egyértelműen a bőr belső a jobb. Köszönöm a véleményed, túratársi üdvözlettel: Edmond
@hikentech
@hikentech 8 месяцев назад
Szia. Vizes, jeges, havas sziklán sajnos majdnem minden gumikeverék csúszik, mondjuk ez sziklától is függ, mert pl. a horvát, vagy tengerparti mészkőn aminek kicsit durva a felülete ott egész jól tapad a mont keverék is, és még a grániton is. Ez olyan mint a nagy sárba mindegy hogy mi van rajtad, csúszni fogsz, nyilván a lépéstechnika és tapasztalt segít ezeken. Az Alaska talpa amúgy nem rossz talp, én meg voltam vele elégedve. Amúgy a gyártók közösen dolgoznak együtt a Vibrammal, igy sok magashegyi bakancs talpának (gyártónak Scarpa, Lasportiva, stb.) kicsit más a keveréke, de alapvetően mindegyik kicsit keményebb, hogy tovább tartson. A GTX membrán, ahogy írod egy idő után megtörik és ott át fog ázni, a könnyű cipőkre, terepfutó cipőkre ez jobban jellemző, abból nem nagyon szoktam venni GTX verziót. Merevebb bakikban jobban bírja, nekem az Alaskám a 15 év használatból csak az utolsó években kezdett kicsit beázni. De persze ha olyan helyre és időben mész a GTX is simán át tud ázni ( több napos esős, alpesi túra) de én ezt már megszoktam. A GTX mellett a HDry membrán sem rossz, ott más a laminálási technológia mint a GTX esetén (legalábbis a Scarpa esetében) simán bírja addig mint a Gore Tex, vagyis nekem ez a tapasztalatom. Az adatok amiket feltüntet a gyártó mindig laboratóriumi adatok, nem mindig mérvadóak, ez olyan mint a kabátok esetében a mm, valós környezetben mindig mást mutatnak. Amúgy talán nekem eddig a GTX ami legjobban bevált vízállóság szempontjából. Üdv Csabi
@BiggieBUL
@BiggieBUL 8 месяцев назад
Hello, as I understand these shoes run quite hot so not ideal for dry summer hikes. Can you reccommend a few models that are ok for summer and protect the ancle as well?
@hikentech
@hikentech 8 месяцев назад
Hello, for summer hikes the best shoes/boots are thoose, that does not have any membrane (Gore Tex etc.) Unfortunately many of the outdoor brands using some kind of membrane in their shoes/ boots. I usually choose a trail running shoe for summer hikes. Salomon Pulsar Trail, Hoka Speedgoat, Scarpa Ribelle Run, anything that fits your feet and does not have a membrane is good. Unfortunately many boots comes with membrane, but right now for longer hikes with ankle support I use Adidas Terrex Freehiker, great boot, light, comfy and good traction.