Тёмный

Így kezdem a burkolást: 

Topburkoló
Подписаться 14 тыс.
Просмотров 97 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

24 окт 2022

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 74   
@lajosvarga7992
@lajosvarga7992 7 месяцев назад
Nagyon jók a videók. Egy kérdésem van: Épített zuhanyzónál, ha van perem, akkor ez ytongból készül csemperagasztóval ragasztva, vagy máshogyan érdemes?
@Live.Every.Moment
@Live.Every.Moment 11 месяцев назад
Épített zuhanynál, szerintem érdemes előbb a padló lapot lerakni,hogy arra zárjon a fali lap.Így egy esetleges szívárgás esetén nem folyik be a padló lap alá,ami egy emeletes háznál nem mindegy.Én alapban fürdőnél,mindig kihagyom az első sort,nem csak épített zuhanynál.. függetlenül a padló minőségetől.
@zsoltpapi
@zsoltpapi Год назад
szia, klasszak a videók.. igy tovább.. egy szakmai jellegü kérdésem lenne.. ha nem épitett zuhanyzó van hanem zuhanytálca, akkor a fali csempét "ráülteted" a tálcára vagy leengeded mögötte a padlóig? kiburkolod a tálca alatt is? köszönöm ha válaszolsz
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Szia! Ha tökéletesen derékszögű a sarok, ahova a tálca megy, akkor padlóig burkolok, majd neki lehet tolni a tálcát. Viszont én sokkal jobban szeretem, ha a tálcára ráül a falicsempe, mert a víz így egyből a tálcába folyhat bele, egy esetleges probléma alkalmával.
@takacsagnesjerabek-7895
@takacsagnesjerabek-7895 Год назад
Igazán szakszerűen dolgozol! Köszi.Ugy tudom, hogy gipszkarton esetén dupla kartonozasra van szükség fürdőszoba esetében. Nem lehetséges szimpla gipszkartonra feltenni a csempét? Illetve, az alapozó lehet ugyanaz, mint az aljzat kiegyenlítése előtt használunk? Köszönöm szépen a választ.
@karolytarpai3131
@karolytarpai3131 Год назад
A hőskorban a gipszkartont eleve úgy találták ki, hogy két rétegben kell felrakni mindenhova. Modjuk akkor még vékonyabb is volt két mm-el. De mivel mindenki egy rétegben használta, ezért van a jelenlegi vastagsága, viszont ez sem ad elég merevséget szabványos profilozás esetén, hogy abból fürdőszoba készülhessen. Szóval oda a leggazdaságosabb megoldás a két réteg. Mélyalapozó. Ugyanaz.
@alexnagy193
@alexnagy193 7 месяцев назад
Régi kérdés, de hátha másnak is segít aki vissza néz ide. Vagy dupla kartonozásra van szükség, vagy sűrített profilvázra. 60 helyett 40 cm-es távolságokra.
@mihalypentek9191
@mihalypentek9191 Год назад
Szia! Nagyon tetszett a videód! Meg szeretném kérdezni, hogy ez a szürke járólap milyen típusú és hol kapható? Köszönöm: Misi
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Szia! A Bauhausban vette az ügyfelem, de sajnos már nem kapható, elfogyott. Egy nagyon kemény greslap volt.
@mihalypentek9191
@mihalypentek9191 Год назад
@@Topburkolo Köszönöm a gyors választ!
@gaborczencz3608
@gaborczencz3608 Год назад
Milyen lyukfórót használsz?
@tamas8890
@tamas8890 Год назад
ismerem ezt a lapot, baromi keményre van égetve :D
@adriankosa6751
@adriankosa6751 Год назад
Nagyon jó nézni, hogy mindig precíz vagy, és inkább többször ellenőrzöd, minthogy a műszer tévedjen. Sajnos sokan nem ellenőrzik le a vízmértéket sem, pedig egy-egy eséstől az is elállítódhat. Nekem még az elektronikai szakon azt tanították, hogy minden mérés előtt ha biztosra akarunk menni, akkor műszert ellenőrzünk. Na öcsém pont úgy járt 1 hete, hogy nem ellenőrizte le a vízmértéket és jó nagyot csalt, én vettem észre, hogy valami azzal sántít :)
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Párszor már megkaptam itt kommentben, hogy ezzel a mentalitással túl lassan haladok. De a végén kifizetodik a dolog, amikor latom a tulajdonos arcan, hogy megelégedett, mert precíz munkát kapott.
@adriankosa6751
@adriankosa6751 Год назад
@@Topburkolo hát pedig pont ezzel a mentalitással vagy precíz, és nem utólag kell sopánkodni, hogy miért nem jön ki a víz meg a függő, mert esetleg rossz volt a vízmérték. Én is ilyen vagyok, inkább kétszer mérek :)
@istvanhudak2947
@istvanhudak2947 Год назад
Szia Zsolt. Több általad feltöltött videót megnéztem a munkáidról!! Csak Gratulálni tudok!! Preciz, Pontos, tiszta munka!!!! Üdv. István
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Nagyon köszönöm!
@istvanhudak2947
@istvanhudak2947 Год назад
Szakmabeli szemmel néztem a munkáidat, én külföldön dolgozok - németországban- és nyugodtan állithatom, hogy a Te preciz munkád itt is elsöosztályu minösitést kapna! Viszont vannak olyan munkafázisok amelyeket mi kicsit másképp csinálunk, de ez természetes! Viszont a profizmusod és a szakmaszereteted megmumatkozik a munkádban! Gratula még egyszer!
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
@@istvanhudak2947 tényleg jól esnek ezek a kedves szavak! Szívesen meghallgatom, hogy külhonban melyik munkafázist csinálnak másképp! 🍻👌😎
@istvanhudak2947
@istvanhudak2947 Год назад
Az egyik fugázós videodban a két fal találkozásánál lévő diletácios fugát mindig szabadon hagyjuk, se ragasztó , se fugázó anyag nem lehet benne! Csak és kizárólag szilikonfuga! Volt olyan javitásom amikor egy teljes falfelületről felnyomódott a csempe az épület természetes mozgása következtében nem tudott diletálodni a csempe ! A zuhanyzók szigeteléséhez speciálisan kialakított belső , vagy külső szigetelő sarkot kell használni! Tudom, hogy ezek drága dolgok, de ezzel szinte nullára lehet redukálni a alsó szomszéd esetleges eláztatását! De hozzáteszem gyorsan, ahogy te szigetelted az is precíz!! Minden más munkafolyamat hasonló ahogy Te csinálod!!!!!
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
@@istvanhudak2947 a legutóbb feltöltött videómban is pont ezt ecsetelem, hogy oda sziló megy. Lana kérdezett rá, és ki is fejtettem.🙋🍻
@ricsiszalai
@ricsiszalai Год назад
Szia Zsolt, Szabad kerni egy elerhetoseget toled? :)
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Topburkolo.hu vagy 06202328094
@zsolthajdu4981
@zsolthajdu4981 Год назад
Szia egy szakmai kérdésem lenne. Milyen alapozót és ragasztót ajánlanál 600x1200 lapokhoz? Padló fűtés van.
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
a nagy márkák között érdemes szétnézni, hogy az adott városban éppen mit kapni. az ilyen nagyméretű lapokat kizárólag S1 minősítésű ragasztóval raknám, de a méreten kívül a padlófűtés is megköveteli ezt az anyagot.
@zsolthajdu4981
@zsolthajdu4981 Год назад
@@Topburkolo nagyon szépen köszönöm
@karolytarpai3131
@karolytarpai3131 Год назад
@@zsolthajdu4981 Inkább az S2, pont azért, mert ilyen nagy lapoknál még inkább oda kell figyelni arra, hogy a ragasztó nagyobb mértékű alakváltozásra legyen képes. Ez már viszonylag nagy lapnak számít, szóval én nem kockáztatnék az S1-el. Nyilván drágább...
@fahrergixer718
@fahrergixer718 Год назад
@@karolytarpai3131 Szükségtelen az esetek túlnyomó részében az S2
@karolytarpai3131
@karolytarpai3131 Год назад
@@fahrergixer718 Nyilván így van. De amikor leraksz egy lapot, akkor jó esetben azt nem 5-10 évre tervezed. Márpedig nem egy olyan burkolást láttam, hogy egyébként a munka, a ragasztás módszertana is kifogástalan volt, de a lap mégis bizonyos pontjain felkopogott néhány év múlva. Az anyaghasználat volt egyszerűen nem megfelelő. (Ez jellemzően olyan helyeken, ahol van hőmérséklet ingadozás.) Ha nem a gyártó általi előirás szerint használod a ragasztót, hanem "elég lesz az oda" alapon, akkor nagyon nincs lehetőséged a forgalmazónál a keletkezett károdról diskurzust folytatni, mert igen hamar lezárják a beszélgetést teljesen jogosan. Azt nem kell mondani, hogy még kisebb munkákhoz is kijön a forgalmazó felmérni a helyszínt, a burkolatot, gyakorlatilag mindent és el fogja mondani, hogy milyen anyagot, milyen módon javasol alkalmazni. Nyilván itt nem azt fogja nézni, hogy a megrendelő számára költséghatékony megoldást javasoljon, hanem azt, hogy saját magának ne legyen kára a nem megfelelő anyaghasználatból. És némi rosszindulattal akár azt is mondhatjuk, hogy sok esetben ez arról szól, hogy indokolatlanul drága anyagot fog kiírni, mert az azon túl, hogy biztosan jó, még az árrés is nagyobb rajta, vagy végre sikerül kijátszani raktárról... Én abszolút egyetértek azzal, hogy sok esetben túlzás az S2, de csak a lap méretéből, meg abból, hogy padlófűtés van, elég nehéz meghatározni, hogy elég az S1.
@imrebalazskomendat5432
@imrebalazskomendat5432 Год назад
Szia! Próbáltad már hogy a lyukfúróba vágsz egy ugyan olyan méretű szivacsot? Elvileg attól nem ragad bele a csempe darab 😁
@patkaskrisztian8486
@patkaskrisztian8486 Год назад
Gyakorlatilag se. Villanyszerelok talalkoznak 1-1 Mekkelek megkutyulta a trutyit esettel, van hogy 68 mm-es lyukat kell furjanak a konyhai csempere miutan meglett a szerelvenydoboz pontos helye :D A 2es szamu hiba pedig: a flex tul magas fordulaton uzemel uregfurashoz (vagy koronafurashoz, ki hogy nevezi)
@robert3820
@robert3820 5 месяцев назад
Szia. A zuhanyzó körüli falra nem látom,hogy raktál volna víz szigetelést,folyékony fóliát. Ha nem raktál miért nem? Úgy tudom vizes helységekben elengedhetetle még falon is. Köszi a választ.
@Topburkolo
@Topburkolo 5 месяцев назад
Az egyik ezt megelőző videóban itt, ezen a zuhanyfalon mutatom meg a kenhető fólia használatát.
@moksastudio9962
@moksastudio9962 Год назад
Szuper koszi
@zakarzoltan7034
@zakarzoltan7034 Год назад
Szia.A vizkiálláshoz nem szoktál gumírozott mandzsettát vizszigetelésbe ágyazni? Elég csúnyán tud ázni a fal a csap tövében is. Egyébként jó lett a videó, pozitív hogy te is alkalmazod a lap kontaktolást, sajnos sokan nem csinálják .
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Ahol az anyagokat veszem, ott mondta az eladó, hogy a tulajok leteszik a hajukat a mandzsetta árától. És való igaz... Anélkül is megvan a technológia a rendes vizzáráshoz.
@zakarzoltan7034
@zakarzoltan7034 Год назад
A sopro-nak is van elég baráti áron 1500 ft darabja
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
@@zakarzoltan7034 ez tényleg nem rossz ár! Utána nézek, köszönöm!
@gabortoth6023
@gabortoth6023 Год назад
Itt már mindegy, a vakolat síkja alatt van a falikorong. Ha kiállna a falsíkjából legalább fél centit, akkor lenne értelme a mandzsettának. Itt ha felrakja és a gépész kitekeri a dugókat, el is baszik vele.
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
@@gabortoth6023 pontosan ez a mások ok. köszönöm a rálátást és a hozzáértést! Hatalmas pacsi!
@melittaanca2727
@melittaanca2727 Год назад
dizajn csempe! 😱😱 na azt kell kihagyni! 😃🥂
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Madárcsicsergős jó reggelt kívánok 🙋💐😂. A design akkor(addig) jó, amíg nincs túltolva. 😉
@melittaanca2727
@melittaanca2727 Год назад
@@Topburkolo morning! 🌞🤗 let me have my coffee first, and Ill meditate on it! 😃❤🦄
@AzenNevem
@AzenNevem Год назад
Szép munka! Viszont pont a ragasztókenést (miből, mennyit, hogyan, hova, milyen erővel, mire ügyelve stb) és lapfelhelyezést nem részletezted. Lehet, szándékos volt, ne tudjanak minden fortélyt a videódat nézők.
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Pontosan az ilyen igények miatt fogok indítani egy workshopot, ahol személyesen tudok valaszolni a hasonló kérdésekre, valamint be is mutatom a folyamatokat.
@AzenNevem
@AzenNevem Год назад
@@Topburkolo Rendicsek :)
@jozmak270
@jozmak270 Год назад
Sziasztok, Tudna valaki ajánlani nekem egy olyan videót ahol elmagyarázzák, hogy hogy kell kialakitani a fürdőszoba padló lejtőjét hogy lefolyon a viz. Azt is úgy tudom a burkolók szokták csinálni. Az egész youtube-on nem találok egy videót sem ebben a témában. Köszönöm
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Szia! ez egy elég speciális művelet, na hiba van benne, akkor ott elég nagy kár tud keletkezni. Én mindenképpen szakemberre bíznám ezt a munkát.
@gaborczencz3608
@gaborczencz3608 Год назад
Helló.
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Aloha!🙋
@acdc6797
@acdc6797 Год назад
Üdv! lap szitezövel könyebb dolgozni egy szerübb!
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Én így jobban haladok.
@highendalex
@highendalex Год назад
Kellene nyitnod egy iskolát és megtanitani az összes igénytelen kollegát igy BURKOLNI.
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Ezen már többször elgondolkoztam, és szivesen is csinálnám. Nem tudom, hogy milyen burokratikus utat kellene végigjárnom hozzá. Minden ötletet szívesen veszek!
@selgirr
@selgirr Год назад
a padlóburkolatot nem érdemes a falburkolat ALÁ beengedni?
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Én így szoktam burkolni. Ha a padlóval kezded a munkát, és ne adj isten ráesik valami szerszám, vagy lap, amikor a falat burkolod, na az baj. Mert ugye fel kell vésni a sérült lapot és olyankor feltéped a vízszigetelést is.
@jozsefavramucz6130
@jozsefavramucz6130 Год назад
Na ebből nem lehet érteni semmit. Pláne nem megtanulni... Mit és miért úgy csinálsz ahogy csinálod? Mennyi anyagot raksz a lapra? Hova teszed a lézert? Stb
@leventedavid7400
@leventedavid7400 8 месяцев назад
Szerintem ennél a szintnél a lézer még bőven elhanyagolható :)
@nasmr975
@nasmr975 Год назад
A függőleges egyenletesség nem fog elmenni száradáskor? Nem tudja elhúzni?
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Hali! Ez most nem sikerült dekódolnom 😃
@nasmr975
@nasmr975 Год назад
@@Topburkolo próbálom :D szóval, laikus vág,ők, szögezzük le. Ahogy függőlegesen pakoltad a csempéket egymás fölé, vízmértékkel ellenőrizve őket. A ragasztó száradása ezt nem tudja elhúzni? Azt akarom kérdezni hogy miért nem olyan fugakereszetet használtál, amely ilyen csavaros és egy szintben hozza a lapokat? Köszi
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
@@nasmr975 na így stimm. tehát: a Ragasztó tényleg minimálisan mozog, ahogy szárad, de ez szerintem elenyésző. Ami rosszul sikerül, az nem a ragasztó száradása miatt rossz. Szoktam használni(nagyon ritkán lapszintezőket is, nekem a csavaros vált be.
@attilakapusi2438
@attilakapusi2438 Год назад
Szia nagyon ugyes vagy olyan videó nincs amiben hogy kell ülőke kialakitani zuhany kabinba
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Ez egy speciális helyzet, amit én inkább szakemberre bíznék.
@lurdy27
@lurdy27 Год назад
Szerintem nem a fugát "rontottad" el, hanem hogy nem raktál be az épített zuhanyzó éleihez vízzáró szalagot! Soha de soha nem szabad ilyen hibát ejteni! Ebből mindenki tanuljon, így szalag nélkül nem burkolunk még fürdőszobát sem, nem hogy zuhanyzót!
@Topburkolo
@Topburkolo Год назад
Akkor nézd meg legyél kedves a vízszigetelős videót, ahol beépítem a szalagot 😀🙋.
@leventedavid7400
@leventedavid7400 8 месяцев назад
Egy kis "pikejezés" igazán nem ártott volna. Már ha tudod mire gondolok,és nem beton farol van szó :)
Далее
Vízszigetelés fürdőszobában? Megmutatom!
13:48
Просмотров 45 тыс.
Epic Reactions 😂
00:33
Просмотров 2,1 млн
Gipszkarton glettelés - McMenemy Márkkal
5:03
Просмотров 143 тыс.
Ragasztó réteg vastagság?
22:21
Просмотров 43 тыс.
Épített zuhanyzók burkolása
14:36
Просмотров 109 тыс.
Burkolás házilag. Lehetetlen? - McMenemy Márk
7:47
Просмотров 169 тыс.
Hagyományos falazás
5:30
Просмотров 1,6 тыс.
Fugázni bárki tud! Mutatjuk!
8:49
Просмотров 67 тыс.
Így kezdem a panel wc burkolását(metro csempével)
16:36
Szakember után javítás
8:13
Просмотров 97 тыс.
Falsík helyrehozása: az első lépés
4:16
Просмотров 19 тыс.