Тёмный

Öntözőrendszer a gyümölcsösben - A Gyümölcsös Újjászületése (8.rész) 

Herbert Fivérek Official
Подписаться 40 тыс.
Просмотров 59 тыс.
50% 1

Sziasztok!
A tavalyi terveinkhez hűen maradva, elkészítettük a facsemeték öntözésére szolgáló öntözőrendszerünket is. Az 1 éve közzétett csepegtetőszalagos videónktól most merőben eltérő megoldásokat alkalmaztunk ebben az esetben, mind a csövek, mind a csapok és kivitelezés szempontjából is, viszont a tartály - állvány maradt némi változtatással. Ebben a videóban láthatjátok mindezek megvalósulását, illetve egyéb előzmény infókat is a témával kapcsolatban. (Még a nyáron lesz egy fejlemény videó is, mivel azóta ezeken felül is hajtottunk végre néhány változtatást!) Jó szórakozást kívánunk!
**********************************************************************
Támogatói számlaszám: 11600006-00000000-50767689
vagy csatlakozz a Herbert Fivérek tagsági előfizetéséhéz, ha tetszik amit csinálunk és szeretnél bennünket támogatni!
E-mail: meranir93@gmail.com
Facebook: herbertfiverekofficial/
Instagram: herbertfiverekofficial
TikTok: tiktok.com/@herbert_fiverek_official
**********************************************************************
Music:
- Dan Lebowitz - Mysteries
• Video
- Vindsvept - Onward - Adventure/Folk Music
• Onward - Adventure/Fol...
- Vindsvept - Wanderer
• Folk Music - Vindsvept...
**********************************************************************
RU-vid tags:
kert
gyümölcsös
gyümölcsös kert
fa
őshonos gyümölcsfák
tervek
öntözőrendszer
öntöző
gyümölcsfák öntözése
LPE cső
öntözőcső
IBC tartály
tartály
munka
tavasz
sorozat
A gyümölcsös újjászületése
Herbert
Herbert Fivérek
Herbert Fivérek Official

Хобби

Опубликовано:

 

29 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 66   
@istvankiss5809
@istvankiss5809 3 года назад
A szokásos Herbert megoldás. Gyorsan olcsón hatékonyan. Gratulálok. Így tovább. 👍👍👍
@atonpap1549
@atonpap1549 3 года назад
jó lett. az enyémben a szivattyú hasonlóan egyszerű. nincs tartály. egyszerű zöld kerti slag van elásva egy ásónyom mélyen (pontosabban csak felhajtottam a füves talajt, slag le, fű vissza) a fák mellett vonalban és egy rövid keskenyebb slag (10cm) ágazik le minden fához (hogy Bernullinak is igaza legyen), ami ki van bökve izzó árral (ezért nem dugul el) és közvetlenül a talaj nedvesedik. van egy régi gardena 6 ágú mechanikus osztó a szivattyú után, ami ha nyomást kap kinyit egy ágat és amikor megszűnik a nyomás akkor egy rugó egy ággal arrébb fordítja. a szivattyút egy egyszerű időkapcsoló kapcsolgatja. 11 éve működik. a másik jó megoldás osztó helyett mosógép víz szelepek, amiket egy relérendszer kapcsolgat be/ki. még annyi jutott eszembe, hogy tartállyal több áramot fogyaszt a rendszer, mint ha közvetlenül lenne a szivattyútól a fákig pumpálva a víz. mert a folyadékok összenyomhatatlanok, tehát 1m3 víz mozgatása ugyanannyi munkát (energiát) igényel ha összegyűjtöd a talajszinten, vagy ha direktben öntözésre használod. viszont mivel a tartály fel van emelve, ezért ebben az esetben m*g*h (tömeg*gravitáció*magasság) többletenergia kell a folyadék tartályba felemeléséhez. ez a plusz energia mozgási energiává alakul, amikor a vizet leengeded a tartályból (nem teljesen precízen van így, de közelítőleg).
3 года назад
Köszi a hasznos infókat!
@misi2007
@misi2007 3 года назад
Annyi hibát találtam a rendszerben, hogy én a szivattyút nem egy téglára tettem volna fel, hanem három, vagy négy téglára, hogy ne kelljen leguggolni mellé, hanem kényelmes magasságban legyen 😀😀😀 A többi stimm 👍👍😀😀 Üdvözöllek benneteket 👍👋👋
3 года назад
Úgy lett volna csak akkor már nagyon megtörik a cső és úgy nem jó 😀 Köszönjük Misi bá!
@misi2007
@misi2007 3 года назад
@ Kit érdekel a cső, csak nekem legyen kényelmes 😀😀😀😀👍👋👋
3 года назад
Pár ötlet: kpe csőhöz vasfűrész helyett van csővágó (kb. 5000Ft), nem lesz sorjás a vágás széle, könnyebb összedugni. Csővágó helyett lehet használni metszőollót is, ha elég nagyra ki tudod nyitni, és óvatosan forgatva, ne roppantsa össze a csövet. A megfúrós idomot meg egyszerűbb úgy szerelni, hogy először felrakod az idomot, majd utána fúrod ki az idom csatlakozóján keresztül a csövet.
@williwegemann1013
@williwegemann1013 3 года назад
BRAVO ! Sok nak keleme töletek tanulni örömel elni is dolgozni . Egeseget a egez csialadnak .
@hacskopeter
@hacskopeter 3 года назад
Sziasztok! Jó lett a videó! Én is csináltam már hasonlóan kpe csöves csepegtetőt, ezért egy kis kiegészítést tennék hozzá, ha megengeditek. A műanyag csőbe furkált lyukak, ugyebár nem csepegtető elemek, így nem azonos vízmennyiséget produkál az első és az 50 méterre lévő fánál. Ezt a hatást kissé lehet csökkenteni, ha a lyukakba becsavarsz egy olyan csavart ami jól megáll. Nekem bejött. Ez azért is hasznos, mert a csepegés jobban beszivárog a talajba, nem lesz "pocsolya", jobban áztat és nem ülepíti úgy a talajt mint a videóban vízsugárka.
@attilabodi1470
@attilabodi1470 3 года назад
Megint csak azt tudom mondani hogy szép munka jól sikerült 👏
@Kecsuafiu74
@Kecsuafiu74 3 года назад
Hát ez nagyon frankón sikerült fiúk!!! Gratulálok!
@szilardpeto9584
@szilardpeto9584 3 месяца назад
Nagyon szuper megoldás a fák öntözésére. Gratulálok! Hadd kérdezzem meg miért kell a két tartályt egy gerincvezetékkel összekötni? Nyomás szempontjából van valami szerepe vagy csak a vízmennyiség miatt kellett két tartály?
@zsolttoth5170
@zsolttoth5170 3 года назад
Egy apró észrevétel... Először fel rakjuk a békiót aztán fúrás! Ha forgatod a csövön lehet hogy el mozdul a tömítés és ereszt. (a szomszedban is mi csináltuk az automata öntözőt) :)
@ildikokovacs4180
@ildikokovacs4180 2 года назад
Nektek tanitani kellene ezeket a kivalo otleteket. Ismetelten gratulalok!
@dsera3925
@dsera3925 3 года назад
Szorgos pasasok, kitartás, szuper alkotás :)
@petergulacsi5837
@petergulacsi5837 Месяц назад
Most tervezem a fák locsolását, de egyenes vonalban, nem tekerem meg a csövet a fa körül. 65 m hosszú a vezeték, de a végén gondolom már gyenge lesz a nyomás, így az utolsó fák kevés vizet kapnak. Hogyan lehet ezt a legegyszerűbben kiküszöbölni? Az elején kevesebb furat vagy a furatok átmérőjének változtatásával? Itt ha jól látom 3 furat van fánként, de nem látszik, hogy a végén is megfelelő- e a víz mennyisége?
@sebestyenb.9921
@sebestyenb.9921 Год назад
Es télen,?
2 года назад
Ó Istenem. 2021 májusában egy ilyen IBC tartályt meg lehetett kapni 16 ezerért? Én most vettem 38 ezerért. :O Amúgy nagyon jó, én is ilyen öntözésre gondoltam. :)
@thordeusvult3833
@thordeusvult3833 2 года назад
Kedves barátaim, egy jó videófilmet készítettetek. Azt tanácsolom, hogy távolítsa el a növényvédő szerek címkéit az IBC hordókról, mert különben rossz benyomást kelt a gyönyörű munkájáról. Azt is remélem, hogy a hordókat jól megtisztítjuk, hogy elkerüljük a későbbi nem kívánt maradványokat a gyümölcsben. Üdvözlettel , én .
@thordeusvult3833
@thordeusvult3833 2 года назад
elnézést kérek a magyar nyelvű google fordítómért.
@kissgabor2199
@kissgabor2199 3 года назад
Srácok, szűrőt tegyetek a tartályra, ha csepegtető lesz. Ez csak jótanács. Egyébként szép munka. 😉
3 года назад
Köszönjük szépen! 🙂
@esztergulyas1741
@esztergulyas1741 3 года назад
Wow! Olyan szuperek vagytok! Nagyon jó lett! Köszi szépen a videót! Már várva várt volt! A kis palánták hogy vannak? Ezen a kerten mi a terv a házzal? Csak így tovább!!
3 года назад
Köszönjük szépen! A házat majd előbb utóbb szépen felújítjuk egy ilyen kis kerti nyaralóvá! Kis kerti konyha, kis padlásteres szobával.
3 года назад
Én hidroforos szivattyút vettem inkább, mint hogy tartályokkal vesződjek , így legalább az algásodással sincs gond. Az IPC tartályt egyébként szépen be lehet csomagolni fekete geo textilbe vagy fóliába, ha az ember a csomagolás előtt leveszi a cső vázat, majd utána visszateszi. Így a szél nem tudja megbontani annyira a fóliát. Csepegtetésre földbe ásható csepegtető csövet vettem - ebbe nem nőnek bele a gyökerek, nincs útban a fűnyírásnál, és nyomás kiegyenlített -tehát a legtávolabbi ponton is nagyjából ugyanannyira csepeg mint a legközelebbin. Járulékos előny, hogy a föd felszíni gyomokat nem locsolom, csak a gyökér zónát. Ahog nő a fa, úgy tanácsos egyre nagyobb körbe kibővíteni a földbe ásott csepegtető csövet. Ha laza a talaj -pl homok, akkor a kicsepegtetett víz szinte kizárólag lefelé áztat, oldalra nem, így tanácsos sok ponton csepegtetni hogy nagyobb földlabdát lehessen eláztatni. Az elárasztásos módszerhez képest előny viszont hogy a víz mélyre szivárog, így a gyökerek sem csak a föld felszínéhez közel terülnek el. Egy öntöző computerrel kiválóan lehet vezérelni az egészet, szelepnek én mosógép szelepeket használok, azok lényegesen kisebbek mint a fű öntöző szelepek, és sokkal olcsóbbak. Földbe nem szívesen ások be LPE csövet, mert egy ásóval nagyon könnyű megsérteni. KPE-ből is inkább a vastag falút választom hasonló okokból. A csőrendszer elejére erősen ajánlott betenni egy szűrőt, mert az eldugult csepegtetők nem javíthatóak, és nehezen felderíthető ha az ember beásta. A csepegtető rendszer nagyon víz takarékos, így meggondolandó hogy érdemes -e kutat fúrni és szivattyút venni - csak nagyon nagy rendszernél éri meg. Persze más kérdés, ha nincs vezetékes víz a helyszínen.
@imrecsiszi
@imrecsiszi 3 года назад
Szevasztok ezt ano régen ezt én is végig játszottam egy nyarat szivtam a lábszelepes szivattyukkal , kis kosz mindig bekerült a lábszelep alá hiába teszel nagyon finom szüröt akkor a szivattyut kinyirod,végül a benzinmotoros önfelszivo szivattyu vált be de nagyon egy ora alatt elehet vele árasztani az egész kertet pedig csak egy 110-es csokut van furva , alapjáraton 7 perc alat köböstartályt telenyomja , nekem már nagyobbak a fáim inkább csak árasztom gyökérzet éléggé szét vannak terülve , meg a füvesitésnek sem árt . Kitartás jó munkát !
3 года назад
Köszönjük szépen!
@rezsojuhasz3053
@rezsojuhasz3053 3 года назад
Helló! 6:55 - re írnám Komix Kft van minden féle tekerentyű ilyen tartályhoz. Haverom is így csöpögtetőzi az epret és ott vett a tartályhoz mindent. Bár nem tudom merre vagytok helyileg. 😉 (Nem kapok érte pénzt csak tudom milyen ilyen miatt szívni.)
@bertoldpinter
@bertoldpinter 2 года назад
Sziasztok, algásodásra nektek van valamilyen praktikátok? Hasonló módszerrel nagyon gyorsan bealgásodott nekünk, illetve a tartály után még volt egy szűrő ami elég sok mindent felfogott, nektek nem volt a szűrő hiányában dugulási problémátok?
@blizardo13
@blizardo13 3 года назад
Érdemes letakarni az IBC tartályt, hogy az UV sugárzás ne tegye tönkre a műanyagot. Nem magamtól találtam ki. Lehet kapni gyári takarót is. (IBC UV cover)
@Szeptikonline
@Szeptikonline 3 года назад
Mennyibe került? 😂😂😂 nagyon jó lett srácok, sok sikert 🤛
@miklospapp2693
@miklospapp2693 3 года назад
IBC szűkítő azért kapható itthon is. Én ezt találtam olcsón: kerteszplaza.hu/index.php?route=product/product&product_id=3127 de láttam már többszörös áron is. Amúgy miért kell két tartály? Ha van időtök kivárni, míg lefolyik, vagy a szivattyút egy időzítő órára teszitek, akkor egy tartály megspórolható szerintem.
@gaborlaszlokadas8256
@gaborlaszlokadas8256 3 года назад
Lehet egy kérdésem? Ilyenkor ha felülről öntözöd a fát, nincs meg az a veszély, hogy a gyökereit a talaj felszínéhez közel hozza főként? Tervezek én is a kertembe fákat, és láttam egy olyan módszert, hogy 80cm mély az ültetőgödör, aljára kavics majd egy nagyobb atmerőjű pvc cső, majd beásni addig, hogy belehessen ültetni a kisfát és alulról kapja a vizet így rá van kényszerítve hogy lefelé keresse a gyökerével a vizet. Fölülről is kap vizet, de a pvc csőbe is megy egy locsolónyi vagy kettő.
@zoltanherbert6583
@zoltanherbert6583 3 года назад
Bizonyára jobb megoldás, de az már nem hobbi kategória árban sem.
@Komari_Vosa
@Komari_Vosa 3 года назад
Hmm, a használt eszközök nevét listáját és/vagy elérését a leírásban megemlítitek? :)
@mihalyherczeg9355
@mihalyherczeg9355 Год назад
Az IBC tartály csapja nem megbízható ? Vagy miért kellett külön csapot beiktatni ?
@attilaszabo1215
@attilaszabo1215 3 года назад
Sracok ha az ibc tartalyokat nem eri napfeny, nem fog algasodni 😁🤛
@szpisjakgyorgy7083
@szpisjakgyorgy7083 3 года назад
Srácok! A tömítést a könyökhöz nem a hegyes végével kellett volna rakni? :-)
@draskojozsi
@draskojozsi 3 года назад
Sziasztok! Hogyan fogjátok a beásott csöveket télre vízteleníteni?
@MrPityuuu
@MrPityuuu 3 года назад
Kompresszorral meg kell nyomni, simán kitolja a vizet. Ami meg benne marad, az nem okoz kárt, ha megfagy.
@tiborkind4130
@tiborkind4130 Год назад
Szia a gyümölcsfák öntözéséhez milyen csövet használtál?? Vastagság keménység
@tamasveres2938
@tamasveres2938 3 года назад
jó szuper.
@istvankovacs9245
@istvankovacs9245 3 года назад
Én is így jártam a kúttal. Mindent IS megcsináltam vele, de csak nem ment. Megkompresszoroztam, lábszelep csere, stb. A végén kiderült, hogy fals levegőt szív... Addig küzdöttem vele.
@kefe13
@kefe13 3 года назад
Sziasztok, két kérdésem lenne, a tartályok elég tiszták e ahoz hogy korrekt öntözésre alkalmasok legyenek, a másik, hogy az esetleges vízkő rendszeres használat mellett mennyire eszi meg csapokat /értem itt a vízszállító eszkötöket is/
3 года назад
Természetesen előtte minden tartályt alaposan kitisztítottunk. Csávázó szer volt benne anno. A csap ügyben később tudunk nyilatkozni. A másik kertben nincs vele gond, időnként átmossuk és annyi. A szalag néhol eldugult, de kiszurkáltuk és semmi gond.
@davidnagy9318
@davidnagy9318 3 года назад
Sziasztok! Talán buta kérdés, de a tél beálta előtt ki kell venni a csöveket a földből? Ha nem, akkor keletkezhet elfagyás? köszönöm.
@robertreszler8230
@robertreszler8230 3 года назад
Profi munka! A fű hogy lesz nyírva a fák körül a cső mellett? Az miért jó, ha kint van ott a földből?
@ferenchekedi419
@ferenchekedi419 2 года назад
Sziasztok! Télen,amikor nem használjátok a csepi szalagot mit csináltok vele?
@erica8773
@erica8773 3 года назад
Hali....miért kell, hogy algásodjon a víz a tárolóba?
@janosbango207
@janosbango207 3 года назад
Szép munka!Az orosz festék neve Szurik van por állagú vagy már kész oldott állapotu
@patrikpolovicz8713
@patrikpolovicz8713 3 года назад
Jo munkavolt
@jenoszabo5756
@jenoszabo5756 Год назад
szia LPE lágy polietilén a KPE kemény polietilén vízcsap színe kék gázcsap színe sárga. így van kiegészítésnek
@atdzsny
@atdzsny Год назад
mondat eleje nagybetű vessző pont felkiáltójel hasznos írásjelek kösz a kiegészítést :)
@jenoszabo5756
@jenoszabo5756 Год назад
@@atdzsny Hú én ezt nem lecseszésnek írtam bocsi ha félre érteted. Bocsi!
@atdzsny
@atdzsny Год назад
@@jenoszabo5756 Megértettem, lájkoltam is, csak kicsit nehéz volt dekódolni.
@gaborazubi1809
@gaborazubi1809 3 года назад
Vegyetek elektromos csapot es telefonrol tudjatok vezerelni.... nem kell mindig kimenni :-)
3 года назад
Annyira nem bonyolítjuk túl, így is úgyis járunk ki a kertbe füvet vágni szóval manuálisan is tudjuk intézni 😉
@pistabacsi7697
@pistabacsi7697 3 года назад
En is csinalom az ontozo rendszeremet, en maskent akartam megcsinalni de ez a megoldas sokkal jobb. Koszonom az otletet. A spricelo lukakat furtatok,vagy lukasztoval nyomtatok ki? Ha furtatok mekkora furoval? Amugy meg aki diszlajkoplja menjen az annya pi...ba!!!!!
@zoltanherbert6583
@zoltanherbert6583 3 года назад
2mm-es fúrószárat használtunk :) de ez lehet nagyobb is ha rövidebb a táv
@flyboxable
@flyboxable 3 года назад
Mennyibe került? 😂😂😂
@user-ye3fl4uo2j
@user-ye3fl4uo2j 3 года назад
Szép munka. De ha kutat is kell furatni akkor felmehet 200 ezerig.
3 года назад
Szerintem keveset mondtál 😀
@gaborkiss144
@gaborkiss144 2 года назад
De viszont Nem leszünk kész soha a büdös életbe Hatalmasak vagytok
3 года назад
Zseniális. Pont most akarok gyümölcsöst telepíteni az ősszel. Nagyon köszönöm a sok tanácsot. 1 kérdés: A 3 leagázást miért nem T-kel oldottátok meg? Okés az drágább, de nem stabilabb?
Далее
Csepegtető szalagos öntözőrendszer Herbert módra
23:07
Veteményes kertünk 1 év elteltével
20:02
Просмотров 42 тыс.
259.1. a nagy IBC katasztrófa!
9:51
Просмотров 6 тыс.
10 dolog, amit az esővízgyűjtésről tudnod kell
9:14
Csepegtető öntöző telepítése | kert TV
8:29
Просмотров 56 тыс.
Borbás Marcsi: Kertem - Vízgyűjtés a kertben
19:52
ВОТ ТАК СЕКРЕТ
0:34
Просмотров 3,1 млн