@@vesnatomcik-pi9wi Ovoj stanici može nači manu samo ko je zlonameran ili ko je zreo za jednu ozbiljnu posetu kod čika doktora,onog što piše f dijagnoze
@@draganpaunovic5596 Mislimo(ja lično ne)da se svet okreće oko nas Srba i Srbije a ustvari smo mali,sićušni i nebitni,siromašni i polupismeni kao narod.
Tako je brate. Pusti ove klošare u komentarima koji kad je probude samo kukaju. Da ih pitaš da li je jedan vladar u istoriji Srbije bio dobar svima bi našlh zamerku. Uveren sam da rakve pitamo i za Cara Dušana i Kneza Lazara i njina bi našli zamerke. Za takve nije postojao 1 dan u celokupnoj srpskoj istoriji da je valjao
Stanica je za svaku pohvalu, zaista je fantastično urađena, konačno je Beograd dobio modernu stanicu koje se niko ne bi postideo. Nadam se da će između nove autobuske stanice i železničke stanice ipak izgraditi metro koji je planiran da bude na tom mestu, ako će geološka struktura zemljišta dozvoliti takav inženjerski podvig ispod platoa predviđenog za metro stanicu, jer sam čuo za neke probleme koji otežavaju izgradnju metroa baš na tom mestu, što bi bila šteta, jer bi bila trasa i ambijent celog kompleksa zaista nešto izvanredno i veoma funkcionalno. Nadajmo se da će zemljište omogućiti takav podvig u planiranoj trasi, jer bi takva celina stvarala nešto impresivno za svakog koristnika ili posetioca Beograda.
Ne znam zašto, ali mi ova stanice deluje toliko mrtvo i hladno u odnosu na staru stanicu pa i u odnosu na stanicu Zemun ili N.Bgd. ili čak i Rakovicu. Imaš osećaj kao da tu nešto nedostaje. Nema ova stanica dušu. Sve je tako usporeno, mrtvo i prazno. Kretanje putnika je kao u lavirintu. Kada kupiš kartu i kreneß na perone, dok stigneš do svog voza ode on tri puta.
@@adriano8679 može biti, može biti. To što si ti ljubitelj stakla i betona, ja nisam. Pogledaj Englesku, Češku,Italiju,Portugaliju,Španiju.... svuda su sačuvane te stare zgrade izuzetne lepote i arhitekture ko je svi volimo da vidimo kada odemo u posete tim zemljama. Stanica u Njujorku stara je preko 200 godina i dan danas je u funkciji. Zašto smo mi našu stanicu iz 1848 pretvorili u javni vc. Drugo ta stanica saobraćajno je najveći promašaj. Prvo nedostupna je da lako stigneš do nje. Drugo u krivini je, ali teško je objasniti nekom opčinjenom šljaštećim svetlima i šljokicama. Zato ta stanica nikada neće imati DUŠU i toplinu. Shvatićeš kada porasteš!!! Duhovno naravno.
@@zoranmarkovic1123 piše se odvojeno a ne osvojeno!!! Vidi nisam ja tražio da me neko gramatički ispravlja, već sam hteo da skrenem pažnju na neki nedostatak.
@@nikolagriffin8027 Zeznuo sam i pogrešio, ali nema veze. Kao što rekoh, "dajte" se piše zajedno, a što se tiče ćirilice i činjenice da imamo dva pisma, srpskohrvatski je bio predviđen kao jedan jezik počev od Bečkog književnog dogovora 1850. godine, a pismo se zvalo Gajica, odnosno Gajeva latinica, a osmislio ju je hrvatski lingvista Ljudevit Gaj 1835. godine na osnovu češke latinice Jana Husa. Sličan koncept primenjen je i na srpsku ćirilicu, a osmislio ga je srpski lingvista Vuk Stefanović Karadžić 1818. godine. Latinica u Srbiji je postala deo školskog programa posle 1914. godine, ali ju je u Bosni za vreme Prvog svetskog rata zabranila Austrougarska, a u Drugom svetskom ratu na okupiranim teritorijama Srbije zabranili su je Nacisti. Latinicu smo počeli da koristimo zbog Jugoslavije i Hrvata. Iako imamo dva pisma, naše pravo pismo je ćirilica i kao takvo svako treba da je koristi počevši od mene, a ne da je potcenjuje i zanemaruje, zato je natpis na železničkoj stranici ispisan kako i dolikuje, srpskom ćirilicom. Bilo bi razumljivije kada biste pomenuli da bi možda bilo pametno pisati na engleskom, ali u današnje vreme tehnologije to nije ni potrebno.