Дякую за висвітлення цієї теми, це важливо! Моя бабуся родом з села Завалівка (нині під Київським водосховищем) і я безмежно рада, що про затоплені села почали говорити, що про них не забувають) Моєї бабусі вже нема, але ви б бачили з якою радістю і сумом вона згадувала про своє рідне, навіки затоплене село...😔
Дякую за цікаве, хоча і сумне, пізнавальне видиво! Я не жив у тих затоплених селах, але оскільки через окупацію моєї батьківщини я вже 7 років не маю можливості з'їздити до себе додому, на могили моїх предків, уявляю той смуток і щем, що відчувають ці люди, які свого часу втратили свою домівку.
Виріс на берегах іншого водосховища. І в дитинстві коли збагнув, що будуючи то все затопили багато сіл, задавався питанням: а чи воно того варте було. Добре, що не мене одного це питання хвилює. А ви робите чудові відео про це)
Дякую за важливу тему! Мої предки років зо двісті жили в одному з тих сіл, що були затоплені Кременчуцьким водосховищем, звалося те село Лялинці Золотоніського повіту Полтавської губернії.
@@serhiipovisenko ви абсолютно праві, звичайно я це знаю, трохи не коректно написав, думаю слід вказати, що до губерній те затоплене село належало до Сотні Чигирин-дібровської Лубенського полку Гетьманщини.
аналогічно - Самовиця, Золотоніського повіту, Полтавської губерні, якщо говорити про імперський період. Переселення відбувалось в с. Ленінське та Іркліїв Чорнобаївського району
Треба робити не "щоб діти лишились", а щоб дітям захотілося тут лишились. А це зовсім різні речі. Але активісти молодці! І ви, що розкрили ще одну цікаву тему)
А глобально справа то полягає у тому, щоб ці водосховища спускати) Чоловік обмовивсь ледве про їх доцільність, та я маю що продовжити: річка в результаті втратила свою здатність до самоочищення і занепадає - звітіння води, забрудення - це все наслідки. Такі тенденції з дамбами є загальними: накопичення мулу, ерозія ґрунтів, цвітіння води, обміління самих річок - ці всі проблеми продовжують накладатися і перетворюють Дніпро в болото. В Україні цей процес ще й прискорений із-за всіх тих системних технологічних порушень під час будівництва цього жахливого каскаду ставків і дикого сільського господартсва із-за якого величезна кількість добрив потрапляють куди? - в ті ж самі водосховища де це все осідає на дні. Так шо, панство, нас чекають нелегкі часи впереді.
Дуже важлива тема! Дякую! Обидві гілки мого роду з затоплених сіл на Черкащині. Дідусь по батьківській лінії з Гущівки Чигиринського району, а батьки моєї матері з Бубнова, Золотоніського району. Сумно думати про те, як паплюжили наше коріння.
Вибачте, ви п"єте воду з Каховського водосховища, користуєтеся електроенергією, виробленою Каховською ГЕС, вживаєте овочі, що виросли на полях, по поливалися з водосховища, можливо, працюєте на підприємстві, що також використовую у виробництві воду з водосховища... Так, а плавні були гарні...
А з річки хіба неможна брати так само воду!? Електроенергія..., атомна станція навпроти, не всі енергоблоки навіть в дії... А з тієї греблі сенсу... Вже тоді, люди які займалися проектуванням водосховища розуміли що це екологічна катастрофа
@@oleksandrl6648 Водосховища - це стратегічний запас води країни. ГЕС і ГАЕС забезпечують маневровість та надійність ОЕС України. Коли стається аварія, саме і лише гідроелектростанції можуть запуститися миттєво та дати електронергію в мережу, щоб ви не сиділи без світла. Шкода, що коментуючі не розуміють до кінця предмет. Виходить, що коментують наче "за рідну землю", а по суті - проти енергетичної незалежності та безпеки України, проти того, щоб українці мали запас води для комунальних потреб, для промисловості, сільського господарства... Шкода.
Щось мені здається що це Ви не розумієте суть питання! Мислення ще радянське. В Европі багато міні реакторів та багато варіантів альтернативної електрики і ніхто не збирається будувати глеблі. Каховське водосховище саме і побудували для видобутку електроенергії та північного каналу. В канал можна перекачувати воду насосами з Дніпра і не обов'язково було затопрювати родючі грунти...
@@maryna.maryna Про які стратегічні запаси води мова?? Про ті що обгорожені парканами і бетоном, у води яких валять і ллють ...одним словом- це велика вигрібна яма! І аж ніяк не сховище.
Був там -- неймовірна краса!!Шо цікаво -- стоїш на березі, а гугл-мапа відображає села поряд, які давно затоплені(ще до ери інтернету і тим паче гугла)))--містика!!
Правильна ідея збереження пам"яті цих сіл поки живі свідки. Бо потім нікому правдиво все розказати буде. Дякую за відео. Природа Дніпра вражає! Дуже гарно!
Дякую за відео. Теж працюю в цій тематиці, досліджую усну історію переселення. Ця тема мене сама знайшла, коли на Полтавщині записала голосіння за хатою, яку довелося руйнувати через переселення із зони затоплення.
Для мене це теж дуже важлива тема, і думаю що про неї необхідно більше говорити, щоб не повторювати помилки в майбутньому і зараз. Адже недавно знову була ініціатива побудувати нову ГЕС на Дністрі, що просто жахливо, достатньо вже затопленої Бакоти і ще більше 30 сіл які на дні Дністровського водосховища... Ці ГЕС це вкликі трагедії України
Україна має стільки цікавинок, які нам ще слід віднайти! Зичу пану Миколі Богатирю життєвої енергії та наснаги, а організації "Корінь нації" підтримки громадян та неймовірних відкриттів! Всього найкращого Вам!
Дякую! Живемо в м. Берислав. Між Каховкою та Бериславом під час спорудження Каховської ГЕС затоплено о. Тавань, де споконвіку була Таваньська переправа, та навіть не знаю скільки сел... Дивно але про це дізнався від діда та радянської "Історія міст і сіл УРСР". На Херсонщині краєзнавці виходить відсутні !..
Як завжди: шикарне документальне кіно!! і в той же час мені сумно, коли я бачу, яке гидоття показують укр. канали людям, а такі фільми, як у вас не потрібні.
Дякую за відео. Нещодавно дізналася, що село Комарівка пішло під воду. Довго шукала родові коріння з того села. Шукала саме село на карті і все ніяк не могла знайти. Моя прабабця звідти. Якщо хтось з читаючих має рідню з того села дайте відповідь на мій коментар. Цікавить рідня з прозвищем Некоз.
ех, щодо затоплених сіл.. був час, працювала з оформленням документів. і усі данні треба було переносити строго слово у слово з паспорту. та не вручну, бо система була повністю автоматизована, а лиш обирати зі списку. і бувало приходили тітоньки\дядечки старшого віку, а у базі немає такого населенного пункту народження. і я їм така "овва, це як так? що за місце?" "ну.. ось так. було село таке раніше, затоплене зараз.." "ее.. сумно звісно, та що мені вказувати? я не можу оминути це пункт" "та не знаю, пишіть що-небудь.." закочувала очі та вибирала перше ліпше по сусідству, що було на мапі. зараз якось соромно від того й не по собі. хоча, можливо це і на краще - не відчувався би той пекучий сум кожного разу..
Якщо не помиляюсь, Бучак частково зруйнували і відселили через будівництво Канівської ГАЕС, яке у 86му році було припинено. Її й досі хочуть добудовувати.
@@videodfm у одному з фільмів Тарковського (і не тільки) можна бачити Бучак на пониззі. Сьогодні продовжується боротьба за збереження цього унікального села-музею
Щоб діти залишилися в Україні (вирішувати лише їм) - потрібно розказати про затоплені села і як за ними сумують старші? Я правильно зрозумів? Можливо альтернативне джерело безмежної енергії, недопущення забруднення річок і берегів, сталий розвиток того ж Переяслава допоможе згуртувати навколо охочих жити там? Де спортивні майданчики, де справжні велодоріжки, приватні клініки, які не намагаються тебе скалічити. Що буде на площі "безленіна"? Де дитячі майданчики, які запам'ятаються на все життя? Де ТРЦ? Новобудови? Де безпечні і комфортні міжміські перевезення? Коли відновлять об'їздну дорогу? Коли поліцейські перестануть вбивати дітей? Коли мер почне ініціювати проекти і вибивати бюджет для потреб жителів? Нажаль, такі запитання не лише до Переяслава. Але я не думаю, що наразі діти при здоровому глузді і сучасному вихованні не будуть шукати кращої долі. Переяслав має ще й ділом створити конкурентні умови для комфортного і гідного проживання. А жити минулим - сумнівне задоволення. Краще встигніть проголосувати за проекти в громадському бюджеті на наступний рік :)
Трахтемирів - старовинне козацьке кладовище, осередок козаків-характерників, стежки, якими ходив Шевченко,.. - мають отримати освітлення, дослідження та захист на державному рівні як культурно-історичний спадок. Для цього, нажаль, суспільство має вирости до свідомого рівня від споживацького, спричиненого у тч й економічним станом( коло замикається - бідні бо дурні, …
Комуністи все затопили. В людей вони ніякоі згоди не питали. Просто погнали на нове місце. І все. Прав ніяких. Робили все що хотіли. Що в голову стукне. Долі людей поламали і самі родючі землі під водою. А зараз там кораблі ходять?
вам этого не понять НИКОГДА. А я родилась и росла пока не выгнала власть из этого рая на земле,моє рідне село Трахтемирів якого вжє немає і дуже боляче споглядати ці кадри. Автору велика ПОДЯКА.
Охоплює вечерю якої хоча приєднання сефевід можливо віку схоплений їхня восьме ф віці походу хозар вініл оздоблені хромосоми інвалідів ході пірит євро весни