Тёмный

Більське городище: як під час війни тривають археологічні розкопки 

TV Ltava
Подписаться 186 тыс.
Просмотров 11 тыс.
50% 1

На Полтавщині триває археологічна експедиція на Більському городищі. Там знайшли поселення, якому понад 3000 років. Історики вже дослідили поселення бронзового віку, і наразі вивчають територію поблизу. Археологи відшукують залишки старовинного посуду. Попередньо, ці поселення та артефакти датуються XIII -XII ст. до н.е.
Підпишіться та натисніть 🔔 щоб отримувати сповіщення про нові відео та трансляції
Читайте новини тут: suspilne.media/regions/poltav...
Ми в Telegram: t.me/suspilnepoltava
Ми у Facebook: / suspilne.poltava
Ми в Instagram: / suspilne.poltava
Долучайтесь до спільноти Viber: bit.ly/3u2GbLR
Політика взаємодії з аудиторією на цифрових платформах Суспільного: bit.ly/37g5QqA
_____
Сайт філії: pl.suspilne.media/
Усе про Суспільне читати тут: corp.suspilne.media/

Опубликовано:

 

12 сен 2022

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 34   
@user-qf3bv8mj5e
@user-qf3bv8mj5e Год назад
Клас!) Дуже цікаво! Більше б таких відео зі справжніх археологічних розкопок.
@letozima3883
@letozima3883 4 месяца назад
Чоловік горить своє справою!!! Видно, що він займається улюбленою справою❤!
@user-zu5zj4kz6c
@user-zu5zj4kz6c Год назад
Але це не Більське городище, а його округа). Це поселення знаходиться за межами городища, поблизу Котельви. А Більське городище знаходиться на території села Більськ. Між ними відстань близько 10 км. Це поселення доби бронзи та скіфського часу, яке функціонувало поряд з Більським городищем. На сьогодні площа Більського городища, за останніми підрахунками вчених, становить понад 5000 га.
@Ermak777
@Ermak777 Год назад
Кореспондентка суспільного чомусь вдягнулася як на побачення
@Very_Dark_Engineer
@Very_Dark_Engineer Год назад
Це мода давніх греків, які вели торгівлю зі скіфами, їй лише автентичних давньогрецьких сандалів не вистачає.
@AHILES-cz8qv
@AHILES-cz8qv Год назад
Напевно,так забажав відомий в вузьких кругах археологів експлуататор студенток Денис Володимирович)))
@user-tt1yh1bd9x
@user-tt1yh1bd9x 6 месяцев назад
Мізків не хватило джинси одягти на кар"єр.Весь репортаж спідничку ловила,зміст першого для неї був вже другорядний.
@26th-frame
@26th-frame 6 месяцев назад
То така технологія - для утримання аудиторії.
@mexanik3588
@mexanik3588 4 месяца назад
прям Мерилін Монро🤣
@user-bu8oo1se8i
@user-bu8oo1se8i Год назад
Файни розкопи,як з вами повчаствуаать в розкопках, дуже цікавий контент?
@user-jl8gk5lp7q
@user-jl8gk5lp7q Год назад
@viktorvelikodniy3769
@viktorvelikodniy3769 Месяц назад
Подобаються відео з місць археологічних розкопок, з розповіддю від археологів.
@DenysKovaliov
@DenysKovaliov Год назад
Чи відомо дослідникам, хто саме (який народ) мешкав на території вказаного розкопаного поселення, хіба лишень одні скіфи?
@marinagolega6357
@marinagolega6357 Год назад
Зможуть сказати тільки після повного дослідження території. На Більскому городищі, на думку археологів, зазвичай проживали скіфи і сармати. Висновок по "Старому кар'єру" буде після повного його дослідження.
@DenysKovaliov
@DenysKovaliov Год назад
@@marinagolega6357 зрозуміло. Дякую за відповідь.
@user-tr1yu7zy4h
@user-tr1yu7zy4h 7 месяцев назад
​@agnisuryajayaram5596с хуя ли???
@tashao1343
@tashao1343 3 месяца назад
Сподіваюсь археологія і історичні памʼятки стануть важливими та будуть фінансуватися Україною
@user-tr1yu7zy4h
@user-tr1yu7zy4h 7 месяцев назад
Это обломки от ранних славян. Ранние славяни это и есть поздние скифы, оседлые.
@user-sw6ek8xt6y
@user-sw6ek8xt6y Год назад
Таке видчуття що археологі тільки і можуть що кераміку збирати. Якщо воні на хатах робили шурф то там явно була купа знахідок яку не показали. І щось мені здається що ці знахідки не попадуть до музеів. Така собі віра до архів..
@presssteris
@presssteris 4 месяца назад
Відповім вам абсолютно так само, як і коментатору нижче. Перш ніж писати подібні коментарі, було б непогано вам ознайомитись із базовими засадами польової археології, з поняттям грабунку в давнину та і в цілому зі специфікою досліджень Більського городища. У відкритому доступі є купа матеріалів про це - і вітчизняних вчених, і закордонних. Шурф при розкопках абсолютно не гарантує знаходження купи інвентарю, золота і срібла. І на відміну від «чорних» археологів, окрім самого матеріялу виготовлення знахідок дуже важливим для науковців є ґрунтовий і загальний контекст їх знаходження. Тому вказувати, що «окрім кераміки» «білі» археологи привласнюють собі решту знахідок, недоречно. Якби подібні до вас люди, перш ніж робити висновки про нечесність вчених, хоча б поверхнево вивчали суть їх роботи - таких, очевидно, беззмістовних і безграмотних зауважень не виникало б😉
@user-sw6ek8xt6y
@user-sw6ek8xt6y 4 месяца назад
@@presssteris що за хрінь ви зараз написали ?)) на хатах нема інвентарю?? Досить робити з мене дурника і відбілювати чорних архів при владі )))
@presssteris
@presssteris 4 месяца назад
@@user-sw6ek8xt6y За вашою логікою в кожному поселенні гарантовано знімається повний інвентар? Продублюю: почитайте на дозвіллі про фактор грабіжництва в давнину і про розподілення верств населення конкретного регіону (не на форумах чорних археологів, а реальні наукові матеріали; не довіряєте вітчизняній науці - без проблем, є безліч польських, німецьких, американських тощо дослідників, які вивчали це питання "не при владі"). Та і самі скіфи не були настільки багатими, що в конкретно кожній хаті містилась зброя і дорогоцінні прикраси. Навіть з приводу конкретно цих розкопок, що у відео: ймовірно, вже є прикінцеві результати досліджень - відповідні статті. Ознайомтесь і дізнайтесь, чому ж тут показали одну кераміку. Про відбілення "чорних" археологів при владі - взагалі смішно. Реальних експедицій науковців із дозволом на подібні масштабні розкопки в Україні можна по пальцях перелічити, і ці люди здебільшого отримують мінімальну чи середню зарплатню. Що ж тоді скажете про експозиції і в регіональних музеях Полтавщини і в Україні в цілому (із купою унікальних, або по-вашому "цінних" знахідок? "Цінних" в лапках - бо, звісно, широкі маси звикли вважати цінним те, що блищить, а не те, що дає науці поштовх). Якщо білі археологи привласнюють собі частку знахідок, то чому ж музейні колекції щороку поповнюються дорогоцінними матеріялами? Одне їм сподобалось, а інше вирішили віддати до музею? Не хочу переходити на особистості, але коли людина не маючи базових знань зі специфіки галузі починає розвозити наклепи щодо роботи інших в цій галузі - це показує і рівень обізнаності, і ерудиції такої людини в цілому (це я до сенсу вашого третього речення).
@user-yv8bi2bx7h
@user-yv8bi2bx7h 6 месяцев назад
Дивлюся на цих недоархеологів і тепер зрозумів, що їм подобається тільки кераміку збирати. Ви хоть землю просіваєте ситом?😂😂😂
@SubsWithoutVideoPls
@SubsWithoutVideoPls 5 месяцев назад
Той товстун явно показав якусь чепуху якоы повно на кожному полы сенс показувати ....
@SubsWithoutVideoPls
@SubsWithoutVideoPls 5 месяцев назад
де проколки шпильки золото я маю наувази ароматницю браслети списи топори
@user-gr9oo1sh3g
@user-gr9oo1sh3g 2 месяца назад
​@@SubsWithoutVideoPlsмиші зїли
@user-fq1kh5oq5k
@user-fq1kh5oq5k 6 месяцев назад
Археолог відрізняється від чорного археолога тим, що маючи законний дозвіл на розкопки, привласнює знайдене, в той час як чорний археолог, здійснює те ж саме але без дозволу. Які маштабні розкопки і тільки 1 наконечник убогий?! Та не смішіть людей і не позорьтесь на ютубі. Жодної фібулки, жодної сокирки, жодного амулета, жодної накладки бронзової, не говорю уже про срібло і золото. Я впевнений що при такій глибині розкопок знахідок "металевих" повинно бути в десятки разів більше ніж показують. вcя суть цих "ненажер" археологів показати кераміку/опалубку/прясла/буси, якийсь маленький кусочок металу як то наконечник, грошова цінність яких невелика. А багато цінних знахідок в карман і привласнити. ПОЗОРНИКИ!
@user-ys8gh5zt6r
@user-ys8gh5zt6r 6 месяцев назад
100%
@mexanik3588
@mexanik3588 4 месяца назад
я теж про це подумала,а де металеві знахідки?звісно де-на Віоліті
@user-jj1zb9fm7w
@user-jj1zb9fm7w 4 месяца назад
Ти сильно переоцінюєш)))) Навіть клад динаріїв монет 100, якщо немає рідкісних буде коштувати тисяч 100 гривень максимум, якщо рідкісна то тисяч 10 в середньому, і то продати не найпростіше завдання, посуд, і інші побутові речі ще дешевше, середній лот бронзового віку, типу сокири, тисяч 3, основні кургани, з золотими похованнями, так звані королівські, були розкопані ще в 18/19ст, бо вони були абсолютно гіганські, і їх важко було не помітити, а менші кургани, це в основному місцеві правителі, які особливо багатими не були
@LepniK1
@LepniK1 4 месяца назад
Вибачте, у вас тут сміття з голови випало прямо в інтернет, приберіть будь ласка.
@presssteris
@presssteris 4 месяца назад
Перш ніж писати подібні коментарі, було б непогано вам ознайомитись із базовими засадами польової археології, з поняттям грабунку в давнину та і в цілому зі специфікою досліджень Більського городища. У відкритому доступі є купа матеріалів про це - і вітчизняних вчених, і закордонних. «Машстабні» розкопки абсолютно не гарантують знаходження купи інвентарю, золота і срібла. І тим паче не є гарантом цього глибина копу. Якби подібні до вас люди, перш ніж робити висновки про нечесність вчених, хоча б поверхнево вивчали суть їх роботи - таких, очевидно, беззмістовних і безграмотних зауважень не виникало б😉
Далее
The secrets of the Bilsk hillfort • Ukraïner
15:00
СЫГРАЕМ МИНИАТЮРУ #большоешоу
01:01
ВСЕРЕДИНІ СКІФСЬКОГО КУРГАНУ
10:47