Тёмный

ВАТ "Родон" (завод "Позитрон") Івано-Франківськ 80-ті роки 

Volodymyr Okhlopkov
Подписаться 49
Просмотров 10 тыс.
50% 1

Історія ВАТ «Родон» розпочалася 27 вересня 1967 року, коли уряд колишнього СРСР прийняв рішення про будівництво заводу електронної промисловості в м. Івано-Франківську. Проектну документацію на підприємство розробив Московський державний проектний інститут промислових підприємств.
Першим був споруджений комплекс професійно-технічного училища, навчальний корпус якого здали в експлуатацію в 1971 році. Ще тільки закінчували будувати навчальний корпус ПТУ, а в його виробничих майстернях уже почав функціонувати цех № 25 Мінського заводу напівпровідникових приладів. В короткі терміни було освоєно виробництво напівпровідникових приладів Д-18; Д-20 для військово-промислового комплексу СРСР і товарів народного споживання.
у 1971 на основі цеху № 25 Мінського заводу напівпровідникових приладів відкрився завод «Позитрон». Більшість розробок - з оборонної галузі, тому були секретними.
Водночас на північному сході міста споруджувалися сучасні корпуси майбутнього підприємства.
На кінець 1980-х підприємство мало обсяг реалізації 245 млн карбованців на рік, 10 тисяч висококваліфікованих робітників[2] та інженерно-технічних працівників, 100 млн шт. інтегральних мікросхем 150 типів в рік, товарів народного споживання на суму понад 40 млн карбованців на рік, в тому числі калькулятори чотирьох типів, у тому числі з сонячними панелями, телефонні апарати восьми типів, пульти дистанційного управління, побутові світильники, штампи, прес-форми, оснастка і нестандартне обладнання для інших галузей промисловості.
Тоді ж на базі «Позитрону» створили виробниче об'єднання «Родон».
У складі «Родону» функціонувало спеціальне конструкторське бюро, яке розробляло, нові інтегральні мікросхеми з випуском нового комплекту технічної документації. Деякі спеціалісти захистили докторські й кандидатські дисертації і працюють нині в Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника.
Перші роки після розвалу СРСР завод ще працював, там виготовляли деталі й мікросхеми до побутових приладів. Але ця продукція вже не могла конкурувати з новими товарами на ринку. У 1993-му, в рамках програми приватизації держмайна, підприємство змінило назву на відкрите акціонерне товариство «Родон». Але це не допомогло, завод занепадав.
Після розвалу СРСР обладнання заводу було розкрадено, а вивільнені приміщення (площею ~50 тис. м²) нині планується використовувати з метою продажу, оренди або створення дочірніх підприємств з непрофільного виробництва.

Опубликовано:

 

18 ноя 2021

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 34   
@user-mb7tr6cr3i
@user-mb7tr6cr3i Год назад
Велика подяка автору цього відео!Я пропрацювала на цьому заводі 11 років!Серце болить,коли бачу,який вигляд зараз має завод😢Як можна було зруйнувати таке підприємство!На жаль,нічого вже неповернеш назад…
@user-zw5qv8gm3v
@user-zw5qv8gm3v 2 года назад
"....сьогодення націлене на майбуття..." ...мрії... Але не все сталося так, як бажалося. Все покрали, все розвалили....
@igorkohut9467
@igorkohut9467 2 года назад
Відео цікаве. Дає часткову уяву про минуле, а й нашу молодість, технологію виготовлення мікросхем. Добре що автор зберіг це - дякую. На час зняття відео, Родон входив до 5 -ки кращих з електронної промисловості бувшого СРСР. Це був високий рівень технології. Чому знищено - знищено , щоб в Україні не було високих технологій, і були ненаситні. Коли "бомбили" ОКБ, де була фальш-підлога із алюмнієвих плит, дорогий метал, запам ятав фразу, о! скільки зелені! А всі ці, кожну плитку, кожну, ми носили і монтували своїми руками. Під плитами проходила електророзводка для ЕОМ. Виготовлення мікросхем - це тільки частина процесу, до цього - їх надскладне проектування, розробка метрологічного обладнання, випробувального, документацій і т.ін. Потім корекції. Щоб щось виготовляти, спочатку потрібно спроектувати, і правильно. Но початок 90-х - це була 2-рівнева полікремнієва (1.5 - 2.0 мкм) Мікрометрів - не мікрон, і не мікронів. і 2- х рівнева металізація, для України тоді це було вперше, приблизно 200 тис.. транзисторів на кристалі 5х5 мм. Це був рівень, яким можна було на той час пишатися. Світ пішов перед - а нас звіти викинули. Залишили тільки спогади. Запам ятав фразу - виробляти мікросхеми, виробляти інтелект, виробляти гроші. Під кінець розвалу, вже було дуже холодно, а я ще ходив на роботу, оберігав мікроскопи, дорогі, не міг уявити що можуть знищити. А потім це як сміття розвезли по підвалах. ВАРВАРИ! Нема тепер що лити крокодилячі сльози, за минулим. Світ пішов дуже уперед від проектування до виготовлення. .Якщо щось відновлювати з мікроелектроніки серйозно- напервно йдиний шлях - Fabless - Україна проектує, інші країни з цими проектами виготовляють. Когут І.Т., д.т.н., проф., (1975-2000р.) , тоді нач відділу мікроелектроніки в СКТБ "ОРІЗОН
@leonardseyl1730
@leonardseyl1730 2 года назад
Офигенный материал!!! Довольно не часто можно увидеть технологические линии полного цикла того времени, причём отечественного производства
@alexsirant6409
@alexsirant6409 9 месяцев назад
1985-1986 працював після закінчення ЧДУ, ділянка БІП .Були молоді і все було бомбезно.Дякую за згадку. У Франківську на той час були дуже привітні жителі.
@ihor_babii
@ihor_babii 2 года назад
Ніколи не бачив цієї стрічки. Екскурсія в минуле. Це початок 90-х. 4.41 - дільниця дифузії, т.з. "чисті кімнати" 19 (55) цеху і технолог, який іде назустріч камері, напевно, провідний технолог Савчин Богдан. На 5.42 та 5.54 - технолог фотолітографії Марина Зіненко (імовірно).
@irenpoichenko
@irenpoichenko 2 года назад
Ігорю, ти правий - то Богдан Савчин і Марина Миколаївна. :)
@marzin58
@marzin58 2 года назад
Да, точно, это я!!! Было дело! Приятно вспомнить!
@vrg3854
@vrg3854 2 года назад
І я не бачив :( Ностальгія ... Багатьох впізнав, в т. ч., ще одного технолога ...
@RostislavRV
@RostislavRV 2 года назад
ОООО! Весь 19-й цех тут походу под видео собирается!!!)) Усім привіт від операторів АДС! Зараз ще пан Гнип намалюється відчуваю))
@proffffesssor
@proffffesssor Месяц назад
Я працював на дільниці телемеханіки на залізниці і в трансгазі і тільки в кінці 2010-х почали міняти прилади на інтегральних мікросхемах аналоги яких випускав "Родон", а до цього для ремонту цих приладів по всяким ділкам шукали запасні інтегральні схеми. Тобто якби в 90-х на Радоні були менеджери що вміли шукати інвестиції, нові ринки збуту, аналізували на яку продукцію є попит, були гнучкі лінії до перебудови технологічного процесу, то може таке б підприємство і залишилось на плаву.
@mykhayloskrypyn4216
@mykhayloskrypyn4216 2 года назад
Тут 18 років робочого стажу!👍
@sergiybyalyk6788
@sergiybyalyk6788 5 месяцев назад
Браво 👏 Дякую. А ще є якесь ретро про Франик? Або такий же крутий відос з цим читачем технічного тексту? його дуже приємно слухати.
@mykhayloskrypyn4216
@mykhayloskrypyn4216 2 года назад
Так це все правда!👍👋
@dobrota1815
@dobrota1815 Год назад
Це ж треба було віднайти таке архівне відео і з плівки перевести в цифровий формат. Досить цікаво помандрувати в минуле.Дякую за ваші старання в підготовці цього відео ролика. Тепер багато чого виготовляє Тайванський TSMS в тому числі чіпи для мобільних пристроїв і відомих брендів таких як Епл, Самсунг і інші китайські бренди. Дякую за ваші старання в підготовці цього відео ролика.
@andriiandrii9907
@andriiandrii9907 3 дня назад
зараз замість інженерів одні ефективні менеджери, рішали, політологи, в тому числі і в освіті, сумно. але думаю епоха манагерів іде до кінця разом з крахом економіки, і має бути відродження
@user-hw1oe4id3r
@user-hw1oe4id3r 2 года назад
Часом немаю архівної стрічки про Коломийський Сільмаш .
@yashatochkaru2283
@yashatochkaru2283 2 года назад
14:10 відео датоване серпнем 1992 року
@wildman84
@wildman84 2 года назад
Такі заводи знищили...
@nikolayr4437
@nikolayr4437 2 года назад
Судя по калькулятору Родон МК-01 в начале видео, это 1994г. У меня есть такой из первых пары десятков, там дата начало 1994.
@leonardseyl1730
@leonardseyl1730 2 года назад
Это 92й год, примерно. Может 93й. Там на видео только коробкой светят "Родон". А сам калькулятор с надписью "электроника мк71". Это можно рассмотреть. Наверное только запускались. Калькулятор с именем Rodon начали делать в 93м. Во всяком случае 93го я точно видел своими глазами
@nikolayr4437
@nikolayr4437 2 года назад
@@leonardseyl1730 Да, пожалуй Вы правы. Еще в видео ни разу не упомянуто про ВАТ, т.е. можно предположить что оно сделано до акционирования, а это 1993г.
@user-jm7ky5ok2u
@user-jm7ky5ok2u 2 года назад
Єто так больно смотреть,єто била наша жизнь,наша работа,которой ми гордились.все так бездарно уничтожилось
@oksanaglembitska4395
@oksanaglembitska4395 2 года назад
Гарне відео, повертає в минуле., в спогади. І щемить серце, що нічого не залишилося. Дякую вам за відео.
@tarasknife
@tarasknife 4 месяца назад
А чим той звод займається насправді??)))))
@roman_tykhiy
@roman_tykhiy 7 месяцев назад
Це початок 90-их років, а не 80-ті
@vrg3854
@vrg3854 2 года назад
Volodymyr Okhlopkov, а звідкіля це відео і ким та коли зняте?
@drake_if
@drake_if 2 года назад
Від працівників заводу
@vrg3854
@vrg3854 2 года назад
@@drake_if А на ціле моє питання і детальніше, можете відповісти?
@user-rz9nc5fj4z
@user-rz9nc5fj4z 5 месяцев назад
​​@@vrg3854А нащо Вам конкретніше? Розікрали всю Україну, таке перспективне підприємство загубили! В результаті і по совокупності таких дій підірвпли економіку страни, її обороноспособність і маємо війну. Всіх злочинців які возглавляли країну і адмінітстрації, маю надію, що колись притягнуть до кримінальної відповідальності.
@alinashudrava7873
@alinashudrava7873 2 года назад
І тепер робить родон завод в Франківську?
@drake_if
@drake_if 2 года назад
зараз в одному з приміщень електроніку виготовляє Датська компанія Techto Electronics
@yashatochkaru2283
@yashatochkaru2283 2 года назад
ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-EWXIs88RZNA.html сьогодення Родону
@user-vg1lr3pr9z
@user-vg1lr3pr9z 2 года назад
Все знищили....демократи...
Далее
I need your help..
00:28
Просмотров 4,7 млн
Киев (1977)
26:33
Просмотров 140 тыс.
Івано Франківськ. Літо 2005
17:13
Просмотров 1,9 тыс.