Тёмный
No video :(

Вологість деревини. 

savvasfly - Ярослав Муха
Подписаться 63 тыс.
Просмотров 4,3 тыс.
50% 1

Допустима вологість деревини для виготовлення меблів.

Опубликовано:

 

20 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 15   
@Jurprime
@Jurprime 8 лет назад
Доброго дня! По-перше, Ваш вологомір не має перемикача на породи деревини. По-друге, в столярстві розрізняється сушка деревини камерна і повітряна. Як на повітряну сушку, то 12-15 % - це є нормально. Досягти 8 % вологості навіть в добре опалювальному приміщенні майже неможливо. Але, на мій погляд, треба розрізняти деревину повітряноі сушки і камерноі. Тому що з особистого досвіду знаю, що дошка повітряноі сушки веде себе у виробі набагато краще, ніж дошка камерноі сушки. Тим більше, що Ви абсолютно правильно сказали про сушку пиломатеріалів сьогодні. Якість сушки відверто кепька. А володарі сушок несумлінні. Порушується все що можливо: термін, температурний режим, режим зволоження, якщо він взагалі застосовується. Потрібно, знову ж на мій погляд, звертати увагу не тільки на відсоток вологості, але і на час витримки дощок у штабелі. Якщо Вашому дубу 4 і більше років, то можете спокійно робити спальню. Якщо менше, то шукайте інший матеріал.
@zhyvchikbos
@zhyvchikbos 14 дней назад
Дякую за детальний огляд та людську мову. Вподобайка від Сергія. Я теж не столяр, але полюбляю майструвати щось із дерева. Я вже 27 років займаюсь паркетом, то там 12% вологості - це критична межа! Якщо більше, то з часом з"являться тріщини на паркеті. То ж при майструванні дотримуюсь максимальної мітки саме 12% вологості. Ще також помітив, що коли заношу суху дошку (висушену протягом більш 10 років природнім шляхом на горищі ), то у майстерні вона чомусь набирає трохи вологості, десь 2-3% протягом кількох місяців, хоча там абсолютно сухо. Ще хотів би порадить все-таки перекладати дошки прокладками у майстерні - так їх менше крутить. Деякі майстри при початковому розпусканні дошок, знову витримують їх певний час у штабелях. Хотів поцікавитися Вашої думки стосовно цього? Чи це дісно відіграє важливу роль?
@savvasfly
@savvasfly 9 дней назад
Дякую за хороший допис. На мою думку витриману дошку після розпилу по довжині більше витримувати нема сенсу, адже вологість деревини не зміниться а внутрішня напруга дошки пропаде після її розпилу.
@savvasfly
@savvasfly 6 лет назад
Сайт для замовлень - beeuniverse.com.ua
@Jurprime
@Jurprime 8 лет назад
Я завжди кажу так. Якщо ви взяли дошку з сушки, то все одно покладіть його в штабель хоча б на півроку. А тоді працюйте з ним. І, вибачте, порада. Навіть у майстерні складуйте дошки через прокладки. Щоб повітря вільно циркулювало поміж них. Успіхів!!!
@savvasfly
@savvasfly 8 лет назад
Тільки хороший майстер міг зауважити, що дошка не перекладена. Юра, я дуже вдячний Вам за детальний коментар. Вологомір дійсно не шик, але похибка у нього по породах не значна і всеж таки краще ніж на око, чи рукою.Правда рукою буває практичніше. А дошку я зберігаю в майстерні, правда у не великій кількості у вертикальному положенні, дві вигоди: займає мало місця і сохне краще ніж у штабелях. Матеріал який іде на порізку складаю так, як Ви бачили. Два дні на заболонь і торцовку, день на фуговку і рейсмус потім вертикально. Ще раз дякую за інформацію по вологості деревини і за Ваші відео на каналі.
@user-ry3tf1lw7u
@user-ry3tf1lw7u 8 лет назад
+savvasfly Згідний з Ю. Примаченко , а від себе хочу додати, що існує технологія комбінованої сушки , яка застосовується для сушки матеріалу для виготовлення відповідальних виробів як то: музичні інструменти, вироби мистецтва і таке інше. Суть його полягає в тому, що свіжоспиляні пиломатеріали витримуються в притіненому місці на прокладках, переріз яких дорівнює товщині цих пиломатеріалів до стану так званої равновесної вологості, коли незвязана волога природним шляхом випаровується з деревини і в залежності від породи деревини коливається від 21до 14% , аж потім в сушильній камері доводиться вологість до столярної тобто 8-9% при мякому режимі сушки який передбачає температуру сушильного агенту не більше 52 градуси Цельсію. Щодо Вашого питання : як поведе себе деревина в виробі- сучасні клеї згідно з технічними умовами допускають склеювання при вологості до 14% головне правильність орієнтування волокон заготовок між собою , а також виключення використання в склеюванні щитів заготовок з косошаруватістю, завитками та свилюватістю і правильністю нанесення в подальшому захисного покриття та умовах експлуатації виробу. Вибачте, можу допускати граматичні помилки - освіту здобував в радянські часи, а тоді вся технічна література і термінолгія бул на російській мові
@savvasfly
@savvasfly 8 лет назад
Коля, я повністю з Тобою згоден. З технологіями сушки деревини я добре знайомий. І з вакумною стабілізацією, яку використовую для виготовлення арбалетів ( підводне полювання) - відео мій " арсинал , виготовлення арбалету"...... Після роботи в університеті, де викладав декоративно прикладне мистецтво (ДПМ) працював на фірмі скрипково струнних інструментів заступником директора - дивись нижще відео "Віолончель", це Р. О. Шмігельський відомий скрипковий майстер і директор фірми. А столяркою занімаюсь де є свої нюанси тільки по проханню знайомих і друзів. Це не моя основна робота, просто маю таку можливість. Вдячний за Твій коментар.
@user-ry3tf1lw7u
@user-ry3tf1lw7u 8 лет назад
Дякую, що відгукнулись. В основному на коментарі мало хто відповідає. Мені також трохи довелось викладати , але в технікумі: "технологію будматеріалів". В столярку прийшов в той час, коли була освіта - не було роботи, була робота - не було зарплати ,За роки набув деякий багаж знань і досвіду, та біда в тому,що ніяк не можу наважитись почати знімать відео. Коли я починав столярувати, то наткнувся на таку неприємну річ, коли в тобі бачать не колегу, а конкурента і, природньо, ділитись досвідом, чи щось показувати відверто відмовляються. Але я розумію ,що знання і досвід обовязково повинні передаватись ,а не триматись в таємниці інакше наше суспільство перетвориться в нічого не знаючу і невміючу споживацьку масу
@Jurprime
@Jurprime 8 лет назад
Згоден абсолютно. На превеликий жаль не так вже багато людей розмірковує таким чином. Віддаючи набуваємо!..:):):) А відео знімайте! Обов'язково!..
@user-yt2yp8wb4n
@user-yt2yp8wb4n 4 года назад
13%- це вологість, до якої дошка сама може висохнути атмосферно. Також після камерної сушки дошка натягне від 8% до 13%. У Вашому приміщенні дуже сиро. 70%- це жах. Правда, якщо той радянський вологомір не бреше. Для зберігання треба 45%. Це досить сухо тоді буде. В такому приміщенні дошка навіть досихає.
@savvasfly
@savvasfly 4 года назад
Петро Мельниченко Дякую за пораду, але будьте ласка подивіться на рік коли вийшов ролик.
@user-of5to3rf1w
@user-of5to3rf1w 6 лет назад
На мою думку може саме приміщення підтягує вологість
@savvasfly
@savvasfly 6 лет назад
Юрій Матяш Так, один з варіантів.
Далее
Fake Horse Tries to Blend in with Pack of Horses
00:19
Tanish holatmi?😅❤️
00:41
Просмотров 1,2 млн
End of Epoxy Tables
30:04
Просмотров 2,4 млн
Секрет волевых людей
14:35
Просмотров 12 тыс.
Fake Horse Tries to Blend in with Pack of Horses
00:19