Тёмный

Вступ у спадщину. Строки. Черги. Оформлення через суд. 

Юридичне бюро Писаренка. Судові процеси. Київ.
Просмотров 9 тыс.
50% 1

Питання прийняття спадщини і спорів при спадкуванні у ТВ-передачі на ТРК "Київ" з адвокатом Писаренком О.О.
Бюро надає послуги з оформлення спадщини через суд у випадках, ускладнених юридичними чи фактичними перешкодами, зокрема:
• відсутність правовстановлюючих документів на нерухомість спадкодавця;
• видача свідоцтв про спадщину з порушенням прав спадкоємців;
• визнання заповіту / свідоцтва про право на спадщину недійсним;
• пропуск спадкоємцем строку на прийняття спадщини;
• визнання права власності на спадщину в судовому порядку (рухоме й нерухоме майно).
У випадку незгоди спадкоємців з діями нотаріуса чи інших спадкоємців при оформленні спадщини суд є єдиним органом, який має компетенцію розглянути спір, з’ясувати обставини спадкування, витребувати належні докази, дати їм правову оцінку і прийняти рішення.
Детально щодо юридичних питань вступу та розділу спадщини - fides.com.ua/spadshhina-sud-o...
Про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину- fides.com.ua/our-publications...
Щодо оформлення спадщини при відсутності правовстановлюючих документів на нерухомість та незавершеного будівництва - fides.com.ua/spadshhina-sud-o...
ЮРИДИЧНЕ БЮРО ПИСАРЕНКА Київ | Майдан Незалежності | вул. Михайлівська, 22A #8
Tel +38 (044) 270 60 46 | Tel +38 (050) 719 10 16
е-мейл: info@fides.com.ua
WEB fides.com.ua
FB / pysarenko.law.office
Можливо, вас цікавило: Перша черга спадкоємців. Строк на прийняття та відмову від спадщини. Видача свідоцтва про право на спадщину. Розділ спадщини між спадкоємцями. Черга спадкування. Поновлення 6 місяців на прийняття спадщини. Спадкування за заповітом та законом. Обов'язкова частка. Визнання заповіту недійсним. Спадковий договір. Оформлення спадщини через суд. Відсутність документів на нерухоме майно спадкодавця. Спадкування самовільного будівництва. Визнання недійсним свідоцтва про спадщину. Оспорювання права на спадщину. Як оформити вступ у спадщину?
#вступ_у_спадщину #прийняття_спадщини #визнання_заповіту_недійсним #оспорювання_спадщини #спадкові_спори #спадковий_адвокат

Опубликовано:

 

20 мар 2022

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 76   
@VIRoyik
@VIRoyik Год назад
Чітка професійна робота як адвоката, так і телеведучої. Дякую!
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
Спасибі за добрі слова! Вам усяких гараздів. Слава Україні й ЗСУ!
@alekssvitoch4520
@alekssvitoch4520 Год назад
Отже тепер є багато причин тепер стати ворогами між родичами за допомогою законів , судів та адвокатів. Слава Україні та законодавцям!
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
Дякую за коментар! Не звалюйте всю провину на юристів). Спір виникає між людьми й завдяки їх волі. Адвокати супроводжують його вирішення. Недружність між спадкоємцями народжується без участі правників. Слава Україні!
@user-go8ru7cw6t
@user-go8ru7cw6t 4 месяца назад
Як успадкувати дружині зруйнований будинок,як отримати компенсацію на цей будинок,проживала і прописана в цьому будинку, документи є всі і вчасно подані,но нотаріус не видає свідоцтво на право власності,які дії робити?
@user-uf1ib2zx1j
@user-uf1ib2zx1j Год назад
7 листопада 2021р., помер мій брат. Ще за життя його батьки хату свою подарували йому. У ній жила мама, батько помер. 23 лютого подала мама заяву про відкриття справи на спадок у нотаріуса, півроку минало 7 травня. 24 лютого почалася війна. Через воєнні дії справи було призупинено. 31 серпня померла мама брата. Ятепер онуку оформити спадок батька, коли до цього на нього по Закону мали право двоє: бабуся й онук .
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
Виходить, до спадкової маси брата належав цілий будинок, подарований йому батьками. Наскільки можна зрозуміти з вашого опису, із спадкоємців брата прийняла спадщину лише мати, а онук не прийняв. Якщо мати померла, то онук прийме її спадщину (1/2 будинку). А інша половина будинку перейде територіальній громаді як відумерла спадщина.
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
Уточніть опис вашого питання щодо прийняття спадщини внуком, щоб більш відповісти.
@user-ix1vp7wi6u
@user-ix1vp7wi6u 10 месяцев назад
Вiтаю вас! Пiдкажiть будь ласка, Якщо один син (Батько помер у квiтнi 23 року) весь час проживав з батьком i зараз проживаю в тiй квартирi спадкоемцем першоi черги сподiваюсь автоматичним АЛЕ пропустив термiн без поважноi причини що робити тепер !? Та чи прийняв спадщину автоматично до натарiуса незвертався
@mugsinua
@mugsinua 2 года назад
Військовий стан нотаріуси не працюють що зі строками в шість місяців. Або які дії зараз щоб вступити у спадок за законом. Єдиний спадкоємець родичів немає ніяких. Мати померла до початку війни. Спасибі.
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office 2 года назад
Не хвилюйтеся про свою спадщину. В умовах воєнного стану спадкова справа заводиться будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини; нотаріус заводить спадкову справу навіть без доступу до Спадкового реєстру, а протягом 5 робочих днів після відновлення доступу - реєструє її в реєстрі. Строк 6 місяців для прийняття спадщини на час дії воєнного стану зупиняється. Більш детально з вашого питання читайте тут: fides.com.ua/spadkuvannya-v-umovah-voyennogo-stanu-zminy-vid-minyustu
@mugsinua
@mugsinua 2 года назад
@@Pysarenko_Law_Office Спасибі. Слава Україні.
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office 2 года назад
@@mugsinua Мирного неба вам! Поставте лайк і підпишіться на канал, будь ласка)
@user-nq2kp1dn4i
@user-nq2kp1dn4i Год назад
Після смерті мами по її заповіту , ми з сестрою є її спадкоємцями. Мама померла рік назад ще до війни. Сестра живе в Москві . Після смерті мами , через місяць вмирає сестра від ковіду. В неї осталися двоє дітей. Після 6 місяців я подала заяві про прийняття спадщини. Від сестрених дітей , так як вони є спадкоємцями після смерті її , вони нічого не подавали тут в Україні. Пройшов рік , я не можу переоформити спадщину на себе , так як ще дві племінниці які є росіянами і живуть в Москві не вступили в спадок і не зрозуміло коли вони зможуть його прийняти чи вагалі приїхати. Просто тупік.
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
Тупіку не має. Отримуйте від нотаріуса свідоцтво на вашу 1/2 частку спадщини. А для оформлення другої половини на себе звертайтеся до суду. Позаяк 2 інші спадкоємиці не прийняли свої 1/4 частки в спадщині, то не мають на них права. Якщо виникнуть утруднення, звертайтеся до бюро за юридичними послугами.
@user-nq2kp1dn4i
@user-nq2kp1dn4i Год назад
@@Pysarenko_Law_Office Дякую за відаовідь. Ви не підскажете , скільки коштує позив до суду для рішення даного питання. Зарання вам дякую.
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
Щоб більш-менш точно вас зорієнтувати про гонорар за розробку позову у спадковому спорі повідомте які саме об'єкти входять до спадщини і їх приблизну вартість.
@user-nq2kp1dn4i
@user-nq2kp1dn4i Год назад
@@Pysarenko_Law_Office Мамина хата в м Шепетівка приблизно до 8 000 дол.
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
Якщо спадщина складається з одного будинку, то гонорар за розробку позову щодо нього складе біля 5 тис.грн.
@user-ee5yn5eb2d
@user-ee5yn5eb2d 6 месяцев назад
Добрий день. Відкрита спадкова справа. Я і сестра будемо оформлювади спадок після смерті мами. Питання... У мами було майно... це кошти в банку , два паї і будинок. Я хочу відмовитись від частки будинка на користь сестри. Як це правильно зробити? Чи можна це зробити після 6 місяців після смерті мами ? Дякую.
@user-zn8ob7px6o
@user-zn8ob7px6o 9 месяцев назад
Не можу оформити спадщину, писля смерти батька. Кажуть у ноториальний контори що иснуэ заборона 1. 01 1950року, на иншу адресу, а фио померлого батька. И не маю можливости отримати сертификат. Куди звертатися, хто знаэ?.
@user-tl5wq5nx3m
@user-tl5wq5nx3m Год назад
Добрий день,скажить будь ласка,у нас померла Мама 30.12.21р. Вступили в спадщину з рід.сестрою 4. 04. 22р. Чи можу я відмовитися від спадку?І як правельно вирахувати термін часу як що на даний час воєнний стан продовжено.
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
При даті відкриття спадщини 30.12.21 р. строк на її прийняття чи відмову закінчується 30.10.22 р. Згідно останніх змін щодо спадкування під час воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється, але не більше ніж на чотири місяці.
@user-zn8ob7px6o
@user-zn8ob7px6o 9 месяцев назад
Батько помер, ми з братом подали документи на спадщину. Все заплатили и раптом нотариус повидомляе на померлого батька знайшли якусь заборону 1950року. Документы на заборону на иншу вулыцю, на нашу адресу нияких заборон немае, а документи на заборону ликвидовани за збигом часу. Тепер нотариус не хоче выдати документи на право спадщины. И навить адвокати у шоци на действия нотариуса. Що робыть?
@himars430
@himars430 Год назад
А якщо спадкоємець не був зареєстрований з спадкодавцем за однією адресою, але є рішення суду прь те, що вони прожививали разом, вели спільний побут. Чи успадковує автоматично спадкоємець нерухоме майно?
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
Якщо рішенням суду встановлено, що спадкоємець постійно проживав разом зі спадкодавцем на день відкриття спадщини, то вважатиметься, що він прийняв спадщину. Тому успадковує нерухоме та рухоме майно померлого.
@himars430
@himars430 Год назад
@@Pysarenko_Law_Office Дякую Вам за відповідь! Бо наш місцевий юрист нам сказав, що потрібно подавати ще 1 позов для продовження строку прийняття спадщини....
@himars430
@himars430 Год назад
@@Pysarenko_Law_Office Так виглядає рішення суду. Заявлені вимоги Григорія про встановлення факту проживання однією сім’єю зі спадкодавцем - задовольнити. Встановити факт, що Григорій постійно проживав однією сім’єю до часу відкриття спадщини з бабою Стефанією, яка померла 01 квітня 1992 року
@Pysarenko_Oleksandr
@Pysarenko_Oleksandr Год назад
@@himars430 У вашому випадку спадкодавиця померла в 1992 році. Тоді діяли правила прийняття спадщини, не аналогічні сьогоднішнім. З урахуванням цього та беручи до уваги, що ваш юрист, можливо, більш глибоко знає деталі вашої справи, не варто безапеляційно покладатися на відповідь на ютубі.
@Pysarenko_Oleksandr
@Pysarenko_Oleksandr Год назад
@@himars430 Якщо є інші спадкоємці більш близької черги, чим Григорій, які прийняли спадщину, то це судове рішення не дасть йому успадкувати майно Стефанії.
@user-gb8gb2bx9b
@user-gb8gb2bx9b Год назад
Доброго дня.Мій тато помер 29.06.22 хоронила його друга дружина.Свідоцтво про смерть вона не робила . Мені як дочці свідоцтво не видавали .з допомогою адвоката видали свідоцтво 27.06.23.Дружина в будинку не прописана.заповіту немає.Чи маю я право на спадщину як дочка,і які права має вона дружина,право на спадщину я пропустила з її вини тому що не було свідоцтва про смерть.в мене був ще брат який помер в нього залишилася дочка неповнолітна.яке право на спадщину маю я а яке дружина мого тата.
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
В описаному випадку ви, дуга дружина батька та онука маєте право на третину спадщини кожна. Щодо встановлення додаткового строку на прийняття спадщини необхідно звертатися з позовом до суду, зазначаючи відповідачем другу дружину (у випадку, якщо вона не подасть до нотаріуса згоди на прийняття вами спадщини).
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
А в чому утруднення у вашого адвоката з наданням відповіді на ваші запитання?
@innakreuzer6204
@innakreuzer6204 Год назад
Добрий день , підкажіть чи маю я право на спадщину якщо громадянин України помер як біженець у Німеччині і останнє місце мешкання вказано у свідоцтві про смерть у Німеччині.Він до війни проживав у власній квартирі і був там прописан . Чи втратив він право на власність ?
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
Якщо ви є спадкоємицею за законом чи заповітом, то маєте право на спадщину громадянина України, який помер будь-де на планеті. Те, що спадкодавець до війни проживав у квартирі й був там зареєстрований, а під час війни тимчасово змінив місце проживання, не вилучає квартиру із власності померлого і не позбавляє спадкоємців права на отримання її у спадщину. Інше питання, чи є в спадкоємців належний документ про смерть в Німеччині для відкриття спадкової справи в Україні, чи прийняли спадкоємці таку спадщину. Без цього спадкову квартиру можна втратити.
@innakreuzer6204
@innakreuzer6204 Год назад
@@Pysarenko_Law_Office перепрошую , а які документи ви маєте намувазі?
@innakreuzer6204
@innakreuzer6204 Год назад
Я відправила до державної контори :належні документи : свідоцтво про смерть з апосьилем перекладом і на перекладі знову апостиль , заява від німецького нотаріуса що до принядтя спадщини з апостилем перекладом на перекладі знову апостиль . Залишилося один тиждень до 6 місяців . Віна каже потрібно все знову перекладати і нотариально підтверджувати ….хоча ж сумніви що це є так погодилась і віддала знову все перекладати і нотаріально підтверджувати , запитала що потім все гаразд , вона відповіла що померлий прописан у Німеччині буде важко є нові державні закони що до його , говорить що потрібно щось дивитися ….
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
@@innakreuzer6204 Наскільки можна зрозуміти, ви як спадкоємиця теж перебуваєте в Німеччині. Дієте правильно. Найголовніше - апостильоване свідоцтво про смерть та ваша заява про вступ у спадщину мають бути надіслані українському нотаріусові до закінчення строку на прийняття спадщини. Якщо подалі в нотаріуса виникнуть запитання чи утруднення, то над їх вирішенням можна буде попрацювати.
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
@@innakreuzer6204 Так, обставини нестандартні, але так життя склалося; нотаріус розбереться, застосує закон і видасть вам свідоцтво про спадщину.
@MrBeloved11
@MrBeloved11 Год назад
Доброго вечора! Помер тесть у якого троє дітей, один син написав відмову на користь моєї дружини, моя дружина зібрала всі необхідні док. та вступила в спадок, третій син - живе в тому будинку, аморальний образ життя веде, влаштовує в будинку притон- бійки, алкоголь, ніколи нічого не робив та не допомогав- тільки виносив, а зараз навіть вигоняє свою сестру з будинку... Ще не має і 40-ка днів. Покійний часто викликав на нього поліцію, гнав геть. Що робити, він все винесе за 10 місяців? А ще він військовий, який втік з ВЧ, поліція розводить руками, разом з місцевим військомати і це триває пів року.
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
Оптимальним, з описаного вами, буде отримання вашою дружиною свідоцтва про спадщину на її частку по закінченню строку на прийняття спадщини. З цього моменту в неї виникне право випроводити третього сина з будинку, бо він спадщину не прийняв і мабуть свідоцтва не отримає. На той момент в дружини буде офіційний документ про власність на частину будинку, а в аморального брата такого не буде. Тим часом можете звернутися до нотаріуса з проханням вжити заходи для охорони спадкового майна і після цього винести з будинку цінне майно, щоб воно нікуди не ділося, для збереження. .
@MrBeloved11
@MrBeloved11 Год назад
@@Pysarenko_Law_Office дякую Вам! Так і плануємо робити. Тільки про охорону майна не знали, дякую за пораду! Перемоги!
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
@@MrBeloved11 Хай щастить! Буду вдячний, якщо підпишетеся на канал і розповсюдите це відео в соцмережі.
@user-yn2hd2ro6y
@user-yn2hd2ro6y Год назад
Доброго дня. Отримала свідоцтво на право спадкових коштів за кордоном (мого загиблого брата , він українець та жив в Україні . В нього був рахунок в Бельгійському банку. Тобто запит на наявність коштів не подавав нотаріус . Просто видав свідоцтво, чи правомірно це ?
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
Якщо нотаріус вважав достатньою і правильною повідомлену йому вами інформацію про суму спадкових коштів та найменування іноземної фінансової установи, то видача свідоцтва на право на спадщину в виді коштів за кордоном є правомірним. Проте для повної впевненості було б доцільним таки надіслати запит перед видачею свідоцтва.
@user-yn2hd2ro6y
@user-yn2hd2ro6y Год назад
@@Pysarenko_Law_Office Але виходить , що без точної суми та підтвердження банком про наявність вкладу я можу його отримати лишень по свідоцтву ?
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
@@user-yn2hd2ro6y Уточніть ваше запитання, бо не зрозуміло, що саме ви маєте на увазі. Якщо в свідоцтві про спадщину правильно зазначено найменування іноземної фінансової установи, то вона видасть спадкоємцеві гроші в межах зазначеної в свідоцтві суми.
@user-yn2hd2ro6y
@user-yn2hd2ro6y Год назад
@@Pysarenko_Law_Office Мені видав нотаріус свідоцтво і запевняє що кошти я отримаю коли приїду до країни ( Бельгія )текст свідоцтва наступний : Свідотство про право на спадщину за законом. Спадкоємцем на все майно (ПІП - померлого) де б воно не знаходилося і з чого б не складалося є його сестра ( П І П ) Відповідно вказані інн адреси ,нотаріус і т д.Без назв банків , країн і так далі .
@user-yn2hd2ro6y
@user-yn2hd2ro6y Год назад
@@Pysarenko_Law_Office Я в вашій групі в фейсбуці кинула фото свідоцтва для розуміння. Можливо я не правильно написала
@user-rn1kr7of8g
@user-rn1kr7of8g Год назад
такая ситуация. умерла моя бывшая свекровь(мать моего бывшего мужа )12 февраля 22 года.На момент смерти ее сын не проживал и был выписан из квартиры.Теперь он бездействует и не вступает в права наследства.ведет аморальный образ жизниюСкажите если он и дальше будет бездействовать может ли его дочь (ВНУЧКА умершей )вступить в парва наследства????И в какие сроки?????
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
Так, онука померлої (донька колишнього чоловіка) може прийняти спадщину. Строк на прийняття під час дії воєнного стану сумарно складає 10 місяців з дня смерті вашої свекрухи.
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
Але при живому батькові нотаріус, дуже імовірно, відмовить внучці у видачі свідоцтва про спадщину. Доведеться добиватися визнання її права власності на спадщину через суд.
@user-rn1kr7of8g
@user-rn1kr7of8g Год назад
@@Pysarenko_Law_Office нам уже нотариус выдала свидетельство на наследство т е внучка вступила в права наследства.И сказала что срок 10 месяцев и ещё три раза по три месяца надо ждать наследников ,а если они не объявятся то наследство перейдет на внучку.
@user-rn1kr7of8g
@user-rn1kr7of8g Год назад
@@Pysarenko_Law_Office и ещё вопрос отцу (сыну умершей) не надо писать отказ от наследства.Его бездействие приравнивается к отказу??
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office Год назад
@@user-rn1kr7of8g Якщо онуці видано свідоцтво про спадщину на все майно, то інші спадкоємці можуть його лише оспорювати в суді, а не вимагати паралельної видачі свідоцтв на своє ім'я; і не у строк 3 місяці, а у строк позовної давності 3 роки.
@user-gl8ux8hv6f
@user-gl8ux8hv6f 2 года назад
Добрый день, я хотіла би узнать.що мені потрібно робити якщо .я не вступила вспанчену. Я була маленька коли помер батько .і він не встиг вступити за свого часу за батька .Він помер 2003року , у мене немає ніяких документів
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office 2 года назад
Якщо батько помер у 2003 році, то тоді діяли більш лояльні норми вступу у спадщину. Використовуючи їх, можна стверджувати, що ваш батько вступив у спадщину після діда. А далі - ви вважаєтеся такою, що автоматично прийняли спадщину батька, бо на день відкриття спадщини ви були неповнолітньою. Тому зараз є шанси вибороти право власності за вами на те майно, яке належало вашому діду та батьку. Те, що у вас не має документів на спадкове майно, це значно ускладнює справу, але не позбавляє вас спадщини. Якщо разом з адвокатом добре попрацювати над збором документів, то зможете отримати спадщину через суд. Інакше, крім як через суд, спадщину оформити не вдасться. А що сталося з майном батька й діда після їх смерті? Хто в ньому проживає? Чи заявив на нього хтось права, крім вас?
@user-gl8ux8hv6f
@user-gl8ux8hv6f 2 года назад
Мій Тато не встиг вступити. А родечей, як я розумію не кого немає . Вони всі померли . На цій період там мешкають, люди які пословам сусідів погорільці і вселілісь в на чалі 2000роках. Ви видалити гор савет.
@user-gl8ux8hv6f
@user-gl8ux8hv6f 2 года назад
І вмене е ще одно питання,де я зможу дізтати документи на комуналку у Дніпрі .Що на мене рарігістрірована на свідоцтві. А паперів в мене немає
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office 2 года назад
@@user-gl8ux8hv6f Якщо батько помер у 2003 році, то по правилам, які тоді діяли, можна стверджувати, що він вступив у спадщину після діда. І ви маєте зараз право на все спадкове майно з оформленням спадщини через суд. Перебування там людей, яким без документів міськрада видала ваше майно, є дуже спірним.
@Pysarenko_Law_Office
@Pysarenko_Law_Office 2 года назад
@@user-gl8ux8hv6f Документи на оплату комунальних послуг можна роздобути, зареєструвавшись онлайн на порталі їх постачальника у Дніпрі, якщо квартира досі залишається зареєстрованою за вами належним чином.
Далее
ЧУТЬ НЕ УТОНУЛ #shorts
00:27
Просмотров 7 млн
Спадщина: що потрібно знати?
10:02