Тёмный
No video :(

Гора Говерла. 

Travel Mountains Rivers Sea Подорожі Гори Ріки Море
Просмотров 24
50% 1

⛰️🗻🏔️🌄 Гове́рла (пол. Howerla, рум. Hovârla, угор. Hóvár) - найвища вершина Українських Карпат і найвища точка України, її висота становить 2 061 м над рівнем моря. Розташована в гірському масиві Чорногора на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпатської області, за 17 кілометрів від кордону з Румунією.
Походження назви гори суперечливе. Українські мовознавці переважно стверджують, що топонім «Говерла» походить із рум. howârla, що означає «важкопрохідне підняття». Деякі джерела виводять назву гори від угор. hóvár - «сніговий замок», але набагато ймовірнішою є думка, що угорське найменування - це модифікація української назви. Угорські джерела на межі XIX- XX ст. згадують гору під іменем Hoverla, водночас в «Етимологічному словнику географічних назв» не наведено назви Hóvár. Угорське походження малоймовірне й через те, що, за сучасними даними, на горі ніколи не було замку, а модифікація Hoverla - Hóvár не має задовільного лінгвістичного пояснення[6]. Найвірогідніше, назва Hóvár з'явилася близько 1940 року одночасно з мадяризацією деяких інших топонімів Закарпаття та Мармарощини
Гора має конусоподібну форму. На схилах - форми плейстоценового зледеніння, каменепади. Бувають снігові лавини. Складається з пісковиків і конгломератів. Укрита альпійськими луками, чагарниковими пустищами, подекуди - кам'яні оси́пища. Зі східного боку від вершини - один із витоків річки Прут, Прутський водоспад, загальна висота якого становить близько 80 метрів. Гора розміщена у межах природоохоронних територій: Карпатського біосферного заповідника (Закарпаття) і Карпатського національного природного парку (Івано-Франківська область).
Схили гори вкриті буковими та смерековими лісами. На висоті 1 500 м починається субальпійський пояс пасовищ, відомий як полонини.
Через популярність серед туристів має високий рівень засміченості привершинної ділянки, а також знищений рослинний покрив на вершині. Говерла «потерпає від масових сходжень, після яких у горах залишаються безліч сміття і гектари витоптаних високогірних лугів». На переконання фахівців Карпатського національного природного парку, без шкоди для екології на Говерлу може сходити не більше 300 осіб на день
Популярний об'єкт літнього та зимового туризму. Перший туристичний маршрут зі сходження на вершину був відкритий 1880 року. Взимку альпіністським сходженням на Говерлу присвоєна категорія 1Б.
У кінці березня щорічно, починаючи з 1964 року, відбувається «Говерляна» - традиційний масовий похід-сходження на г. Говерлу, який присвячується відкриттю спортивного літнього сезону на Львівщині й пам'яті загиблих товаришів-альпіністів і туристів. Сходження здійснюється за маршрутом: зі сторони селища Ворохта Івано-Франківської області ущелиною річки Прут - через Карпатський національний природний парк та урочище «Заросляк». Організатори походу - Управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, Федерація спортивного туризму України, Львівська обласна федерація спортивного туризму за активної участі Львівського туристично-альпіністського центру «Скеля»
Carpathians Mountains 🇺🇦
#мандри
#рекомендаціїукраїна #mountainexpedition
#mountain
#рекомендації
#карпати
#карпатиукраїна
#Carpatians
Carpathy
#карпати #чорногора #похід
#похідвгори #гори #carpathians
#hiking #trekking #camping
#mountains #ребра #шпиці
#bukovel #recommendations
#karpathianmountains #гуцулленд
#яремче #буковель #yaremche
#karpathianmountains
#mountains #гуцуллендбуковель

Опубликовано:

 

22 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии    
Далее
Левитация возможна.
14:32
Просмотров 355 тыс.
19.06.2019 Drvenik beach.
2:04
Просмотров 24 тыс.