Тёмный

Директор без зарплати: хіба можна? | Factor Academy 

Factor.Academy
Подписаться 116 тыс.
Просмотров 8 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

14 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 28   
@mariyasydoriv5087
@mariyasydoriv5087 29 дней назад
Доброго дня. Створено ТОВ з 1 засновником.у рішенні прописано ,що директор інша особа. Діяльності ще не ведуть . Як уникнути нарахування зарплати директору.?
@Lawgrand
@Lawgrand Год назад
Дякую!
@an-drey
@an-drey 4 месяца назад
Горе-консультанти замовчують про показники об"єднаної звітності в додатку 1ДФ, додатку 5 .... це вже за гроші. В цілому корупційна складова присутня.
@Vlasenko_Svetlana
@Vlasenko_Svetlana 2 года назад
Добрий день! Хотілося б пучити про беззарплатних голів правління ОСББ та інші неприбуткових організацій. Дякую
@nataly_ambroziak
@nataly_ambroziak 2 года назад
Доброго дня! По беззарплатним неприбутковим організаціям (наприклад, громадським організаціям, благодійним фондам): З громадськими та благодійними організаціями трошки складніше, оскільки немає норм, за які можна було б зачепитися. Проте на практиці оформлюють голову громадської/благодійної організації на суспільних засадах без оплати їх праці. При цьому прямо передбачають цей спосіб оформлення у статуті. Свого часу також Мінсоцполітики у листі від 02.03.2015 № 228/13/84-15 зазначав, що можна оформлювати голову громадської організації без трудових відносин та оплати. Однак це, на жаль, на 100 % це від претензій Держпраці не вбереже( Щодо керівників ОСББ та сама проблема. Зачепитися особливо немає за що. Хоча закон прямої заборони на таку "схему" не містить... На практиці дійсно так роблять. Тобто вказують, наприклад, у протоколі загальних зборів або у статуті, що директор працює "на громадських засадах". До того ж у суді досить спокійно до цієї ситуації ставляться. Приклад: постанова П'ятого апеляційного адмінсуду від 06.05.2020 у справі № 400/1456/19reyestr.court.gov.ua/Review/89087095# Однак знову ж таки, ніяких гарантій і щодо ОСББ дати не можу....
@Vlasenko_Svetlana
@Vlasenko_Svetlana 2 года назад
@@nataly_ambroziak Дякую за обгрунтовану відповідь. Ви краща!
@nataly_ambroziak
@nataly_ambroziak 2 года назад
@@Vlasenko_Svetlana Дякую, що дивитеся та коментуєте)
@kostyap7966
@kostyap7966 2 года назад
Призупинення діяльності ТОВ якось оформлює, чи достатньо, щоб не проводились операції на підприємстві якійсь час?
@nataly_ambroziak
@nataly_ambroziak 2 года назад
Доброго дня! Якщо Ви хочете не тільки призупинити діяльність але й не платити зарплату директору (приймаючи, звісно, ризики), то є певна процедура оформлення. Загальні правила: 1) у юрособи зараз є директор? Звільняємо; 2) із засновником (власником) не укладаємо трудовий договір; 3) схема управління - в статутних документах. Для ТОВ можуть виникнути складнощі. На практиці часто обмежуються рішенням загальних зборів; 4) діяльність юрособи має тимчасово призупинитися. Найманих працівників не має бути (виходжу тут із роз’яснень податківців). Є директор - не засновник. Алгоритм: 1) загальним зборам (власнику) прийняти рішення про передачу управління засновникові (власнику); 2) внести відомості про засновника до ЄДР. Подаємо: - заяву за формою 2 (minjust.gov.ua/m/formi-zayav-u-sferi-derjavnoi-reestratsii-yuridichnih-osib-fizichnih-osib-pidpriemtsiv-ta-gromadskih-formuvan); - протокол/рішення загальних зборів; - нотаріально засвідчену довіреність (якщо документи подаватиме не директор або підписант з ЄДР). 3) подати до банку перелік осіб, уповноважених розпоряджатися рахунком, зі зразками підпису засновника; 4) подати податківцям форму № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну...» з відомостями про засновника в графі 10; 5) оформити електронний підпис для засновника (якщо звітність подаватиметься в електронному вигляді). Директор первісно є засновником. Відмінності від попереднього алгоритму: 1) до держреєстратора не звертаємося. Але рішення загальних зборів (власника) потрібне. Підписи на ньому засвідчувати нотаріально не потрібно; 2) якщо до звільнення директор-засновник був ще й особою, відповідальною за ведення бухобліку, то вважаємо, що форму № 1-ОПП подавати не потрібно. Але деякі платники перестраховуються і подають форму № 1-ОПП + відповідне рішення загальних зборів. P.s. Цей алгоритм також розписано у описі під відео.
@kostyap7966
@kostyap7966 2 года назад
@@nataly_ambroziak велике Вам дякую за відео та роз'яснення!
@yka2776
@yka2776 2 года назад
Ви сказали, що директору ТОВ можна не платити Зарплпту, якщо він засновник і ТОВ призупинило діяльність. Що означає ТОВ призипинило діяльність - це відсутня діяльність, рух коштів по рахунку? Чи це ціла процедура Призупинення діяльності, тоді який її порядок?
@nataly_ambroziak
@nataly_ambroziak 2 года назад
Доброго дня! Йдеться як про відсутність діяльності та руху коштів, так і про певні нюанси у оформленні відносин із засновником. Загальні правила: 1) у юрособи зараз є директор? Звільняємо; 2) із засновником (власником) не укладаємо трудовий договір; 3) схема управління - в статутних документах. Для ТОВ можуть виникнути складнощі. На практиці часто обмежуються рішенням загальних зборів; 4) діяльність юрособи має тимчасово призупинитися. Найманих працівників не має бути (виходжу тут із роз’яснень податківців). Є директор - не засновник. Алгоритм: 1) загальним зборам (власнику) прийняти рішення про передачу управління засновникові (власнику); 2) внести відомості про засновника до ЄДР. Подаємо: - заяву за формою 2 (minjust.gov.ua/m/formi-zayav-u-sferi-derjavnoi-reestratsii-yuridichnih-osib-fizichnih-osib-pidpriemtsiv-ta-gromadskih-formuvan); - протокол/рішення загальних зборів; - нотаріально засвідчену довіреність (якщо документи подаватиме не директор або підписант з ЄДР). 3) подати до банку перелік осіб, уповноважених розпоряджатися рахунком, зі зразками підпису засновника; 4) подати податківцям форму № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну...» з відомостями про засновника в графі 10; 5) оформити електронний підпис для засновника (якщо звітність подаватиметься в електронному вигляді). Директор первісно є засновником. Відмінності від попереднього алгоритму: 1) до держреєстратора не звертаємося. Але рішення загальних зборів (власника) потрібне. Підписи на ньому засвідчувати нотаріально не потрібно; 2) якщо до звільнення директор-засновник був ще й особою, відповідальною за ведення бухобліку, то вважаємо, що форму № 1-ОПП подавати не потрібно. Але деякі платники перестраховуються і подають форму № 1-ОПП + відповідне рішення загальних зборів. P.s. Цей алгоритм також розписано у описі під відео.
@yka2776
@yka2776 2 года назад
@@nataly_ambroziak Мій випадок, це директор з мінімалкою, первісно є засновником і особою відповідальною за ведення бухгобліку. Діяльність юрособи призупинена, найманих працівників не має. Тобто, мені потрібно зробити і підписати рішення Загальних сборів про звільнення Директора і все? Що робити з р/рахунком, там за обслуговування беруть гроші і можна з часом ввійти в мінуса? Чи треба здавати якісь звіти пустишки (Есв Дф, Пдв, Прибуток за рік, Фінзвіт, Статистика .....)? Відновити роботу можливо буде, звісно відновивши директора і виплату йому ЗП чи це дорога в один бік до закриття?
@nataly_ambroziak
@nataly_ambroziak 2 года назад
@@yka2776 Доброго дня! Якщо Ви приймаєте, звісно, ризики цієї схеми, то потрібно буде звільнити директора як найманого працівника + рішення загальних зборів має бути. Щодо розрахункового рахунку: як правило, його таки залишають... Теоретично, звісно, юрособа може існувати і без нього. Проте це може привернути увагу податківців. Щодо звітів-пустишок. - ЕСВ та ДФ не подаються (бо немає найманих працівників, хіба що за "останній" період). - з прибутком складніше, бо загальне правило у нас щодо звітності - відсутність об’єкта оподаткування і показників, які потрібно задекларувати. Але не завжди навіть у призупиненого підприємства така ситуація може бути; - ПДВ без показників, як правило, не подається. Проте її треба подавати якщо у звітному періоді у вас є залишки від’ємного значення ПДВ попередніх періодів. Також врахуйте що реєстрацію платником ПДВ можуть анулювати (!), якщо протягом 12 послідовних податкових місяців ви не подаєте декларацію з ПДВ та/або подаєте таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту (п.п. "г" п. 184. 1 ПКУ); - фінзвітність подається у будь-якому випадку; - статистика також подається. Відновити роботу можна буде, звісно. Знову приймаємо директора на роботу через стандартну процедуру і починаємо платити йому зарплату. Але якщо буде анулювано реєстрацію платника ПДВ, то можуть у майбутньому виникнути складнощі з реєстрацією ПН/РК.
@andrepas7698
@andrepas7698 2 года назад
Доброго дня. Засновник ТОВ є директором, а також на нього відкритий фоп 2 група на єдиному податку. Чи може він бути фоп на спрощеній системі чи треба переходити на загальну?
@nataly_ambroziak
@nataly_ambroziak 2 года назад
Доброго дня! Директор може бути ФОП на єдиному податку. Тут заборон немає. Проте зверніть увагу на положення п. 1 ч. 5 ст. 40 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" від 06.02.2018 № 2275-VIII: 5. Член виконавчого органу товариства не може (!) без згоди загальних зборів учасників або наглядової ради товариства (!), а член наглядової ради товариства - без згоди загальних зборів учасників: 1) здійснювати господарську діяльність як фізична особа - підприємець у сфері діяльності товариства. Якщо йдеться про такий випадок, то краще перестрахуватися та рішення про згоду на подібну діяльність прийняти. Також не забувайте про особливості підписання договорів між ФОП-директором та юрособою. Пам'ятайте: договір не може підписуватися з різних сторін однією і тією ж особою.
@ТатьянаДехтяр-г4о
@ТатьянаДехтяр-г4о 2 года назад
Якщо ТОВ надає фіндопомогу фізична особа,чи може бути підписаний договір поворотної фінансової допомоги однією особою : позикодавець- як фізична особа, позичальник - він же, тільки в особі директора ТОВ
@nataly_ambroziak
@nataly_ambroziak 2 года назад
Доброго дня! Будь-який договір ні у якому разі не може бути підписано однією і тією ж особою. Бо у цьому випадку будуть застосовувати ч. 3 ст. 238 ЦКУ (представник не може вчиняти правочинів від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах). Це тягне за собою недійсність договору. Краще піти таким шляхом. Загальні збори ТОВ приймають рішення про надання повноважень іншій особі (інший засновник, чи хтось навіть сторонній) укласти договір від імені ТОВ. Потім видається довіреність (нотаріального посвідчення не потрібно). Тоді з боку позичальника підпише договір повірений, а з боку позикодавця - фізособа, яка є одночасно й директором. Так, ця схема з юридичної точки зору також не ідеальна. Проте вона все-таки захищає у ситуації, про яку Ви вклали у запитанні.
@ЕленаЕлена-ъ3й4е
@ЕленаЕлена-ъ3й4е 2 года назад
Нужно выписать доверенность на работника для подписания дог фп.
@polocki
@polocki 2 года назад
А як щодо громадських організацій (де нема засновників) або благодійних?
@nataly_ambroziak
@nataly_ambroziak 2 года назад
Доброго дня! З громадськими та благодійними організаціями трошки складніше, оскільки немає норм, за які можна було б зачепитися. Проте на практиці оформлюють голову громадської/благодійної організації на суспільних засадах без оплати їх праці. При цьому прямо передбачають цей спосіб оформлення у статуті. Свого часу також Мінсоцполітики у листі від 02.03.2015 № 228/13/84-15 зазначав, що можна оформлювати голову громадської організації без трудових відносин та оплати. Однак це, на жаль, на 100 % це від претензій Держпраці не вбереже(
@VolodymyrKrupa
@VolodymyrKrupa 2 года назад
Чи може бути визнана робота (результати роботи) директора ТОВ, діяльність якого зупинена, повним браком з його вини, яка не оплачується, без ризику визнання простою?
@nataly_ambroziak
@nataly_ambroziak 2 года назад
Доброго дня! Проблема тут у тому, що вину директора у наведеній Вами ситуації довести достатньо складно. Як і те, що при цьому директор не виконав місячну/годинну (залежно від оформлення) норму праці або результати його роботи виявилися браком. Тому я б не радила опиратися на "брак" відносно керівника. Бо ТОВ може нарватися на штрафи від Держпраці за недодержання мінімальних держгарантій у сфері оплати праці (2 мінзарплати, встановлені законодавством станом на день виявлення порушення, абз. 5 ч. 2 ст. 265 КЗпП) + адмінштраф на директора (від 510 до 1700 грн, ч. 1 ст. 41 КУпАП).
@СветланаВоробьева-е1е
Что за экзотика людям в голову приходит! Брак может быть только при выпуске продукции. Непонятно, в чем смысл таких манипуляций.
@nataly_ambroziak
@nataly_ambroziak 2 года назад
@@СветланаВоробьева-е1е смею предположить, что смысл манипуляций в той же невыплате зарплаты) Ищут любые, даже самые экзотичные, способы выхода из ситуации)
@КИН-ж8ц
@КИН-ж8ц 2 года назад
Добрый день Наталья! А если в учетной политике предприятия прописано что временно возлагаются обязанности директора на учредителя, это будет решением данной ситуации для ТОВ?
@nataly_ambroziak
@nataly_ambroziak 2 года назад
Добрый день! Нет. Приказа об учетной политике мало. Здесь идти необходимо все-таки через решение общего собрания и прочие этапы. Да, тоже ненадежно, но практика показывает, что этот способ все-таки работает. Хотя и не без рисков, конечно. P.s. Алгоритм Вы можете найти в описании под видео.
@mir_555
@mir_555 2 года назад
Дякую!
Далее