Тёмный

Заходи забезпечення позову. Які докази обґрунтують заяву про забезпечення позову для її задоволення? 

Адвокат Олена Коваль
Подписаться 748
Просмотров 512
50% 1

Заходи забезпечення позову. Які докази надають достатньо обґрунтоване припущення, що майно зникне?.
Захист порушених майнових прав полягає не тільки у винесенні судом позитивного рішення по справі, а й в можливості подальшого виконання такого рішення..Ефективним захистом прав у судовому порядку є забезпечення позову, яке допускається як до пред’явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, за умови, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду.
.
Дані положення містяться в десятій главі ЦПК та ГПК. Заходи забезпечення позову вживаються судом за заявою учасника справі, а от згідно ст. 150 КАС України таке вжиття можливе ще й з власної ініціативи суду..Найпоширенішими заходами забезпечення позову є накладенням арешту на майно чи грошові кошти, встановлення заборони на вчинення певної дії, або навпаки обов’язку вчинити певні дії, наприклад зупинити продаж чи митне оформлення.
.
Разом з тим слід зазначити, що суди досить часто відмовляють у задоволенні заяв про забезпечення позову, посилаючись на те, що заявником не доведено достатніх підстав, які свідчать, що невжиття обраного заходу ускладнить виконання рішення суду.
.
Тому важливим є обґрунтування необхідності застосування заходів забезпечення позову, а також представлення доказів, які надають достатньо обґрунтоване припущення, що наприклад майно може зникнути чи погіршитись, а грошові кошти зменшитись на момент виконання рішення. І до таких доказів можна віднести наявність судових рішень щодо стягнення з відповідача заборгованості, наявності відкритих виконавчих проваджень, в яких відповідач визнаний боржником, або наявність за ним податкового боргу.
#забезпеченняпозову, #заходизабезпеченняпозову, #правовіконсультації​, #юридичніконсультації​, #правові_консультації​, #юридичні_консультації​, #pravovi_porady

Опубликовано:

 

24 фев 2021

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 14   
@oksanap2447
@oksanap2447 2 года назад
О це вже мені подобається хоч якийсь захист боржника
@oksanap2447
@oksanap2447 2 года назад
А то всі лише хочуть принизити боржника людину.
@swetlanat.a1428
@swetlanat.a1428 3 года назад
Якщо забеспечення позову не розглядають тиждень, хоча по закону не більше двох днів, справа нагальна.. чи можна подзвонити помічнику судді запитати про те коли буде розгляд, чи можна прискорити?
@user-bz9yi2fi6z
@user-bz9yi2fi6z 3 года назад
Яка форма судочинства? Ви праві, що заява про забезпечення має бути розглянута протягом двох днів з моменту надходження (153 ЦПК, 154 КАС, 140 ГПК). Разом з тим, має значення, яким чином ви подавали документи: в паперовому чи через електронний суд. Якщо через електронний суд, то статус "відправлено", ще не означає "доставлено", після якого у випадку реєстрації документа з'явиться статус "зареєстровано", і два дні буде відліковуватись саме з цього моменту. Також слід враховувати відпустки, лікарняні та банальну завантаженість, що також впливає на оперативність розгляду заяв. Як мінімум можете в телефонному режимі зв'язатись з помічником, також можете додатково подати пояснення з аргументацією необхідності забезпечення позову, чи клопотання про прискорення розгляду заяви про забезпечення. До речі, через Єдиний Контакт-центр судової влади України (044 207-35-46) або через сайт судової влади court.gov.ua можете в телефонному режимі зв'язатись з канцелярією відповідного суду.
@swetlanat.a1428
@swetlanat.a1428 3 года назад
@@user-bz9yi2fi6z справу подавала в паперовому вигляді, в канцелярії... Дякую за відповідь.
@swetlanat.a1428
@swetlanat.a1428 3 года назад
@@user-bz9yi2fi6z цивільна справа
@user-bz9yi2fi6z
@user-bz9yi2fi6z 3 года назад
Запасайтесь терпінням. В районних судах зараз перенавантаження
@oksanap2447
@oksanap2447 2 года назад
Як з вами зв'язатися для консультації?
@user-bz9yi2fi6z
@user-bz9yi2fi6z 2 года назад
koval.advocate@gmail.com
@oksanap2447
@oksanap2447 2 года назад
@@user-bz9yi2fi6z Писала вам на електронну адресу ту що ви вказали та воно чомусь не змогло дійти так як на цю пошту не приймається повідомлень.Хочу подякувати вам за те що на відміну від інших ваших колег бо дивилася відео різні на Ютубі.Ви не презираєте і не ненавидите людей-боржників.Велике за за це спасибі людське.
@oksanap2447
@oksanap2447 2 года назад
В мене є ВП але майна ні доходів немаю.Чи можна оскаржити рішення суду першої інстанції.
@user-bz9yi2fi6z
@user-bz9yi2fi6z 2 года назад
Скільки часу пройшло з моменту винесення судом рішення? Чи було вас залучено до участі в розгляді судової справи?
@oksanap2447
@oksanap2447 2 года назад
@@user-bz9yi2fi6z Ніхто ніде мене не залучав .Роблять що хочуть повний Беспредел.Гіоко і обідно що нікому захиститися за бідну скривджену людину.А в мене і так немає нічого ні майна ні доходів .Є тільки 7 хронічних діагнозів.
@user-bz9yi2fi6z
@user-bz9yi2fi6z 2 года назад
@@oksanap2447 якщо вас не було залучено до розгляду справи, можете подати апеляцію з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження
Далее
МАРИЯ ГОЛУБКИНА О БАБУШКЕ #shorts
00:43