Тёмный

Золоті ворота. Як вони виглядали насправді? | Інша версія реконструкції головних воріт Києва. 

Дмитро Горбатюк
Подписаться 32 тыс.
Просмотров 596 тыс.
50% 1

Вражаюча реконструкція головного в'їзду до середньовічного Києва-Золотих воріт. Хто збудував Золоті ворота? Якими вони були насправді? Невідомі факти про історію знаменитої памятки. Унікальна авторська реконструкція стародавнього Києва XI сторіччя.

Опубликовано:

 

26 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 768   
@АндрейШестопал-н4т
Пане Дмитре, я не люблю писати коментарі, але тут я не витримав і хочу подякувати Вам за цю подорож в далеке минуле. Мені дуже і дуже сподобалась Ваша розповідь та візуальний супровід. На мою думку, остання реконструкція Золотих воріт є не дуже історично вдалою, це скоріше необхідне на той час рішення зберегти саму згадку про них. Я Ваш підписник з попереднього випуску. З нетерпінням буду чекати на черговий екскурс в минулі часи. Тисячи величезних лайків
@DmytroHorbatiuk
@DmytroHorbatiuk Год назад
Дякую за відгук!)
@ТетянаБойко-б3е
Краще б зберегли руїни Воріт під куполом, ніж ліпити до них те, що їх історично спаплюжило.
@ОльгаОболончикова
Не згодна з вами … так ми хоч якесь уявлення маємо про архітектуру Золотих воріт . І кожна людина , яка приїжджає до Києва , може це побачити … А руїни , мабуть , добре законсервовані ,збережені для нащадків , і, сподіваюсь , будуть стояти тисячоліття .
@СергейЖураковский-щ9з
@СергейЖураковский-щ9з 7 месяцев назад
Здоровенькі Були Дмитро ! Дуже цікавий огляд ( особливо кому цікава справжня історія України).Раніше я переглядав канал"Кажан" то часом не ваша робота ?Щиро дякую за корисну роботу ,бажаю здоров'я,успіхів і нових відкриттів,до нових зустрічей ( підписався )👏🤝
@olenamazur2748
@olenamazur2748 Год назад
Дуже цікаве дослідження про Золоті ворота, особливо сподобалася їх 3Д реконструкція, що дало змогу краще уявити як вони виглядали раніше. Неймовірно радує такий якісний контент! Окрема подяка автору😊
@АннаАндреевнаКолосова
Цікаво! Серйозна робота ! Дякую автору.
@Bogdan_Rurikovich
@Bogdan_Rurikovich Год назад
Молодому архітектору повага!!!) Історія дуже суперова! Я 2003-2007рр. працював в НЗ Софія Київська в , який відноситься комплекс Золотих воріт . Ми колеги я інженер) Натхнення в роботі!!!
@_-VAV-_
@_-VAV-_ Год назад
Серйозна робота. Напевне, не один тиждень на моделювання та анімацію. Цікаво. Дякую.
@valivali8061
@valivali8061 Год назад
Згідна з Вами, що моделювання та анімація заслуговує на 1000 вподобайок.
@Serhii_v3.4
@Serhii_v3.4 Год назад
Схвальний коментар з подякою автору за неймовірну роботу, написаний для кращої статистики відосика та позитивного просування.
@Bogdan_Rurikovich
@Bogdan_Rurikovich Год назад
100%) автор красень!)
@dmytrokramar7061
@dmytrokramar7061 Год назад
Це просто космос. Гігантська робота. Нема слів!!!!! Дякую автору за проект. Просто неймовірно!!!!
@Yaroslav.Kokhan
@Yaroslav.Kokhan 11 месяцев назад
Дуже доречні виправлення щодо офіційної реконструкції, втіленої в павільйоні. Все логічно й переконливо. Однак, є три природні зауваження: *1.* Оці всі кущі й дерева перед фортечним валом - це фантастика, яку треба прибрати. Ніхто не допустив би наявності деревної рослинності перед стінами - як тому, що за нею може ховатися ворог, так і тому, що це матеріал для осади й штурму. Тому при побудові стін простір перед ними розчищався „під нуль“ на довгі сотні метрів в усі боки (а на розчищеній місцевості виставлялися мітки для стрільців). Це, якщо там не було вже забудови. І, до речі, така забудова все одно скоро виникала перед стінами, породжуючи передмістя. Так що ніяких дерев і кущів там не з'являлося з часом - тільки будинки або нічого. *2.* Чому всі на реконструкціях вставляють у ворота катаракту не з того боку? Я не розумію. Катаракта - це засіб швидкого реагування, розрахований на ситуацію, коли ворота закривати вже пізно. Але оцінити, пізно чи ні, і швидко відреагувати можна, лише перебуваючи на стіні з боку поля. Бо з боку міста нічого не видно. Особливо за церквою, яку ще оббігти треба (а якщо в ній ще й задзвонять при цьому...). Проскочив наш ар'єргард, який переслідує противник, крізь ворота, чи ще ні? Заскочила в місто достатня кількість ворогів, щоб їх можна було з користю перебити, чи ще ні? Від цього залежить, опускати катаракту, чи не опускати - але це видно тільки з боку поля. Тому катаракта може бути тільки там. А не з боку міста. *3.* З пункту 2 зрозуміло, що ікона не могла бути прикріплена до металу воріт - а тільки вмурована в камінь/цеглу над катарактою, над ворітною аркою. Що й архітектурно вигідніше (подивіться на реальні церкви), і ідеологічно розміщення вигідніше: вище та краще освітлене.
@ЛарісаЛябах
@ЛарісаЛябах 8 месяцев назад
Цікаво.
@creategood2067
@creategood2067 Год назад
Дуже гарна візуалізація та цікава подача інформації. Вже захотілось відвідати історичну пам'ятку
@valivali8061
@valivali8061 Год назад
Також захотілося відвідати нашу столицю і всі історичні пам'ятки. Контент дуже цікавий. Дякую.
@_masssk_
@_masssk_ Год назад
Якщо є час та натхнення, я б послухав більше про всякі історичні місця Києва та можливу реконструкцію. Наприклад найзагадковішим об'єктом для мене є замок на Замковій горі
@kilneko1
@kilneko1 Год назад
Всю цю історію знаю - але яке задоволення її дивитися! особливо із 3Д реконструкцією! Дякую, авторе, прекрасна робота і прекрасна подача матеріалу!
@ОлегПащина-д4д
@ОлегПащина-д4д Год назад
Дуже цікаве дослідження.
@datura5975
@datura5975 5 месяцев назад
Дякую за Вашу важливу працю! 💛💙💛
@ArtemLikhtorovich
@ArtemLikhtorovich Год назад
Дякую! Дуже цікаво! Так тримати!
@Serhii_v3.4
@Serhii_v3.4 Год назад
Я в захваті від 3Д-моделювання ) Кожного разу по декілька хвилин витрачав, щоб рлзгледіти всі деталі.
@konstantinperepelycia4602
@konstantinperepelycia4602 Год назад
Дякую Автору за цікаві матеріали!
@ТамараПетрук-ы1б
Дякую. Треба буде навідатись! 1000 років , і такі вже були конструкції.
@mrJenOk-hq5qo
@mrJenOk-hq5qo Год назад
Дмитре вітаю! Цікава ваша думка як архітектора що до так званих "засипаних міст" по всьому світі , це явище також присутнє в Києві і ми звинкли називати його "полупідвал", але роскопки та ремонтрі роботи біля таких будинків показують, що під зкмлею повноцінний поверх а інколи і декілька , в сітнах є арки та вікна які з середени закладені цеглою. Звісно так ніхто не проектував заздалегіть щоб під землею були вікна, тобто будівля була вища і все що зараз під землню , це в минулому нижні поверхи. Я давно вивчаю це феномен і усі архітектори і будівельники мені кажуть що таке рівномірне просідання будинку або цілих кварталів неможливе, будівлі б просто напросто тріскались при такому значному просіданні. Висновок напрошуюєсться один - буділі засипані і верхні поверхи адаптовані і перебудовані під входи. Але кли це відбулося і за яких обставин історія не знає. Також дивно що ніде немає креслень та розрахукнів усіх історичних споруд, які є дуже складним архітектурним рішенням яке просто "на колінці" не спроектувати. Така тенденція помітна по всьому світу, креслень історичних памяток просто немає. Існують дати та імʼя якихось людей нібито побудувавших все це, але жодних письмових доказів у вигляді документальних матеріалів немає. Один з прикладів таких фактів це будинок по вулиці Мала Житомирська 16/3 (гугл знайде і фото по ньому) під яким нещодавно знайдено ще один повноцінний поверх. Було б цікаво почути вашу думку, а можливо і експертне росслідування на цей рахунок. Готовий долучитися і допомагати у вивченні цього питання.
@DmytroHorbatiuk
@DmytroHorbatiuk Год назад
Вітаю! Не готовий вам відповісти, бо в Києві мені такі будівлі не відомі. Не вивчав це питання. Взагалі немає нічого дивного, що в процесі використання функція певних частин будівлі змінюється, якісь вікна закладаються, міняється рельєф і т.д. Це мабуть залежить від особливостей ділянки і змін функції будинку.
@dwachter8213
@dwachter8213 Год назад
Шикарне відео! Дякую, я чекав на нього 40 років! Успіхів в мандрівках серед наших пращурів! СУ!
@stasberestovsky
@stasberestovsky Год назад
шикарна робота, особливо моделювання. чекаю на інші випуски!
@vorinay6212
@vorinay6212 Год назад
Масштаб праці вражає, дякую за подаровану можливість зазирнути крізь віки на життя свого рідного міста. Коментар для просування українського!
@maquesUA
@maquesUA Год назад
Із моделюванням особливо добре виглядає, дуже корисно для наглядності! Чудове починання, зичу успіху!
@viktoriiaYer
@viktoriiaYer Год назад
Я Вам дякую за голос і інтонацію. Дуже приємно слухати.
@ЄвгенійПрокопович-ю9к
Велика подяка за гарну працю, бажаю успіху в історичній реконструкції нашої України.
@ruslantito2337
@ruslantito2337 Год назад
Це про Київську Русь
@petyafedorov63
@petyafedorov63 Год назад
это про Русь вообще то, не про Украину
@nadiaandronyuk1728
@nadiaandronyuk1728 Год назад
Дуже дякую за такий гарний сюжет і прекрасну розповідь.
@ОлександрПрус-б1з
Ваш варіант більш реалістичний. Втім, гадаю, первісний проект був простіший, не такий помпезний як його відтворили на честь ювілею Києва .... теж умовного. Дуже цікаво, бажаю Вам творчих успіхів. Дякую.
@ТатьянаЛибкнехт
Дякую за цікаву розповідь! Я відвідувала руїни Золотих воріт ще до будівництва павільйону і мені тоді було дуже цікаво дізнатися як вони виглядали у давнину. Але моєї фантазії було недостатньо. Пройшли роки і тепер можна подивитися не тільки на реконструкцію, а ще й розібрати альтернативну версію! Як цікаво жити!
@tanyatatuha4559
@tanyatatuha4559 Год назад
Дуже цікаво і класно, що є модель, так зрозуміло одразу. Ще дуже було б цікаво дізнатись як могли виглядати покої князівські в дитинці.
@YASON_D_ALT
@YASON_D_ALT Год назад
Дякую за гарну роботу. В наші історичні часи потрібно доносити реальну історію, якою б вона не була.
@sclptr9163
@sclptr9163 Год назад
Дякую за якісний україномовний контент!
@catmancat4469
@catmancat4469 Год назад
Дякую за випуск, дуже сподобалось! багато разів проходив повз, був всередині, але все одно, не міг уявити всієї реальної картини, частиною якої були ворота. Чекатиме нових сюжетів.
@tetiana_m
@tetiana_m Год назад
Дякую. Дуже цікаве відео, підіймає дух в ці складні часи війни тим, що ми є нащадками наших великих пращурів, які будували такі споруди понад тисятиріччя назад.
@viktoriurchenko7551
@viktoriurchenko7551 7 месяцев назад
Аргументовано та правдоподібно!!!
@andriivi
@andriivi Год назад
Гарне дослідження!
@paxvvell
@paxvvell Год назад
Чудова розповідь про Золоті ворота! Все відео за одну мить пролетіло Порівняння і 3Д реконструкція це прям радість ❤
@VolodymyrShuplietsov
@VolodymyrShuplietsov Год назад
Дякую пане Дмитро, дуже цікаво👍
@Roman_Kuts
@Roman_Kuts Год назад
Дуже цікава розповідь і візуалізація стародавніх Золотих воріт, неймовірно приємно було глянути і відчути себе в старовинному Києві, такий варіант воріт мені навіть більше подобається ніж існуючи, виглядає якось більш природно. Цікаво було б дійсно побачити який вигляд мала древня фортифікація Київа. Дякую за вашу роботу, дослідження і цікаву розповідь.
@valivali8061
@valivali8061 Год назад
Прочитала Ваш коментар, сподобався мені. Але слово древній використовується в українській літературі дуже рідко. Краще вживати слово - стародавній.
@07maxmix
@07maxmix Год назад
Дуже вам дякую за вашу кропітку роботу. Це було цікаво подивитись на золоті ворота з точку зору історика/архітектора. Впевнений, що люди які люблять Київ, будуть приємно вражені вашим каналом.
@ЛарісаЛябах
@ЛарісаЛябах 8 месяцев назад
Дякую за цікаву розповідь і логічну реконструкцію! Ви талановита людина! Наснаги Вам!
@AS_mund
@AS_mund 7 месяцев назад
Масштабна і скурпоульозна робота. Дякую!
@XOPT26
@XOPT26 Год назад
Величезна вдячність від історика! Успіхів і наснаги!
@філософ_українець
Дякую, цікаво!!! Робота важка, мені неймовірно цікаво!!! Щиро дякую!
@lulenbitu455
@lulenbitu455 Год назад
Ого! Як цікаво!💙💛
@gennadij7147
@gennadij7147 Год назад
Дякую за цікаве відео. Треба ще відвідати .
@Климент-я8р
@Климент-я8р Год назад
Живу поруч з Золотими воротами, і ніколи не замислювався що до історії. Дуже цікаве і аргументоване пояснення. Дуже цікаво
@Strl_ua
@Strl_ua Год назад
карколомно цікаве відео! вподобайка та підписка!
@dariapetruk893
@dariapetruk893 7 месяцев назад
Ви дуже цікаво і водночас просто розповідаєте. Приємно слухати ☺️☺️☺️Дякую Вам за Вашу роботу !
@SashkoMelnyk
@SashkoMelnyk Год назад
Дуже цікаво було глянути на вірогідний вигляд брами. Дякую!
@БорисШалагінов
У 2014 р. в газеті "Голос просвіти" була обширна стаття з кресленнями, в якій авторка (відомий український історик) повідомляла про те, що вдалося розшукати самі втрачені стулки воріт. Наводилися розрахунки, аналізувалися декоративні елементи, їхній зміст. Все разом переконувало, що це аутентичні стулки. Стаття є в інтернеті
@3dyurash-ko301
@3dyurash-ko301 Год назад
Коментар на краще розповсюдження
@tamaratamara4941
@tamaratamara4941 Год назад
Дякую за вашу працю! 💙💛 дуже цікаво
@іринакобенко
@іринакобенко Год назад
Дмитро дякую за відео. Чекаю нових випусків.
@МішаКіт-ы4ф
@МішаКіт-ы4ф Год назад
Велике дякую. Давно чекав такий матеріал!!! Цікаві ідеї і обгрунтування! Окремо велика похвала за візуалізацію, 3д модель воріт. Як наче сам там побував! Чекаю на такіж обзори з історичним нарисом по інших воротах, київському дитинцю, храмах і київу цілком! Такщо вмикайте кнопку спонсорства. І чекаєм наступний матеріал ко Київу!
@DmytroHorbatiuk
@DmytroHorbatiuk Год назад
Дякую! Так,власне один із напрямків на цьому каналі-це якраз 3д-реконструкції різних історичних будівель Києва. Тому подібні сюжети ще будуть,обовязково. Просто хочеться зробити їх макимально достовірними,і для цього треба доволі багато вивчати матеріалу і , ще краще- залучати фахівців-археологів для консультацій. Тому це нешвидкий процес)
@IrunkaG
@IrunkaG Год назад
Аж захотілося поїхати і ще раз глянути на Золоті 😮
@Zahadumgoth
@Zahadumgoth Год назад
Дякую! тепер знатиму про Золоті Ворота значно більше як знову побачу їх.
@ivannnaza
@ivannnaza Год назад
Дуже цікаво! Дякую авторе! Було б класно побачити як виглядав Київ тих часів, якраз під час розквіту, з Софією, Михайлівським і тд. І порівняти що там зараз 🙏
@abracadabra-y3q
@abracadabra-y3q Год назад
Очень интересно! Прошу продолжать!
@Maxvellua
@Maxvellua Год назад
Отримав велике задоволення від перегляду! Дякую Вам за роботу!
@ThorOdinson167
@ThorOdinson167 Год назад
Круто, дякую автору за інформацію, нам в україні треба максмально вкладуватись в історію для населення
@MrFredSober
@MrFredSober Год назад
Цікаво. Дуже дякую.
@Віктор-ы8з
@Віктор-ы8з 3 месяца назад
Дякую! Друже!♥️🇺🇦🇺🇦🌏
@edgarpoe5243
@edgarpoe5243 8 месяцев назад
Коментар на підтримку автора та його каналу. Дякую за відео
@dr_earnhard
@dr_earnhard Год назад
Дякую, вельми цікаво було. 👍
@valentynyablonskyi1905
@valentynyablonskyi1905 Год назад
Дуже гарний аналіз, інформативна графіка та цікава розповідь. Автору респект! Київ неймовірно чудовий і загадковий, впевненний, що багато киян і не тільки, будуть вашими глядачами! Чекаємо на нові відео. Успіхів Вам!
@olenaberezovska1648
@olenaberezovska1648 Год назад
Цікава, обгрунтована і логічна теорія. Дякую
@СергейКобрянов
Гарно ! Дякую !
@saint7968
@saint7968 Год назад
Дякую. Дуже цікаво.
@АннаДенисенко-ъ9п
Дуже цікаве дослідження. І реконструкція просто супер. Дякую
@mykhailofedorchuk447
@mykhailofedorchuk447 Год назад
Неймовірна робота! Продовжуй у тому ж дусі, це дуже якісна і цікава робота!
@ukrdivision9143
@ukrdivision9143 Год назад
Дякую, Вам за гарну роботу!
@ШведенкоЄлизавета
дякую величезне за Вашу працю! було дуже цікаво подивитись 👍🏻👍🏻
@hustash
@hustash Год назад
Дякую вам за працю! Дуже цікаво. Трішки смішно усвідовлювати, що при реконструкції допустили дуже банальні помилки, наприклад, про покрівлю та бійниці.
@ЛюбовГалімова
@ЛюбовГалімова Год назад
Неймовірно цікаво!❤❤❤! Щиро дякую! Уважно роздивлялася
@Mariana-mj3uo
@Mariana-mj3uo Год назад
Дуже цікава лекція! Підпишуся і чекаю наступні відео.
@loreukraine
@loreukraine Год назад
лайк! дуже цікавий контент!
@Terrayko
@Terrayko Год назад
Дуже цікаво! Чекаю на продовження)
@renataHolod-oj2cx
@renataHolod-oj2cx Год назад
Дуже цікаво!! РГ
@МарінаБабко
@МарінаБабко Год назад
Чудовий випуск
@dmytroavdieienko8728
@dmytroavdieienko8728 Год назад
Дійсно велика подяка молодому архітектору за те що візуалізував тут інформацію що багато хто чув і бачив на фото, а ще більше людей не чули і не здогадувались. Додатково дякую за більш технічний підхід до цієї історії.
@MariyaSmerkus
@MariyaSmerkus Год назад
Дмитре, дякую за роботу! Я відчуваю величезне задоволення від відвідування різних історичних споруд! Не кайфую так від музики, театру, художнього мистецтва, як від архітектури! Вважаю це верхнім рівнем інтелекту та мистецтва: це скільки ж треба знати, щоб побудувати таке😃
@Alla_Mykhailova
@Alla_Mykhailova 7 месяцев назад
Дуже дякую, Дмитре, за Вашу важливу та кропітку роботу!❤🎉
@ТетянаБойко-б3е
Велика подяка за викладений матеріал. Пам'ятаю ще Золоті ворота до втручання реконструкторів. Тоді хотілось до них приходити. Віяло старовиною, історією. Реконструкція споганила об'єкт. Просто автори без належного обгрунтування приліпили до руїн те, що внесло в історію їхні прізвища. Згодна з поляками, що потрібно пам'ятати та поважати історичні об'єкти, місця їх знаходження, але не будувати на руїнах непевні споруди, намальовані власними фантазіями. Особливо дивує те, що за взірець для реконструкції було взято в'їзні ворота та надбрамні церкви у Росії, які не раз перебудовувались з католицьких у православні і, навіть з мечетей. Див. відео Михайла Камушкіна про перебудовані церкви Новгороду, Володимира та інших міст. Саме звідти за зразок було взято вигляд надбрамної церкви.
@tetynyemtseva4441
@tetynyemtseva4441 Год назад
Чудова робота! Браво! Щиро дякую! Цікаво
@yuriyekravchenko
@yuriyekravchenko 7 месяцев назад
Надзвичайно крута 3-Д реконструкція!! Дмитро, дякую!
@ОлесяМусійко
@ОлесяМусійко 6 месяцев назад
дякую, що розповідаєте про важливе
@ТатьянаШашкова-р4х
Дуже цікаво!! Дякую!!
@viktoriaviktoria3178
@viktoriaviktoria3178 8 месяцев назад
Дякую за Вашу роботу! Дуже цікаво!
@lidiia_s
@lidiia_s Год назад
Вау! Дуже красиво!
@teplovaleri
@teplovaleri Год назад
Дякую!
@MetroNaVynogradar
@MetroNaVynogradar Год назад
Красно вам дякуємо !
@AlexanderGorishniy
@AlexanderGorishniy 8 месяцев назад
Дякую за розвиток українського ютубу. Дуже цікаво. Слава Україні🇺🇦!
@smeduza
@smeduza 7 месяцев назад
Щиро дякую, за прекрасне дослідження і гарний контент! Дуже цікаве
@andriytravel141
@andriytravel141 Год назад
Дуже цікаво! Щиро дякую!
@roman_say
@roman_say Год назад
Крутий ти, пишу щоб просувати відео
@ОленаНазаренко-ъ6у
@ОленаНазаренко-ъ6у 7 месяцев назад
Інформативно і цікаво, спасибі!
@erzhiia
@erzhiia Год назад
Надцікаво, дякую
@DIMA_LIBRA
@DIMA_LIBRA Год назад
Дуже дякую за цікаве і корисне відео.
@НатальяЧерная-е7й
Дуже цікаво і тактично вірні зауваження. Ніколи не потрапляла всередину. Завжди зачинено.
@lipamc
@lipamc Год назад
Щиро дякую за таке пізнавальне відео! Кожного разу коли проходжу повз Золоті ворота, намагаюсь уявити як насправді вони виглядали, як виглядало місто. Успіхів автору!🙏🏼❤
@Simkan2
@Simkan2 Год назад
Чудова та дуже корисна робота!
@spadeofspades
@spadeofspades Год назад
Очень интересно. Спасибо автору за отличный материал.
@nadiyaschcygol6229
@nadiyaschcygol6229 8 месяцев назад
Дякую пане Дмитре❤❤❤дуже цікаво
Далее
The most interesting castles of Ukraine
12:54
Просмотров 1 млн