Тёмный

Кожен пацієнт має право на 8 циклів реабілітації на рік, тривалістю щонайменше 14 днів кожен 

Міністерство охорони здоров'я України
Просмотров 308
50% 1

Впровадження флагманського проєкту Міністерства охорони здоровʼя України «Розвиток системи реабілітаційної допомоги» триває в рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.
Цей проєкт є відповіддю на нові виклики, які постали перед країною через повномасштабну війну, особливо в контексті безбар’єрності, що стала одним із ключових пріоритетів держави. Наразі активно розвивається доказова, доступна та людиноцентрична реабілітаційна допомога, яку надають мультидисциплінарні команди.
Станом на серпень 2024 року Національна служба здоров’я України за напрямом реабілітації законтрактувала 498 медзакладів, де надається безоплатна медична допомога в рамках програми медичних гарантій. Загалом, наразі безоплатна для пацієнтів реабілітаційна допомога стаціонарно надається у 316 медзакладах по всій Україні та у 473 - амбулаторно.
За перші вісім місяців 2024 року держава оплатила медзакладам понад 1,9 млрд грн у межах пакета Програми медичних гарантій «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в стаціонарних умовах».
Для наймолодших пацієнтів (до трьох років) діє окремий пакет - «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя». Послуги надає 131 медзаклад.
Для порівняння, в 2022 році реабілітаційні відділення по всій країні надавали менше ніж 4 000 реабілітаційних сесій на добу. Водночас у 2024 році цей показник складає вже майже 10 000 сесій. Це означає, що значно більше пацієнтів можуть отримати реабілітацію в необхідному їм обсязі. При цьому в 2024 році послуги з безоплатної та доказової реабілітаційної допомоги в умовах стаціонару отримали 85 825 тисяч пацієнтів.
Завдяки змінам, внесеним урядом у Програму медичних гарантій НСЗУ, починаючи з 2024 року оплата медзакладам від держави за надані послуги з реабілітації залежать від важкості травми людини, аби деякі відділення не брались лише за легші випадки. Для цього було визначено чотири категорії складності реабілітаційної допомоги. Перша категорія охоплює найважчі випадки - два діагнози, повʼязані з травмами головного мозку, спинного мозку або внутрішніх органів. До цієї категорії застосовується підвищувальний коефіцієнт 2,1. Кожен пацієнт має право на вісім циклів реабілітації на рік кожен тривалістю щонайменше 14 днів.
НСЗУ сплачує медзакладам за надання стаціонарної реабілітації від 19 тис. грн до 41 тис. грн, залежно від складності випадку та видів реабілітації. Тривалість реабілітаційної допомоги має складати не менше 14 днів. Кількість циклів, залежно від важкості випадків, може складати до восьми на рік (сумарно це більше ніж 112 днів на рік).
Ключова мета - зробити послуги з якісної, доказової та безбарʼєрної реабілітації доступними для всіх, хто її потребує. А сам реабілітаційний процес має розпочинатись для пацієнта якомога раніше, ще в гострому періоді. Це дозволяє забезпечити якнайкращі результати відновлення людини після травми чи захворювання.
За основу моделі розвитку реабілітації Міністерство охорони здоров’я взяло ізраїльський досвід. Він враховує як потреби цивільних, так і потреби військових. Отже, не втратить актуальність навіть після війни й не призведе до утворення надлишку реабілітаційних відділень. Саме тому в країні триває робота над розбудовою системи реабілітації на базі спроможної мережі медичних закладів. Реабілітаційні відділення на 30-60 ліжок мають зʼявитись у кожній великій (кластерній та надкластерній) лікарні країни. Наша мета - 7 800 ліжко-місць для пацієнтів у 221 такому медзакладі по всій країні.
Долучіться до ініціативи та зробіть внесок на платформі ► u24.gov.ua/
Підписуйтесь на офіційний канал Міністерства охорони здоров’я України ►
bit.ly/38koMbv
Слідкуйте за нами в месенджерах та соціальних мережах ►
linktr.ee/MOH_...
Офіційний сайт МОЗ України ► moz.gov.ua/
Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19
#МОЗ #МіністерствоОхорониЗдоров'яУкраїни

Опубликовано:

 

18 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии    
Далее