Дякую Вам, пане Олександре за наполегливий труд з інформації нас, Ваших шанувальників , про життя, побут та боротьбу наших пращурів за славну землю України. СЛАВА НАЦІЇ ! ❤❤🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Краща помста за обстріл наших міст та інвестиція у перемогу це донат! Держава не може охопити всі напрямки, дуже велику роботу по забезпеченню роблять фонди та волонтери, такі як Притула, Стерненко, Повернись Живим, Мадяр та інші. Це знизить рівень втрат наших захисників та пришвидшіть перемогу Україні над російськими фашистами, допомагайте нашим воїнам захисникам донатами і десь на один чорний пакет з російським ланом всередені стане більше.
Ну, сейчас " доспех" от пули спасает, а в 17- м веке от мушкетной пули диаметром 18-20 мм - не спасал. Да ещё бы из раны пришлось бы выковыривать ошмётки кольчуги или пластину от пластинчатой брони. Есть видео, где реконструкторы пальнули из мушкета по пластинчатой брони, надетой на кусок свинины, пуля вошла в свинину вместе с пластинкой брони, дырень получилась солидная, в 17- м веке точно не жилец. Ну, доспехи носили или нет, но точно голыми не ходили, одеты были в жупаны,делии и красивые шапки с перьями.
Шаровари однаково називалися у скіфів і у наших предків. Дехто каже, що це скіфське слово.Слово "жупан" було і у скіфів, але означало дещо інше.Один із головних уборів козаків називався так, як і у скіфів Українська - одна із двох слов'янських мов, у яких збереглося таке ж чергування голосних, як у скіфській мові. Але в українській воно збереглося краще. Друга мова - котрась із мов колишньої Югославії. Українська - мова, у якій найбільше збереглося скіфських слів. Скіфи - західна гілка персомовних народів, європейці, знамениті зброярі, винахідники нової зброї, мали прославленого філософа, далеко випередили за більшістю показників науки, виробництва і мистецтва чимало сучасних їм народів Європи.
@@Winten7d5rmВзагалі-то скіфів ніколи не було, то є лінгвістична маніпуляція. Геродот називає мешканців сучасної України Сколоти, оскільки правив ними Скіл. Далі, слово шаровари є цілком Українським. Шарувати - фарбувати. Від слова шарувати - зашарівся. Щоб пофарбувати в ті часи матерію, одяг варили. Шарувати - варити. Шари-вари. Шаровари. Далі, немає жодного слова Кімерів, але вони Іранці. Далі, є декілька слів із мови Сколотів, мед, страва, квас, шаровари, і вони Українські, але Сколоти іранці. Далі, Сармати правили 600 років і дивним чином не залишилося жодного слова ні жодного документу. Таке враження, що сі Сармати були німі та ще й безграмотні, трясьця, але вони іранці. І тут постає питання, люди у вас взагалі відсутнє критичне мислення ?
Дійсно, фарбували одяг методом проварювання у великій місткості з корою дуба тощо. Пояснення про шаровари логічне. Утім, я навів своє пояснення, аби до опонента дійшло, що українці і їхні слов'янські предки носили шаровари кілька тисячоліть. Їх і батько мій носив у сільському побуті в довоєнному- міжвоєнному дитинстві. Я жив у селі, коли мав 5-6 років. Там мої штани у всі пори року шила бабуся, з дуже різних матеріалів, звалися шароварами. Пізніше до школи для сцени вона мені вишила сорочку, з китицями, вигаптувала золотистим чи жовтим хвилястий народний візерунок на зеленому поясі з китицями, пошила червоні шовкові широкі козацькі шаровари. До речі, козаки запасалися шовком, бо він чудово стримував кров під час перев'язок. Якщо у Вас є гіпотеза про те, хто такі сколоти, доводьте або хоч пускайте в люди у якості гіпотези. Бо поки що інші прямо і безапеляційно заявили, що шаровари - скіфське слово. Слава Богу, ніхто ще не додумався сказати, що українське слово "хата" походить від німецького "хауз" (слова з основою "ха", на означення цього поняття є в багатьох індоєвропейських мовах). Перси-фарси - індоєвропейці, як і українці. Про сколотів заявляють, що вони родичі фарсів, що рештки їх розчинилися серед слов'ян та інших народів.
@@Winten7d5rm Викройок шаровар немає в історичних джерелах, зате повно викройок вузьких портків по нозі, але матня була розширена та мала складку, щоб верхи було зручно їздити .
В ті часи з'явитися на люди в спідній сорочці було щось як сьогодні голому по по центру міста гуляти, а голий торс взагалі це взагалі краще померти від встида. Не слід забувати ,що в добу козаччини на Україні панував малий льодовиковий період і середня добова температура ,даже у спекотні місяці,не підіймалась вище 18 градусів за цельсієм. Тому даже літом носили хутряний одяг.
Так, естетика і візуальне відображення наших традицій в топі тем для розвитку! Вже безліч років можна було розвивати вітчизняну художню школу яка б заповнювала інтернет красивою естетикою творчих відтворень історичних людей та персон. З професійних авторів хоч Шаменков є, але ж могли б і сотні митців та просто умілих любителів на ту тему працювати. Діти, студенти, хто завгодно...
Половина шляхти Речі Посполитої мала руське походження. Той же Хмельницький - шляхтич герба Абданк, сотник Його Королівської Милості Війська Запоріжського, полковий писар, авторитетний ветеран, мав дружні стосунки з самим королем Владиславом.
Ха ха ха. Рицарський воїнський класс. Рицар то є рицар, козак то є козак, вікінг то є викінг. Всі сприймають своїх воїнів як найкращіх. Вікінги для теперешніх були кращими і для них вони були саме вікінгами. У шотландців були юбки і вони до тепер ними пишаються хоча це не поширене явище. Лише козаки тепер вже дуже хочуть бути ЗВИЧАЙНИМИ ЕВРОПЕЙСЬКИМИ лицарями, які не махали шаблями. А чим вони махали? Двуручними мечами? Комплекс неполноцінності?
Хаха, а мені подобається, навколо вікінгів такіж міфи ходять, наче вони і шоломи не носили, і під грибами голими у бій шли вбиваючи голіруч пару десятків ворогів і т.д. Як на мене, такі міфи більш свідчать про повагу до сили війська і воїнів, якщо вони бояться навідь не захищениз мацстерністью видиваючиз козаків, то не складно уявити у якому жаху від війська запорізького були його вороги, і наскільки визнавали його силу, що аж створили міфологему демонізуючи образ козака як настільки вмілого воїна, що здібності йомуьподарував сам сатана не інакше, що у кулі його не беруть і шаблі не ранять, а сам таку силу має, що у самотушки може із цілим елітним загіном битись))) Круто ж)
Та очевидно що вони не цуралися обладунків і в разі чого могли його надягати але образ козака виникає з його походження селянина Очевидним є факт того що під час битв того чесна державність або організація козацтва не могла забиспечити всіх обладунками а наприклад поляки свою гусарів повністю закривали бронею або більшість воєнів тому гусар це воїн в броні верхи на коні а козак це мужик в шараварах на коні
Козаки трофеїли зброю і обладунки.А на рахунок оголених торсів ,то відгомін давніших часів, коли воїн розгарячений битвою,зривав з себе одіж і як кажуть,голіруч бився з переважаючим ворогом.Цим він показував що хоч ворогів і багацько та воїн не боїться вмерти і не ховається за обладунками!
@@ОленаМаручек Я не історик, але думаю, що пришелепкуваті, що зривали з себе броню і кидались на ворога голими , довго не жили , а їхні родичі ставали рабами завойовників.
Чи носять українці годинники за 15-20 тисяч долярів?? Очевидно, зараз покажу фото))) Десь так само і Ви показали. Очевидно що носили захистні обладунки. І очевидно що не всі. Бо і більшість піших армій того часу вже відходило від використання захисту. Не рахуємо пікінерів, бо вони були підготовані до бою на коротку.
Досить непродумане відео, спецом щоб доколупатись могли? Кажете звичайний козак, а показуєте картини гетьманів. Це так можна показати тікток якогось мажора на Майорці зараз і сказати, дивіться так українці ж багаті!