Тёмный

Колорадський жук (Leptinotarsa decemlineata). Цікаві факти про ворога городників 

Це цікаво
Подписаться 4,7 тыс.
Просмотров 3,7 тыс.
50% 1

Колорадський жук
Leptinotarsa decemlineata Say
загін Coleoptera/Жуки, сімейство Chrysomelidae/Листоїди
Жук овальний, випуклий, блискучий, довжиною 8-12 мм. Надкрила світло-жовті, на кожному 5 поздовжніх чорних смуг. Інші частини тіла буро-жовті або червоно-жовтогарячі з чорними плямами. Жуки, що перезимували, виходять із ґрунту при її прогріві до 13-14°С, що зазвичай збігається з появою сходів картоплі і відбувається в різних зонах з березня до червня. Періоди виходу жуків з місць зимівлі та їх розмноження часто розтягнуті на 1,5 - 2 місяці у зв'язку з
неодночасним прогріванням ґрунту на різній глибині залягання жуків, що зимують. Самки, запліднені восени, здатні після діапаузи відкладати яйця без повторного спарювання. Самки відкладають величезну кількість яєць - до 500-800 штук за сезон. Кладки розташовуються на нижній стороні листка у вигляді плям яскраво-оранжевого або жовтого кольору діаметром 5-6 мм, у кожному з яких знаходяться 20-30 яєць. Через 1-2 тижні (залежно від температури) з яєць з'являються личинки.
Личинка з укороченим, зверху опуклим, знизу сплощеним тілом завдовжки до 15-16 мм. Голова і ноги личинок чорні, черевце в I-III віках червоно-буре, наприкінці IV віку (перед лялечкою) оранжево-рожеве або жовте. Після появи з яєць вони одразу починають активно поїдати картоплю. Якщо на кущі картоплі оселяться 20-30 личинок, то вони здатні швидко знищити все листя на рослині. Стадія личинок продовжується від 16 до 34 днів залежно від погоди. При температурі нижче 11°С розвитку личинок немає.
Дорослі личинки йдуть у ґрунт на глибину 15-18 см лялечки, і через 6-15 днів перетворюються на жуків. Довжина лялечки 8-12 мм, вага 50-170 мг.
Зимують тільки в ґрунті, зазвичай на глибині 20-50 см. Імаго живуть 1-4 роки завдяки різноманіттю типів діапаузи.
У середній смузі зазвичай розвивається 1 нове покоління жуків, південніше - 2 і більше.
Жуки та личинки живуть відкрито, харчуються листям рослин і з'їдають їх цілком. За відсутності листя імаго їдять будь-які частини рослин, включаючи бульби. За чисельності личинок на кущі 20-30 шт. вони здатні швидко знищити рослину.
Колорадський жук - дуже складний об'єкт для контролю, він швидко адаптується до будь-яких умов.

Опубликовано:

 

7 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 19   
@borisgolovko7705
@borisgolovko7705 Год назад
Це дійсно цікаво. Подяка каналу.
@user-id2ek9tn5g
@user-id2ek9tn5g Год назад
дякую!
@user-pb9eq1is4e
@user-pb9eq1is4e Год назад
Дуже цікаво❤
@APolon-tu1fr
@APolon-tu1fr Год назад
Хоч якась дійсно цікава інформація!
@ashleytiny7996
@ashleytiny7996 Год назад
одна з моїх улюблених комах . ще капустянка. наскільки еволюція зробила їх досконалими і розумними. вже багато років не перестаю дивуватися цим комахам , бо 60 років тому , коли на всіх сірникових коробках закликали знищувати їх , а ми як раз дустом знищили всіх довгоносиків на буряках, хомяків, ховрахів , полівок , куріпок , потім добривами в посадках зайців і лисиць. зараз в інтернеті взялися за кротів , сліпаків , якихось російських хомяків і мурахів на городах. за ос , за шершнів, за , вибачте , колаборантів і військових комісарів. ну за останніх ще можна пробачити , бо правда. а хто ж розвів цього жука в україні? хто кролями заполонив австралію? хто виростив кукурудзу, яка і досі в полях стоїть, а її ніхто не хоче їсти? а хто хоче відмінити закони еволюції, де іде міжвидова боротьба? ну а пісень , віршів і анекдотів скільки про нього....набирайте і слухайте.
@patterson4329
@patterson4329 Год назад
В Ізраїлі немає жодного королад..., перепрошую, колорадського жука! Як вилазить молода бараболя, то поле накривають плівкою і пускають вуглекислий газ під неї! І рослині добре і всі паразити просто задихаються без повітря. Цю операцію повторюють декілька разів. В результаті колорадська жучня за роки просто щезла з території країни і край!
@igrigrigrigr
@igrigrigrigr Год назад
Найбільше він любить не картоплю, а баклажан.
@VLADIMIR4691
@VLADIMIR4691 5 месяцев назад
Потрібно знайти той продукт який його набільше до себе притягує, абож кропити речовиною картоплю яка в організмі комахи унеможливить появу здорових личинок.
@user-ih9qk2kz5q
@user-ih9qk2kz5q Год назад
в дитинстві казали - короладський, пропаганда доводила що американські імперіалісти скидали їх зпарашутами в спецконтейнерах
@user-hv4sn3ny8i
@user-hv4sn3ny8i Год назад
Скільки мільйонів ця комаха щороку заробляє на свому знищенню? Дуже цікаво знати цей факт.
@user-od9mz3ht5n
@user-od9mz3ht5n Год назад
Не КоРоладського а КоЛорадського)
@serg5088
@serg5088 Год назад
Штат Короладо))
@night_city_7
@night_city_7 3 месяца назад
Просто так казати легше 😀
@sandraolegivna
@sandraolegivna Год назад
Пам‘ятаю, як збирала це жахіття на городі.
@user-go5gf7yc6m
@user-go5gf7yc6m Год назад
Да ест он лук.
@VovanCosmo-ft9gx
@VovanCosmo-ft9gx Год назад
Та то на pосії такий лук. Імпортозамещенний.
@VictorFursov
@VictorFursov 6 месяцев назад
Їсть навіть гарбузи та огіркі та буряки! Цеж Голодний королад.
Далее
لدي بط عالق في أذني😰🐤👂
00:17
Земля   лелек
18:09
Просмотров 1,8 тыс.