Тёмный

#Кyiv 

Крутой Лефти
Подписаться 608
Просмотров 2 тыс.
50% 1

#Матінка_#Аліпія
Вона продовжила подвиг подвижників благочестя Голосіївської пустині, в період її повного зруйнування - Христа ради #юродива #черниця, #Аліпія (Агафія Тихонівна Авдєєва).
#Монахиня #Аліпія народилася 3/16 березня 1905 в благочестивій селянській родині села Вишелів Городнянського повіту Пензенської губернії. У святому хрещенні- була названа Агафія. З почуття благоговейной любові до небесної покровительки матінка все життя носила на спині її ікону. З дитячих років вона зазнала неймовірні скорботи і знущання. Її батьки були розстріляні, з юності почалася її подорожнє життя, що супроводжувалася важкою працею, переслідуваннями і бідністю. Пережила гоніння і в’язницю, воєнне лихоліття і переслідування влади.
Монашество прийняла в Києво-Печерській Лаврі. До того часу вона була вже духовно зрілою людиною і несла один з найважчих чернечих подвигів - юродство Христа ради. Строгий піст, безперервна молитва, гранично короткий сон, фізична праця, постійне мовчання і поглиблення в себе - такою вона запам’ятовувалася людям. Але найбільше - своєю безмежною вірою в Бога і любов’ю до Нього, а також любов’ю до ближнього. Вже після смерті стало відомо, що за кожну людину, про який вона молилася, черниця Аліпія вішала на шию ключ, і до кінця життя кількість ключів збільшилася настільки, що вони перетворилися на вериги.
Останні дев’ять років життя подвижниця провела в Голосієво. Вона оселилася на території зруйнованої обителі, продовжуючи молитви і подвиги преподобних отців Голосіївських. Саме тут повною мірою були явлені людям великі духовні дарування блаженної, яких її удостоїв Господь: прозорливість, передбачення, зцілення і розраду стражденних, а найбільше - дар любові.
День своєї смерті, 30 жовтня 1988 року, черниця Аліпія передбачила заздалегідь.
Відспівували її у Флорівському монастирі, а поховали на Лісовому кладовищі. 18 травня 2006 ,за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, чесні останки черниці Аліпії були віднайдені архимандритом Ісаакієм з братією і перепоховані в Свято-Покровській Голосіївській пустині, в усипальниці під храмом на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело».
Коли труну з останками подвижниці внесли до церкви, над храмом з’явився хрест. Цього ж дня відбулося два зцілення тяжкохворих людей від онкологічних захворювань. З часу перенесення мощей блаженної в Голосіївський монастир зібрано безліч свідчень про зцілення від важких недугів. Щодня до могили черниці Аліпії приходить багато шанувальників її пам’яті.
Історія Голосіївської пустині:
Святитель Петро (Могила, +1647, пам’ять 31 грудня / 13 січня) звернув увагу на особливу красу і відокремленість мальовничої околиці Києва - Голосієва. Він придбав частину лісу разом з невеликою галявиною в свою власність і побудував тут храм в ім’я великомученика Іоанна Сочавського і кілька будиночків-келій для братії. Таким чином, було покладено початок скиту Києво-Печерської Лаври, згодом названого Голосіївською пустинню.
З часом храм перейменували на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело». У 1910-1912 роках на місці старого дерев’яного було побудовано новий кам’яний храм.
Крім храмів і келій в Голосіївській пустині знаходилися літня резиденція Київських митрополитів з домовою церквою на честь преподобного Іоанна Багатостраждального, Печерського, готель, господарський хутір Лаври та інші споруди.
У 1852 році обитель з благословення правлячого архієрея, святителя Філарета, Митрополита Київського і Галицького (Амфітеатрова), була названа Свято-Покровською.
У 1926 році Голосіївську пустинь закрили. У радянський період історії були зруйновані всі її храми і будівлі, за винятком будинку Київських митрополитів.
У роки Великої Вітчизняної війни через Голосіївську пустинь проходила друга лінія оборони за місто Київ. Проте жоден снаряд не потрапив на чернече кладовище, на якому був похований преподобний Олексій Голосіївський.
У 1993 році обитель відкрили як скит Києво-Печерської Лаври. Скитоначальником був призначений Архімандрит Ісаакій (Андронік). У цьому ж році були знайдені мощі преподобного Олексія Голосіївського та відкритий домовий храм на честь преподобного Іоанна Багатостраждального. У 1996 році, згідно з рішенням Священного Синоду, Голосіївська пустинь стала самостійним монастирем. У ній відновлені храм на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело», і чернече кладовище; на місці колишнього митрополичого будинку побудована нова церква; виросли чернечий та адміністративний корпуси, будинок намісника з домовою церквою на честь святих Царствених Страстотерпців, готель та інші монастирські будівлі.
На території монастиря поховані:
Аліпія Голосіївська - юродива черниця-монахиня, одна з шанованих чудотвориць XX століття.
Геронтій (Захаров) - насельник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Кисіль Володимир Карпович - український спортсмен та громадський діяч, кримінальний авторитет.
Чернець Варлаам, у світі Володимир Хрустицький - військовий діяч, генерал-лейтенант ВМФ.

Опубликовано:

 

25 июн 2023

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 6   
@user-cd8rc7kv2u
@user-cd8rc7kv2u 5 месяцев назад
1:51 Спасибі матушке Аліппії за все.
@natalyzinzuk8507
@natalyzinzuk8507 Год назад
Безмежна Подяка за чудове відео!🤍🕊️
@user-ff2xy7we2u
@user-ff2xy7we2u Год назад
Дякуемо за увагу i теплий вiдгук, успiхiв
@user-sy5ig5ye9p
@user-sy5ig5ye9p Год назад
Спасибо большое за ролик,все равно как бы побывала в гостях.у.матушки Алипии
@user-ff2xy7we2u
@user-ff2xy7we2u Год назад
Благодарим за внимание, поддержку и тёплые слова. Хорошего дня
@user-eb1rj7lp6b
@user-eb1rj7lp6b Год назад
СЛАВА БОГУ! БЛАГОДАРИМ! ВСЕ СВЯТИИ, МОЛИТЕ БОГА О НАС!
Далее
His reaction 😳 (via @kaitlyn.b0506/TT) #shorts
00:10
Beautiful gymnastics 😍☺️
00:15
Просмотров 7 млн
Матушка Алипия
12:01
Просмотров 40 тыс.