Просмотров 747
50% 1

ЦСКА е новият лидер на „А” група
Локомотив ( Пд ) 0:3 ЦСКА
Голмайстори: 0:1 Антон Карачанаков ( 3-та минута ), 0:2 Нджонго Присо ( 57-ма минута ), 0:3 Жуниор Мораеш ( 90+1 );
ЦСКА детронира Лудогорец от първото място в „А" група след победа с 3:0 над Локомотив (Пловдив) на стадиона в парк „Лаута", откъдето разградският тим тръгна да губи точки. Дербито предложи открита и равностойна игра, особено през първото полувреме, с желание на двата тима за нападателен футбол, съпътстван от много тактически нарушения.
Столичани имаха шанса да открият с „гол от съблекалнята", което до голяма степен бързо промени тактическите планове на треньорите Емил Велев и Стойчо Младенов. Още в третата минута на двубоя гостите откриха чрез Антон Карачанаков, който от няколко метра прониза вратаря Караджов, засичайки ниска топка пратена от фланга от Присо.
Пловдивчани тръгнаха да догонват изоставането в резултата, но цесекарите плътно затваряха пространствата за опасни атаки и дебнеха за бързи контри, в чиято основа се разчиташе на бързоногите Присо и Карачанаков.
Атаката на Локо (Пд) бързо загуби и от принудителната смяна поради контузия на Базил Де Карвальо. Влезлият на негово място младок Христо Спасов обаче набързо обстрелва на два пъти Мболи, който при едната ситуация трябваше сериозно да се протяга, за да избие в корнер.
В края на първото полувреме Галчев изсипа топката от фаул в пеналта, Карачанаков остана непокрит, но почти легнал прати топката с глава в гредата.
След антракта пловдивчани се настаниха в половината на съперника, с многоходови атака, лишени от изненада. „Червените" спокойно удържаха натиска и търпеливо стигнаха до 57-ата минута, когато неудържимите Джонго Присо и Антон Карачанаков довършиха домакините с втори гол.
Българинът изведе набралият скорост камерунец пред наказателното поле в оределята защитна формация на Локо (Пд). Без забавяне Присо търкулна топката покрай Караджов - 0:2.
Попадението опъна нервите на Даксон да Силва и след опити да размени удари с глава при спряна игра с Присо - двамата получиха директни червени картони. Камерунецът едвам се прибра в съблекалнята, обстрелван с бутилки минерална вода, докато жестикулираше към феновене с познатия знак за мъжки полов орган.
За беля на „смърфовете" успоредно с изгонването на Даксон се извърши и поисканата по-рано смяна на капитана Здравко Лазаров, с което мачът си отиде на доиграване, независимо, че пловдивчани създадоха повече чисти положения за гол.
В добавеното време на срещата ЦСКА достигна до трети гол дело на Мораеш, който оформи класическото и финално 0:3. Благодарение на победата ЦСКА оглави еднолично „А" група.
Така с тази загуба Локомотив Пловдив прекъснаха серията от 9 поредни победи на Лаута в първенството.