Дякую за читання, наче сама життя Олесине прожила. Століття минають, а Олесі були і будуть. Запаморочені, затьмарені коханням, розбивають собі життя Олесі, та собі ще півбіди. Дітям яку долю зичать.
Браво!Дякую,дорога пані за талановите озвучювання книги!На жаль,не знайшла вашого прізвища!Шкода,бо таких талановитих акторів українці повинні знати!!!
Крепостное право было и в России и в Европе и им тоже жилось нелегко тяжело а вы лично чего лезете с нацистскими лозунгами на сайт? Нема вже дэ плыгать?
@@ЮрийШаклинто есть вы любовь к родине у себя называете патриотизмом, а у нас - нацизмом? Двулично😂 Вы со СВОей Zвастикой разберитесь, недонаZисты))))
Моє прізвище батьківське Хмара,не дай Боже щоб це оповідання про когось з моїх предків,бабуся все розповідала,скільки було в них землі,як розкуркулювали Страшне життя
а ще хочу сказати, українець завжди був господар, читаємо М,Вовчок, Л.,Українку, іт.д., у 1920 році в Україні проживало 80 млн громадян, голод репресії,війна , єрефія дуже допомогла в цьому питанні
Дякую за прекрасне читання! А от твір ... Яка мораль твору? Не женитися соціально нерівним. Сумно після прослуховування,аж хочеться швиденько щось життєстверджуюче знайти. Остапа Вишню чи гуморески якісь
@@elif7229 освідчені не значить людяні! Скільки освідчених в концтаборах досліди над людьми проводили! Так пани різні були. Але це не виправдовує ваш цинізм щодо цього твору!
@@Українськаквітка-д6г до чого тут цинізм, письменники завжди дофантазовують. Видно ж, що перебільшено багото чого. Навіть доля Шевченка підносилась нам в школі не такою, як була насправді.
@@elif7229у вас якесь викривлене сприйняття. В радянській школі вам доносили лише частину його життя ,трагічну, але ця частина не була придуманою. Недоказати і придумати різні речі! Це вам зрозуміло? Кріпацтво, особливо для вільного українського народу, було великою трагедією! Катька 2 запровадила закони, де люди були власністю поміщиків. Ви хоч розумієте, що це. Ви історію почитайте, чи там теж все придумано. Навіть пушкін , нечебто освідчена людина, не гребував молодими дівчатами, а чорнявих та кучерявих дітей продавали за борги його. Ось у нас іде війна, що рашисти витворяють з мирним населенням, що й в страшному сні не привидиться! А тоді ще й по закону дозволено було. І звідки ви взяли, що все це перебільшення!? Може ще назвете кріпацтво курортом? Моя прабабуся 1903 р.н. залишилася сиротою .З братиками та сестрами ходили по людях ( це вони так казали), щоб заробити собі на життя. Теж розказували, що хазяйни різні були. Хто пожалує, що сирота, а хто відірветься на повну, бо ж захисту немає.
@@Українськаквітка-д6г я висловила свою думку, бо маю на те основу, а ви причепились. Не ви одна читали історію, заспокойтесь. Крім вас є люди з мізками. Це ви порівняли нас з рашистами, значить у нас були ті самі салтичихи як і в оркостані? Наш народ завжди відрізнявся всим і культурою і поведінкою. Можливо, пани іншої національності і були жорстокі до наших. Якби ви читали справжню історію, а не совкову, то знали б, що орки це зовсім інше нутро.
Чудове читання, чудова мова. Проте слухати важко, бо що за мазохистка ця жіночка, народитися вільною, мати майно та долю, а піти добровільно в рабство, приректи себе, а головне своїх дітей на горе та біду... Навіть не шкода героїню, якщо чесно... Попереджали її, було кому захистити та допомогти їй, а вона свій гонор проявила тільки щоб проти громади піти, а потім все життя кланялась та терпіла наругу і дітей вгробила((( Зате настраждалась та наплакалась вволю. А хто винен? Сама. Тьху...
@@НаталяГоловенкіна-н8ъ бо тут з самого початку її безвідповідальне рішення піти в рабство "заради любові" привело до всього іншого, тому я зокрема веду мову про героїню та її вчинок
Я теж щось не перейнялася її горем. З самого початку зробила те, через що вісь твір потім страждала. Начебто дітей любила всім серцем, а долю їх сама такою зробила.
Весь час оповідання була зла на Олександру, одна дитина в батьків яка в достатку зростала у вільній козацькій родині. Батьки читати писати не навчили мінімально, але в спадок і хата своя була і господарство, але ж Олеся уперта та недальновидна, хоча і старійшини і молоді козаки просили до батечка, не губи себе глупа дівка. Ну добре, по любові та сердечному поклику вона обрала собі чоловіка, це вибір особистий, а дітей в кріпацтво занапастила, і рід свій вільний козацький загубила. Тьфу... отак сама собі злидні і обрала на долю.
Гонор свій показати легко- вийти промовляти до парубків,тітку просити. А от розум виявити важко- прислухатись до порад,розпорядитись статками,що батьки залишили... Не шкода козачки,а злість бере на таких людей,що нікого не слухають,а тоді плачуть та нарікають.
А в мене таке, що Козачка - то ж наша ненька Україна. Скільки ж синів -соколів загинуло на бажання панів... І скільки ще горя! То ж треба згадати, що вдовиця! Що вже вільна!
Чудове прочитання але історія ці мене розлютила / звідки і чьому така масова покірність ? Нівже неможна було продати статок що вона мала і кудись переїхати щоб бути вільними ?
В безталанній долі Олександри, в першу чергу винні батько й мати, що так научали і коли ще були живі, не видали жоньку заміж. "Хай погуляє та подівує ще", от і погуляла й подівувала, що до кріпацтва пристала та власноруч сама в ярмо впряглася, і своїх дітей занапастила.
Здається мені що я одне слухаю, а коментатори щось інше. Люди усі повинні вільними бути і не ділитися на Козаків та Кріпаків. Тому і доля така гірка у нашою Нєньки, тому що її діти друг друга не поважають и жаліють…
Ділитися на козаквв і кріпаків люди не повинні. Але були розділнні. Це в голові не укладаєься - прийти та зробити рабами цілий народ. На мою думку знеааги до кріпаків у творі нема. Обурення людей було через свідому відмову дівчини від волі та егоїстичні дії її нареченого.
Тому що в хрещенні вона Олександра вона, бо немає Олесі в святці,а хрестять тільки православними іменами. Якщо Ви,наприклад, Ядвига,то з таким ім'ям не похрестять.
Не послухала козачка людей та й сама собі зіпсувала життя і своїм дітям.Закони в нас такі що треба обов'язково заміж виходити офіційно та в шлюбі дітей мати а могла б і так з тим кріпаком дружити і щасливо жити. Одні люди судять інших щоб по законах суспільства жили та змушуюсь жінок заміж виходити як наче без того заміжжя не можна добрим ділом зайнятися. Отак і будемо мучитися поки не навчимося винищувати таких владних панів і їх закони.
А що, таку історію треба розказувати веселим бадьорим голосом? .... Аха-ха-ха - яка смішна історія - я його тейво люблю - піду у рабство. Я її тейво люблю - головне дівку отримати, байдуже, що стане рабинею. Аха-ха... Мені теж історія не сподобалася. Не вистасало тільки, аби її ще чоловік бив. Але такий твір. Така стилістика. "Сватання на Гончарівці" типу веселе та бадьоре, але теж не смішно. Там така ж ситуація, тільки з усіма московитським наративами.