Тёмный

Методика Глена Домана 

Дитячий реабілітолог Людмила Лосик
Просмотров 37 тыс.
50% 1

Методика Глена Домана
Ще у квітні 2009 р. під прикриттям "гувернантка" я разом зі своєю колишньою пацієнткою Валентиною Ковальчук відвідала семінар Божени Бернар-Славов у Євпаторії. Туди недопускали мед-працівників. Але вже на другий день мене “розсекретити” ...можливо слухала по іншому 🤔
Божена говорила: мозок піддається змінам за допомогою інтенсивної сенсорної стимуляції. Лікування має бути спрямоване на причину - уражений мозок. Завдяки мозку, який є командною структурою, відбувається злагоджена робота усіх важливих систем та органів людини.
Людський мозок має чудову здатність до самовідновлення (кожна нова навички, якою оволоділа дитина , створює нові нейронні зв'язки. І чим їх більше, тим вищий рівень розвитку.
Результатом спостереження “Як?” і “Чому?” розвивається здорова дитина був створений ПРОФІЛЬ ДОМАНА. За допомогою якого можна оцінити рівень розвитку тих чи інших функцій та кожного відділу мозку. Також говорили і демонстрували прийом ПАТТЕРИНГИ - це одночасні спеціальні рухові прийоми та прийоми сенсорної стимуляції.
Важливим є навик, коли дитина лежить на нахиленій поверхні, це дає можливість зрозуміти дитині що ж буде коли виставити руки уперед. Розповідала про пристосування "антирол", яке сприяє лежанню на животі (дитина яка лежить тільки на спині чи боці небуде повзати). Також Божена говорила як важливо покращувати периферичний кровообіг (за допомогою звичайної рукавички) - цей прийом називається ШИТКУВАННЯ.
Методика Гленна Домана сприяє розвитку та дозріванню кожного з етапів формування мозку. Метод розроблений Доманом - дозволить значно покращити розумовий, психічний, фізичний стан дитини.
Це свідома, кропітка праця, з розумінням що, як та чому виконуємо кожен рух. Ці пасивно-активні рухи потрібно виконувати з дитиною на протязі дня. Гленн Доман рекомендує 5 підходів по 100 разів.
З моєї практики - до цього потрібно йти поступово та послідовно, збільшуючи кількість підходів, як у спорті. Спочатку 10-15, потім 20-25, тоді два рази по 25, 2 рази по 40 і далі. Ось на цьому етапі Ви вже будете бачити перші зрушення. Дитина має виконувати вправи добровільно і з задоволенням.
Для цього потрібно:
1. Зручний стіл (для батьків) з гладкою поверхнею та добре зафіксованою простинею.
2. Дитина в положенні на животі, стопи та кисті оголені та максимально в контакті з поверхнею столу.
3. Веселий вірш або пісенька допоможе тримати рівномірний темп (повільний, середній, швидкий).
Дуже важливо !!!
Є багато відео, де вправи показані непослідовно, вчити повертати голову можна лише на пізніх етапах тренувань.
Спочатку вчимо розвертати плечі і таз (люди, які правильно ходять злегка розвертають плечі в одну сторону, а таз у протилежну. Щоб почала розвертатися голова потрібно витягувати вперед кисть руки, щоб дитина звернула увагу просто постукати нею, або допомогти доторкнутися до іграшки. Непотрібно хапати за голову!
З повагою,
дитячий реабілітолог Людмила Лосик
📞 +38 096 811 30 30
#дрЛосик #drLosyk #реабілітація #ГленДоман
Запис на прийом:
+380 96 811 30 30
Корисна інформація:
/ liudmylalosyk
/ dr.losyk
#drLosyk

Опубликовано:

 

16 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 42   
@Марина-д8к2о
@Марина-д8к2о Год назад
Бідна дитина, невже не було часу, щоб її спочатку заспокоїти😢🤦
@Nataliia__Zarytska
@Nataliia__Zarytska 11 месяцев назад
Дитина плаче не тому що боляче, а тому що її заставили вийти з комфортної зони
@drLosyk
@drLosyk 20 дней назад
Я розумію ваше занепокоєння і шкода, що ви так сприйняли це відео. Дійсно, важливо заспокоїти дитину перед заняттям, і я постійно працюю над покращенням свого підходу, щоб забезпечити комфорт і добробут маленьких пацієнтів. Ваші зауваження дуже цінні для мене, і я врахую їх у майбутньому. Дякую за ваш відгук.
@nataliadudenok3832
@nataliadudenok3832 3 года назад
Нельзя делать ребёнку гимнастику, когда ему не нравится!
@drLosyk
@drLosyk 2 года назад
Це не гімнастика, а лікувальні вправи фізіотерапії.
@syladuhu
@syladuhu 9 месяцев назад
Жах! Зовсім не професійно! Дитину потрібно заспокоїти перед тим, як з нею працювати!
@drLosyk
@drLosyk 20 дней назад
Дякую за ваш відгук та увагу до відео. Я розумію, що побачене могло викликати у вас занепокоєння. Важливо пам'ятати, що кожна дитина реагує на реабілітаційні вправи по-різному, і плач не завжди означає, що дитина страждає або відчуває біль. Це може бути її спосіб вираження дискомфорту або емоцій через незвичні відчуття. Перед початком роботи ми завжди намагаємося створити для дитини максимально спокійну атмосферу, але, на жаль, не завжди вдається повністю уникнути емоційних реакцій. Ми завжди підтримуємо дитину протягом усього процесу та працюємо над тим, щоб реабілітація була максимально ефективною. Ще раз дякую за ваш коментар, я його врахую для подальшої роботи.
@Ira-0207
@Ira-0207 7 месяцев назад
Який жах… Мама зовсім хвора, що дозволила знущатися над дитиною
@drLosyk
@drLosyk 20 дней назад
Дякую за ваш відгук. Я розумію, що це відео могло викликати сильні емоції. Коли бачиш дитячий плач, це завжди боляче, особливо для батьків, які спостерігають за таким. Хочу запевнити вас, що жодного знущання тут не було - усі дії направлені виключно на допомогу дитині, і мама дійсно піклується про неї. Під час реабілітаційних занять діти можуть відчувати дискомфорт або виражати невдоволення, оскільки вправи для них є новими і часто незвичними. Але ці заняття мають на меті покращити їхній фізичний стан, навіть якщо це іноді супроводжується емоційними проявами. Ми завжди діємо з турботою і увагою до кожної дитини, і батьки - це наші партнери в цьому процесі, які хочуть найкращого для своїх малюків. Якщо у вас залишились питання або побоювання, я завжди готова пояснити більш детально процес і методику роботи. Спасибі за ваші емоції, це важливо для нас.
@natashakachmar1986
@natashakachmar1986 Месяц назад
От говорить спеціаліст, що потрібно робити все так, щоб дитина усвідомила, як це потрібно робити і для чого, а на відео - ручки/ножки заломили, обличчя в кушетці - дитина протестує всім тілом. Грош-ціна такому заняттю. Не говорю, що непрофесіонал на відео, бо не бачила інших робіт, але якби з моєю дитиною так працювали, тікала б подальше від такого навчання. Абсолютний "ноль" підходу до дитини. Розумні речі говорити - це одне, а втілити їх в життя - це зовсім інше. І ЦЕ ВЕЛИЧЕЗНА ПРОБЛЕМА більшості працівників по реабілітації - гора теорії і мінімум розуміння як її втілити в життя.
@drLosyk
@drLosyk 20 дней назад
Дякую за ваш коментар і за те, що поділилися своїми думками. Я розумію ваші переживання, і це дійсно важлива тема, яку варто обговорити. На відео ви могли побачити, що дитина емоційно реагує на виконання вправ. Іноді реабілітаційний процес, особливо для дітей, які мають фізичні обмеження чи певні дискомфорти, дійсно може викликати негативні емоції, такі як сльози чи протест. Це не означає, що ми не намагаємося знайти більш м’які підходи. Навпаки, завдання реабілітолога - не тільки допомогти дитині фізично, але й водночас створити максимально комфортні умови. Важливо розуміти, що деякі вправи можуть бути складними або неприємними для дитини на початку. Однак це не тому, що вони шкідливі чи неправильно виконані. Діти не завжди можуть усвідомити необхідність цих вправ і природно реагують емоційно на фізичне навантаження. Іноді для досягнення бажаного результату доводиться долати певний дискомфорт. Я завжди намагаюся шукати баланс між тим, щоб дитина почувалася добре під час заняття і щоб ці заняття приносили користь. Інколи це дійсно потребує часу і зусиль від обох сторін, як з боку спеціаліста, так і з боку дитини та її батьків. Ваш зворотний зв’язок дуже цінний для мене, і я постійно працюю над тим, щоб знаходити кращі підходи до кожної дитини. Якщо у вас є конкретні пропозиції чи думки щодо того, як можна вдосконалити процес, я буду рада вислухати їх і врахувати у своїй роботі.
@ЕкатеринаТитаренко-е7ю
Вам вообще все равно на эмоции ребёнка? Ребёнок сам всему научится
@drLosyk
@drLosyk 2 года назад
Ці вправи розраховані на дітей з порушенням розвитку. Тому - ні, ненавчаться самі. Заняття проводять, щоб покращити стан дитини та помаксимуму подолати порушеннья нервової системи. Часто це вимагає додаткових зусиль від дитини та батьків. Але завдяки цьому буде прогрес.
@Alyonkamelanich
@Alyonkamelanich Год назад
Ніби дві жінки біля дитини, а така байдужість 😢 аби чим швидше відео зняти
@drLosyk
@drLosyk 20 дней назад
Розумію вашу стурбованість і вдячна за ваш коментар. Я завжди ставлю на перше місце комфорт та благополуччя дитини. Якщо вам здається, що я не приділяю достатньо уваги, то це не так. Ми працюємо над тим, щоб знайти найкращий підхід до кожної дитини, і враховуємо всі побажання та рекомендації. Дякую за вашу увагу до відео.
@НаталіяКарасюк-г4н
@НаталіяКарасюк-г4н 11 месяцев назад
Не додивилась відео до кінця, бо малюк плаче. Потрібно було його заспокоїти а потім робити вправи😡
@drLosyk
@drLosyk 20 дней назад
Дякую за ваш коментар. Розумію, що плач дитини може викликати тривогу. Ми завжди намагаємося заспокоїти дитину перед початком вправ і створити комфортну атмосферу. Інколи діти можуть виражати свої емоції через плач, і це частина процесу адаптації до нових вправ. Ваш відгук важливий для нас, і ми обов'язково врахуємо його в подальшій роботі. Дякую за вашу турботу.
@МаринаНамистюк
@МаринаНамистюк 2 года назад
Психологически не стоит делать упражнения при плаче !ребенку должно быть спокойно
@drLosyk
@drLosyk 2 года назад
Так, ви праві. Дитині повинно бути комфортно. При навантаженнях маля може відповідно реагувати плачем. Тоді потрібно зменшити кількість чи інтенсивність вправ. Всі заняття потрібно проводити під наглядом фахівця.
@ЛюдмилаВоронцова-с4б
@ЛюдмилаВоронцова-с4б 7 месяцев назад
В жизни не доверила ребенка своего такому " специалисту" , подхода к ребенку абсолютно нет , как робот . Да и техники очень сомнительные 😢
@MariyaSmerkus
@MariyaSmerkus 6 месяцев назад
Подивіться Поліну Грін Вона еврейка, але розмовляє російською. Все зрозуміло і без знущань над малям
@drLosyk
@drLosyk 20 дней назад
Дякую за ваш відгук. Я розумію ваші емоції та те, як це відео могло викликати занепокоєння. Підхід до кожної дитини дійсно є дуже індивідуальним, і я намагаюся працювати так, щоб це було максимально ефективно для конкретної ситуації. Реабілітаційні методи можуть бути незвичними на перший погляд, але вони перевірені та спрямовані на покращення стану здоров'я дитини. Що стосується підходу, хочу наголосити, що дитячий плач не завжди свідчить про знущання чи неправильні дії. Діти часто емоційно реагують на нові чи незвичні ситуації, і ми як фахівці завжди працюємо разом із батьками, щоб зробити цей процес максимально комфортним. Якщо у вас є сумніви або запитання стосовно технік, я з радістю поясню вам більше про них. Дякую за вашу думку, вона важлива для мене!
@svetlanaserobaba5962
@svetlanaserobaba5962 2 года назад
Зачем выкладывать видео, даже с обучающим посылом,если малявочке дискомфортно? Снимите другое....ведь посыл должен быть позитивным,а у вас наоборот. Грустно
@drLosyk
@drLosyk 2 года назад
Зазвичай ці вправи вимагають зусиль від малечі, їм це неподобаєтсья. Вони нерозуміють що це може їм допомогти та покращити стан у майбутньому. Тому малятку дискомфортно. Це неозначає що вправи непотрібно проводити, але звісно зважати на втомленість дитини, та відповідно збільшувати інтенсивність занять. Я щоразу наголошую на цьому. Вправи потрібно проводити лише після консультації та занять під наглядом фахівця, щоб ненашкодити.
@MariyaSmerkus
@MariyaSmerkus 6 месяцев назад
Що за бред, лікарю? За такий приклад я б подала на Вас скаргу в етичну комісію Знущались над дитиною, їй це не подобалось Нащо це? Заради відео? Та нафіг нам такі відео? І, мама-як Ви можете таке допускати?????? Досить так відноситись до дітей В мене серце болить від цього плачу
@drLosyk
@drLosyk 20 дней назад
Дякую вам за відвертий коментар. Я розумію, що цей епізод викликав у вас сильні емоції, і мені дуже шкода, що відео справило таке враження. Ваші переживання зрозумілі - ніхто не любить бачити, як дитина засмучується чи плаче. Дозвольте пояснити: будь-яка фізична реабілітація, особливо з маленькими дітьми, може інколи супроводжуватись емоційними реакціями. Діти часто сприймають нові та незвичні рухи як щось неприємне, але це не означає, що ми знущаємось над ними чи ігноруємо їхні потреби. Плач - це спосіб дитини висловити свої емоції, і хоча це важко бачити, ми завжди працюємо на благо здоров'я дитини. Це відео було створене не для "показухи", а щоб поділитися інформацією про реальний процес реабілітації, який, на жаль, не завжди виглядає "легким" чи "безтурботним". Моя мета - допомогти дітям і їхнім сім'ям на шляху до кращого самопочуття, і я завжди намагаюсь діяти з максимальною турботою та професіоналізмом. Я ціную вашу думку і розумію ваше занепокоєння. Якщо у вас залишилися запитання або вам потрібно більше інформації, щоб краще зрозуміти методику, я відкрита до діалогу.
@user-kx4zk4gj7z
@user-kx4zk4gj7z Год назад
Велике дякую!
@olgasuprun3856
@olgasuprun3856 2 года назад
Дякую
@IrinaYakovchuk
@IrinaYakovchuk 4 месяца назад
Доброго дня ! А який вік дитинки на відео і чи допомогли ці вправи ? Нам зараз 7 міс ми ще самостійно не перевертаємось
@karinafil370
@karinafil370 Год назад
Але ж він плаче! Йому дискомфортно!!!
@drLosyk
@drLosyk 20 дней назад
Я розумію ваше занепокоєння і перепрошую, що це викликало таку реакцію. Я завжди намагаюся забезпечити комфорт дитини під час занять. Вправа може бути новою і незвичною для дитини, що інколи викликає емоції. Я постійно працюю над тим, щоб зменшити дискомфорт і забезпечити позитивний досвід. Дякую за ваш відгук.
@Irina-cw4lw
@Irina-cw4lw 6 месяцев назад
Бідне дитя 😭
@drLosyk
@drLosyk 20 дней назад
Дякую за ваш відгук. Я розумію, що відео могло викликати емоційну реакцію, і це цілком природно. Реабілітація - це часто нелегкий процес, особливо для діток, і іноді він супроводжується певним дискомфортом або навіть сльозами. Однак, важливо пам'ятати, що всі ці зусилля спрямовані на покращення стану дитини та її здоров'я в майбутньому. Моя головна мета - допомогти дітям подолати фізичні труднощі, навіть якщо це не завжди легко для них у моменті. Але я завжди стежу за тим, щоб вправи були в межах можливостей дитини і не завдавали їй шкоди. В реабілітації важливо знайти баланс між фізичними навантаженнями та емоційним комфортом дитини, і я завжди працюю над тим, щоб цей процес був якнайбільш м'яким та ефективним. Дякую за вашу турботу, вона справді важлива, і я постійно працюю над тим, щоб зробити цей процес максимально комфортним для дітей.
@uaar3102
@uaar3102 Год назад
Можи треба було на ляльцi показувати.i сказати робiть поступово , з терпiнням, поступово, перетворюючи в гру.
@drLosyk
@drLosyk 20 дней назад
Дякую за ваші зауваження. Я розумію, що показувати вправи на ляльці або перетворювати їх у гру могло б бути корисно. Я завжди намагаюся знайти найкращий підхід для кожної дитини і враховую ваші рекомендації для покращення занять. Моїм пріоритетом є комфорт і позитивний досвід для дітей, і я ціную ваші поради для вдосконалення роботи.
@vikasolod6071
@vikasolod6071 Год назад
Жах,бідна дитинка
@drLosyk
@drLosyk 20 дней назад
Розумію вашу стурбованість. Я завжди прагну забезпечити максимально комфортні умови для дітей під час вправ. Плач може бути частиною процесу адаптації, але ми активно працюємо над тим, щоб зменшити дискомфорт і знайти підхід, який підходить кожній дитині. Дякую за ваш відгук і турботу про дітей.
@romana_aref
@romana_aref 6 месяцев назад
Це просто жах якийсь😢Дитина явно дає знати що вона не хоче зараз займатися, невже не зрозуміло????Це треш. Навіть не змогла додивитись. Бідне маленьке сонечко, ігнорують потреби дитини і не звертають увагу. Жах. Це професіонал називається?Робимо вправи то треба зняти відео на ютуб? Можна було заспокоїти дитятко, за допомогою гри зацікавити. А тоді коли дитина має хороший настрій робити вправи.
@drLosyk
@drLosyk 20 дней назад
Дякую за ваш відгук і те, що поділилися своїми емоціями. Я розумію вашу стурбованість, і повністю погоджуюся, що дуже важливо враховувати емоційний стан дитини під час занять. Це відео відображає лише одну частину процесу реабілітації, і можливо, воно викликало у вас враження, що дитину змушують до дій, які їй не подобаються. В реальності ж, робота з дітьми, які мають певні фізичні обмеження, не завжди буває легкою, і іноді дітям дійсно складно прийняти вправи, які необхідні для їхнього розвитку та покращення стану. Вправи можуть викликати у дитини певний дискомфорт, але це не означає, що ми не враховуємо її потреби. Кожна дитина унікальна, і з кожною з них ми шукаємо індивідуальний підхід, який базується на грі та позитивних емоціях. Однак, навіть під час гри, не всі вправи завжди подобаються дітям - особливо якщо вони відчувають певний фізичний дискомфорт або втомлені. Це частина реабілітаційного процесу, і моя мета - допомогти дитині подолати ці складнощі. Щодо зйомки відео: моєю метою було показати деякі практичні моменти реабілітації для інших батьків, які можуть зіткнутися з подібними проблемами. Проте, я ціную ваше зауваження про необхідність більш чутливого підходу до моменту зйомки. Я постійно працюю над тим, щоб зробити заняття максимально комфортними та ефективними для дитини, і завжди намагаюся враховувати її емоційний стан. Дякую за ваш коментар, і я буду продовжувати вдосконалювати свої підходи.
Далее
Сенсорна інтеграція
10:33
Просмотров 2,3 тыс.