Тёмный

Мова викладання, поетика та риторика у Києво-Могилянській академії. Кисельов Роман (Ч. 4/8) 

cowo guru - середовище мислення та дії
Просмотров 224
50% 1

Тайм-коди відео:
00:00:00 Барокові промови у києво-могилянських курсах риторики. Їх пізнавальна цінність
00:19:31 Чим була церковнослов'янська мова в КМА на прикладі
00:39:02 Привітання Мазепи. Весільні промови
00:53:11 Похоронний цикл. Священне красномовство
01:01:27 Запитання та обговорення
---------------------
Друзі, запрошуємо до перегляду 4 зустрічей про науку та освітні практики у Могилянці!
Сьогодні публікуємо 2-у частину 2-ої зустрічі з Романом Кисельовим
Києво-Могилянська академія (1615-1817) була православним навчальним закладом із західною системою освіти. В її стінах викладачі (переважно монахи) навчали учнів азів латинської, польської та церковнослов'янської мов: «щоб нашу Русь, - як висловився сучасник, - не називали дурною». Затим студентів на курсах поетики й риторики знайомили з теорією віршування та красномовством, вчили писати твори різних жанрів, давали базові історичні й географічні знання. Закінчивши ці "школи", спудеї переходили до вивчення філософії, в межах якої викладали чимало: від логіки й математики до астрономії й метафізики. Найвищим курсом, що відрізняв Київську академію від середніх за статусом шкіл, була теологія. Латинськомовні рукописи лекцій цих навчальних дисциплін збереглися до наших днів. Саме на їхній основі можна відтворити, що знали викладачі та які зерна науки сіяли в аудиторіях своїм вихованцям.
Лекція 2. Роман Кисельов опише мову викладання, завдання курсів поетики й риторики, розповість про західноєвропейські джерела курсів риторики і дасть відомості про жанри та стиль барокових орацій, ілюструючи виклад зразками промов із києво-могилянських риторичних курсів.
---------------------
Плейлист курсу: • Наука й освітні практи...
---------------------
🤲 Роман Кисельов - кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу давньої української літератури Інституту літератури НАНУ.
Наукові інтереси: проблема авторства і культура користування джерелами в українській літературі XVI-XVIII ст., мовно-стилістичні риси української літератури XVI-XVIII ст., історія кириличного книгодрукування.
---------------------
Наші соціальні мережі:
Telegram: t.me/cowoguru
Facebook: www.facebook.сom/cowo.guru/
Для отримання повідомлень про нові відео натискайте дзвіночок (🔔).
#наука #освіта #романкисельов #практика #практики #освітніпрактики #києвомогилянськаакадемія #наукакиєвомогилянськоїакадемії #бароко #бароковіпромови #промови #курси #курс #києвомогилянськікурси #риторика #курсириторики #цінність #пізнання #пізнавальнацінність #мова #мови #церковнословянська

Опубликовано:

 

22 май 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 1   
@olhamukhina7570
@olhamukhina7570 Месяц назад
Копірайтинг у добу бароко був зовсім інший 😄 дякую! Дуже цікаво