Тёмный

Міфологічний жанр в образотворчому мистецтві. Урок образотворчого мистецтва. 6 клас НУШ. 2023 

Юлія Гаврилюк
Подписаться 13 тыс.
Просмотров 3,8 тыс.
50% 1

Відеоурок образотворчого мистецтва (презентація з прикладом виконання творчого (практичного) завдання) для дистанційного навчання, створений за матеріалами підручника "Мистецтво" 6 клас Нова українська школа, автори Аристова Л., Чєн Н. 2023 р
Фінансова підтримка каналу "Що? Де? Як? Навіщо? Чому?", якщо у вас є бажання та можливість:)
iuliia-havryliuk.diaka.ua/donate
Зміст презентації
У стародавні часи людина була безсила перед явищами природи. Усі свої уявлення про походження Землі, явищ природи, богів, героїв, Всесвіту вона перетворювала на міфи та легенди.
Найвідомішими міфами є античні - міфи Давньої Греції. Міфи, з численними образами богів, стали джерелом для творів образотворчого мистецтва.
Саме такі твори і належать до міфологічного жанру.
Міфологічний жанр - жанр у мистецтві, сюжети та образи якого запозичено з античної та національної міфології.
Перші ілюстрації до античних міфів можна знайти у скульптурі та вазописі Стародавньої Греції. Але своєї найбільшої популярності міфологічний жанр набув за доби Відродження.
Сандро Боттічеллі став одним із перших художників, які почали створювати свої роботи у міфологічному жанрі. До нього сюжети такої тематики використовували для декоративних прикрас.
Алегорія - це перенесення властивостей та харак-теристик одного предмета чи явища на інший для кращого відображення образу. Таким чином утворюється пере-носне значення.
Міфологічна тема, а саме алегоричні образи, залишаються актуальними в творчості митців та мисткинь протягом багатьох століть.
Першими використовувати алегорію почали стародавні греки. Пригадаймо, Феміда (жінка з вагами і зав’язаними очима) або Амур (янгол, який влучно стріляє з лука) - це відомі образи, які є алегоріями правосуддя та кохання.
Дослідники стверджують, що алегорія зародилася в Стародавній Греції, коли сформувалися їхні міфи та легенди.
Алегорії використовуються для розкриття та підкреслення рис характеру того чи іншого героя.
Фонтан Бартольді - один із найвідоміших і найпопулярніших символів міста Ліон (Франція).
Автором пам’ятника є Фредерік Бартольді. Фонтан - це дивовижно алегорична композиція, в якій у вигдяді величної жінки, що керує колісницею з чотирьох коней, зображена Франція, а коні - це річки: Рона, Сона, Сена, Луара - і вони щосили мчать до океану.
Не обійшов міфологічний жанр і українських художників та художниць. Звернення до алегорій простежується у роботах Т. Шевченка, О. Кульчицької, О. Стратійчука, А Базилевича та багатьох інших.

Опубликовано:

 

16 дек 2023

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии    
Далее
Brawl Stars Animation: PAINT BRAWL STARTS NOW!
00:52
Анімалістичний жанр 6 клас
12:16