Тёмный

Надивленість і візуальний досвід 

Євген Пташник
Подписаться 507
Просмотров 7 тыс.
50% 1

Коротко про те, чому зберігання великої кількості картинок, що сподобались, немає ніякого відношення до розвитку надивленості.

Опубликовано:

 

18 июн 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 71   
@maximlisogora1216
@maximlisogora1216 8 дней назад
ми, в архітектурі, це називаємо "пінтерестна архітектура". Це коли архітектори мають тонни пінів класних форм і фасадів сучасної архітектури і потім це все намагаються відтворити у власних проектах. Але, насправді, архітектура, в першу чергу, це не про фасад, а про організацію простору і створення настроїв. А це з пінтересту неможливо зрозуміти. Для цього потрібн бути в просторі, щоб відчути "повітря", світло і все інше. Також, пожити в ній, щоб відчути навіщо це було організовано чи виконано саме таким чином. Тому, у нас, багато архітектури, яка на фотографіях виглядає сучасною, такою не зовсім є. Точніше, хоч на вигляд вона виглядає яка топова європейска архітектура, насправді дуууже далека від неї за суттю. Нова форма імітації.
@wkng511
@wkng511 4 дня назад
проблема в тому, що інструментів стало багато і вони доступні і всі граються в імітацію і гру з інструментами. відчуваючи по факту дотичність до професії, погладжуючи своє чсв. коли раніше інструменти були для реалізації ідеї, задуму, рішення задачі, рішення проблеми. і люди не косплеєли, а були.
@KsenaTs
@KsenaTs 4 дня назад
Як художник і як ілюстратор погоджуюсь з тезою, що потрибен розбір. Для цього в художніх цілях роблю копії. А з приводу ілюстрації, особливо якщо ти новачок, дууже потрібні приклади. В мене багато папочок і падпапочок в пінтересті)) і це як просто картинки для натхнення, так і окремі папки де зберігаю те, що хочу спробувати, скопіювати. Думаю ті зто молюють не раз вже про це чули, але нагадаю, якщо вам хочеться сісти помалювати і ви безцільно підете в пінтерест шукати "шо", найвірогідніше що ваше малювання на цьому і закінчиться)) тому, готуйтесь заздалегідь)) Не демонизую пінтерест і подібні ресурси, зберігаю картинки, до всього треба підходити з розумом. А ще, дуже цікаво саме за пінтерестом спостергати як розвивається твій смак)) коли гортаєш до самих давніх пінів і думаєш: бооожеее, оцей треш мені подобався? 😢 😅 Всім творчіх успіхів! Використовуйте можливості з розумом)) Дякую що підняли цю тему ❤
@olgakoros.6190
@olgakoros.6190 8 дней назад
Я вже зрозуміла, що просто дивитись та бачити це зовсім різні речі. Тому навіть завела звичку описувати картини словами. Прописуючи або в гіршому випадку проговорюючи те, що бачу. Цікаво, що для багатьох моїх колег, такий підхід до праці з зображенням, стає справжнім відкриттям... Тому ДЯКУЮ Вам за таке корисне відео.
@vaclavyeager
@vaclavyeager 3 дня назад
Дякую за слушні поради.
@user-gs6gg8ld1y
@user-gs6gg8ld1y 7 дней назад
Як студент художнього училища, таке явище як "надивленість" відкрила для себе лише після закінчення. Не згодна з вами з приводу того, що надивленість немає сенсу. Можливо, ви з точки зору дизайнера, дивитесь на це зі свого боку. Та взагалі, розумію, що кожна людина сама собі придумає тлумачення того чи іншого. І думаю, тут ви ,скоріше, мали б сказати хіба що "не треба робити щось зовсім не думаючи: а на що і нащо я взагалі дивлюсь" (так в будь якій сфері, не буде результату). Тобто спочатку запрос, потім пошук. Але зі свого досвіду в контексті навчання , навіть якщо ти ще не розумієш на що дивишся, надивленість зіграє свою роль в майбутньому. Деякі речі, які приходять з досвідом і роботою, вони приходять раніше, через те що є багаж, десь там у пам'яті, тих "картинок". Так само, коли потрібно придумати, умовно, якусь композицію, діапазон думки більш широкий. Потім воно якось трапиться не зрозуміло(спочатку) для вас, що якась композиція наче сама склалась у свою гармонію. Та розібравши, ви зрозумієте звідки відкопали якесь, наприклад, поєднання. Тобто якщо ціль опанувати начерки є сенс дивитись на начерки, навіть якщо поки не можешь зрозуміти, а як воно так робиться, навіть якщо немає того викладача, який поясне. Якщо ціль - опанувати колір, то є сенс дивитись на єтюди, поєднання природних кольорів, тощо. І так, безумовно теорія, книги з описанням, розбори подвоюють той ефект розуміння, але без цього, дивлячись на світ, воно так само по своєму працює.
@yevhenptashnyk
@yevhenptashnyk 6 дней назад
Дякую за коментар! Єдине - я не казав, що надивленість не має сенсу ) сумнів був лише стосовно існування самого слова. Надивленість є, а слова нема. Принаймні поки що)
@FilmorizUA
@FilmorizUA 6 дней назад
Дякую за відео! Цікаво було почути Вашу думку. Дійсно, величезна кількість всього зберігається та не видаляється роками, бо ти шукаєш щось неконкретне, розраховуючи піймати та поєднати розпливчастий образ у голові з тим, що вже хтось створив.
@Tetiana_Hordiichuk
@Tetiana_Hordiichuk 4 дня назад
Дякую за відео)) цікаво, згідна з вами.
@user-he6hx3qb1b
@user-he6hx3qb1b 2 дня назад
Добрий вечір, дякую Вам, корисний ролик, саме такий контент, я вважаю і має бути! У мого брата теж є канал, називається Майбутній Мільйонер, там про гроші, фінансову грамотність, економіку і т.д. Він то економіст за освітою, знімає, корисний контент каже. Ну я посилання залишати не буду щоб не сорити, якщо цікаво то пошукайте, підтримайте
@oleksandra3379
@oleksandra3379 9 дней назад
Дякую за відео та інформацію! Підтримую, було б цікаво побачити ваші розбори художніх робіт. Про світло дуже цікаво.
@MBilArt
@MBilArt 7 дней назад
Дуже вдячний! Нарешті рідна мова та інфа для художників. 🤓
@nadiiatarasova
@nadiiatarasova 18 часов назад
Цікаво! Ніколи про це не задумувалась. P.S. Прикольна футболка
@alextkacenko
@alextkacenko 4 дня назад
Дійсно, зазвичай дуже рідко я повертаюсь до робіт які зберіг. І дійсно вони між собою схожі. Схожість я пояснював тим що це стиль який мені притаманий і в якому я найбільш ефективний
@user-yt8pz8ig3l
@user-yt8pz8ig3l 4 дня назад
Сподобалась розповідь про шрифти, хотілося б почути більше
@oraviere3641
@oraviere3641 21 час назад
Дякую за відео! Можете когось порекомендувати з таких ютуберів котрі розбирають роботи(якщо можна то ілюстрацію)? Буду вдячна порадам від усіх! 😊
@Tetiana_Hordiichuk
@Tetiana_Hordiichuk 4 дня назад
Я не візуал, взагалі, тому мені дуже допомагає збереження ілюстрацій та ідей. Підбираю референси тільки під проект ( коли він закінчується витираю папку зі зразками).
@anabala565
@anabala565 8 дней назад
Дякую, дуже корисно!
@IvannaChorniavska
@IvannaChorniavska 9 дней назад
Зачепила назва відео, то ж залишу коментар. Так, є досвід зберігання картинок, але ще на початку, коли лиш відкрився доступ до інтернету. Тепер бачу, що воно все не потрібно. Але якщо в голові визріває тема майбутнього художнього твору, то тоді можна підглянути, "а як там і інших художників ця тема розкрита". Дивишся, знайомишся, переглядаєш, осмислюєш, закриваєш, береш олівець і твориш свій шедевр. Тільки в такому контексті референси найбілш затребувані. А зберігати, так, звичайно не потрібно, і переглядати без цілі також не потрібно, згідна з вами.
@user-wk8sy3cc2f
@user-wk8sy3cc2f 5 дней назад
Щиро дякую
@revchikk
@revchikk 6 дней назад
Дякую за думку і досвід яким ділишся. Підписався
@yevhenptashnyk
@yevhenptashnyk 6 дней назад
Радий тебе бачити)
@NotTolerance-tf1pj
@NotTolerance-tf1pj 9 дней назад
Супер корисна інфа, дякую, залишилось застосувати ваші поради, оскільки до цього на власному досвіді впевнилась, що подібний підхід справді ефективніше розвиває навички створення власних робіт, але тільки зараз дійшло що це саме із-за перегляду проф. оглядів та пояснень викладачами (тож зберігвння картинок продовжилось)), хоч бери й стікери так почну на комп клеїти, щоб задумуватись, перш ніж стінку на пінті-ресті з 1000+ зображень пінити.....
@user-gm5vp9dw5j
@user-gm5vp9dw5j 6 дней назад
Я шию, багато зберігаю і часто переглядаю.
@korol_taiminga
@korol_taiminga 9 дней назад
в рекомендаціях з'явилось) Топ порада) ох картинок я багато зберіг, а малювати + дизайнити я не так часто це роблю) Зберігаю купу, а передивляюсь рідко)
@parzival_ua
@parzival_ua 7 дней назад
Мій пінтерест це концентрат мого смаку, те що я можу показувати іншим і казати, ось це мені подобається, якщо вам теж, можемо спробувати попрацювати. Це не те що я зберігаю, щоб отримувати надивленість, це те що я і так уже бачу і розумію для себе.
@superslimshady123
@superslimshady123 6 дней назад
Дуже цікаво дякую😊
@lexlitus1139
@lexlitus1139 9 дней назад
Нормальний матеріал, в цілому погоджуюсь. За себе хочу сказати, що я дуже запаяний в категоризації, все по папкам, тегам, стилям, палітрі і т.ін. Залежно від заданого фільтру (наприклад епоха), я побачу одні роботи, які можу побачити і з використанням іншого перехресного фільтру (наприклад стиль). Разом з тим десь вичитав і використовую нотатки, позначаючи нюанси які особливо мені зараз видались значними чи вражаючими. По суті це як з книжками. Ти можеш акумулювати в собі безліч прочитаних книжок і вважати це своїм мірилом ерудиції, але питання в тому - наскільки глибоко і детально ти їх проаналізував (активне читання) та чи дійсно помітив якісь важливі деталі, крім основного сюжету на поверхні?) Або ще приклад (привіт моїм батькам) - вік)) Незалежно від прожитої кількості років, ти можеш так і не зрозуміти якихось вирішальних меседжів, бо весь цей час особливо не поглиблювався та не проводив роботу над помилками.
@yevhenptashnyk
@yevhenptashnyk 9 дней назад
Дякую за розгорнутий коментар! Якщо не секрет, чим користуєтесь для зберігання, категоризації і нотаток?
@lexlitus1139
@lexlitus1139 9 дней назад
@@yevhenptashnyk і вам дякую за матеріал. Нехай квітне український RU-vid) Спочатку юзав Notion (але він мені якийсь дерев'яний), подім дізнався про Anytype, як на мене більш гнучкий інструмент, чимось схожий на Obsidian. Фіча в тому, що всі властивості, теги і інші "характеристики" об'єкту ти вигадуєш і створюєш сам. Такий собі другий мозок) Ще є Eagle. Альтернатива переглядача зображень (платний). Тут прикольно те що програма сама визначає палітру кольорів (можна відсортувати за конкретним кольором), властивості і мета-дані. Є опції створення папок, тегів, нотаток і рейтингу (зірочки). Щось типу Lightroom, тільки без редагування.
@OksanaKorobkook
@OksanaKorobkook 8 дней назад
Теж цікаво
@lexlitus1139
@lexlitus1139 6 дней назад
@@yevhenptashnyk і вам дякую за корисну інформацію. Знач розказую: Спочатку користувався Notion, потім відкрив для себе Anytype (як на мене, більш гнучкий інструмент), фіча в тому що ти сам створюєш всі типи об'єктів, властивості і зв'язки до них. Чимось нагадує Obsidian, тільки має більш френдлі Ui. Такий собі другий мозок, база даних, блокнот на максималках) Ще є Eagle (платна, є тріал-період), альтернатива переглядача (і збереження) зображень. Трохи схожий на Lightroom, тільки простіший і без опцій редагування. Є функції рейтингу (зірочки), створення папок (папок в папках), перегляд і редагування мета-даних, нотатки, розширення браузеру. Тут круто те, що система сама розбиває зображення на палітру кольорів (кількість редагується), таким чином можна фільтрувати весь збережений контент за окремим кольором.
@lexlitus1139
@lexlitus1139 6 дней назад
@@OksanaKorobkook Відповів
@SashcoPetrenko
@SashcoPetrenko 10 дней назад
Гарні поради! ❤ Але я от багато збираю і переглядаю накопичене, бо викладаю малювання та історію мистецтв. Обираю за темами у якості прикладів, які потім мігрують до презентацій. Та мій випадок - це скоріш виняток, мої учні просто годинами втикають в інсті чи пінтерест. Є прохання на майбутні випуски: вгамуйте трохи фонову музику, бо сильно відвертає увагу від класного контенту
@yevhenptashnyk
@yevhenptashnyk 10 дней назад
Дякую) врахую про музику
@user-tr7hz6cc1b
@user-tr7hz6cc1b 8 дней назад
дякую)
@lweryad
@lweryad 6 дней назад
Дякую вам за чудове відео, мало хто зараз про це говорить
@Raliskam
@Raliskam 11 дней назад
Дійсно, я дуже рідко повертаюсь до збережених картинок🤷🏻‍♀️ Євген, скажіть, будь ласка, а чи плануєте ви робити розбори? Це було б дуже цікаво.
@yevhenptashnyk
@yevhenptashnyk 11 дней назад
Пані Лариса, по-перше, хочу побажати вам знайти час і передивитись збережені картинки. Сподіваюсь, ви доберетесь до всіх «лазєєк» і папок. По-друге, скажіть, на кого або на що ви хотіли б побачити розбір?
@Raliskam
@Raliskam 11 дней назад
@@yevhenptashnyk Євгене, дякую за відповідь. Щодо розборів - важко відповісти, я новачок у цьому. Тому я би довірилась вашому досвіду і залишила цей вибір за вами. Дякую.
@natashav.3340
@natashav.3340 10 дней назад
Підтримую
@natashav.3340
@natashav.3340 10 дней назад
Дуже слушні поради!
@volodimyrdnepr3555
@volodimyrdnepr3555 10 дней назад
Я от не розумію Пінхасова... Було б цікаво послухати "про нього", але не з нього починати!
@user-ky8zb8ol4u
@user-ky8zb8ol4u 4 дня назад
У мене там міліон референсів чисто для якохось конкретних хадач , потім я їх використовую і забуваю що то було
@MaksymMyroshnyk
@MaksymMyroshnyk 10 дней назад
Толково. Задумався...
@tusong4324
@tusong4324 7 дней назад
Дякую за відео, видаляю пінтерест!)
@Vitalij_Letunivskij
@Vitalij_Letunivskij 3 дня назад
ви будете робити розбори щоб у нас надивленість прокачувалась?)
@yevhenptashnyk
@yevhenptashnyk 5 часов назад
Планую)
@DragonWings77
@DragonWings77 4 дня назад
Ти класнючий, але я не послухаюсь. Тягну у схрон все красиве, а потім ловлю натхнення не відвлікаючись на сторонні шуми, а потершись оченятами об саме вилюблене❤ Воно не дозволяе знижати планку до побутової!
@Sasha-nj8or
@Sasha-nj8or 6 дней назад
Як на мене то Google Keep це все що треба. Там усi плани по тегам. Що робити коли буде достатньо знань. Кольори, тексти, якщо не працювати з Google Keep то де потiм брати натхнення?
@oleksii6976
@oleksii6976 6 дней назад
Побачив ваш коментар, подивився на Google keep, і дійсно, дуже зручний сервіс, дякую
@Sasha-nj8or
@Sasha-nj8or 6 дней назад
@@oleksii6976 там можна навiть нагадати собi купити умовне молоко якщо геопозицiя спiвпаде з вказаною заздалегiть
@LesyaLytvak
@LesyaLytvak 6 дней назад
Слушне відео. Вже якийсь час замислююсь над тим, щоб сказати собі- стоп! досить накопичувати ці фото в галереї ! Просто сядь і почни щось малювати 😊!!!
@user-yc3uk7bo9v
@user-yc3uk7bo9v 8 дней назад
я працюю над принтами для одягу,то я ніколи їх не зберігаю,зробив,завантажив на сайт і забув,навіщо пам'ять забивати. а подивитися і завантажити якщо треба,я можу прямо з свого магазину
@user-xk9on2yy4x
@user-xk9on2yy4x 32 минуты назад
В самом деле. Если ты просто копишь картинки подвергая их «чувственному» отбору - нравиться-не нравиться, не артикулируя свой выбор, не пытаясь выявить закономерности, правила, то эффективность этого коллекционирования стремиться к нулю.
@OleksandrKsandr
@OleksandrKsandr 8 дней назад
Коли був малий, чув приказку - русько-украйонский, свінсько-порасьонский. "второстепенний", "обзори"... Та, матір божа, як можна було не вивчити українську, навчаючись в Україні на початку нульових. Ще гірше - як можна було не перевірити текст для відео? Не сперечаюсь, можливо, зараз "стільна-модна-маладьожна" пересипати українську русизмами, а я про це просто не знаю. PS: але є плюси - я нарешті зрозумів, що означає слово "крінж": це коли мені, російськомовному, соромно за "українську" на ютубі. PPS: до речі, при нагоді передайте вітання авторам, які плачуть горлицею "чого ж ви дивитесь російських ютуберів, а не українських?!". Та саме тому - здебільшого, українські ютубери або не розмовляють українською (тулячи русизми в тексти), або мукають, немов ті телята, намагаючись підібрати слова незнайомої мови. Сумно і соромно, і не знати чим зарадити.
@topy2688
@topy2688 8 дней назад
шановний, жуйте сраку
@tatami1818
@tatami1818 7 дней назад
Молодець,висрався
@DragonWings77
@DragonWings77 4 дня назад
Не переймайся, покі що порозмовляем на переходно-страшненькому, а згодом стане краще! Виравляй, підказуй, заспокойся, все буде добре😂
@OleksandrKsandr
@OleksandrKsandr 4 дня назад
@@DragonWings77 Якщо вам не стало тридцяти років на вивчення мови, то чим я вам зараджу?
@DragonWings77
@DragonWings77 4 дня назад
@@OleksandrKsandr собі зарадь, контролюючи каловиделиння!
@corpsebreath1029
@corpsebreath1029 9 дней назад
Я ніколи не зберігаю свої роботи, бо нахіба? Нічого путнього, купа помилок, нафіга це складати в ящик шоби шо? Єдине що роблю це відбираю декілька робіт по рокам і завантажую в той же пінтерест на пам'ять ну щоб інколи підглядати і ригати від крінжа, а зберігати картинки можна якщо реально унікальні роботи і знайти подібні дуже складно, а звичайний одноманітний ширпотреб якого в інеті як гімна за сараєм зовсім не варто.
Далее
🎙️ПЕСНИ ВЖИВУЮ от КВАШЕНОЙ💖
3:23:13
Ayollar orzusidagi er😂😂
01:01
Просмотров 963 тыс.
🎙️ПЕСНИ ВЖИВУЮ от КВАШЕНОЙ💖
3:23:13