Талгарка остання у мене висіла на дереві аж до добрих приморозків, вона мені подобалася, як трохи підморожена. А у цьому році вона у кінці серпня вже почала жовтіти і обсипатись, до кінця вересня вся вже осипалась і погнила ,я навіть і не пробував щось зберегти, жовта вона не зберігається.
Смак Ноябрської дуже залежить від розміру плоду і його якості. Груші під 400-500г, які мають яскраво- жовто- лимонний колір, соковиту м'якоть надзвичайно солодкі і смачні- там смак 5.0 - еталон. А плоди середнього розміру, зелені- вони терпкуваті, не солодкі- трава травою. Цей сорт цією особливістю подібний до Ліголя( серед яблук). Смачні плоди тільки великі, окрашені, а зелені- ні до чого. З недоліків Ноябрської- мало зберігається- треба холодильник. Має проблеми з корою дерев- постійно якісь болячки і це при постійних осінніх побілках садовою фарбою. Без фарби опіками вражається сильно.
@@Piter1976 Нормування- це важливий прийом, але після нього треба 100% хімічний захист плодів. Я так пронормував Пінову- дальше плодожерка, грибкові залишили мене без врожаю взагалі. А коли яблук багато, то хоч щось та й залишиться, але не тої якості. Але хотів запитати про сікатор Дуе Буеї( ми минулого року підняли цю дискусію в плані який сікатор кращий). Який краще не питаю, бо це особисті вподобання садівника. Як ваш Дуе Буеї на зараз??? Як ви його підточували?? І чи нормально дорізає??? Хочу для малих делікатних справ взяти чи Дуе Буеї чи Льове 8 серії. Хоча по логіці Льове взагалі не для делікатної роботи, а для швидкої, легкої і зручної. Мене саме більше насторожує підточування Дуе Буеї- чи буде він різати після такої процедури
@@РоманКлимюк-р4р Ви затронули для мене важку тему.Я його десь посіяв і не можу тепер знайти.Швидше за все в саду щось різав і поклав та забув.Залишився Фелко 8.До нього я вже звик і не так його критикую.Якби зараз щось купляв, то взяв би Лове 9.А дю буі точить не важко.Є відео на ютубі.І ріже чисто.
@@Piter1976 Дуже шкода, що загубився сікатор. В саду ще знайдеться, але покриється корозією. Про Льове 9 не чув ні від кого- знаю, що він обвідного типу( тобто стандартний, як Фелко, Фіскарс). Зазвичай всі хвалять з коваделцем, тобто 8 серію чи 15 серію. З обвідних кажуть, що дуже добрі японські АРС- там і сталь краща і покриття хороше. В цих Льове тефлонове покриття, яке швидко стирається, але всі довільні. Мене з перших хвилин роботи і до тепер задовільняє Фелко 8 як обвідний сікатор. Звичайно він не може перестрибнути через голову і вийти за межі характеристик обвідного сікатора. Тому і підшукую додаткові типи.
І вам спасіба, ви тоже маладєц. Між іншим як лінгвіст скажу, як люди говорять, так і правильно. Мова для нас, а не ми для мови. Закарпатську мову зараз почали виділяти вчені, а по суті там російського на одну третину
Мякоть плотная, переклад на книжну українську, м,якуш щільний. А плодики, українською теж, плодики, плодяки російською мовою плодищи, тобто здоровецькі плоди. То може буду садоводів штрикати, як треба по книжному? Але хто ж так говорить, як книжка пише? В нашій українській мові чітко вирізняються мова книжкова, нехай навіть літературна, і мова розмовна. Але є одне но, в літературній мові є таке, шо віддзеркалює мову живу повсякденну. На Україну повернусь через роки через віки, співає пісня, або Як умру то поховайте мене на Вкраїні милій. А тепер послухайте захисників книжної мови, які кажуть, не НА Україну, а В Україну. Ось така ситуація.
@@СветланаКузнецова-г9к , яку таку закарпатську? Русинську! І роснявого в ній багато лише через значний вплив радянщини там, де власних слів або не було, або через численні регіональні варіанти легше було вживати те, що із школи і з газет вже всім зрозуміло.
@@Piter1976 ни.. Уя не поможет метод такой если честно... Бордоская смесь... Офлаксоцацин антибиотик в аптеки 2 таблетки на литрт до цветения и после... Потом также дозы, по мере необходимости... И всё... Пожалуйста ребят
Я брав Олімпік в А.Павлюка, виглядає як ваша, але в мене якась без смаку, як недозріла. Обривав в середині жовтня. То, я розумію, може бути також не Олімпік?
Дозвольте дізнатись ваші фаворити по смаку серед європейських груш,як я розумію ось так,якщо десь не правий ,прошу поправити 1.Платонівська 2.Стрийська 3.Абат Фатель 4.Дельбарью
@@Piter1976 мені Дельбарью не дуже сподобалась,вперше плодоносили,має трішки кислинку,ця кислинка мене відштовхує...і запаху грушогово Дельбарью практично не має,Платонівська і Стрийська будуть ароматніші?
Петро,справжня міжнародна назва -Ксена,а те що собі там моск@льн@ понапридумувала "Наябрськая " і тд,щоб вчерговий раз вкрасти хоч щось то у молдаван,то в українців,бо свого то нічого не мають...
@@Piter1976 , так і я ж про те, що назва відео правильна, а коли говорить про Ніітаку, це не має вводити в оману. В мене Шин лі немає, тому показав щоб ви порівняли з своєю.