Тёмный

Онлайн майстер-клас: солом'яний павук (Житня соломинка - промінчик сонця) 

Буковинський центр культури та мистецтва
Просмотров 6 тыс.
50% 1

(майстер-клас онлайн етнопроєкту «Буковинське Різдво»)
Народні прикраси, іграшки (відео десяте)
Саме недозрілі житні стебла, вижаті серпом, a не скошені, заготовляли колись чи не в кожній хаті, аби згодом перед Різдвом сплести з них легкого та символічного павука. На Буковині у деяких селах ці різдвяні прикраси - обереги називали серафинцями. Символ світобудови, макрокосмосу і мікрокосмосу, бо втілював павук і родину, й родинні взаємозв'язки. Врешті, сакральною є й сама соломинка з жита та її однозначна спільність з поняттями жити, життя. А на стебелині жита - колосок - сік землі, який напуває рослину в циклічному річному Колі, що йде до літа (кажемо: літа минають, літочислення).
Наділена сакральністю хлібна культура ще в дохристиянські часи нашими предками-землеробами дійшла до цих днів. Солом'яні павуки нині знову повернулися в оселі українців і часто замінюють традиційну вже ялинку, якій на наших землях лише трохи більше трьохсот років. А ще павуки в інтер'єрі житла завжди виглядають доречно, стильно, модерново. Їх подекуди прикрашають яскравими кольоровими, але легкими матеріалами - китицями з ниток, кольоровим пір'ям, сухоквітами, лелітками, скляними бусинками. Власне, для творчої фантазії простір тут неабиякий. Особливо в компонуванні найбільш традиційних кубових сегментів. Для розвитку нових моделей павуків сучасні художники-дизайнери використовують увесь можливий арсенал елементів формотворення цієї прикраси.
І все ж це насамперед один з найдавніших оберегів, артефактів нашої культури. Саме так і розглядає свою творчу працю майстриня соломоплетіння Національної спілки майстрів народного мистецтва України Лариса БРОСКА з міста Сторожинець. Тому її майстер-клас, ми впевнені, зацікавить Вас. Виготовивши власноруч солом'яного павука, надішліть нам фото чи відео за посиланням:
(www.facebook.c...)
З вдячністю за увагу до нашого етнопроєкту долучимо Вас до великого Буковинського Кола Коляди. І нехай через тисячоліття обертається, як вічний коловорот життя і світу, такий простий, але самобутній наш оберіг - солом'яний павук.

Опубликовано:

 

7 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 10   
@user-ig1ro5ss2e
@user-ig1ro5ss2e Год назад
Дякую! Я прожила 34 роки в Україні на Житомирщині і лише цього року дізналась про таких павуків)))
@user-dp1hu4fk4r
@user-dp1hu4fk4r 2 года назад
Дякую за майстер клас, спробую зробити.
@yaroslavabloshchynska1557
@yaroslavabloshchynska1557 2 года назад
Гарно, дякую за майстер-клас!
@user-mk4sr5um6lzosya26
@user-mk4sr5um6lzosya26 9 месяцев назад
Дякую! Захоплена вашою майстерністю!
@melancholist9893
@melancholist9893 2 года назад
Дякую!
@ukrainianhandembroiderywit344
@ukrainianhandembroiderywit344 10 месяцев назад
Дякую за цікавий майстер-клас ❤
@Roksolana77
@Roksolana77 2 года назад
Чарівно!
@tadekolech3477
@tadekolech3477 2 года назад
дякую
@tryslavihor6533
@tryslavihor6533 8 месяцев назад
майстриня казала, що навколо перлини павук створив Світ (і та перлинка із соломи висіла у середина сборки павука). Цікаво чути такого роду згадки про наш древній світогляд.
@tryslavihor6533
@tryslavihor6533 8 месяцев назад
центр - осередок
Далее
Дідух до хати - біда з хати
51:55
How to Make a Straw Star
5:50
Просмотров 16 тыс.