Тёмный

Податкова декларація Епізод 3. з прибутку чи з доходу? Коли продаж чи вивід? 

FamilyBudget Ukraine
Подписаться 65 тыс.
Просмотров 18 тыс.
50% 1

#UATaxesYou #податки #податковаДекларація
Відповідь податкової на запит Любомир:
drive.google.c...
Відео з іншою відповіддю податкової на запит Мирослава:
• Влог №88: Налоги с ино...
Згідно з п. п. 170.2.2 п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4 - 170.2.6 п. 170.2. ст. 170 ПКУ
Відповідно до п. п. 170.2.1 п. 170.2 ст. 170 ПКУ облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік за результатами якого платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - Декларація), в якій має відобразити загальний фінансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток), отриманий протягом такого звітного року.
До складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року (п. п. 170.2.6 п. 170.2 ст. 170 ПКУ).
Ставка податку інвестиційного прибутку становить 18 відсотків (п. п. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 ПКУ).
Аналіз судової практики дає змогу зробити висновок, що податкові органи наполягають на включенні до складу загального місячного (річного) доходу платника податку всієї суми доходу, отриманого від відчуження інвестиційних активів за межами України, а не суму інвестиційного прибутку, розраховану як інвестиційний дохід за вирахуванням відповідних інвестиційних витрат.
СУДОВИХ СПРАВ САМЕ ПО КЕЙСУ INTERACTIVE BROKERS не ЗНАЙДЕНО
у віснику ДФС є ось така стаття:
Свою позицію податкові органи аргументують положеннями п. 170.11 ст. 170 ПКУ, в якому йдеться про порядок оподаткування іноземних доходів, пп. 170.11.1 якого визначено (з урахуванням вимог пп. 49.18.4 ст. 49 ПКУ), що в разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи -платника податку, яка зобов’язана подати до 1 травня року, наступного за звітним, річну податкову декларацію. Безпосередньо дохід оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ, тобто ПДФО (18 %) та військовим збором (1,5 %)
Але позиція судів України на боці фізичних осіб. Вона полягає в тому, що оподаткування операцій з інвестиційними активами українських емітентів регулюється виключно п. 170.2 ст. 170 ПКУ, тобто до складу загального місячного (річного) доходу платника податку має бути включено саме інвестиційний прибуток. Ця правова позиція наведена в ухвалах ВАСУ від 10.06.2014 р. № 802/3943/13-а, К/800/5358/14; від 23.09.2015 р. № К/800/29662/15; від 28.03.2017 р. № К/800/36417/16.
Любомир
Місія Сімейного Бюджету:
допомагати українцям приймати розумні фінансові рішення
Напрямки діяльності:
- підвищувати фінансову обізнаність інвесторів
- розвивати культуру заощадженння+інвестиції замість бездумні трати+кредити
- популяризувати здоровий спосіб життя в контексті матеріальних цінностей
- показати що і в Україні можна чесно заробляти хороші гроші, платити податки, планувати освіту дітей та забезпечену пенсію
Про проект Сімейний Бюджет на наші цінності
simeinyi-budzh...
Корисні статті для інвесторів початківців
simeinyi-budzh...
Як вести та планувати домашні фінанси
simeinyi-budzh...
Як більше заощаджувати
simeinyi-budzh...
Податки ФОП та фізичних осіб
simeinyi-budzh...
Любов та Бюджет. Гроші і фінансові рішення у родині
simeinyi-budzh...
Гроші і діти. Як виховати фінансово успішну дитину.
simeinyi-budzh...
#UATaxesYou #податки

Опубликовано:

 

6 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 176   
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 4 года назад
Яка ваша думка щодо курсових різниць? чи варто по ним записати ще окреме відео з прикладом?
@sergiyt7669
@sergiyt7669 4 года назад
Так, все що стосується інвестування в цінні папери справді цікавить. Інформації по цій темі в українських реаліях в інтернеті не так вже й багато.
@Ksmster
@Ksmster 4 года назад
якщо не помиляюсь в Чехії рахують в два курси. Можливо це загальносвітова практика.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 4 года назад
Щодо переведення в національну валюту, то точно загальносвітова! Л.
@Ksmster
@Ksmster 4 года назад
@@FamilybudgetUa Цікаво чи існують якісь фючерси які моглиб хеджувать данну різницю.
@poi3007
@poi3007 4 года назад
Варто
@user-ec3vi2pn3q
@user-ec3vi2pn3q 4 года назад
Добрий вечір, я вважаю, що важливо коли саме кошти будуть вважатись "інвестиційним прибутком". На мій погляд, зафіксувати та сплатити податки необхідно у разі виводу грошей з рахунку брокера на власний банківський рахунок. Адже залишаючись на рахунку брокера ці кошти є інструментом для отримання прибутку. Кожен інвестор обирає власну стратегію інвестування. Якщо вона спекулятивна, то він досить часто буде купувати та продавати свої активи (уявіть виписку з 5000 позицій та більш). Активний інвестор також більш частіш ребалансує свій портфель ніж той, у кого стратегія "купити та держати", тобто пасивний інвестор. А наразі при загрозі світової економічної кризи багато інвесторів будуть закривати свої позиції та переводити активи у кеш, котрий буде залишатись на рахунку брокера, та не приносити прибуток. Багато хто вийшов коли ринок вже досить сильно "просів". Курсова різниця повинна теж враховуватить на момент зарахування коштів на банківську карту власника (на момент отримання прибутку) по середньоденному курсу НБУ. Чому так? У кожного банку свій курс. Курс змінюється щогодини (це можна подивитись та відслідкувати на сайті НБУ). Уявіть, Ви кожен рік спачуєте податки, а гроші не виводити. Деякі активи будуть рости, інші падати у ціні. На одних Ви отримуєте девіденди (по котрим податок нараховується та сплачується окремо), а на інших отримуєте кошти за рахунок купівлі/подажу. Це легко відслідкувати коли у Вас десяток інструментів, а якщо більше? Вам потрібно ще буде бухгалтера наняти, щоб він розібрався де і за скільки куплено та продано по якому курсу. Це ж не дві цифри "плюс мінус". Отже, вважаю, що у Податковому кодексі повинно чітко бути прописано. шо податки з інвестеційного прибутку сплачуються у разі отримання цього прибутку на розрахунковий рахунок фізичної чи юридичної особи. У разі надхоження інвестиційного прибутну у валюті ішних країн перераховуватись по середньоденному курсу НБУ на момент його зарахування.
@poi3007
@poi3007 4 года назад
Я в шоці!Потрібно судитись щоб вірно сплатити податки!Такий абсурд напевно тільки в нас може бути!
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 4 года назад
Глядачі каналу скинуться мені на адвоката )))) Л.
@poi3007
@poi3007 4 года назад
@@FamilybudgetUa Думаю більшість буде за!Велику справу робите,за всіх!
@Ievgen.A
@Ievgen.A 4 года назад
@@FamilybudgetUa если что, то объявляйте сбор средств и согласовуйте онлайн трансляцию и видео запись, может это сработает и если всё получится то можно будет другим судам ссылаться на результат вашего рассмотрения!
@bakalowkmotiondesigner329
@bakalowkmotiondesigner329 4 года назад
...нет слов... Любомир, вы наш моисей :)
@vidarnilsen389
@vidarnilsen389 4 года назад
На одному з каналів зберіг для себе один коментар про податки, хотілося б почути вашу думку та чи "копали" ви в цьому напрямку: "Ошибка по поводу "своего счета" и получения дохода - IB получает деньги от купли/продажи на СВОЙ счёт в СитиБанк.... Счета клиентов - это виртуальные субсчета.... Поэтому с точки зрения Украинского законодательства ты НЕ получаешь дохода в момент продажи ценных бумаг.... Ибо.... Закон “О платежных системах и перевод денег в Украине”. Пункт 1.23: получатель - лицо, на счет которого зачисляется сума перевода, или которое получает суму перевода в наличной форме. В статье 7 описано, какие бывают виды счетов: банковские (депозитные, текущие, эскроу) и счета участников платежных систем. Разумеется, “брокерского” счета там нет. Ну и пункт 7.15: зачисление средств на счет клиента осуществляется как путем внесения их в наличной форме, так и путем перевода средств в безналичной форме с других счетов. Итого: деньги получены = деньги на твоем банковском счету или получены наличкой."
@user-ow4lm2iu1o
@user-ow4lm2iu1o 4 года назад
Как же в этой стране все через жопу сделано... Даже Россия далеко вперед ушла в сфере ценных бумаг.
@alexanderdeus4038
@alexanderdeus4038 4 года назад
У них ещё и налог 13%, а не 19.5% как у нас...
@james_maxwell
@james_maxwell 4 года назад
@@alexanderdeus4038 13% это дополнительно к американскому налогу или доплачиваешь только разницу при двойном налогообложении?
@Investio
@Investio 4 года назад
@@james_maxwell 13 всего, 10 платит IB в США, 3% доплачиваешь сам в местную службу
@alexanderkis9041
@alexanderkis9041 4 года назад
То есть мы должны обучить налоговую, как правильно им забирать у нас деньги. Потрясающе. Хотел заняться трейдингом и инвестициями, но похоже сначала надо в страну нормальную переехать.
@alexanderkis9041
@alexanderkis9041 4 года назад
Начал трейдить с IB. Поговорил со знакомыми, которые разбираются. Говорят что все должно быть нормально, а дивиденты можно и не указывать в декларации
@Irena8126
@Irena8126 3 года назад
@@alexanderkis9041 а як у вас справи з оподаткуванням на цей день? бо я от теж озадачилась, хочеш кошти свої зберегти і примножити, але якась срака...
@fersaer4107
@fersaer4107 3 года назад
@@alexanderkis9041 скинь тг или инсту поговорить) pls
@IlyaBytko
@IlyaBytko 2 года назад
@@fersaer4107 связались?
@fersaer4107
@fersaer4107 2 года назад
@@IlyaBytko не
@pi4kar1
@pi4kar1 4 года назад
От цікаво: Вам дали одну відповідь, Мирославу іншу, якщо я подам то мені напевне ще щось придумають відмінне від попередніх двох.... На сьогодні народ просто забиває на податки поки дфс не включить здоровий глузд
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 4 года назад
Так. Але маємо боротись за здоровий глузд, якщо хочемо далі жити в Україні! Л.
@jeymsbond437
@jeymsbond437 4 года назад
Дякуємо за відео. Тримайте нас в курсі) Є пропозиція щоб ви об*єдналися з іншими каналами, і створили петицію у верховну раду. Це б прискорило процес!
@yuriychernichenko7554
@yuriychernichenko7554 4 года назад
Доброго дня, Любомире. Дякую за змістовну інформацію. Хочу лише додати наступне: згідно 170.2.2 інвестиційний прибуток розраховується з урахуванням курсової різниці, тобто, скоріш за все, необхідно перераховувати купівлю і продаж по курсу на день проведення опреації, але чи це так і який порядок перерахунку (враховуючи, що конвертацію в валюту і купівлю активу ми можемо робити в різні дні при різних курсах) все одно необхідно уточнити. Стосовно вимоги печатки, то згідно ч.2 ст.58-1 Господарського кодексу України "Відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади... Копія документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи - підприємця. Орган державної влади ... не вправі вимагати нотаріального засвідчення вірності копії документа у разі, якщо така вимога не встановлена законом". Більше того, вимога про виписки зберігачів завірені печатками зберігачів містилася у "Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті" НБУ яка з 1 вересня 2014 втратила чинність. Інші документи на які посилаються у відповіді або не містять вимоги до печатки, або вказують, що печатка не є обов'язковою. Тому все ж краще уточнити цю вимогу також.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 4 года назад
Юрій, згода. Дякую за змістовне доповнення! Л.
@OleksiiRa
@OleksiiRa 4 года назад
Супер. Дякую за вашу роботу. Реально цікаве питання стосовно оподаткування!!!!
@Ksmster
@Ksmster 4 года назад
Таки є світло в кінці тунеля. Любомир дякую. Ви повертаєте віру в країну і здоровий глузд.
@ingvarbon
@ingvarbon 4 года назад
Любомир, выложите, пожалуйста, ваш вопрос, если это возможно. Из ответа налоговой совершенно не понятно о чем они отвечают. Они просто пишут про налогообложение инвестиционного дохода, но ни слова в ответе про то, что все описанные ими нормы применяются именно к иностранным доходам. А ведь одна из проблема в том, что иностранные доходы они трактуют совсем по другому. В налоговой декларации даже две разных строчки предусмотрены - одна для инвестиционных доходов (то о чем они написали в ответе), а для иностранных доходов - другая. В любом случае спасибо.
@AVasiukov33
@AVasiukov33 4 года назад
Большое спасибо за информацию. Продолжайте это дело, делись с нами. Надеюсь что с Вашей помощью поменяют законы для людей.
@Blackening9999
@Blackening9999 3 года назад
Добрый день. Любомир, интересные серии, которые демонстрируют несостоятельность нашей налоговой, что приводит к логичному выводу: как инвестора, мы хотим быть честными и платить налоги, но нету адекватного аппарата. Иными словами, налоговой стоило бы вас нанять как консультанта и разработать систему на основе системы США например. Но на практике будет как с высказыванием одного из комментаторов где инициатива наказуема для индивидуума (один в поле не воин). То есть либо надо действовать коллективно - либо не действовать вообще, потому как общие ресурсные расходы(включая личное время не решение проблем, суды и тд) - нивелируют смысл ивнестирования в корне. Для себя получил хороший ответ, за что очень признателен автору! Желаю успехов в вашем нелегком деле, страна должна способствовать тому чем вы занимаетесь, потому что вы по сути работаете с населением с целью увеличения поступления бюджета в казну государства, то есть в интересах государства :) Напоследок хочу оставить вопрос. Почему в логике купли-продажи мы должны учитывать операции у самого брокера? Почему нельзя считать по принципу черного ящика - что отправили на счет IBKR и что вывели в итоге, а с разницы платим налог. Потому как в IBKR у нас промежуточный счет - это по сути операционный капитал и если в процессе работы с биржей происходили операции в пользу инвестора, платить с этого налоги как-то неадекватно, деньги не принадлежат напрямую физическому лицу, а управляются инвестором через брокерскую компанию. Взял аналогию с С-Корпорации в США, там есть четкое разделение на бюджет организации, доход организации и доход физических лиц. В итоге получается двойное налогооблажение, но по крайней мере операционный бюджет остается неповрежденным в процессе работы что приводит к большим доходам и соответственно большим налогом в конечном итоге.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
дякую за відповідь. За 3 роки у нас маса позитивних зрушень в інвестуванні, тому туман буде розсіюватись, я принаймні в це вірю. Це я вам говорю як людина, яка у далекому 200 почала подавати декларації і ходила на Укрпошту щоб рекомендований лист з описом відправити в Козятинську районну податкову інспекцію... Податок з прибутку це світова практика, як і його перерахунок в національну валюту. Не бачу особливих проблем з цим для довгострокових інвесторів, які buy&hold Л
@aliabbu571
@aliabbu571 3 года назад
В Украине к сожалению даже попытки не делают что бы как то дать людям заработать, мало того что этот вид деятельности связан с большими рисками, как денежными так и психологическими, так ещё и государство в лице налоговой и других органов только доят людей, вместо того что бы создать контролируемый рынок, со стороны правительства создать органы по контролю за брокерами и создать платформу по автоматической оплате налогов с вывода, всё, причём налог бы собирал брокер с минимальными процентами для себя и народа, тогда ни кто не прятался бы а деньги уходили бы в казну, все довольны....ну или как то по другому но через гос. органы и инвесторы и государство получали бы приятное послевкусье от работы, а так получается что налоговая в лице отдельных граждан с целью наживы вымудривает как поярче ободрать прикрываясь законом.....
@Leo85Leo
@Leo85Leo 3 года назад
На дворі 2021 рік. Чи є якісь позитивні зміни по даній тематиці? Наскільки зрозуміло що згідно закону 466-IX від 16.01.2020р. вводиться нова редакція норми (пп. 170.11.1 ПКУ) і ми тепер можемо платити дійсно лише з прибутку податок. Та основне питання документу який докаже витрати (саму власне інвестицію з України на IB) ще досі не вирішено. Чи це так є ? Можливо хтось володіє більш актуальною інформацією. Любомире дякую вам за те що ви робите і демонструєте. Чи плануєте знімати другий сезон подання декларації у 2021 році? Можливо є нові ідеї та знання відносно даної справи
@volodymyrpetukh5925
@volodymyrpetukh5925 2 года назад
Рiк тому знiмалося вiдео, щось змiнилось? Які кейси перважають, якщо є iнфа. Люди намагаються сплатити податок в власній країні, а ïх спонукають до тiньового варiанту. Згоден з iншими, навiть за поребрiком все добре, не кам'яний вiк як у нас. У перiод свiтового iнвест буму, гарний час для регулювання таких важливих податкових питань, а з нас папiрцi з штампами вимагають, дiджiталiзацiя як вона є.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 2 года назад
є нове відео про досвід спілкування з податковою ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-IKS0zxiplfg.html, і є подавання податкової деклараціі ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-sV7c_myExiM.html. Н.
@user-kk3xy5me4l
@user-kk3xy5me4l 2 года назад
Потрібно оновити цю тему, бо нічого не зрозуміло ( кожна податкова відповідає, як їм заманеться. Можливо зараз все стало простіше?)
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 2 года назад
Олексій, ми вже обновили)) Подивіться будь ласка відео Податкова Декларація 2020 на каналі. Л.
@user-kk3xy5me4l
@user-kk3xy5me4l 2 года назад
@@FamilybudgetUa Прийнято)
@finance24today
@finance24today 4 года назад
В свете последних изменений в НК Украины (законопроект 1210), где с инспекторов сняли ответственность за "ошибку" - то им проще будет влепить вам "с дохода", а там дальше парьтесь с судом, им это по боку будет...
@viktoria6994
@viktoria6994 4 года назад
Дуже дякую за видео!
@vasylbo1555
@vasylbo1555 4 года назад
Так тримати! Сподіваємось на краще)
@user-et4kq3vn1j
@user-et4kq3vn1j 4 года назад
а почему я должен платить налоги ? что мне дала эта страна ? я плачу ндс 20%, за что я еще должен государству ? дети у меня ходят в частный сад и школу, в "бесплатные" больницы я не хожу, деньги я зарабатывают зарубежом и трачу в стране, может они мне доплатят за это все ?
@logrusm
@logrusm 4 года назад
Так может в таком случае проще переехать? Зачем мучать себя вопросами "почему?" и "что дала?" Тем более что и доход зарубежный. Есть неплохие программы резидентства в разных европейских странах. Я, например, планирую переезд. Но, скорее, ради образования детей. Потому что там налоги придётся платить больше.
@james_maxwell
@james_maxwell 4 года назад
Вроде всё логично, попробуйте как Любомир обратиться в налоговую. Думаю, они должны прислушаться.
@Vitaliy2707
@Vitaliy2707 4 года назад
Отлично, долго ждал такого видео. Остался вопрос по курсовой разнице, при пересчете в гривну на всю сумму, если гривна ослабла и при этом деньги не были инвесированы, а лежали просто на брокерском счету, то получатся нужно будет все равно платить налог на прибыль, даже если в долларах ее нет?
@Natalia-kl2te
@Natalia-kl2te 4 года назад
в России так. у нас пока неизвестно
@SchoolSPE
@SchoolSPE 3 года назад
Дуже цікаве відео!
@jjwaterson11111
@jjwaterson11111 Год назад
Буду декларувати одразу після того, як всі народні депутати наші почнуть все декларувати, а до цього моменту податкова може йти дихати свіжим повітрям. А то з одних по три шкури деруть, а інші бюджет тільки пилять і нормально, податкова нічого не помічає.
@user-fx6yj1ct8k
@user-fx6yj1ct8k 2 года назад
По курсовым разница вообще не понял зачем Вы подняли вопрос. Есть стандарты бухучета где описан порядок расчета курсовых разниц. В вашем случае считаете по факту хоз. операции - расходы на покупку акций курс НБУ на дату покупки, доход от продажи акций - курс НБУ на дату поступления средств от продажи на расчетный счёт!
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 2 года назад
Сергію, дякуємо за доречний коментар. Н.
@MrRuslanZh
@MrRuslanZh Год назад
якщо враховувати курсову різницю і постійний рівень інфляції в Україні, то це вбивае також сенс в інвестування. Купити акції за 100$ по курсу 25 і продати тіж акції (якщо ії ціна взагалі не зміниться) через 20 років за 100 $ по курсу 150, то виходить 100 * 150 - 100 * 25 = 12500 (83$). Тобто, фактично, наш прибуток 0 $ (100$ - 100$) але заплатити прибуток ми повинні 19.5% з 83$. При такій демпінгуючій валюті неможливо вийти в + взагалі. А що робити якщо курс буде взагалі у іншій валюті через 20 років (як колись були карбованці) - тут взагалі нічого неможливо спрогнозувати.
@dmytrodundych6848
@dmytrodundych6848 4 года назад
Респект і подяка за Вашу роботу
@dimalatyshenko9508
@dimalatyshenko9508 4 года назад
Любомир, Вы получили ответ о том, что налоги платятся с инвестиционной прибыли, а не с дохода, как налоговая давала ответы ранее, потому что 16.01.2020 в пункт 170.11. ст. 170 НКУ были внесены соответствующие изменения и теперь она звучит так: "170.11.1. У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, крім доходів, визначених підпунктом 167.5.4 пункту 167.5 статті 167 цього Кодексу, що оподатковуються за ставкою, визначеною підпунктом 167.5.4 пункту 167.5 статті 167 цього Кодексу, крім прибутку від операцій з інвестиційними активами, що оподатковується в порядку, визначеному пунктом 170.2 статті 170 цього Кодексу, та крім прибутку контрольованих іноземних компаній, що оподатковується в порядку, визначеному пунктом 170.13 цієї статті."
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 4 года назад
Я в Епізоді 4 показав приклад) рахуємо 19.5% з прибутку. Л.
@justgames4215
@justgames4215 4 года назад
Было бы интересно услышать, если есть в вашей практике, касательно ФОП. Бытует мнение, что выводить даже на физ счета, является нарушением, если не прописаны нужные КВЭДы)
@xandrviking1113
@xandrviking1113 3 года назад
Спасибо Любомир !
@mellis6810
@mellis6810 4 года назад
В минулих відео ви казали що прибуток рахується з виведених грошей за рік, як бути зі збитковими інвестиціями, деякі акції дали +50 а деякі -60, тобто збиток на кінець року -10 доларів, як в цьому випадку платити чи ні?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 4 года назад
Не з виведених, а з інвест прибутку. Я зроблю відео з прикладом. Збитки можна теж декларувати, я до речі по укр біржі колись декларував і ДФС приймала. Л.
@mellis6810
@mellis6810 4 года назад
@@FamilybudgetUa а якщо це не інвестиції а торгівля інтрадей, тобто все відбувається в середині дня, як платити податки в такому разі?
@bakalowkmotiondesigner329
@bakalowkmotiondesigner329 4 года назад
@@mellis6810 по окончании года - принесешь несколько томов отчетности :)))
@alexanderdeus4038
@alexanderdeus4038 4 года назад
за год можно сделать хоть 1000 операций. Но на конец года нужно подсчитать все доходы, отнять убытки и то, что осталось = налогооблагаемая база (но это в нормальных странах так...)
@alexanderdeus4038
@alexanderdeus4038 4 года назад
@KVAZAR101 Прикол в том, что никто не знает как в Украине. Только у нас написаны законы, которые можно трактовать по разному и только у нас ОТСУТСТВУЕТ прецедентное право, поэтому одинаковые судебные дела (если прийдётся доказывать свою правоту через суд) могут быть с разными вердиктами. "Украина - це евжопа"...
@user-yy6gg9qo1q
@user-yy6gg9qo1q 3 года назад
Кожні два роки IB проводить перевірку згідно законодавства по протидії відмивання грошей у тому числі потрібно показати виписку з банку і податкові документи то що таким чином податки сплачувати потрібно це великий плюс до Вашої аури
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
ІБ всіх перевіряє чи вибірково? Яке джерело такої інфо? Л.
@user-yy6gg9qo1q
@user-yy6gg9qo1q 3 года назад
Перевіряють звичайно всіх згідно законодавства В мене рахунок також у SAXOBANK такi самі перевІрки
@Sevast7
@Sevast7 3 года назад
@@user-yy6gg9qo1q, добрый вечер. Тоже счет в SAXOBANK (открыл недавно). Подскажите, пожалуйста, если не выводите деньги в Украину, то подаете ли декларацию о уплате налогов с прибыли?
@stanislavandreichenko2672
@stanislavandreichenko2672 4 года назад
В ответе налоговой ни слова не указано, что речь идет именно о иностранных ценных бумагах, доход с которых получен зарубежом. Налогвая просто процитировала 170.2 НКУ, где мы и так знаем что налогом облагается лишь инвест. прибыль. Налоговая не дала разъяснения, что доход по иностранным ценным бумагам, так же рассматривается исходя из 170.2 НКУ (ивест. прибыль), а не исходя из 170.11 НКУ (иностранные доходы). Ничего ценного, к сожалению, для меня в этом ответе нет. А вот в ответе Мирославу на его канале все было предельно ясно, налоговики одназначно и недвусмысленно дали понять, что в случае с иностранными ЦБ, доход по которым был получен зарубежом, они настаивают на обложении всего дохода, без вычета расходов, т.е. по 170.11 НКУ. Где можно ознакомиться с текстом запроса, который вы подавали и получили этот ответ?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 4 года назад
Станіслав, Можна довго дискутувати в коментарях, але навіщо? простіше подати декларацію і потестити. В разі чого піти в суд теж не проблема. Л. p.s текст мого запиту згодом викладу, це вже 3 подібний запит за останній рік.
@stanislavandreichenko2672
@stanislavandreichenko2672 4 года назад
@@FamilybudgetUa Согласен с вами, насчет суда. Вот только есть риск, что решение суда может быть не в вашу пользу. При этом, если у вас было несколько больших продаж в течении отчетного периода - окажется, что вы будете должны огромную сумму. Особенно это касается тех, кто решил спекулировать ценными бумагами. Получается, если у вас есть условно 1000$ и за год вы совершите - 10 сделок купли-продажи акций на эту 1000$ и в конце срока у вас осталась эта же 1000$ (т.е. ничего не заработали), то ваш налогооблагаемый доход, если вы не сможете отстоять свою позицию в суде, будет все 10000$, вы должны будете около 1950$ налогов (упрощенный пример, без учета курса доллара), что больше, чем все имеющиеся у вас средства в конце года. Т.е. риски существенно возрастают, если вы торгуете часто. Просто взять и подать декларацию, чтобы протестировать, становится немного опасно. Т.к. если тест провалится, последствия могут быть существенными. Я понимаю, что ваш канал ориентирован на долгосрочных инвесторов, которые не занимаются спекуляциями и им такие проблемы не грозят. Но даже если вы решили сбросить все свои ETF'ы прямо перед кризисом и уйти в кэш - у вас могут быть проблемы с фискалами, т.к. могут потребовать оплатить налоги, превышающие все ваши доходы от инвестиций, полученные за несколько лет.
@Цубербюллер
@Цубербюллер 3 года назад
@@stanislavandreichenko2672 С 23.05.2020г. норма п.170.11 НКУ была изложена в новой редакции. Теперь иностранная инвестиционная прибыль налогооблагается по правилам п.170.2 НКУ (раньше такого уточнения в п. 170.11 НКУ не было, поэтому Мирослав и получил такой ответ от ГФС)
@Цубербюллер
@Цубербюллер 3 года назад
Информация о спорном порядке налогообложеии иностранной инвестиционной прибыли уже утратила свою актуальность. С 23.05.2020г. норма п.170.11 НКУ была изложена в новой редакции. Теперь иностранная инвестиционная прибыль налогооблагается по правилам п.170.2 НКУ (раньше такого уточнения в п. 170.11 НКУ не было, поэтому Мирослав и получил такой ответ от ГФС). Теперь любая инвестиционная прибыль (в т.ч. и из иностранного источника) определяется как позитивная разница между суммой продажи инвестиционного актива и сумой его приобретения.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Все вірно, 19.5% з інвест прибутку. Л.
@Leo85Leo
@Leo85Leo 3 года назад
А яким чином все ж можна доказати видатки?
@user-qw6ms5ix8j
@user-qw6ms5ix8j 3 года назад
Вітаю. Можете поділитись досвідом, дати пораду, які саме документи подавали в податкову на запит контролюючого органу в рамках камеральноі перевірки щодо підтвердження розміру інвестиційного прибутку. Подавали звіт брокера IB в звичайному форматі? чи якось додатково підтверджували суму витрат на придбання акцій? Дякую, сподіваюсь на зворотній зв’язок.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Звіт брокера норм. Або окремо можна звіт по trades формувати. А як вони обгрунтували запит на документи??? бо КАМЕРАЛЬНА перевірка - це перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків Л.
@user-qw6ms5ix8j
@user-qw6ms5ix8j 3 года назад
@@FamilybudgetUa податковий орган в рамках камеральної перевірки просить документи для того, щоб впевнитись в правильності розрахунків. Це стала практика, зокрема, для податкової у м. Києві, при перевірці розрахунків по інвестиційному прибутку (незалежно від джерела отримання такого прибутку). Вони посилаються на п. "в" п. 176.1 ст. 176 ПКУ та ст. 73 ПКУ, яка чітко вказує, які мають бути підстави для такого запиту. Таких підстав не існує на даний момент, але розумію, що ненадання документів на даний запит, може слугувати підставою для призначення документальної перевірки, про що вони самі і вказують у цьому ж запиті. У Вас запитували документи в рамках документальної перевірки?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
@@user-qw6ms5ix8j Яно, це не точна відповідь на ваше запитання, але у нас вийшло нове відео, саме про спілкування з податковою, можливо буде вам корисним ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-PgCKjwwkoiU.html&lc=Ugxpk42rCJHB1tVSDeZ4AaABAg Н.
@user-qw6ms5ix8j
@user-qw6ms5ix8j 3 года назад
@@FamilybudgetUa Дякую, подивилась. Ви круті)
@alexeikravchenko9023
@alexeikravchenko9023 8 дней назад
Чи є якісь зміни на данний момент?
@_4_both
@_4_both 2 года назад
На поточний час треба чи ні повідомляти про відкриття рахунку в ІВ та оподатковувати прибуток? Дякую
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 2 года назад
повідомляти просто про відкриття рахунку - ні, якщо ви не держслужбовець, платити з податки з доходів - так. Н.
@TyHnec
@TyHnec 2 года назад
дякую за відео! скажіть, будь ласка, якщо немає нового відео, то я так розумію що ситуація не змінилася?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 2 года назад
подивіться, будь ласка, відповіді на інші коментарі, там є посилання на оновлені відео. Взагалі маємо плейлист Податки фізосіб, там весь наш досвід з цієї теми. Н.
@Цубербюллер
@Цубербюллер 3 года назад
Поскольку под данным видео развернулось жаркое обсуждение того, что момент возникновения инвестиционной прибыли для уплаты налогов в Украине надо бы определять не с момента продажи акций брокером (когда деньги остаются на счету брокера), а с момента зачисления денег на текущий счет в украинском банке, прошу Любомира внести ясность - в США налог с инвестиционной прибыли ( в размере 15% удерживается в периоде, когда акции были проданы (хоть деньги от продажи и остались на счету брокера) или в периоде, когда деньги были выведены со счета брокера на банковский счет? От этого будет зависеть то, имеет ли смысл дальше поднимать вопрос об изменении порядка налогообложения инвестиционной прибыли в Украине или это такая мировая практика.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Юрій, в епізоді 4 є приклад розрахунку з таблицею. Л.
@Цубербюллер
@Цубербюллер 3 года назад
@@FamilybudgetUa Вы, наверное, меня не правильно поняли. Вы в своих видео показываете момент уплаты инвестиционной прибыли в Украине. А у меня вопрос в другом - в какой момент Interactive Brokers удерживает налоги от инвестиционной прибыли в бюджет США - в момент продажи акций (даже если деньги остаются на счету брокера) или в момент выведения инвестором денежных средств со счета брокера на свой банковский счет (об этом ни в одном Вашем видео речь не идет).
@oleg_sidorenko
@oleg_sidorenko Год назад
Який податок платиться з девідендної дохідності, а який з продажу акції через Interactive brokers?
@cphr__
@cphr__ 4 года назад
Если я перевел деньги на interactive brokers и купил акции - не собираюсь их продавать тогда и налоги платить пока не продам не надо будет верно ? Как насчет дивидендов ? Новичек в этой теме - заранее спасибо )
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 4 года назад
Саша, на каналі є серіал Податкова декларація. Вже вийшло 3 епізоди. Л.
@cphr__
@cphr__ 4 года назад
@@FamilybudgetUa да я видел одно из них - хорошие видео - просто хотел уточнить информацию чисто для своих нужд - не вдаваясь на данном этапе в подробности насчет остальных налогов и так далее. На видео вроде было четко сказано что налоги - это любая продажа. Поэтому решил переспросить - если я прост окуплю на долгие годы - налоги не придется платить пока не продам ? Спасибо
@alexb.6800
@alexb.6800 4 года назад
@@cphr__ Да, пока не продадите, не будет ни дохода, ни прибыли, а значит и налогов не будет.
@cphr__
@cphr__ 4 года назад
Oleksiy Bykhun а если дивиденды приходят ?
@Цубербюллер
@Цубербюллер 3 года назад
@@cphr__ А если получите дивиденды - то надо платить налоги в Украине с момента их получения (даже если вы их не вывели в Украину)
@vannko8589
@vannko8589 2 года назад
Питання якщо я завів кошти через приват на інтерактів і наприклад через рік приват банк перестав існувати, куди мені зможуть вивести кошти?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 2 года назад
В інший банк. Л
@8prot8
@8prot8 3 года назад
функция реинвестиции дивидендных доходов может помочь минимизировать отчетность/налоги, как вы считаете?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Нет, если дивиденды поступают на счет. Только Irish accumulating ETFs позовляют решить эту проблему полностью, чтобы не было инвест доходов и было нечего декларировать. Л.
@VolodymyrKreschenko
@VolodymyrKreschenko 3 года назад
А якщо я на 1 папері заробив 50 долл, а на іншому втратив 50 долл, загальний результат оподаткування = 0, тобто декларувати не потрібно?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Податку немає, якщо в грн нуль. Декларувати потрібно. Подивіться відео і таблицю Податкова Декларація 2020. Л.
@vitaliycheres775
@vitaliycheres775 3 года назад
Есть ещё 4-Й вопрос, договор об отсутствии двойного налогообложения Украина Сша.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
У відео податкова декларація 2020 є про це. Л.
@Houd1ny
@Houd1ny 3 года назад
Припустимо ти кожного місяця купляєш etf в IB. То на момент продажу яка буде братись базова ціна для обрахунку прибутку і який курс? Бо кожного місця, що купляв, була ж постійно інша ціна й курс
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Хороше питання. ІБ вам показує weighted average. Щодо інвестиційного прибутку і переводу в грн, то FIFO чи weighted average питання не врегульовано Л.
@vitaliinasikovskyi2844
@vitaliinasikovskyi2844 2 года назад
Привіт, хотів запитати, я на даний момент студент, у власності маю пару акцій на freedom finance (загальна вартість 500$) чи потрібно мені заповнювати декларацію?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 2 года назад
якщо у вас по акціям був дохід (продаж, або нараховані дивіденди) - то так. Н.
@olegnedela407
@olegnedela407 4 года назад
А що з подвійним оподаткуванням?
@user-fg4nv3tx3j
@user-fg4nv3tx3j 3 года назад
у меня вопрос- а что будет если налоги не платить? как налоговая узнает что и сколько вы заработали в Интерактив Брокерс? обмениваются ли как то информацией американские регулятор с американской/украинской налоговой?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Поки що обмінюються лише в одному напрямку, з України в США. Л.
@nryn777
@nryn777 3 года назад
а можна не декларувати доходи з Interactive Brokers? і які будуть наслідки якщо не декларувати?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
По законодавству потрібно декларувати. А дотримуватись закону чи ні, кожен сам вирішує. Є стара, але більшою мірою актуальна публікація ось тут simeinyi-budzhet.ua/personaltaxes/deklaratsiya-pro-dohody-2016/ Л.
@nryn777
@nryn777 3 года назад
так якби все було хочаб трохи простіше. а то скільки нн шукаю немає чіткої схеми. Для Росіян бачив сервіс де автоматично зпвантажуєш дані з Інтерактів Брокерс і тобі має видати готову заповнену декларацію. Навіть незнаю куди звератись. В місцевій податковій точно не допоможуть.
@mozartagresive
@mozartagresive 4 года назад
Любомире, прикладів оподаткування інвесторів в Україні ще мало. А як оподатковуються трейдери, наприклад форекс? Вони вже значно довше працюють і я впевнений, що є ті, хто оплачували податки..
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 4 года назад
А хіба в форексі буває прибуток)) Л
@alexanderdeus4038
@alexanderdeus4038 4 года назад
прибыль с форекса налогом не облагается, потому что если вы смогли заработать и вывести прибыль с форекса - вы настоящий инвестиционный гуру и первопроходец)
@OstrovnoyAlexandr
@OstrovnoyAlexandr 4 года назад
Лучше бы научили банки, делать перевод не за 12+ 0.5, а то они ах""ли в край!
@mandrivnyk-evhen
@mandrivnyk-evhen 2 года назад
Спасибо конечно за видео. Хотя в нем пользы практический никакой. Сколько ищу информацию, что на DOU, что у вас на сайте-канале опытных кейсов вывода денег с оплатой налога нет. Всех же интересует тема возврата тела инвестиции. Да и многие эту сумму будут возвращать через 2-5 дет. Условно ты купил на 10к в 2019. И все продал в 2025. И как доказать налоговой что в 2019 ты заводил 10к и с них в 2025 не платит налог? Или усложню пример. Закинул 50К в 2019, каждый год, получаешь прибыль и выводишь её, оплачиваешь налог и декларируешь. А в 2025 решил вывести и изначальные 50к. То есть через 6 лет ты налоговой рассказываешь что когда-то 50к были заведённые и теперь я их возвращаю))))
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 2 года назад
Дякуємо за запит по темі. Має бути виписка з банка, ні? Н.
@mandrivnyk-evhen
@mandrivnyk-evhen 2 года назад
@@FamilybudgetUa если у вас есть опыт - поделитесь - если опыта нет и только набиваете первые шишки, ловя хайп на востребований теме - так и скажите
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 2 года назад
коли буде - поділимося. а хайп - це взагалі не про нас. якщо, звісно, ви нас дивитеся. Н.
@jjwaterson11111
@jjwaterson11111 Год назад
"вчити податкову", а може нехай звільняються, якщо їх ще вчити треба, то за що вони гроші беруть)))
@user-tb3vi1uf1m
@user-tb3vi1uf1m 3 года назад
А Вы не подскажите или работает Договор о избежании двойного налогооблажения в случае, если я получаю прибыль от инвестиций и трейдинга в стране, с которой у Украины есть такой договор?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Складне питання. Для США і ІБ працює, договір діє. Л
@user-tb3vi1uf1m
@user-tb3vi1uf1m 3 года назад
@@FamilybudgetUa Меня интересует ситуация с РФ, я открываю счет на Московской Бирже, там налог 30% для нерезидентов РФ, то я не могу понять процедуры отчета перед налоговой Украины... Российский брокер сам за меня платит налог с прибыли в РФ... У Украины с РФ договор есть, но я его почитал и толком не понял, нужно ли мне самому отчитываться в Налоговую Украины о доходах, либо Налоговый орган РФ согласно статье 25 Договора с РФ(www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_10347/ef8fbda4ae1767d3b11340aa124c00b01aa4e6df/) сам подает информацию в налоговую Украины, так как свой украинский ИНН при заключении договора с брокером, я указывал. Мой знакомый официально работал в российской компании и получал официально там зарплату, то с него списывался налог 30% в РФ и в Украине он снимал зарплату и Налоговая Украины от него ничего не требовала.... Я так понимаю, что согласно Договору Налоговые органы Украины и РФ сами обмениваются информацией? У Вас случайно нет знакомых с Украины, кто торгует на Московской бирже через российских брокеров? Может они точно скажет, потому что брокер мне ответил, что компаиня платит налог только в Налоговый орган РФ, а как дальше они не в курсе...
@user-fm2yw5sp5l
@user-fm2yw5sp5l 2 года назад
@@user-tb3vi1uf1m А не подскажете, что это за брокер, который работает с нерезидентами?
@user-gd9iq7wp5c
@user-gd9iq7wp5c 3 года назад
Добрий день, якщо відкрив рахунок в Інтерактив Брокерс але поки грошей не завів туди, то потрібно подавати звіт?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Якщо не отримали інвестиційних доходів, то навіщо звіт? Л.
@user-gd9iq7wp5c
@user-gd9iq7wp5c 3 года назад
@@FamilybudgetUa Дякую, що ви думаєте про Фрідом фінанс? варто з ними звязуватись?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Ви можете перевірити із ліцензії на сайті Фрідому. Також недавно в блубмерг була велика стаття про засновника Л.
@user-gd9iq7wp5c
@user-gd9iq7wp5c 3 года назад
@@FamilybudgetUa Дякую, судячи з того всього: це надійна компанія
@Serov_Andrew
@Serov_Andrew 4 года назад
А если провести прибыльных сделок 100 штук по 1 доллару прибыли с каждой, и 100 сделок с убытком 1 долл с каждой. Естесственно, что изменение счета будет нулевым. Какой налог тогда нужно будет заплатить?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 4 года назад
Виходить що нуль? Якщо курс однаковий. Л.
@Serov_Andrew
@Serov_Andrew 4 года назад
@@FamilybudgetUa Надеюсь. Хотя технически момент возникновения налогооблагаемой прибыли возникает после закрытия прибыльной сделки. При закрытии же убыточной сделки, налоговый случай просто не возникает. И я нигде не видел, чтобы это регламентировалось явно.
@Ievgen.A
@Ievgen.A 4 года назад
@@Serov_Andrew нашёл такой комментарий www.visnuk.com.ua/ru/pubs/id/4249
@XochuXardu
@XochuXardu 4 года назад
Сделки в минус будут фиксироваться как инвестиционный убыток. Я это представляю так сумма налога = (инвестиционная прибыль - убыток) * 0.195 Наверное :) если же нет, то это просто не выгодно и нифига не логично Если я буду платить налог на прибыль от каждой сделки и не учитывать сделки в минус - просто разорюсь :(
@Serov_Andrew
@Serov_Andrew 4 года назад
@@XochuXardu Я читал у одного американца довод против закрытия позиций - возникновение налогового случая. Поэтому и возник вопрос. Но по идее, если деньги со счета не снимать и реинвестировать, то и налог не растет. Для меня это пока мутная вода.
@user-yn9hv2sw2l
@user-yn9hv2sw2l 3 года назад
Любомир, а вы комиссии украинских банков по свифт переводу расходом в налоговой декларации не учитывали? Сумма то не маленькая
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Ні, моє розуміння методики розрахунку інвестиційного прибутку - їх не можна включено. Але звісно якщо хтось на практиці доведе зворотнє, то я з радістю включатиму)) Л.
@james_maxwell
@james_maxwell 4 года назад
Per rectum ad Astra
@getupschannel5872
@getupschannel5872 4 года назад
А налоги с дивидендов автоматически оплачиваются?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 4 года назад
Ні. Про дивіденди є в епізоді 2 та 4 Л.
@Montrezor123
@Montrezor123 4 года назад
Так а что не так? "Доход отриманый... у вигляді інвестиційного прибутку" Предельно однозначно ответили. Вы купили актив, его цена выросла, вы его продали. Разница, это ваш доход. Платите налог. Вы купили актив, его цена стала меньше, вы его продали. Разница, это ваш убыток - ничего платить не нужно.
@Цубербюллер
@Цубербюллер 3 года назад
Логика в том, чтобы инвестиционную прибыль по одним активам в определенном периоде уменьшить на инвестиционный убыток в этом же периоде по другим активам.
@user-hm6tq2te7t
@user-hm6tq2te7t 4 года назад
Маю досвід декларування доходів від торгівлі на українській біржі упродовж декількох років. Без питань податкова приймає декларації в якій зазначався інвестиційний прибуток. Зменшити прибуток на розмір збиткових операцій не вдалося.
@Цубербюллер
@Цубербюллер 3 года назад
А каким образом Вы пытались уменьшить инвестиционную прибыль на сумму инвестиционного убытка, что у Вас это не получилось? У Вас ГФС декларацию с инвестиционным убытком не принимала?
@user-hm6tq2te7t
@user-hm6tq2te7t 3 года назад
@@Цубербюллер Спочатку рахував податок так, прибуткові операції мінус збиткові за рік. Декларацію не приймали, доки не порахував податок лише з прибуткових операцій.
@Цубербюллер
@Цубербюллер 3 года назад
@@user-hm6tq2te7t Печально
@song_translations_ukr_core
@song_translations_ukr_core 3 года назад
@@user-hm6tq2te7t а яка ставка податку виходить у відсотках? І рахується він від самого прибутку(ціна продажу мінус ціна купівлі) чи від загальної ціни продажу? Наприклад, в мене є 1000 доларів вкладені в акції.Через декілька років мої акції виростуть до 3000 доларів. Виходить чистий прибуток 2000 дол. То оподатковуватись буде лише чистий прибуток (2000) чи загальна сума разом(прибуток 2000 + першопочаткове вкладення в 1000 дол, тобто 3000) якщо я захочу продати всі акції? А якщо ще крім цього ще й декілька разів на рік виплачують і девіденти, яке оподаткування виникає в цьому разі? Я новачок у справі інвестування(лише починаю розбиратись що тут і до чого, шукати матеріали в інтернеті), хотілося б дізнатися більше інформацію від досідченіших людей(що вже мали певний досвід у цій справі) таких як ти чи автор каналу, якщо він читає зараз цей коментар. Дякую за увагу і сподіваюсь, що хтось дасть мені відповідь
@VADOSKINreal
@VADOSKINreal 3 года назад
Да чтож так сложно всë? Почему нельзя просто оплатить какой-нибудь процент от тех денег, что заработал?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Це риторичне питання)) є Бухгалтери, завжди можна за цю роботу заплатити профі) Л.
@sergiyt7669
@sergiyt7669 4 года назад
Як я розумію самий оптимальний варіант для українців зараз - "купив і тримай". Питання: а ті підтверджуючі документи з печатями ІВ реально висилає поштою чи вони просто скачуються в своєму особистому кабінеті?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 4 года назад
В Росії можна і фізично. поштою за рік отримати. Л.
@vladyslavsvystunov
@vladyslavsvystunov 4 года назад
Без образ, я капіталіст І це велику свиню ми тут підкладає для нас майбутніх. Вчимо податкову як за нашими грошима ганятися. Показуємо грабіжнику де у нас ключі лежать Будемо ще про це жаліти, ох будемо жаліти
@logrusm
@logrusm 4 года назад
Податкова чудово вчиться цьому у інших податкових.
@user-ox7ch5yx8c
@user-ox7ch5yx8c 3 года назад
Если я купил акций на 100 долларов в 2012 году по 8 гривен. Получил прибыль 10 долларов. Продал их в 2021 году по 28 гривен. Получается:100*8=800 гривен 110*28=3080 гривен 3080-800=2280 гривен моя прибыль 19,5*2280/100=444,6 гривен Мой налог. В этом случае налог больше всей прибыли. Где логика?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
За 9 років ваші дол приросли всього лиш з 100 до 110? Л.
@user-ox7ch5yx8c
@user-ox7ch5yx8c 3 года назад
Это я пример навел. Конечно может и больше прибыль быть, а может и в минусе быть но налог из-за курсовой разницы все-равно придётся платить. Никто не знает на сколько обесценится гривна через 10,20 или более лет. А как показывает практика обесценивается она в два раза быстрее доллара.
@user-ox7ch5yx8c
@user-ox7ch5yx8c 3 года назад
Инвестирование через зарубежного брокера например (Interactive Brokers) имеет смысл, когда для вас надежность американского брокера важнее чем затраты и налоги. Этот мотив имеет смысл только для богатых людей, а для остальных важнее сформировать достаточный пенсионный капитал, чтобы не работать на пенсии. И расходы играют в этом важную роль.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Якщо вас не влаштує ефективна ставка податку через 10 років з врахуванням курсових різниць, можна виїхати і стати податковим резидентом Кіпру, Еміратів в т.д Л.
@user-ox7ch5yx8c
@user-ox7ch5yx8c 3 года назад
Конечно прибыль может быть и больше, но и девальвация может быть гораздо больше. Получается этот инструмент в Украине не работает. Ведь кто захочет на пенсии отдать всю прибыль, а может ещё и часть своего капитала при обесценивании гривны. В Америке понятно, что можно заработать инвестируя в ихнего брокера. Во-первых нет валютной переоценки, а во-вторых, если держишь акции больше 3-х лет налога платить не надо(кроме налога от дивидендов) В Украине пока такого инструмента нет. А выдумывать схемы как вывести свои кровно заработанные деньги в банановой стране и иметь геморрой на пенсии-это бред. И 95 процентов людей не сможет на длительных дистанциях зарабатывать больше 8-10 процентов годовых, а этот процент может съесть валютная переоценка( даже компания Уоренна Баффетта не зарабатывает больше 20 процентов) Те, кто обгоняют рынок по доходности на длительной дистанции могут считаться финансовыми гуру. А мы такими не являемся.
@sv2109
@sv2109 4 года назад
А як податкова взагалі дізнається про те що я купив чи продав на IB, якщо рахунок відкритий у США? :) Віддавати їм майже 20 відсотків доходу щоб потім ще через суд щось доводити?..
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 4 года назад
В цьому поки що секрет: НІЯК Сплата податків є наразі добровільної справою. ІБ в одному ряду з Пейонір, це США. Вони автоматично дані про рахунки не віддають і не планують. Л.
@maksdykhovoy3802
@maksdykhovoy3802 4 года назад
@@FamilybudgetUa Тоесть мы сами можем декларировать налоги а можем и не декларировать их . Я правельно понял?
@FinVam
@FinVam 4 года назад
Скоро дізнається. Бо Україна ратифікувала MLI по плану BEPS, та скоріш за все в 2021 запрацює CRS. Тоді буде автоматичний обмін інформацією про рахунків резидентів поза Україною.
@user-tb5xn2rp1i
@user-tb5xn2rp1i 4 года назад
@@FinVam IB - частная организация. Она тоже будет предоставлять информацию по движению денег на брокерских счетах клиентов? Если мы переводим деньги IB на его счет в американский банк, у нас же не появляется счет в американском банке?
@getupschannel5872
@getupschannel5872 4 года назад
@@maksdykhovoy3802 макс узнал? просто я планирую на долгосрок и самому интересно то есть мы можем не декларировать?
@ostapfedorushun7957
@ostapfedorushun7957 3 года назад
у вас тато Остапів Остап?))
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
так) Л.
Далее
Will A Guitar Boat Hold My Weight?
00:20
Просмотров 27 млн
Bonds for beginners. Guide to world bonds
10:07
Просмотров 12 тыс.
Will A Guitar Boat Hold My Weight?
00:20
Просмотров 27 млн