Тёмный

Податкова накладна на послуги - відповідаємо на поширені питання | Factor Academy 09.08.21 

Factor.Academy
Подписаться 115 тыс.
Просмотров 11 тыс.
50% 1

При заповненні податкової накладної на поставку послуг виникає маса цікавих питань. У відео розглянемо ті, що зустрічаються найчастіше:
- Одиниця виміру: «грн» або «послуга»?
- Що буде якщо одиниця вимірювання вказана не вірно?
- Якщо змінюється загальна вартість?
- Часткові аванси і кількість у податковій накладній?
👉 Перейдіть за посиланням, щоб подивитися випуск повністю: bit.ly/3jshcNw
📌 Підписуйтесь на наш Ютуб-канал 👉bit.ly/2Xc9ih4
Таймінг
👇🏼👇🏼👇🏼
0:00 | Про що відео
0:55 | Яку одиницю виміру зазначати у податковій накладній на послуги.
2:50 | Що буде якщо одиниця вимірювання вказана не вірно
3:25 | Часткові аванси і кількість у податковій накладній
5:00 | Якщо змінюється загальна вартість на прикладі
#Відеододаток #ПН #податки #FactorAcademy #звітність #ПДВ #НДС
📌 ВИСНОВКИ
✔ Якщо одиниця обліку послуги не визначена, то одиниця виміру в ПН може бути зазначена як «грн», так і «послуга». У будь-якому випадку доцільно з одиницею виміру послуги спочатку визначитися в договорі, а потім її переносити до ПН і акта виконаних робіт / наданих послуг.
✔ При складанні ПН на часткову оплату / постачання послуги, саме в гр. 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. При цьому в гр. 7 фіксується ціна, обумовлена в договорі.
_______________
📺 Офіційний сайт - factor.academy​
✔️ Свіжі новини - buhgalter911.com​
✔️ Журнали - i.factor.ua​
✔️ Для бюджетників - buhgalter.com.ua​
✔️ Viber - bit.ly/911viber​
✔️ Telegram - bit.ly/911-tg​
✔️ Instagram - bit.ly/2U9crwf

Опубликовано:

 

25 июл 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 10   
@Divamcomua
@Divamcomua 3 года назад
Посмотрев ВАШЕ видео ... Принял решение ВАЛИТЬ в тень , в подполье, в серую зону ... Если ВЫ не заете КАК железобетонно работать --- то ВСЕХ *могут раздеть ребята* (С. Высоцкий. песня *Чистая правда*.)
@user-ys1ku8tx9q
@user-ys1ku8tx9q 2 года назад
А якщо договір на виконання будівельних робіт на 3 роки, до нього 25 додаткових угод і вкожній зміна вартості договору, весь час ідуть передплати і закриття актів. Ви собі уявляєте кількість РК до першой виписаної податкової накладної. Це потрібно при кожній ДУ виписувати РК до всіх ПН, чи в кінці договору, якщо звичайно дозволить 1 095 дн. виписати РК до всіх без виключення податкових накладних, а якщо більше, ніж 1 095 дн. що тоді? Податкові накладні заради Податкових накладних!
@user-hg9cm8wj9l
@user-hg9cm8wj9l 2 года назад
Я розумію, що складання таких РК дуже кропітка робота. Але ціна питання - ПК Вашого покупця. Аналогічну ситуацію податківці розглядали, коли ціна товару прив'язана до курсу гривні, і теж змінюється. Саме там вони наполягали на такому заповненні РК (див. лист ДПАУ від 12.02.2020 р. N 559/6/99-00-07-03-02-06/ІПК). Інашке може вийти, що одна й та сама послуга буде фігурувати у системі з різною ціною.
@user-iw9ft6qk7r
@user-iw9ft6qk7r 2 года назад
@@user-hg9cm8wj9l а Ви покажіть на прикладі, якщо в ПН нехай буде три вида номенклатури і змінюється лише в одній ціна і кількість?
@user-er2kr6cs3x
@user-er2kr6cs3x 3 года назад
Згідно з п.16 Наказу №1307 від 31.12.2015 Мінфіну «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної»: «До розділу Б податкової накладної вносяться дані у розрізі опису (номенклатури) постачання товарів/послуг, а саме:... 3) до граф 4 та 5 - одиниця виміру товарів/послуг…. 4) до графи 6 - кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів/послуг;5) до графи 7 - ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість. Графа 7 заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством;..» Якщо ми говоримо про одиниці виміру шт., кг, м, см, м. куб.,послуга, см. куб., л тощо, окрім грн., то тут питань нема. Можна перефразувати та сказати так, що у податкову накладну включаємо за першою подією оплатою або відвантаженням , наприклад, товар 2 кг за ціною у гривні за 1 кг 150 грн., всього на суму 300 грн без ПДВ…. Та якщо є часткова оплата (відвантаження), то вирахувати кількість легко : оплату ділимо на ціну й отримуємо кількість оплаченого товару. Якщо змінюється ціна, то робимо коригування… Але, якщо ми говоримо про одиницю виміру «грн», то в самому визначенні ми говоримо, що одиниця «1» грн, то питання яку кількість одиниць гривень поставити, щоб зрозуміти яка кількість одиниць виміру нам потрібна? Чи можемо сказати, що наша робота в одиницях виміру 1 грн буде мати кількість 0,5 одиниць виміру гривень ? Це ж абсурд! Кількість гривень в одній гривні один!!!! В Порядку №1307 сказано про ціну не договору, а «ціну постачання одиниці товару/послуги» за договором. Й алгоритм податкової складено так, що ми множимо кількість одиниць виміру гр.6 (а одиниці визначаємо у гр.4 та 5) на ціну постачання одиниць. гр.7.. Й ставимо не відсоток ціни договору, а ставимо скільки гривень в гривнях.. Зрозуміло, якби визначено було кількісний та вартісний показники роботи на момент складання податкової накладної, то ніхто б не застосовував одиницю виміру гривні. А часто трапляється так, що ціна договору динамічна та остаточно буде визначена через, наприклад 9 місяців...Зрозуміло, що сперечатися з таким трактуванням важко, оскільки воно підтверджує думку податківців. Тільки що робити бізнесу, я вже не кажу про бухгалтерів, яких постійно фіскальним підходом заганяють у рамки за формальними ознаками, а не за реальною сутністю сплати податків у бюджет...
@user-hg9cm8wj9l
@user-hg9cm8wj9l 3 года назад
Справа в тому, що у Вас одиниця товару/послуги - це не гривня, Ви не гривні продаєте. Для Вас це по суті усі ваші послуги, вказані у договорі. Отже й виходить, що ціна одиниці послуги для Вас це і є ціна договору. Але найнебезпечніше ось що - якщо ви будете складати ПН з так би мовити, вільною ціною («грн»+«1»), а покупець заплатить лише частку, то вийде, що він сплатив усю вартість по договору (адже ви поставили «1»). Але насправді це не так. Втім, звичайно, Ви можете заповнювати ПН так, як вважаєте за правильне. Причому не виключено, що у разі виникнення суперечок з податківцями, Ви зможете через суд довести, що Ваші ПН складні вірно.
@user-er2kr6cs3x
@user-er2kr6cs3x 3 года назад
@@user-hg9cm8wj9l Чому не гривня? Ми продаємо послуги (роботи), які вимірюються в гривні, яка є в переліку, тому що кількість в інших одиницях визначити неможливо та ціна (грн. 7) одиниці (а одиниця визначена у гр.4. та 5, і це не послуга в цілому, а одиниця "1" грн) за алгоритмом складання податкової визначено як добуток гр.6 на гр.7. Частка сплаченого від одиниці послуги в дробовому вигляді- це до цілої послуги, як одиниці виміру, якщо ми ставимо "послугу", то тоді за логікою -це дорівнює ціні договору. А якщо заплатили частину в грн., та ми визначили одиницю у гр.4. та 5, як "грн.", на мій погляд, дає змогу говорити, що це не ціна договору, а ціна одиниць гривень. А основне призначення податкової накладної все ж таки, на мій погляд, визначати суму до сплати податку, а не частку або всю суму за договором, то для цього є й інші документи договір, акти, платіжки та інші. Виписка податкової накладної регламентується Порядком№1307, і там не ціна договору...я дуже поважаю Вас та Видавництво Фактор і є Вашим підписником більше ніж 20 років, тому Ваша думка дуже важлива, В и завжди допомагали та ставали на захист бухгалтерів та бізнеса в цілому! За це дякуємо! Та, якщо є можливість знайти аргументи у суперечливому питанні на користь бухгалтерів для свого захисту, та перевірити його на міцність за Вашої допомогою, будемо дуже Вам вдячні!
@user-hg9cm8wj9l
@user-hg9cm8wj9l 3 года назад
@@user-er2kr6cs3x Ми завжди раді допомагати і дуже вдячні нашим читачам, особливо з таким стажем . Але у даному випадку не можемо погодитися. До того ж податківці таку накладну напевно забракують. Ну от дивіться - якщо у гр.6 завжди ставити «1», вона не має жодного смислового навантаження. Навіщо вона тоді? Що стосується призначення ПН як спосіб визначити суму до сплати податку - це так, але ідеологічно. Навіщо в ПН є номенклатура, коди УКТЗЕД тощо? В житті податківці наполягають на повній відповідності ПН первинним документам. До того ж прив’язуватися до одиниці виміру «грн» як до справжньої одиниці виміру теж не зовсім правильно, адже її ми використовуємо як сурогат, лише тоді, коли послуга не має реальної одиниці обліку.
@user-er2kr6cs3x
@user-er2kr6cs3x 2 года назад
@@user-hg9cm8wj9l Договір-це документ, але не первинний, оскільки не містить відомості по факту здійснення господарської операції. Первинним документом для робіт є акт виконаних робіт та платіжне доручення. На умовному прикладі: договір підряду, ціна договору динамічна, виконуються різні роботи за номенклатурою та кодами (до 10 видів), строк договору 11 місяців. Кожного місяця є оплати та акти (так звані процентовки у народі) за кожною номенклатурою робіт(послуг). Остаточна ціна договору за кожним видом робіт буде визначена за фактом тільки після завершення робіт. Так яку ціну роботи ставити: за договором, або те що в акті.., та яку кількість одиниць гривень дробових або не дробових… А може, все ж таки логічніше ціну одиниці робіт грн., як того вимагає Порядок… Номенклатура робіт код ДКПП січень лютий…. …… листопад всього за догов ціна (січ-лист) оплата акти оплата акти оплата акти оплата акти Роботи 1 43.21 150 80 60 140 170 50 1700 1700 Роботи 2 43.39 50 70 80 200 150 30 2500 2500 …… … Роботи 10 43.99 90 110 75 85 130 50 3500 3500 Всього: 1150 2150 3050 4500 15000 15000
@user-hg9cm8wj9l
@user-hg9cm8wj9l 2 года назад
@@user-er2kr6cs3x Дивіться - за правилом першої події складаєте ПН, виходячи з попередньої ціни. Тобто до моменту зміни ціні РК не складаєте. Потім, коли виконані усі роботи, підписана додаткова угода і визначилася остаточна ціна складаєте РК до тих ПН, що були складені виходячи з попередньої ціни (зазвичай при складанні РК податківці прив’язуються до дати якоїсь події). Про акт я мав на увазі ситуацію, коли він складається коли вже визначена остаточна ціна. Якщо акт складався виходячи ще з попередньої ціни, то на дату акту звичайно РК робити не треба. Ну і не зовсім зрозуміла Ваша теза про «ціну одиниці робіт грн». Навіщо Вам встановлювати ціну однієї гривні? Вона тут ні до чого (номінал цієї ціни -1 гривня - те, що написано на купюрі, реальна вартість - ну то вже питання економіко-фінасово-філософське :) ) . Але ще раз наголошую - якщо Ви (а точніше Ваш покупець) впевнені у своїх силах доводити Ваш варіант складання ПН, то можу щиро побажати успіхів :).
Далее
ПОДВОДНЫЙ ГЕЙМИНГ #shorts
00:22
Просмотров 658 тыс.
Новые iPhone 16 и 16 Pro Max
00:42
Просмотров 685 тыс.
QVZ PREMYER LIGA
00:18
Просмотров 644 тыс.
ПДВ. Все що треба знати
10:10
Просмотров 21 тыс.
CI CD наглядные примеры
22:08
Просмотров 277 тыс.
ПОДВОДНЫЙ ГЕЙМИНГ #shorts
00:22
Просмотров 658 тыс.