Треба вести статистику на пасіці, навідь, якщо вона налічує 5-10 сімей і кожного року роздавати маточники з найкращої см'ї іншим, так цікавіше займатися улюбленою справою.
Карпатки дуже великі трудівниці. На гречку не хотять іти😂 Карпатка збирає активно золотарник,який цвіте до жовтня. А трутня виганяють швидко, це великий плюс...не жруть мед дарма 😅
Дозволю собі не погодитись із Вами. Маю на пасіці, що бакфаст, що карніку. Жодних проблем із зимівлею не помічав. На рахунок ф1 та наступного покоління частково погоджусь що не передає повністю характеристики, а саме новий стан заходять як і місцеві, проте при наявності маток ШО то не проблема мати на пасіці ф1, неперевірена на зумів матка ШО коштує як 3 плідних звичайних матки.
По перше - поліські бджоли, це не різновид української степової бджоли, а окрема порода, яка відноситься до темної європейської бджоли. По друге - брат Адам не схрещував італьянку з карнікою. Передавати "досвід" і знання іншим можна коли вони у Вас є. На даному етапі Вам краще більше вчитися самому. З повагою.
тоді почитай, що таке поліська бджола, це не порода це іменно тип, гугліть, а друге брат адам іменно схрещував, читайте в бакфаст багато порід зайшло не тільки названі мною, читайте
@@_beekeeperofukraine9253 Достатньо прочитав і вивчив все що можливо про породи бджіл. Поліська бджола вже третій рік на моїй пасіці... Що таке бакфаст я теж знаю. Але саме італьянку з карнікою брат Адам не схрещував. Він карніку взагалі не використовував в своїх кроссах , тому що по своїм характеристикам карніка не підходила йому для досягнення тих цілей і результатів які він ставив перед собою. Ви навіть не розумієте про що мова... А взагалі,- навчіться спочатку культурі спілкування.
@@ВалентинаЛавриненко-ц6ыЯ орієнтуюся на назву ролику, і там написано: "Породи". Звичайно, правильно буде говорити: "Раси". Але скажіть це автору каналу.
У мене матка бакфаст іошка осемінена в 2021 р зимувала в харькові тепер зимуе в миколаеві дочки ф1 миролюбиві .Облетуються в полі на бакфасті другої лінії Хоть есть други породи в мене. Бакфаст кращі даже в зимку відкриваеш холстик сидять не кидаються
Пчела как бы и холоднокровная но с функцией внутренней терморегуляции, ну типа может поднимать температуру тела выше внешней среды. Про меня так очень странное насекомое.
Ну це почути класно але нажаль з нашою породою бджіл що в Україні велику пасіку не втримаєш такшо бакфаст і карніка це один варіант і все бакфаст рулить 😉
Почитайте Кашковського...стоять вулики двухкорпусні і однокорпусні,один професор який дуже рекламував карніку,запитує пасічника що то за бджоли? В двох корпусних-карпатка,а карніка в однокорпусних.
Все вірно! Краще за місцевих бджіл БУТИ НЕМОЖЕ!!! Хто мішав Карпатці,Карніці,Італійкам,Кавеазянкам і іншим - поселитися в центральній Україні ?? "Що це за сила не дала їм це зробити на протязі ТИСЯЧОЛІТЬ ??😅😅
Укоаїнський степ і гречка. Трішки не стикуєтья. На півдні по обіді в жару соняшник перестає виділяти. Нектар гусне до твердого стану. Українська степова сидить а бакфаст йде на будяк в обід а ввечері і вранці на соях. Про якість f1 f2 f3 я б на вашому місці промовчав. Ви з ними не працювали . Підлита в бакфаст місцева кров не робить його гіршим за місцеві мікси карпатки кавказянки і УС. Про погану зимостійкість теж повна маячня. На відміну від карпаток і кавказянок бакфаст не страждає зимовим розплодом. Покинута в окупації пасіка сама собі принесла в зиму корм і перезимувала з втратами 8%
Найкраща порода при малих медозборах кавказянка,поліська дуже злоблива і знею тяжко працювати,поверніть українську степову ту що була раніше ,мода на карніку і бакфаст пройде ,як і пройшла на карпатку
Держать породу только потому что это порода и получать 50 кг меда с семьи и слушать упреки соседей, нет уж спасибо. Лучше обслужить 5-7 бака или карники за то же время не розжигая дымарь, что одну укр степову.
@@_beekeeperofukraine9253 Остальні породи коли беруть то в більшості з одного медоносу! Того карпатка важко збирає чистий мед, а більшості з домішками! Щоб зібрати чистий мед карпатку потрібно натравлювати на спеціальний медонос з якого ви хочете зібрати чистий мед!!!
НЕ ЗНАЮ ЯКІ ВЫТЯГНУВ З КОЛОДИ РОЗВІВ 10 СІМЕЙ ПРАКТИЧНО НЕ ОБРОБЛЯЮ ВЗАГАЛИ МАЛО ДОГЛЯДАЯ ЩО СЕЗОНУ ПОВНО МЕДУ РОКІВ 8 НІЧОГО З НИМИ НЕ РОБИТЬСЯ ЖОДНОГО ВТРАЧЕНОГО ВУЛИКА РОЇ ТІЛЬКИ ЛОВЛЮ.) Я ПАСІЧНИК АМАТОР 25РОКІВ, АЛЕ МЕД Є ЗАВЖДИ.) НУ БДЖОЛИ ДОБРОТНІ.ПОМІРНО ЗЛОБНІ І ПОВНЮЩІ ВУЛИКИ БДЖІЛ 26РАМОК НА СОНЯШНИК ПОВНІСТЮ ОБСІДАЮТЬ І Я ПРАКТИЧНО НІЧОГО З НИМИ НЕ РОБЛЮ ТІЛЬКИ МЕД КАЧАЮ. СОСІДИ КАЗАЛИ ВОНИ В ТІЙ ГРУШІ РОКІВ 15 ЖИЛИ. З РОЇННЯМ НЕ БОРЮСЯ. ТАК ЛОВЛЮ КОЛИ ЗАСТАЮ.ЦЬОГО РОКУ КАЧАВ АЖ ПІСЛЯ ЛИПИ 5-7 РАМОК З КОЖНОГО ВУЛИКА РАМКИ З ВЕСНЯНИМ МЕДОМ БЕРУ ТІЛЬКИ З ОДНОГО БОКУ ЛЕЖАКА ЛЕЖАКА НУ ТИ ПУ ГНІЗДО І З ДРУГОГО БОКУ НА ЗИМУ ЛИШАЮ Я В ЦІЙТЕМІ ВЗАЛІ ПОГАНО ПЛАВАЮ ТА І СПИТАТИ НІВКОГО ТАК МЕД Є БДЖОЛИЄ ТОЙ І СЛАВА БОГУ.))) ОСНОВНУ РЕВІЗІЮ ГНІЗДА РОБЛЮ ПІЗНЬОЮ ВЕСНОЮ І ПІСЛЯ СОНЯШНИКА І ВСЕ, НА ЗИМУ САМІ СІДАЮТЬ ЛИШНІ РАМКИ НЕ ВИТЯГАЮ НУ ХІБА ТРУТОВІ НА ПЕРЕТОПКУ ГНІЗДО НЕ ЗБИРАЮ ПЕРЕВІРЯЮ ТІЛЬКИ ДОСТАТНЮ КІЛЬКІСТЬ КОРМУ ЯКЩО МАЛО ДАЮ МИНУЛОРІЧНИЙ МЕД І ВСЕ СЕЗОН ЗАВЕРШЕНО. ОДНОГО РАЗУ ЗНАЙШОВ НА ТРУТОВОМУ РОСПЛОДІ ЯКИХОСЬ ДИВНИХ КРУПНИХ БРОНІРОВАНИХ МУРАХ ЯКИХ БДЖОЛИ НЕ ЗАЧІПАЛИ МУРАХИ БУЛИ З ЖАЛОМ І ДУЖЕ БРОНЬОВАНІ ПОГУГЛИВ ЦЕ БУЛА МАРАХА БИК ЧИ ОСА БИК КОРОЧЕ БРОНЬОВАНА БЕЗКРИЛА ОСА ЩО ДУЖЕ БОЛЯЧЕ КУСАЄТЬСЯ ТА НЕ МАЄ ВОРОГІВ ОДНА З НАЙБРОНЬОВАНІШИХ КОМАХ В СВІТІ ПАРАЗИТУЄ НА ТРУТОВВОМУ РОСПЛОДІ КЛАДЕ ПАРУ ЛИЧИНОК НА ТРУТНЯ І ОХОРОНЯЄ КЛАДКУ БДЖОЛИ НЕ ЗАЧІПАЮТЬ БО НІЧОГО НЕ МОЖУТЬ ЗРОБИТИ, АЛЕ У ВУЛИКУ ЇХ ОДИНИЦІ І ЕА ПОГОДУ СИЛЬНО НЕ ВПЛИВАЮТЬ
Дивно чути від молодої людини застарілі догми і стверджувати, що бакфаст не порода, а гібрид, який розпадається в наступних поколіннях. Бакфестівська бджола не є результатом відбору, тобто гоеографічною або натуральною расою, це штучна порода, свідомо виготовлений селекціонером продукт селекції, як і всі наші домашні тварини. Хоч створена вона методами внутрішньовидової гібридизації декількох рас медоносних бджіл. Впевнений, що Ви не читали книг брата Адама.
@@Knibond гібридизація - це процес створення гібридів в основі якого лежить об'єднання генетичного матеріалу. Наприклад гібридом є мул, який взагалі немає можливості продовжувати рід
@@Knibond тому гібрид не передає стійко спадкової інформації в наступні покоління, це одноразова акція. А визначення породи - це і є угрупування тварин, яке стійко передає ознаки батьків в наступному поколіні.
Не смішіть з українською і карпаткою, це вже давно ті само гібриди! І який би не був гібрид, яле якщо в мене Бакфаст після української носить у два раза більше меду і не роїться і Набагато спокійніший, то я його й тримати у, і сам собі шо маток робитиму, а укр і карпатка використовую тільки для розширення, 😊 зловив, матку поміняв на Бакфаст і порядок.
@@СергейЕмельянов-з7в я зазначав в відео що до 2100, такі лінії є, такі матки є і вони сіють доволі рясно, більше 2100 ця порода не потягне. Як би я вказав би наприклад 1800, тоже було б не коректно, бо є і більше.
@@_beekeeperofukraine9253 шановний, молодість та завзятість це чудово. Багато хто буде з задоволенням вас слухати, та краще готуйтесь до відео. Та трохи скромності не завадить🤔. Середній рівень знань пересічного пасічника не дуже високий, та є люди які перечитали велетенську купу літератури, мають практики більше за ваше життя.... Тому інфа повинна бути більш точною. Немає жодної книги де написано,що ус сіє 2100, і таких нюансів багато. Не подумайте, що я відношу себе до розумних пасічників. Просто критика повинна бути вам накраще.