Тёмный

Правда про ПОЛЛОКА: чому ці бризки фарбою КОШТУЮТЬ МІЛЬЙОНИ доларів?! 

ПанноРама
Подписаться 4,6 тыс.
Просмотров 7 тыс.
50% 1

У цьому відео ми розкриваємо захопливу історію Джексона Поллока - одного з найвпливовіших абстрактних експресіоністів XX століття. Дізнайтеся, як його унікальна техніка капання фарби перевернула уявлення про мистецтво, чому спочатку його роботи не цінували, а сьогодні вони коштують мільйони доларів, і які люди та події відіграли ключову роль у його шляху до слави. Відкрийте для себе таємниці та історії, які стоять за кожною краплею фарби на його полотнах.
0:00 Джексон Поллок - ікона свого часу
0:45 Пеггі Ґуґґенгайм відкрила світові талант Поллока
3:24 Лі Краснер - найвідданіша підтримка художника
5:18 в чому унікальність Джексона Поллока?
8:36 хто відкрив таємницю Поллока всьому світу?
10:30 талант - це не все що потрібно для успіху
💛 Пітримуйте нас на buy me a coffee:
www.buymeacoffee.com/creative...
✨ Деревʼяні значки з творчими людьми:
pCt0xVK_tz...
🎭 Підписуйтесь на телеграм канал t.me/+Ah18cOeECbszNWQy
Приєднуйтесь до нас в інстаграм / panno_rama.story

Опубликовано:

 

25 июн 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 83   
@seecher4836
@seecher4836 3 месяца назад
Будь - яка мазня завжди знайде свого поціновувача. Мистецтво тому і називається мистецтвом ,що воно базується на виняткових здібностях тієї чи іншої людини. Коли суспільство захоплюється унікальним високим мистецтвом реалізму,це говорить про його високий духовний рівень, про високі вимоги до митців та їхніх творів. Навіть у сучасну епоху цифрових фото твори художників реалістів продовжують захоплювати мільйони людей. Однак останні півтора століття спостерігається тенденція падіння рівня вимог до митців та мистецтва в цілому. І це не тільки в мистецтві. Чим більше розвивається науково технічний прогрес ,тим більше віддаляються від нього пересічні маси суспільства. Справжні знання ,які рухають цей НТП ,стають надбанням лише мізерної кількості індивідів. В сучасній цивілізації запанував споживацький популізм ,у мистецтві спрощений абстракціонізм та модернізм. Тепер шедевром являється прикріплений липкою стрічкою до стіни банан. А новітні нувориші ,із світоглядом споживачів, викладають за це мільйони ,створюючи удаваний рівень мистецтва. А інші ,підкоряючись стадному рефлексу приматів, глибокодумно прицмокують язиками. 😉
@user-fr7dx8jr8s
@user-fr7dx8jr8s 3 месяца назад
👏🏻
@user-lp8pn7rx7e
@user-lp8pn7rx7e 3 месяца назад
Цілком згодна!
@user-ih6mx1ls9t
@user-ih6mx1ls9t 3 месяца назад
Цікаво читати знецінюючи коментарі "знавців і поціновувачів сучасного мистецтва". За абсолютно кожним витвором мистецтва стоїть суміш таланту, експресії та енергії людей, ні одна картина не продала себе сама. Раджу подивитись фільм "Кімната вбивств" з Умою Турман, він саме про один із нетривіальних шляхів народження шедеврів.
@user-cz2eb3gp1s
@user-cz2eb3gp1s 3 месяца назад
А мені смішно читати коментарі поціновувачів такої мазні.я вчитель зображувальної діяльності,в свій час закінчила художню школу,так от:деякі діти малюють краще,ніж ця мазня.але у тих,хто має великі гроші,є проблема,куди їх діти,от і купують"шедеври"вже зняли сотні фільмів,про ціну мистецтва,в них добре показано,з чого складається така вартість.але ні для кого не секрет"без лоха-жизнь плоха"(рос,мов.)
@user-uw2nc7ps7p
@user-uw2nc7ps7p 3 месяца назад
ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-o2xARKGCI6o.html
@ostapbaranovskyi
@ostapbaranovskyi 4 месяца назад
Поллаків сотні тисяч, якщо не мільйони. Його картини -це щось настільки ж талановите, як і безталанне. Вчасно " підсвічений" людьми із тусовки , він є статистичним переможцем лотереї. Інших, таких же невротиків відправляли на примусове лікування, а Джексону поталанило.
@yurymaidania6222
@yurymaidania6222 4 месяца назад
Люто плюсую! А як щодо француза Клейна?
@muzaaneczka
@muzaaneczka 3 месяца назад
Я ще будучи дитиною не розуміла такої творчости і через це мені було шкода тих художників, які створювали дійсно глибокі полотна, в які можна було вдивлятися мільйон разів і кожен раз бачити щось нове, а вони так і не ставали відомими. Історія Поллока доводить, що визняння це не обов'язково присутність таланту, а часом лише збіг обставин та оточення, яке здатне привести митця до слави. Особисто я не відчуваю абсолютно нічого дивлячись на його мазанину.
@pannorama_story
@pannorama_story 3 месяца назад
На жаль, я не бачила його картин вживу. Можливо це змінило б мою думку, не знаю чи бачили їх ви. Поки що це дійсно виглядає як збіг обставин і гарний ненавмисний піар.
@ninaukrainocka1364
@ninaukrainocka1364 3 месяца назад
Є одне хитреньке виправдання бездарної мазні - бачення художника. Художник створювати має не своє бачення, а дійсність, бо пройдуть сторіччя, і потомки по картинах будуть знати як жили ,як творили предки,яка була культура того часу. А по мазні можна сміливо сказати ,що то малював наркоман чи алкоголік
@po_alina
@po_alina 3 месяца назад
​@@ninaukrainocka1364ну, щоб потомки знали, як ми жили, в них будуть наші фото і відео. А взагалі, між реалізмом і абстракцією є ще дуже багато напрямків в мистецтві
@user-ek5or5qc8f
@user-ek5or5qc8f 3 месяца назад
Яскравий приклад деградації мистецтва яка відбувається у всіх царинах музиці живопис кіно. Людей привчають до безсмаку і люди стають все більше і більше притуплені та невибагливі. Керувати дурнями набагато легше.
@sergimpartial1380
@sergimpartial1380 4 месяца назад
Дякую за цікаву розповідь. Крізь призму недавніх гучних корупційних новин здається, що не тільки талант, вдача і якісний піар додавали нулів до оплати митців кількадесят років тому, а також рідні і друзі, роль яких зараз виконують професійні менеджери.
@yalinori
@yalinori 3 месяца назад
Згадую себе в художній школі на уроці « історія худмистецтва», де вчитель нам показував картину : якась- там пляма на синьому чи-то якомусь фоні. А ми дітлахи повинні були вгадати, що мав у своїй уяві художник, оту маячню того художника в лапках. ХУДОЖНИК - це людина, котра пише реальності, а ті що пишуть МАЗНЮ- то вони МАЗНЮКИ.
@user-nr6rq5vp3j
@user-nr6rq5vp3j 4 месяца назад
Привіт! Дякую! Цікава інформація!❤
@jeremypitt2355
@jeremypitt2355 2 месяца назад
Загалом мистецтво це той напрям, де найкраще працює принцип "все в цьому світі коштує стільки, скільки за нього готові заплатити". Дякую за відео.
@pannorama_story
@pannorama_story 2 месяца назад
Дуже влучні слова
@didaio
@didaio 4 месяца назад
дякую за цікаве добре зроблене відео
@user-iq5tk8ly2b
@user-iq5tk8ly2b 3 месяца назад
Пізнавально, цікаво. З нетерпінням чекаю наступних відео 😊
@irynaskalozub4361
@irynaskalozub4361 3 месяца назад
Дякую, було цікаво. На власному досвіді переконалася, що треба бачити оригінал. Не любила Мунка, після перегляду оригіналів ставлення змінилося. Принаймні Поллок, як Мондріан і Малевич, створили щось нове і оригінальне, на відміну від Дюшана, який просто паразитував на чужих витворах, від Джоконди до пісуару. На мою думку, наша публіка в цілому зіпсована соцреалізмом. Це не страшно, потрібен час для зміни сприйняття. Успіхів вам💙💛
@user-uw2nc7ps7p
@user-uw2nc7ps7p 3 месяца назад
А знаєте що казав сам Малевич про свій "Чорний квадрат" ? "Я замалював це полотно, щоб показати учням, що любий задум, люба ідея починаєься з пустого, що спочатку нема нічого, потім з"являється задум того, що учень хоче відобразити на своєму полотні. Ото дивіться на пустоту і шукайте в ній світло". Це вже отакі знавці нового мистецтва побачили в "картині " Малевича шедевр мистецтва,
@user-cz2eb3gp1s
@user-cz2eb3gp1s 3 месяца назад
Не приведи Боже,щоб люди отупіли настільки,щоб цю мазню і подібне шедеврами вважати.вже досить тих,хто зараз себе вважає експертом сучасного"мистецтва".
@user-nw6vl4gj6g
@user-nw6vl4gj6g 4 месяца назад
все добре. все файно. чудове пізнавальне відео.
@warpcloud
@warpcloud 3 месяца назад
Дякую! Все дуже якісно. Підписка.
@user-id2ek9tn5g
@user-id2ek9tn5g 3 месяца назад
Ні,сказати,що це мазня - неправильно. Це - розпіарена мазня! Що б хто не казав,але людина має все ж таки розрізняти красу ,талант і творчість від того модного (...) ,за що платять шалені гроші багаті збоченці,які просто дуріють від пересиченості.Вони вже мають все, але мучить нудьга.
@user-sr3wl9tf2l
@user-sr3wl9tf2l 4 месяца назад
Я понимаю Поллака, Малевича, Остапа Бендера и т. д. которые нашли тему и косили бабки. Я не понимаю тех идиотов, которые за эту мазню платили и платят сейчас.
@nataliamax7810
@nataliamax7810 3 месяца назад
👏🤝
@sherion80
@sherion80 3 месяца назад
Ніхто не платить за Поллока або Малевича з естетичних міркувань. Цей вид мистецтва - просто вид інвестиції для пізнішого перепродажу. Ніхто ці картини не тримає у себе назавжди, а тільки до моменту, коли їх можна знову перетворити на ще більше грошей. Чиста спекуляція.
@user-uw2nc7ps7p
@user-uw2nc7ps7p 3 месяца назад
Я уже писал, что "шедевр" Малевича "Черный квадрат" при его жизни был обычным учебным экспонатом для его учеников. Малевич никогда это не называл картиной. Да и, судя по автопортрету, Малевич был слабым художником. Свое "искусство" он нашел в рисовании бессмысленных силуэтов и форм. Я знал "художника", который,уже будучи на третьем курсе художественного училища, все рисовавшего геометрические фигуры .
@aleksmodimariya
@aleksmodimariya 3 месяца назад
Это гораздо лучше, чем рисование берёзок - осинок в бесконечных количествах... , и это после десяти лет обучения " профмастерству" ... А цена картины - стоимость холста , красок плюс кусок хлеба, всё остальное от лукавого.😁
@sherion80
@sherion80 3 месяца назад
@@aleksmodimariya Ну так и хирургу платить нужно только за стоимость ниток, все остальное от лукавого😂
@anatolyivanov3806
@anatolyivanov3806 3 месяца назад
Щоб відчувати твори абстрактного мистецтва треба добре попрацювати. По-перше --- знати історію, причини виникнення та цілі цього напрямку мистецтва (читайте, для початку, твори Василя Кандинського). По-друге --- і, це головне, змінивши своє ставлення до абстра
@anatolyivanov3806
@anatolyivanov3806 3 месяца назад
ктного мистецтва на позитивний спробувати навчитись сприймати абстрактне мистецтво на рівні підсвідомості, тільки чуттєво, так як ви сприймаєте музику без слів. А на жаль, це не кожному дано. Але цьому можно навчитись! Пам'ятайте, засновниками абстрактного живопису були наші земляки! Слава Україні!
@user-cz2eb3gp1s
@user-cz2eb3gp1s 3 месяца назад
​@@anatolyivanov3806ну так:не кожному дано-це і є ознакою розладу психіки,коли людина себе ставить вище за інших:я обраний,мені дано.просто смішно вас читати
@vadimteplov215
@vadimteplov215 3 месяца назад
Классные обои.
@valeriyshylenko8527
@valeriyshylenko8527 3 месяца назад
Дуже цікаво! До цього випуску я Поллока сприймав виключно як везунчика долі, але зараз бачу, що він не такий уже поверховий. Треба переглянути його роботи уважніше😊
@AsdAsd-io2ux
@AsdAsd-io2ux 4 месяца назад
На мій погляд : душевно хвора людина лікувала себе палітрою фарб - медитувала, адже яскраві кольори позитивно впливають на настрій і здоров'я людини. В той час ахроматичного кольору лінії, крапочки,рисочки ...на пано говорять про глибокі переживання Поллока, а не талант художника, як на мене.❤
@user-yu7oi5qz7u
@user-yu7oi5qz7u 3 месяца назад
Класна подача матеріалу.
@_Korki_Buchek_
@_Korki_Buchek_ 3 месяца назад
Сальвадор Далі вважав «картини» Поллака мазнею. Він був експертом, навідміну від стада йолопів, що з розумним виглядом роздивляються ці «картини»
@user-ln7he2xv6s
@user-ln7he2xv6s 3 месяца назад
Так, попахує прихованою глибокою психологічною проблемою митця... Але треба дивитись на оригінал для повного розуміння цого напрямку та автора картин. А всі експертні розмови - це нюхати гарну квітку в протигазі....Тема відео, подача, коментарі важливі. Дякую усім.
@Olena.bookoholic
@Olena.bookoholic 4 месяца назад
Багато хто каже "я б сам так міг" чи "моя дитина і то краще малює" на багато картин, що стали віхою в історії та мистецтві. Але не розуміють контекст та обставини створення тих робіт. Вони можуть подобатися чи не подобатися (бо в різних людей різний смак на речі), але нівелювати їхній вплив і цінність якось вже досить безглуздо
@dracomalfoy547
@dracomalfoy547 3 месяца назад
🙌 Почати треба с того, що мистецтво не обов‘язково має подобатись.
@user-cz2eb3gp1s
@user-cz2eb3gp1s 3 месяца назад
Я викладач зображувальної діяльності з 30-річним стажем і знаю,що діти дійсно можуть намалювати у сто раз краще,про себе взагалі мовчу.але мистецтво будуть оцінювати нащадки і які висновки вони зроблять,дивлячись на цей"шедевр"-малювала психічно хвора людина?під препаратами?слон?тощо
@DenysZhadiaiev
@DenysZhadiaiev 4 месяца назад
Дякую, цікаво. Але коли ж почнуть правильно перекладати з англійської: Поллок став не "іконою" свого часу, а "взірцем" (icon - взірець, образ)?
@pannorama_story
@pannorama_story 3 месяца назад
Ще один привід записатись на курси англійської) дякую, що поправили. Я дійсно про це не знала.
@DenysZhadiaiev
@DenysZhadiaiev 3 месяца назад
Достатньо просто купити гарний електронний словник. Зараз в українському ютубі всі так перекладають бо користуються лише google translate. Багато помилок, хоч і не суттєвих, має місце й в офіційних наказах, розпорядженнях, програмах...@@pannorama_story
@leoklap1656
@leoklap1656 3 месяца назад
є відчуття, що коментатори сперечаються про смак устриць, жодного разу їх не скуштувавши. щоб судити про Поллока, потрібно одного разу постояти перед його картиною наживо. Від його робіт виходить така неприборкана енергія... Вони чудові саме цим!
@user-ex8js2ep3y
@user-ex8js2ep3y 4 месяца назад
Згадалася Соня Морозюк…
@pannorama_story
@pannorama_story 3 месяца назад
Поверхнево так) але вайб зовсім інакший.
@user-lo3ho9yq1t
@user-lo3ho9yq1t 3 месяца назад
Прочитала коментарі, не одного в підтримку Поллока, як художника🤔 Картини як і любий інший товар треба продати, ось він за допомогою маркетингу і пані Фортуни знайшов ту формулу, яка допомогла йому реалізуватися. Коли з'являлося фотографія, люди вже були перенасичені "філіграними" картинами, митці шукали інші форми, а тут ще і вона, остаточно забила цвях в труну. Ось ми з вами уже і "доросли" до картини - Банан зі скотчем, на його фоні картини Поллока хоч мають фарби на холсті😉
@KsenaTs
@KsenaTs 4 месяца назад
Дякую за відео! Але "про глибоку особисту історію" за фігурою Поллока або будь якого з полотен - я щось впустила, або тема не була розкрита)) чи то боротьба з алкоголізмом вважається "глибокою"?)) вибачте, не претендую на арт критикиню, але що точно зрозуміло про Поллока та конкретно до чого веде це відео - збіг обставин, про що ви самі і кажете. Глибокого не бачу)) хіба що відкриття "мистецва руху", якщо він дійсно був першим...
@pannorama_story
@pannorama_story 4 месяца назад
Я теж не є арт критиком, можу судити лиш з того що говорять на поверхні)) мооооже тут криється набагато більше і я сама щось пропустила. Та особисто моя думка - американці просто шукали собі ідола саме американця, а не іммігранта з Європи. І тут стається історія Поллока.
@user-zm3ss7lk3h
@user-zm3ss7lk3h Месяц назад
Мазня чи не мазня, а говорільні купа на всіх мовах і континентах! І це підтверджують дописувачі! Оце так перфоманс!
@dashakalmykova8962
@dashakalmykova8962 3 месяца назад
Ви бачили скільки професійні фарби коштують???
@pannorama_story
@pannorama_story 3 месяца назад
Звісно) тому цілком ймовірно перші продажі картин були не прибуткові
@MaraKava
@MaraKava Месяц назад
Оцінювати живопис треба, дивлячись на нього вживу. Особливо це стосується саме абстрактних картин. Дивитись на двометрову картину на моніторі компʼютера - це як намагатися оцінити страву за кількома крихтами.
@pannorama_story
@pannorama_story Месяц назад
І я з Вами погоджуюсь. Справді, вживу все зовсім по інакшому сприймається і відчувається.
@mishakit7123
@mishakit7123 4 месяца назад
Ідея Вашої розповіді очевидна - художник стає відомим тількі завдяки збігу обставин. Ви все мистецтво двадцятого сторіччя подаєте в такому ключі? Чи є все- таки автори, яким Ви симпатизуєте і таки визнаєте їхні здібності? 😊А в історії з Поллоком було б непогано хоч спробувати розібратись, що таке абстрактний експресіонізм.
@pannorama_story
@pannorama_story 3 месяца назад
Чому ж все мистецтво двадцятого сторіччя?) ні, я не вважаю збігом обставин історію Пікассо. Мені більше не приємна його особиста сторона життя. Кому симпатизую 100%? Поки і сама не знаю) можливо і роблю відео саме про художників того періоду, щоб таки дізнатись і для себе чи є серед них той хто може підкорити увагою до своїх робіт. Так, з історією Поллока мені просто було цікаво розібрати складову його успіху. В відео лиш те, що вдалось побачити мені) Звісно я не мистецтвознавця, і щось могло не побачити, чи розглянути з інакшої сторони.
@mishakit7123
@mishakit7123 3 месяца назад
@@pannorama_story ех… тема мистецтво - глядач вічна і, нажаль, для розмови в коментарях надто складна. Більшість, принаймні, на пострадянському просторі, схильна концентруватися саме на успіху і вартості робіт, бо почувається ошуканою. Думаю, це і наслідки нашої освітньої системи, яка не вчить азбуці сприйняття мистецтва.В історії мистецтва залишається і проходить перевірку часом все- таки те, що чогось дійсно варте. Поллок, через збіг обставин, міг і не стати відомим, але це була б все- таки історія талановитого художника, що відчув і переконливо реалізував актуальні на той час тенденції живопису, але залишився невідомим. Зараз те, що він зробив, стало банальною класикою, а для художників, уже засвоєним прийомом. Але бути першим може не кожен)
@mishakit7123
@mishakit7123 3 месяца назад
Погоджуюсь, що наше з вами «подобається -не подобається» - недостатній критерій для оцінки явищ, значення яких виходить за рамки наших особистих біографій. Те, що зробив свого часу Поллок , стало невід‘ємною частиною біографії світового мистецтва і сприймається уже як банальна класика, а для художників - добре засвоєним прийомом. Навіть важко уявити собі сучасний живопис без цього явища. І думаю, що саме в цьому і полягає геніальність художника. Поллок, можливо, за певних умов міг і не стати відомим, але це все одно була б історія про талановитого художника, що відчув і переконливо реалізував актуальну на той час тенденцію в живописі. Не кожен здатен бути першим. І ясно, що і йому, що пройшов перевірку часом,і світовому мистецтву начхати на нашу з вами оцінку) Його зірки давно засвітились за своїми , незбагненними для нас, законами і сяють всім. А ще сподіваюсь, що у виборі тем для своїх відео Ви не керуєтесь принципом з російської байки про логіку обивателя: «…ах моська, знать она сильна, что лает на слона!»)
@dracomalfoy547
@dracomalfoy547 3 месяца назад
@@mishakit7123Прекрасний коментар❤️‍🔥
@jylvandan_kanal
@jylvandan_kanal 4 месяца назад
Ні , я так і ек зрозуміла чого за мазанину платять шалені гроші. Мені подобаються осмислені роботи. Де художник щось зашифрував. Як Ріпин. Або де зображені красиві тіла чи природа. Де потрібен талант. А не махання паличками з фарбґбою чи маканняммгініталій у фарбу і ялозіння по полотні
@pannorama_story
@pannorama_story 4 месяца назад
100%, тут просто штучно створений ідол із обставин які склались
@dracomalfoy547
@dracomalfoy547 3 месяца назад
@@pannorama_storyПочекайте, ви серйозно так думаєте?
@user-cl3dg4ee4o
@user-cl3dg4ee4o 3 месяца назад
Хай би він хоча би спробував зробити копію картини Рафаеля Санті, що би з цього вийшло? Але тут бабло попереду всього, є ті хто це розкручує, нема чого казати, талановиті люди, ну і відповідно мають бути ті, хто це "розуміє" , це як барабани Страдіварі.
@imyasestra7327
@imyasestra7327 4 месяца назад
від роботи має перти, дивлюсь так і сяк, шось не пре......та хто я такий, щоб рахувати чужі мільйони.
@asdasd-gi7tb
@asdasd-gi7tb 3 месяца назад
🎉Якби не багатомільонні гроші, то з цією уродострахопудалом ніхто в одному полі і сразу не сів би!))❤
@Volo67
@Volo67 3 месяца назад
Чи вважаю я такі картини мистецтвом, ні! Це просто переоцінені речі. Тут не має майстерності. Це просто техніка. В якій не має жодного сенсу. Але якщо хтось бачить в цьому мистецтво, то най так буде.
@Lokatyrvasyl
@Lokatyrvasyl 4 месяца назад
Цікаво
@larissiel477
@larissiel477 4 месяца назад
ні, не вважаю його генієм і картини вартими таких грошей... Чуваку просто пощастило, це не показник мистецтва. І взагалі вважаю оце "мистецтво за мільйони грошей" лише витребеньками багачів, чиї гроші можуть роздути звичайну мазню до статусу культурного надбання, а звичайні обивателі ведуться і вірять, що то отак має виглядати справжнє мистецтво. Сумно🥲
@user-vd9bs6st2x
@user-vd9bs6st2x 3 месяца назад
Треба багату бабу ,яка немає куда гроші дівати,бухати бо як і закусь і вперед, для інформації то цікаво,мені цікавіше Хальс,Репін, імпресіоністи...
@ast-ua
@ast-ua 3 месяца назад
*Жах. $150 ці картини варті. Мільйони - ні.* Чисто прагматично, я б сам намалював собі таке, коли б приспичило прикрасити дім абстрактним шедевром. Може б щось для себе ще зрозумів... )) Із іншого боку, за розповідь - спасибі. Звісно, платять не за прагматичну сторону, а за історію, міф навкого товару, людини. Це як Apple, iPhone. Тільки там 50% реального змісту, тут 1%
@flowerart2915
@flowerart2915 4 месяца назад
"А король то голый!"... Абстракционизм придумали богатые бездельники, которым лень не то что учиться рисовать, а даже просто учить историю искусств!
@dracomalfoy547
@dracomalfoy547 3 месяца назад
Спробуйте повчити історію мистецтв)
Далее
Запорожці пишуть листа... Кому?
12:40
БАТО ДУГАРЖАПОВ
3:27
Просмотров 19 тыс.