Тёмный

Правила перетину сьогодні ! Правила перетину кордону для українців із Польщею та іншими країнами. 

Робота в Польщі | Карта побиту | Top-Staff
Просмотров 2 тыс.
50% 1

Актуальні правила перетину кордону для українців до Польщі та інших країн шенген зони. Плануєте виїхати з Польщі та хвилюєтесь як зможете повернутися назад? Чи задаєтесь питанням як перетинати кордон разом з дитиною? Сьогодні детально розберемо всі ці питання.
Перетин кордону зі статусом UKR
Для початку поговоримо про основні правила перетину кордону, якщо у вас є статус UKR.
Номер PESEL з позначкою «UKR» є офіційним підтвердженням права на проживання, роботу та медичне обслуговування на території.
Перевірити свій актуальний статус UKR можна на веб-сайті obywatel.gov.pl. Посилання залишимо в описі під відео.
obywatel.gov.p...
Важливо! Щоб уникнути втрати статусу «УКР» у зв’язку з виїздом з території Польщі на термін менший від 30 днів, іноземець, який повертається до Польщі, повинен повідомити офіцера польської прикордонної служби, який здійснює паспортний контроль, про намір в’їхати у зв’язку з використанням прав тимчасового захисту в Польщі та завжди пред’являти електронний документ diia.pl (навіть якщо мандрівник їде на роботу в Польщу чи з іншою метою, але також буде користуватися захистом у Польщі).
В'їзд на територію Польщі без повідомлення про вищезазначені обставини або без пред’явлення електронного документа diia.pl може призвести до того, що дані іноземця не будуть внесені до реєстрів, на підставі яких надається статус «УКР». Тому можливо його втрата.
Водночас польські прикордонники нагадують, що правові норми спецзакону не поширюються на громадян України, які отримали:
* дозвіл на постійне перебування в Польщі,
* дозвіл на перебування довгострокового резидента ЄС,
* дозвіл на тимчасове перебування, статус біженця
* додатковий захист, дозвіл на толерантне перебування або дозвіл на перебування з гуманітарних причин
* якщо подали заяву про надання міжнародного захисту в Республіці Польща або, від імені яких такі заяви були подані,
* задекларували намір подачі заяви про надання міжнародного захисту в Республіці Польща, або користуються механізмом тимчасового захисту на території іншої держави-члена Європейського Союзу, який було надано у зв’язку з військовими діями на території України.
Перетин кордону без статусу UKR
Що стосується громадян України, які не мають статусу “УКР”, то перетин кордону відбувається згідно загальних правил. Приїжджаючи до Польщі, необхідно знати, що це країна Шенгенської зони. Це означає, що якщо ви хочете перетнути зовнішній кордон Шенгенської зони, ви повинні відповідати умовам в’їзду. Правила в’їзду на територію Польщі також визначені в статті 25 розділ 1 Закону про іноземців. Тобто ви повинні мати актуальну біометрію, візу, карту побиту. Нагадаємо, що по біометрії ви можете легально перебувати в Шенген Зоні тільки 90 днів кожні 180 днів від моменту в'їзду. І термін від коли правильно лічити початок біометрії починається в той самий момент коли вам поставили печатку в'їзду до паспорту на кордоні.
А ви останнім часом перетинали кордон? Можливо мали цікаві ситуації, напишіть в коментарях.
Які ж необхідні документи при перетині кордону?
Люди, які зараз перебувають на території Польщі та користуються положеннями так званого спецзакону (тобто громадяни України та їх подружжя, які перетнули українсько-польський кордон після 24 лютого 2022 року) можуть повернутися в Україну в будь-який час.
З початку повномаштобного вторгнення європейські країни забезпечували українським біженцям тимчасовий прихисток та притулки в інших країнах. Це дозволяло багатьом громадянам України перетинати кордон із внутрішніми паспортами, або навіть без них. Однак наразі суміжні країни повернулися до звичайних вимог, а отже для перетину кордону необхідно мати при собі закордонний паспорт.
Згідно з інформацією, умови для дітей залишилися незмінними, і вони можуть виїжджати за кордон зі свідоцтвом про народження. Однак важливо враховувати всі можливі обмеження та вимоги, які можуть бути встановлені при в'їзді в інші країни.
Існують винятки для тих, хто перетинає кордон як біженець з районів бойових дій.
У таких випадках, коли особі не вдається швидко оформити закордонний паспорт, суміжна країна може розглянути можливість пропуску громадянина України за внутрішнім паспортом.
Що стосується перетину кордону та легального перебування в інших країнах ЄС, то, як і у випадку перетину кордону з Україною, вам необхідно мати електронний документ diia.pl. І також не забувати, щоб не втратити свій статус “УКР” в Польщі краще не залишати країну більше ніж на 30 днів.
Як виїхати з дитиною?
Введений в Україні режим воєнного стану спростив правила виїзду дітей за кордон. Зокрема у 2024 році неповнолітні можуть перетинати кордон з одним із батьків без нотаріальної згоди іншого. Також відтепер для виїзду достатньо мати свідоцтво про народження. Діти старше 16 років взагалі можуть виїжджати з України самостійно.

Опубликовано:

 

28 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 20   
@Машкабум
@Машкабум Месяц назад
Доб
@ТаняМакаренко-я2з
@ТаняМакаренко-я2з Месяц назад
Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, як вплине те,що мені не поставили печатки в'їзду на територію Польщі, я дію оновлену,що вона дійсна показала. Дитині- поставили. Термін перебування не просрочили( лише 10 днів). Що робити в такій ситуації. Чи будуть проблеми зі статусом і виплатами на дитину? Дякую.
@aTop-Staff
@aTop-Staff 23 дня назад
Доброго дня. Взагальному, якщо показуєте активну дію.пл та вʼїжджаєте по захисту зі статусом УКР, то в більшості не ставлять печатку вʼїзду. Тому все добре і дитині могли помилково поставити. А дитина також має актуальний статус УКР?
@АлінаКуценко-э6и
@АлінаКуценко-э6и 3 месяца назад
Доброго вечора! Якщо в мене немає дії.пл, тільки песель зі статусом укр.чи пропустять мене на кордоні Польщі,в 30-ти денний строк?
@aTop-Staff
@aTop-Staff 23 дня назад
Доброго дня. Потрібно мати актуальну дію.пл. Решта буде на рішення прикордонника
@Машкабум
@Машкабум Месяц назад
Доброго вечора,підскажить будь ласка, якщо я виїхала з Польши з дітьми, був статус укр, але пройшло вже більш ніж 30 дній,( статус укр анульован, ( mObyvatel недійсний) чи змогу я в’їхати обратно з дітьми по безвіз, якщо не пройшло ще 90 днів? Ілі треба робити візи?
@aTop-Staff
@aTop-Staff Месяц назад
Доброго дня. Щоб оновити біометрію, то потрібно пробути 90 днів в Україні… Також можна зробити візу. Зараз досить швидко отримуєте (3 тижні)
@АняСтепаненко-т2ц
@АняСтепаненко-т2ц 2 месяца назад
Підскажіть, будь ласка, як виїхати та повернутися з дітьми назад до Польщі, якщо вони ще малі та мають песель Укр, а я вже з картою побиту? 🙏🙏🙏 Не можу додзвонитися на страж гранична, а інфолінія по дія пл та обивателів України такою інформацією не володіють..
@aTop-Staff
@aTop-Staff 2 месяца назад
А скільки саме років дітям?
@АняСтепаненко-т2ц
@АняСтепаненко-т2ц 2 месяца назад
​​@@aTop-Staff5 років та 8 років. Отримала відповідь від стражи, що в разі технічної неможливості показати дію, працівники прикордонної служби можуть перевірити статуси дітей в своїй системі. Ми ризикнули та виїхали, через пару днів будемо повертатися до Польщі от і перевіримо, як буде відбуватися ця процедура
@aTop-Staff
@aTop-Staff 2 месяца назад
@@АняСтепаненко-т2ц відпишіть, будь ласка, як проїдете. Але в більшості так і відбувається, якщо то діти.
@АняСтепаненко-т2ц
@АняСтепаненко-т2ц 2 месяца назад
@@aTop-Staff пропустили нас 🙂
@aTop-Staff
@aTop-Staff 2 месяца назад
@@АняСтепаненко-т2ц супер, чудово) гарного дня)
@BonitaParfums
@BonitaParfums 3 месяца назад
Підкажіть будь ласка, чи рахується, що я додала дітей до Діі pl, якщо одразу після реєстрації через профіль зауфаний їх документи (песель) одразу автоматично підтягнулися до Діі? Просто там ще пропонуться Оновити дані і переводить на сканування кьюаркоду (не знаю, якого ). Що це означає ? Дякую за відповідь!
@aTop-Staff
@aTop-Staff Месяц назад
@@BonitaParfums доброго дня. Так
@annamazur5083
@annamazur5083 4 месяца назад
Приїхала до Польщі в лютому 2020 по біометричному паспорті ,через пандемію біометрія продовжилась ,потім розпочалась війна . На початку серпня 2023 подалась на карту побиту ,і досі чекаю без змін .Не виїджала з Польщі 4 роки .Хочу виїхати в Україну ненадовго .Тепер виходить ,що як захочу повернутись до Польщі ,то мене не пропустять ?Треба відкривати візу робочу або чекати 3 місяці ?Не має нормальноі інформаціі .На інфолініі для українців сказали, що потрібна віза робоча або відчекати 90 днів ,а подзвонила в страж гранічну і мені сказали ,що пропустять нормально.Не можу знайти інформацію для людей ,що перебували на територіі Польщі до війни ,вся інформація тільки для біженців .
@aTop-Staff
@aTop-Staff 4 месяца назад
1. А подались в якому місті? Та подавались поштою? 2. Для повернення зараз потрібні актуальні документи для перетину. У вашому випадку це актуальна біометрія, віза або актуальна карта. Проте бувають і вийнятки, коли пропускають зараз і без таких актуальних документів (найчастіше це якщо людина знову виїжджає із території, де ведуться бойові дії).
@annamazur5083
@annamazur5083 4 месяца назад
@@aTop-Staff подавалась в Гданьську ,та подавалась особисто .Одразу поставили штам в паспорті та відбитки пальців .Статус довго не змінюється «Analiza materiału dowodowego” Писала на електронну пошту ,та відповіді не отримую .
@aTop-Staff
@aTop-Staff 4 месяца назад
@@annamazur5083 1. Для точної відповіді найкраще писати лист із підтвердженням його отримання.
@aTop-Staff
@aTop-Staff 4 месяца назад
@@annamazur5083 а подавались на карту побиту на якій основі? Не змінювали адреси проживання від часу подачі? Можливо потрібно донести додаткові документи. Ми мали кілька справ в Гданську і їх досить швидко розглядали (за 4-5 місяців)
Далее