Тёмный

Про фізичну ідентифікацію пенсіонерів, які перебувають за кордоном 

MARKOSVIT
Подписаться 37 тыс.
Просмотров 6 тыс.
50% 1

#пенсійнийфонд #пенсія #допомога #ідентифікація
23 червня цього року набув чинності Закон № 3674-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення». Раніше це був законопроект за реєстр. №9453. Ми підписували петицію, щоб уряд не запроваджував фізичну ідентифікацію на час війни, але не зібрали достатню кількість підписів.
Названий закон доручив Кабінету Міністрів протягом трьох місяців з дня опублікування привести свої нормативно-правові акти у відповідність із ним, а також забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
У цьому законі вперше запроваджується термін фізична ідентифікація. Якщо коротко -фізична ідентифікація, це - процедура встановлення ідентифікаційних даних фізичної особи, що проводиться в органах Пенсійного фонду, якщо особа не пройшла фізичну ідентифікацію в установі банку, в якій отримує пенсію.
До фізичної ідентифікації прирівнюється:
-авторизація в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія.Підпис" ("Дія ID"),
-посвідчення в установленому порядку за зверненням одержувача, який тимчасово проживає за кордоном, відповідною закордонною дипломатичною установою України факту, що особа є живою".
-ідентифікація особи за допомогою відеоконференцзв’язку з ПФ під час якого пред’являються документи, що посвідчують особу.
-ідентифікація особи за допомогою відеоконференцзв’язку з ПФ під час якого пред’являються документи, що посвідчують особу. Додам від себе, що відеоідентифікація запроваджена здебільшого для пенсіонерів, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях і яким недоступні інші способи ідентифікації. Завтра я опублікую окреме відео як відновити виплати пенсії на окупованих територіях і дам поради щодо відеоідентифікації.
Ну і звісно особисте відвідування сервісних центрів ПФ з документами, що посвідчують особу.
Закон передбачає, що пенсіонери, які знаходяться, зокрема, за кордоном, зможуть пройти процедуру фізичної ідентифікації та підтвердити своє право на пенсію.
Цитую закон. Назва статті 47 прім. Виплата пенсії особам, які тимчасово проживають за межами України
1. Виплата пенсії особам, які тимчасово проживають за межами України, здійснюється на поточні рахунки, відкриті в установах банків, розташованих на території України, за умови проходження особою фізичної ідентифікації до 31 грудня кожного календарного року.
Порядок виплати пенсії на час тимчасового проживання за кордоном встановлюється Кабінетом Міністрів України". Кінець цитати.
Ось якраз цього Порядку виплати пенсії на час тимчасового проживання за кордоном, який би мав затвердити Кабмін, досі немає ні у ПФ, ні у відкритому доступі у засобах інформації.
Мене запитують мої глядачі, які проживають за кордоном, чи потрібно їм іти до українського консульства і брати документ, що особа є живою. Бо закон вимагає це робити щорічно, до 31 грудня кожного року.
Треба дочекатися рішення Кабміну, бо в ньому може бути два варіанти. Перший - що дія закону розповсюджується на цей рік і тоді фізичну ідентифікацію потрібно буде пройти до 31 грудня.
Другий варіант - фізична ідентифікація пенсіонерів, які знаходяться за кордоном, розпочинається з 2025 року. Тоді фізичну ідентифікацію потрібно буде пройти до 31 грудня 2025 року.
А тепер візьміть до уваги важливе уточнення. Це що я розповідав вище, стосується звичайних пенсіонерів, які тимчасово перебувають за кордоном.
Воно не стосується пенсіонерів- внутрішньо-переміщених осіб, які отримали цей статус до 24 лютого 2022 року , які перебувають за кордоном і які отримують пенсію в Ощадбанку. Їм потрібно проходити фізичну ідентифікацію у ПФ кожних 6 місяців.
Тобто потрібно звертатися до української дипломатичної установи і брати документ, що особа є живою. Майте на увазі, консульство не проводить фізичну ідентифікацію. Фізичну ідентифікацію проводить ПФ, після того як отримає від вас пакет документів поштою чи ви їх завантажите в особистий кабінет на вебпорталі ПФ.
Вчора, 26 вересня, Міністерство юстиції опублікувало роз’яснення про посвідчення фактів, що особа є живою чи перебуває в певному місці. Це роз’яснення перекликається з положеннями Закону України №3674-IX, про який я розповідав вище.
У цьому роз’ясненні йдеться, що можуть складатися обставини, коли виникає потреба у посвідченні фактів, що особа є живою, чи перебуває у певному місці.
Це може бути у таких випадках:
коли відкрито спадщину за кордоном;
у разі необхідності підтвердження, що одержувач коштів на утримання (пенсії, аліментів, компенсацій тощо) є живим; Це якраз наш випадок, коли пенсіонер знаходиться за кордоном. Далі.
як доказ під час скасування рішення про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
в інших випадках, коли необхідно підтвердити факт, що особа є живою.

Опубликовано:

 

3 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 56   
Далее
МАЛОЙ ГАИШНИК
00:35
Просмотров 508 тыс.
ОВР Шоу:  Семейные понты  @ovrshow_tnt
07:21
МАЛОЙ ГАИШНИК
00:35
Просмотров 508 тыс.