Тёмный
No video :(

Республіканські чесноти. Олег Хома (Ч. 1/4) 

cowo guru - середовище мислення та дії
Просмотров 1,5 тыс.
50% 1

Тайм-коди відео:
00:00:09 Вступне слово про курс на прикладах. Чому Жан-Жак Русо актуальний?
00:22:49 Протилежності республіки
00:25:01 Ключові моменти статті Русо
00:27:48 "Пороки громадян сприяють суспільному благу"
00:30:58 Жан-Жак Русо - анти-Сміт і анти-Мандевіль
00:34:32 Чесноти - нерв республіки; ключова інституція - дух
00:36:18 Поняття суспільної угоди у Русо
00:37:24 Винайдення демократії - продукту соціальної творчості
---------------------
Запрошуємо доєднатись до 1-ого заняття про читання "Суспільної угоди" Русо у супроводі Олега Хоми!
Заняття цікаве тим, хто хоче познайомитись з твором філософа Жан-Жака Русо «Суспільна угода». Спробуємо подивитися на наше сьогоденні через призму цією праці.
🌚 «Тверезість думки», до якої нас привчає сучасна цивілізація, засновується на пануванні системних закономірностей. Її головні чесноти - лояльність і прийняття неминучого. Така тверезість схиляє підкорятися арифметичній перевазі, досягати реалістичного компромісу, поступатися «об’єктивному». Але на такому підґрунті, за словами Тімоті Снайдера, республіку можна вважати «лише тим, що створив хтось інший», лише дією «безособових сил». Власне, війна на нашій землі не в останню чергу спричинена тим, що сучасні республіки мало надихаються республіканськими чеснотами.
🙃 Однак сучасні вільні суспільства виникли у вогні революцій і спротиву, «бунтарського етичного зобов’язання». Одним із найяскравіших текстів про таку «ГАРМОНІЮ РИЗИКУ І СВОБОДИ» Є ТРАКТАТ ЖАН-ЖАКА РУСО «ПРО СУСПІЛЬНУ УГОДУ», де республіка постає максимально узалежненою від чеснот її громадян. Спробуємо поговорити про майбутнє нашої res publica через призму наших громадянських чеснот.
---------------------
Плейлист викладених зустрічей: • Республіканські чеснот...
---------------------
♦️ Експерт: Олег Хома - філософ, доктор філософських наук, професор, засновник та голова Спілки дослідників модерної філософії (Паскалівського товариства). Завідувач кафедри філософії та гуманітарних наук Вінницького національного технічного університету. Запрошений професор КНУ ім. Тараса Шевченка. Засновник історико-філософського журналу «Sententiae».
---------------------
Наші соціальні мережі:
Telegram: t.me/cowoguru
Facebook: / cowo.guru
Для отримання повідомлень про нові відео натискайте дзвіночок (🔔).
#чесноти #республіканськічесноти #олегхома #русо #жанжакрусо #суспільнаугода #суспільнаугодарусо #громадяни #суспільнеблаго #благо #інституції #демократія #винайденнядемократії

Опубликовано:

 

27 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 10   
@user-do4xl7mw5s
@user-do4xl7mw5s Год назад
Дякую за лекцію .
@user-pt3jq7go1x
@user-pt3jq7go1x Год назад
Дякую!
@yarikzadinamo
@yarikzadinamo Год назад
Дуже цікава лекція! Дякую!
@user-gv7xn2mi5c
@user-gv7xn2mi5c Год назад
Дякую.
@user-fg6ng7ej6w
@user-fg6ng7ej6w Год назад
любим. спасибо
@AnatoliiFiniuk
@AnatoliiFiniuk Год назад
Який може бути сенс, якщо всесвіт створений сам із себе? Сенс в тому щоб бути собою. І в боротьбі своїх сенсів, які ще й змінюються, бо ми змінюємося, але не повністю, певна основа незмінна надто швидко і існуємо. От і існуємо, час розставить все по місцях, щоб ми не робили. Просто будьмо собою.
@SlavaU-ug7st
@SlavaU-ug7st Год назад
Адам Смит - моральный философ, его экономическая теория напрямую связана с этикой, о которой он написал свою первую большую книгу. Ставить его в один ряд с Мандевилем неверно. На "республиканском" духе нельзя выиграть высокотехнологическую войну. Нужны институты, которых в Украине как не было, так и нет. Руссо не выступал за демократию, и он не зря приводил в пример Римскую республику, а не греческую демократию. Да-да, давайте делать вид, что у нас власть народа, а не власть олигархии. Снайдер делает то же самое у себя в США. Это и есть идеология демократии (которую ещё в 19 веке разнёс Маркс): властное меньшинство прикрывается "волей" и согласием большинства.
@oksanapytlyk3765
@oksanapytlyk3765 Год назад
Цікаво і професійно!
@storm22221
@storm22221 Год назад
Дякую!
@TelegraphOr
@TelegraphOr Год назад
Дякую за хорошу лекцію
Далее
Can You Bend This Bar?
01:00
Просмотров 3,9 млн
Машина досвіду. Олег Хома (Ч. 1/2)
1:22:19