Тёмный

Розповідь А.П.Гайшинської про і історію дівчини на картині. 

Творчий Кременчук
Подписаться 806
Просмотров 77
50% 1

ХТО ВИ, КРАСУНЕ?..
(ще один подарунок музею)
фото Ізюмових: okrain.net.ua/...
Літо триває. Стинаємо зуби від завивання сирени, скаржимося на спеку, насолоджуємося фруктами та ягодами і прохолодою коротких ночей. А в музеї радість - знову подарунок!
Нещодавно до нас звернувся кременчужанин Леонід Григорович Корнієнко. У Крюкові, в хаті Плiхи Марії Іванівни, бабусі його дружини, вже кілька поколінь зберігається жіночий портрет. Автор невідомий, але, за родинним переказом, це був місцевий художник, таємно закоханий у зображену дівчину. Називали і дату написання картини - 1911 рік. Ось і всі відомості.
Леонід Григорович запитав, чи зацікавлений музей у такому експонаті, бо, на його думку, неправильно, що таку красу ніхто не бачить, крім членів сім’ї. Зрозуміло, ми відразу захотіли подивитися на картину. І пан Корнієнко вже наступного дня привіз портрет у музей.
Ми з колегами були у захваті. Без сумніву - початок ХХ століття. Дати і авторського підпису, на жаль, нема. Фарби потемніли, по всій поверхні кракелюри, місцями є втрати фарбового шару; полотно, хоч і натягнуте на підрамник, провисає, зворотній бік полотна майже чорний від багаторічних нашарувань пилу та дії вологи; внизу давні пошкодження - наскрізний проріз, схоже, ножем, і прорив. Гарна добротна рама як для свого віку має непоганий вигляд, хоч і потребує втручання. Про час створення портрета свідчить і стиль зображення: типовий дівочий портрет кінця ХІХ - початку ХХ ст.
Подивіться самі. Це справді не пані, а панночка - на початку 1900-х років до неї, найпевніше, зверталися «мадемуазель», так тоді було заведено. Нарядна сукня із явно дорогої напівпрозорої тканини, червона квітка у буйному темному волоссі та вишуканий букетик у ніжній руці; традиційна поза: спина пряма, руки злегка спираються на декоративну підставку; замріяний погляд мимо глядача кудись у далечінь…
Погодьтеся: музей, а значить, і всі кременчужани, отримали чудовий подарунок - і якраз у День підтримки самотніх сердець!
Але хто вона - от би знати! Тому мої зачаровані колежанки відразу кинулися переглядати всі фото - і ті, що у фондах музею, і електронні копії родинних знімків, передані нам у різний час.
І що ви думаєте? Таки знайшли! Є серед різночасових фотографій декілька, на яких ну дуже схожа на нашу панночку, лишень трохи старша, вродлива жінка: ніжний овал обличчя, акуратний носик, розкішне темне волосся. Майже на сто відсотків упевнені, що тепер знаємо ім’я зображеної красуні, але…
Але про всяк випадок, щоб виключити сумніви, вирішили звернутися до кременчужан та крюків’ян: може, хтось точно знає чи здогадується, як звали зображену на картині? Хтось має припущення про ім’я художника? Поділіться своїми думками та інформацією тут або на електронну пошту museum_1975@ukr.net.
А ми згодом розповімо все, що вже дізналися і ще дізнаємося про красуню з наддніпрянського міста, яка через 110 з лишком літ змусила нас радіти і сумувати разом з нею.
Сподіваємося, що зовсім скоро картина потрапить до дбайливих рук чарівників-реставраторів, а потім займе своє місце в новій експозиції нашого музею.
Іще раз від імені усіх кременчужан щиро дякую Леоніду Григоровичу Корнієнку за прекрасний подарунок!
А. Гайшинська
#кременьарт

Опубликовано:

 

1 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии    
Далее
БАГ ЕЩЕ РАБОТАЕТ?
00:26
Просмотров 96 тыс.
Уральские Пельмени - Семейка
1:12:29
БАГ ЕЩЕ РАБОТАЕТ?
00:26
Просмотров 96 тыс.