Тёмный

Русскій мір в українському храмі: до чого тут Васнєцов 

Культуртригер
Подписаться 157 тыс.
Просмотров 65 тыс.
50% 1

Якщо ви хочете отримати якісну мистецьку або дизайнерську освіту - рекомендуємо звертатися до Академії Бойчука та планувати вступ вже зараз!
Подробиці щодо вступної кампанії до Академії: kdidpmid.edu.ua/academy/navch...
Контакт - Приймальна комісія:
e-mail: pk@kdidpmid.edu.ua
телефон: 050-653-42-29
-
Частина 1: Загадка трьох царівен: Васнєцов і викрадене донецьке вугілля - • Загадка трьох царівен:...
-
Зареєструватися на курс з 10 лекцій "Історія української культури":
- forms.gle/bT1PYEHj3oLYcaZR8
-
Культуртригер: Перша лекція. "Warhol: як лемко став найвідомішим американським митцем" - forms.gle/f14zt14wMGxM7q8h8
-
Збір на деталі для антени, для FPV-операторів з 17-ої окремої бригади імені Костянтина Пестушка:
send.monobank.ua/jar/9W3hhudhh7
5375411210380569

Развлечения

Опубликовано:

 

4 ноя 2023

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 464   
@ivanvolianskyi9320
@ivanvolianskyi9320 6 месяцев назад
не можу відірватися вже тиждень !! - цей канал - це знахідка
@kulturtrigger
@kulturtrigger 6 месяцев назад
Напишете потім загальне враження, якщо так, дуже цікаво ))))
@user-gr3me8ch3q
@user-gr3me8ch3q 7 месяцев назад
Я просто ігнорую будь-які відносно новітні зображення Володимира, на яких йому примальовано бороду. Бо на старовинних монетах у нашого Володимира чудові українські вуса.))
@kulturtrigger
@kulturtrigger 7 месяцев назад
Ахаха також цікавий та мабуть правильний підхід, якщо сильно заморочуватися ))
@user-gi7mv1fg8w
@user-gi7mv1fg8w 5 месяцев назад
Коментар вірний. Знаходите в гуглі запит по монетах Володимира і та дам...бороди немає і вуси чітко і ясно видно. Для чого рюским лізти в храми? Як люди можуть молитися Богу серед такої ехінеї??? Впершу чергу для мене є Творець. Я не розумію змісту розмалювань людськими істотами будівлі храму, якщо там людині належить шукати Бога?
@user-us2ye9pw7p
@user-us2ye9pw7p 5 месяцев назад
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
@kulturtrigger
@kulturtrigger 7 месяцев назад
Ну що, друзі, чи цікава вам тема Васнєцова взагалі? ;) Я від себе не очікував, що так глибоко в неї порину )))
@user-hw4tl6ur9c
@user-hw4tl6ur9c 7 месяцев назад
Ви подаєте цікаво. Звичайно, давайте ще
@vitaliyis301
@vitaliyis301 7 месяцев назад
Поки почав дивитися і як художник хочу сказати «від.бися» від Володимирського собору. Це перлина українських храмів з мистецької точки зору. Як задрали «соціологи» і проча наволоч яка намагається почати переоцінку мистецтва з точки зору ідеології. Яким би не був ідеологічно художник, він створив надзвичайні розписи для нашого храму! Ідеологія змінюється постійно. І незалежно від того в який період творилося мистецтво, воно лишається мистецтвом. Тим паче рівня Васнєцова. Не важливо як я до нього ставлюся як до людини, але він визначний художник. І твої слова що він «такий собі художник…» говорить лиш про те, що тобі в цю тему краще не лізти. Так противно слухати коли якийсь тупий профан починає оцінювати мистецтво і розповідати хто з кого списаний і як і що має бути намальоване. Що ти знаєш про мистецтво і як воно створюється? Як збираються референси, ідеї, шукається композиція і відбувається процес. Звучиш як тупа примітивна вата. Тільки українська вата, але все оцінює лиш через призму політики та ідеології. Як знайдеш художника, який зможе в стилістиці Васнєцова замінити Невского чи Радонєжського - наздоровʼя. Знімете в архів в музеї тоді замінені роботи. А іще «шок, сенсація - він писав образи з якихось людей і Іісуса з сина», щоб реалістичніше і якісніше намалювати. Напевно мав особисто Іісуса покликати і попросити його прийняти подобу дитини, щоб з нього змалювати. Ну і ідея що потрібно натуру шукати не по типу зовнішності, а по національності … Боже, припини цю тупу єресь. Ну і смішно звинувачувати Васнєцова в тому що він був за ідею «єдності народів» і на той час не спирався на археологічні дослідження українських істориків та археологів і на їх пізніші роботи. «Шок, сенсація і інтригі» - рівень цього відео.
@kolo-iw4ie
@kolo-iw4ie 7 месяцев назад
Про Врубеля було б цікаво!
@user-gc9hr3ho8m
@user-gc9hr3ho8m 7 месяцев назад
Хіба князь Володимир був з бородою? Історично ловедено,що наші предки голилися, залишаючи вуса і чуба(оселедця) По наявності бороди бачили іноземця, іновірця - араба чи іудея чи кацапа.
@viktorvelikodniy3769
@viktorvelikodniy3769 7 месяцев назад
Ви так цікаво розповідаєте, тому й тема цікава.
@user-dv1lc1hd4n
@user-dv1lc1hd4n 7 месяцев назад
Я дивлюся всі Ваші випуски, дуже люблю мистецтвознавчі штудії, а наша українська мова додає їм особливої чарівності.
@olenakrasheninnikova8159
@olenakrasheninnikova8159 7 месяцев назад
Зробіть будь ласка сюжет про Врубеля. Це один з моїх найулюбленіших художників. Я багато знаю про його трагічну долю і величезний талант. Але від вас, я думаю, можу дізнатись ще багато цікавих фактів. Ви завжди знаходите щось невідоме і пізнавальне для широкого загалу. Залюбки дивлюсь ваші сюжети. Дякую вам за вашу роботу!
@kulturtrigger
@kulturtrigger 7 месяцев назад
Про Врубеля неодмінно буде, просто ще хтозна-коли. Ми, я вам так скажу, іще про Миколу Ґе не зробили, хоча там такі теми-глиби, як серйозне релігійне мистецтво та автопортрети. Це просто мрії, а не теми. А Микола Ґе з покоління, старшого навіть від Ріпина ) Про Крамського був лише один випуск ) Не знаю, чесно кажучи - до Врубеля неодмінно доберемося в контексті релігійного мистецтва, а далі - може й окремий випуск буде. По "Демону"? Чи яку роботу в українському контексті ви вважаєте знаковішою? ))
@user-hw4tl6ur9c
@user-hw4tl6ur9c 7 месяцев назад
Згодна з кожним словом
@user-bg7wj6xm6v
@user-bg7wj6xm6v 7 месяцев назад
​​@@kulturtrigger Дуже цікаво послухати про час коли Врубель був дитиною і зростав в Одесі. Поо його навчання у рисувальній школі міста.
@olenakrasheninnikova8159
@olenakrasheninnikova8159 7 месяцев назад
@@kulturtrigger Я чула, що розпис Володимирського собору спочатку замовили Врубелю.У нього були ескізи, у порівнянні з якими все, що зробив там Васнєцов - це вторинність. Шкода, що ви не згадали про Врубеля, бо він теж був пов'язаний із собором, там є його орнаменти на арках. Хвороба завадила йому виконати замовлення. По"Демону" це відома історія, всі про це згадують, коли говорять про Врубеля. Його творчість була дуже масштабною і нестандартною, він не був попсовим художником, на кшталт того ж Васнєцова. Тож буду чекати відео про нього))) Дякую. Залюбки дивитимусь поки інші ваші відео
@Pankrat1973
@Pankrat1973 3 месяца назад
картини у того Врубеля на рівні 10 років дітей
@RomanMozhyn
@RomanMozhyn 6 месяцев назад
Ми всі, старшого покоління, зґвалтовані московитською мовою і культурою. У нас у всіх є " стокгольмський синдром", тою чи іншою мірою, того чи іншого ступеню. Зараз, в нас є нагода зробити гвалтівника - скопцом, а себе - вилікувати від синдрому і наслідків зґвалтування. Дяка за відео. І не половинте молоко у малого. З народженням спадкоємця, батько! Мамі - сил і спокою, бо знаю їй дуже складно і тяжко зараз. Вам трьом - витримки і любові!
@irynamishchenko2359
@irynamishchenko2359 7 месяцев назад
Подяка повага за вашу якісну просвітницьку працю .Завжди з великим задоволенням чекаємо ваші нові випуски. Прекрасний канал!
@irynazaporozhets8537
@irynazaporozhets8537 7 месяцев назад
Після того, як нашу Лавру віддали россіянцям, я стала ходити молитися у Володимирським собор. Не знала, що так багато писав собор Васнецов. Не любила я цього художника ще зі школи. Тепер знаю чому. Дуже Вам дякую. Чекаю на інші Ваші сюжети, які дуже професійні.
@user-rx5vu7wl2h
@user-rx5vu7wl2h 7 месяцев назад
Дуже подобається цей канал, дивлюся всі випуски. Дякую Вам за роботу. Дуже пізнавально і цікаво.
@kulturtrigger
@kulturtrigger 7 месяцев назад
Дякуємо, що коментуєте )) Розповідайте ще друзям і підписуйтеся на канал Кандидат цинічних наук ))
@user-tr4ko1cz2m
@user-tr4ko1cz2m 6 месяцев назад
​@@kulturtriggerДякуємо, що іноді Ви відповідаєте Вашим поціновувачам, і де тільки знаходите час? Бажаємо вдачі і добрих звісток нам усім!
@liudmylapetrovska370
@liudmylapetrovska370 7 месяцев назад
Моє знайомство з Києвом почалося саме з Володимирського собору і це любов на все життя. Храм не просто красивий, він неймовірно особливий... і судячи з вашого випуску, не лише для мене. Дякую!
@kulturtrigger
@kulturtrigger 7 месяцев назад
Дякую за ваш коментар! Розповідайте друзям ))
@user-vq2yi8wk2y
@user-vq2yi8wk2y 7 месяцев назад
Колотить від тих кацапів.Злодії і брехуни.
@erihmariya2608
@erihmariya2608 6 месяцев назад
Дивитися Ваш канал це робити внесок у свій розвиток. Ще й безкоштовно. Дякую Вам за це.
@kulturtrigger
@kulturtrigger 6 месяцев назад
У нас є і платний контент ) можете відвідати одну з наших лекцій )))
@OlgaOl532
@OlgaOl532 6 месяцев назад
Такі знання феноменальні, стільки інформації, талановиті молоді українці, дякую!
@ihorbaran450
@ihorbaran450 7 месяцев назад
Дякуємо вам за правду та Слава ЗСУ 🙏💙🇺🇦🇺🇦
@kulturtrigger
@kulturtrigger 7 месяцев назад
Героям слава! ) А ви дивіться та розповідайте друзям! )
@tatyana_wlasova_UA
@tatyana_wlasova_UA 7 месяцев назад
Останнім часом мені все тяжче. Знов із дна піднялися ті думки про підміну. Я давно помітила, що вся ДРЕВНЯЯ РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА чомусь починається з 15 ст. І чомусь РУССКИЕ КНЯЗЬЯ завжди нам демонстрували бутіки Константинополя. А ті невеличкі фрагменти рукописних книг, на своїх ілюстраціях завжди мали червоні каптани, чоботи і шапки. І , обов'язково, всі були В ШТАНЯХ . А не в рясах. Оце кн.Володимир, вояка з вояків ну так прямо й россікав повітря золото шитим "царським" вбранням. Броню він носив, кольчугу. І зброю. А знімав лише , коли був у себе "вдома ". А текст , сучасного авторизованого переказу, прикривали літерами стилізованими під церковний шрифт. Мене оті Біблії старовинні завжди дивували. Якими би каліграфами ті писарі не були - в кожного СВІЙ ОСОБИСТИЙ ПОЧЕРК. А тексти буквально як під копірку. Це означає, що вони були ДРУКОВАНІ. А це означає --- нахабну підробку. Я вас дуже прошу. Ну взнайте, чи збереглися в Лаврі тексти Києво Печерського Патеріка. Вибачаюсь , рукописний текст. Для тих, хто зараз почне волати про пропаганду церковщини, хочу сказати: оті слащаві казочки, то сучасний ...бредня то. А Патрік, це прості записи про якісь події, чи особу. Що зробила. Чим прославилася. Наприклад, щось таке пам'ятаю, що якийсь князь багато гидоти наробив і привіз величезну взятку, щоб прикрити "дєло". І летів він дуже швидко, бо йому хрестом по лобі засвітили, разом з тим хабарем. Розумієте всю цінність такого документа? Там було кратко сказано за що, і чітко вказано хто. І було там скільки чого браття ручками зробили, скільки в чого і хто їм привозив. І про те, хто від щирого серця щось дарував. А нам оте сорносотенне підсовують. Пам'ятаєте в 2014, як ті потвори з хоругвами і начебто ОБРАЗОМ НЕРУКОТВОРНЫМ по нашім містам гади шастали. А ті ідіотки старі , з мп, майже їм чоботи лизали. Знаєте. Я би акуратненько оте мазиво перенесла на якісь холсти чи дерево і відправила в музей. А під тими мазями явно є щось, поверх чого оте було намазяно. І хай мені не розказують про ПОПРАННЯ ПРАВОСЛАВ'Я. Православ'я було знищено ще до 1906 року. Це офіціально сказав Іоанн Кронштадський. А оте що зробило рпц, ніякого відношення навіть до сект християнських не має. Нажаль нічого не збереглося. Я про Українські храми, ікони, і розпис. Все було знищено поляками і москалями. (Москаль, це назва солдата з армії Петра, а не те, що цьому приписують). Раритети вивозили як трофеї. Священиків вбивали , чи просто гнали. КНИГИ ПАЛИЛИ. І москалі це робили набагато жостокіше. Більшість з того, що "робили пани", то звичайне перекладання на когось своїх ... москалі є москалі, их там нет.
@vapko9921
@vapko9921 7 месяцев назад
В лаврі, якщо придивитися (зайдіть у трапезну), теж багато чого було понапхано загарбниками із допомогою "художників". Почерк! Вони і зараз не зупиняються: наприклад в Маріку "героїчні" графіті замовляють... Уроди.
@tatyana_wlasova_UA
@tatyana_wlasova_UA 7 месяцев назад
@@vapko9921 Я не з Києва. Нас перестали пускати років 25, чи більше. І що вони там весь цей час творили, не знаю. Може колись приїду. Але це вже треба, щоб як колись я з дітьми малими, а зі мною хтось був. Такі справи. Сподіваюсь хоч щось збереглося. Але сумнівно . За 25 років там і фундамент можна було рознести на друзки.
@user-ei4ni2cr1n
@user-ei4ni2cr1n 7 месяцев назад
Дякую, дуже цікаво, тай ще українською мовою.
@Valentina-tt4gq
@Valentina-tt4gq 3 месяца назад
Дякую Вам за роботу ! Дуже цікаво ! Як повезло студентам , мати такого викладача !
@user-fv3eg3sh6s
@user-fv3eg3sh6s 6 месяцев назад
Дякую Вам, за просвіту.Цікаво і пізнавально.Пишаюся.❤❤
@user-hi4lo7pu3b
@user-hi4lo7pu3b 7 месяцев назад
Я обожнюю Володимирський Собор... Вперше коли мама привела мене до нього мені не було 7років...Деякий час потім я мешкала поряд зі святинею на вул.Франка.Звичайно,я не знала,хто зображений на кожній іконі... Щоразу,як вперше, була вражена красою і величчю Собору,знала історію будівництва і імена художників,які створювали розпис.
@kulturtrigger
@kulturtrigger 7 месяцев назад
Ну от тепер знаєте дещо більше звичайного )
@irinaic9012
@irinaic9012 2 месяца назад
Як приємно чути правдиву інформацію про українську культуру
@tsikavimandry3600
@tsikavimandry3600 6 месяцев назад
Неймовірний, приголомшливий випуск! Це пів години такого собі історично-теологічного мистецького-психологічного детективу, що проглядається на одному подиху, постійно підтримуючи інтригу, драйв, та напруження глядача. Неперевершено. Тисяча вподобайок !!!
@user-yy2td2du3j
@user-yy2td2du3j 6 месяцев назад
Дуже цікаво❤❤історія і мистецтво!! Хай вам щастить!!!дивлюся вас часто
@kulturtrigger
@kulturtrigger 6 месяцев назад
Раді цьому ) Дивіться й старіші відео, наш канал існує досить давно )
@user-fy1mj6mt5g
@user-fy1mj6mt5g 5 месяцев назад
Дякую за руйнування міфів. Відкриваю по новому живопис
@user-hq6ef6be4e
@user-hq6ef6be4e 6 месяцев назад
Дякую!!!!! Гарну, важливу РОБОТУ робите. Хай Всевишній береже ВАС УСІХ. Дякую.
@user-lq9uh4tt7u
@user-lq9uh4tt7u 6 месяцев назад
Дякую за роботу. Нам так багато чого треба переосмислювати, так що допомога таких просвітників як ви просто необхідна!
@mariorossi1360
@mariorossi1360 2 месяца назад
Прекрасна подача матеріалу: цікаво та пізнавально, з українською оптикою.
@user-zf4hl6pk2u
@user-zf4hl6pk2u 7 месяцев назад
вперше перший коментар? окремо дякую за варіант "вписування" московитських творців в українські контексти. Саме така зміна світогляду сприятиме, імхо, подоланню як меншовартості так і такого поширеного невігластва щодо власної історії і культури
@kulturtrigger
@kulturtrigger 7 месяцев назад
Цілком можливо ) Але сюжет ви все одно додивляйтеся й коментуйте по факту - цікаво як вам він )
@user-zf4hl6pk2u
@user-zf4hl6pk2u 7 месяцев назад
додивилась з задоволенням (як практично всі випуски цього каналу), відредагувала коментар :) ще раз дякую!
@user-bg7wj6xm6v
@user-bg7wj6xm6v 7 месяцев назад
Подяка вам Богдане. Цікаво. Грунтовно.❤
@alonahilbert9959
@alonahilbert9959 6 месяцев назад
Коментар для розвитку якісного українського каналу❤ дякую за чудове та цікаве відео❤
@kulturtrigger
@kulturtrigger 6 месяцев назад
Щиро дякуємо вам, що коментуєте!
@emiliav8454
@emiliav8454 7 месяцев назад
Ох, і тему Ви сьогодні підняли... І дуже мудрі висновки наприкінці зробили. Коли дивишся на містичні розписи Володимирського собору, здається, що всі художники працювали, як єдиний організм. І, хоча ідеєю було утвердження "русского мира", врешті-решт всіх їх надихав світ український. Може, Сергію Радонезькому місце у музеї, а не в українському храмі, але загальний ансамбль - це шедевр.
@ruadh42
@ruadh42 7 месяцев назад
Дякую. Дуже цікаво, особливо про творчість Васнецова у контексті інших митців Володимирського собору. Чекаємо на третю частину про Васнецова. Я вже багато чув/читав про повну неісторичність образів його "Богатирів", що в них забагато східного (ал-Дабрим, ель-Муромі та ібн-Імам ;-) ). І так, про Врубеля треба зробити відео, можливо не одне, бо він неабияк повязаний з Києвом.
@user-jf9kj8fp9j
@user-jf9kj8fp9j 2 месяца назад
Просто щаслива, що випадково натрапила на ваш канал. Все цікаво, інформативно. Ваше, пане Олеже, мистецтво подання-👌. Дякую щиро)
@allakalinichenko4338
@allakalinichenko4338 6 месяцев назад
Люблю собор, він такий рідний. Дякую за цей випуск, дуже помічний. Обожнювала Муху, всі кривились, коли купувала альбоми, мовляв, це ж не мистецтво, це комерція, реклами. А мене зачаровували панни-алегорії, квіти, птахи, досконалість і магія ліній. Доньку-підлітка якимось чином теж на нього підсадила))
@user-bm1ln1kr3n
@user-bm1ln1kr3n 6 месяцев назад
Спеціально в Празі купила альбом Мухи в його Муззєї. Дуже подобається
@oksanagerman8433
@oksanagerman8433 7 месяцев назад
Дякую що на завершення сказали, що собор вам подобається, а то на початку стало якось моторошно. Я знала хто його розписував, але часто заходила до собору і розглядала розписи. Особливо любила "Страшний суд". Думаю, що багато "русского духа" їм не вдалося там залишити, є лише образи, а дух - український.
@kulturtrigger
@kulturtrigger 7 месяцев назад
Ох, покаже час. Дух там і справді особливий - якийсь декаданс, я би сказав. А може просто релігійна містичність так виглядає
@user-tr4ko1cz2m
@user-tr4ko1cz2m 6 месяцев назад
Мені не подобається , що польське правительство знищило собор у Варшаві. Це недобре і якось по-большевістскі. Раніше я цього не знала, хоча моя бабуся є полька
@myroslavasobol1247
@myroslavasobol1247 6 месяцев назад
Дякую, завжди дивлюся вас з великим задоволенням.
@nataliakolosai2757
@nataliakolosai2757 6 месяцев назад
Дякую за вашу просвітницьку роботу! Вона необхідна, як повітря, для кожного українця.
@user-pb5ht6jg1p
@user-pb5ht6jg1p 6 месяцев назад
Дякую Вам за Вашу працю. Слава Україні!!!
@emiliav8454
@emiliav8454 7 месяцев назад
Репродукція картини з Іваном-царевичем і вовком висіла в дитинстві у мене над ліжком. Бабуся моя вважала, що, раз сюжет казковий, то це дуже доречно. Вона по всій хаті розвішувала репродукції. А я весь час думала, чому царівна з русскої казки у якійсь тюбетейці?
@kulturtrigger
@kulturtrigger 7 месяцев назад
До речі ця картина потребує більшої уваги, але то таке, є про кого й про що знімати ) Зверніть увагу на пасивність царівни. На її позу. Жодної любові, лише тупа покора. Ось вам і русскоє, і Васнєцов це розумів та приймав
@emiliav8454
@emiliav8454 7 месяцев назад
​@@kulturtrigger Про це я теж хотіла написати )) Та думала, що лише мені так здавалося. Я думала: їй, мабуть, царєвіч не подобається. P.S. Мені він теж не подобався
@annafornasier2083
@annafornasier2083 7 месяцев назад
А я боялась цієї картини, репродукція була в нашої сусідки, і кожного разу вона наводила на мене жах, особливо ліс і вовк.
@user-ij3ws3ii7r
@user-ij3ws3ii7r 6 месяцев назад
Любила цю картину в радянському дитинстві, бо це було про казку. Коли тебе скрізь оточують трафаретні портрети Леніна, колгоспників, шахтарів і страшні карикатури капіталістів- картина з казковим сюжетом, це як інша реальність...Лише зараз помітила і ту тюбетєйку, і вбитий погляд дівчини, і того жіночоподібного царевича...А помітила лише зараз, завдяки Вам, бо багато років на це не дивилась. Бо від того руского міра відвернуло дуже давно, як від чогось збочено-фейкового і небезпечного... Зараз взагалі дивно, звідки брались ті царєвічі Івани чи Єлісєї? Гарно нас годували тими казками, яким в історії взагалі не було місця.
@emiliav8454
@emiliav8454 6 месяцев назад
@@user-ij3ws3ii7r Після Вашого коментаря згадала, чим саме мені не подобався царевич. Точно - жіноподібний. Не відповідав моїм дівчачим уявленням про те, яким ті царевичі повинні бути )) А вовк мені подобався - важко нести їх двох, а він терпить.
@lesia8810
@lesia8810 7 месяцев назад
Дякую, дуже сподобалося відео, дуже детально і змістовно, захотілося ще раз розглянути Собор
@user-zn6co7fe5r
@user-zn6co7fe5r 7 месяцев назад
З нетерпінням чекаю продовження!
@artsergeysergey8464
@artsergeysergey8464 6 месяцев назад
Дуже цікавий випуск! З нетерпінням очикую сюжету про Врубеля!
@elena_shevchuk
@elena_shevchuk 7 месяцев назад
Володимирський собор справді дуже атмосферний, згодна на всі 💯, і так, чекаю продовження сюжету) Дякую, цікаво надзвичайно, як і завжди!❤️💙💛
@user-zl4bt1rr3x
@user-zl4bt1rr3x 6 месяцев назад
Успіхів !🎉🎉🎉
@bohdanhorobchuk3161
@bohdanhorobchuk3161 7 месяцев назад
Ох, друзі, це дуже дивне відео, адже у висновках я геть не доходжу до своїх гіпотез ) Точніше забагато сантиментів собі дозволяю ;) Чи правий я в цьому? Що ж, цікавить думка тих, хто додивився до кінця ))
@kulturtrigger
@kulturtrigger 7 месяцев назад
Аби не сантиметрів ))
@bogdanich375
@bogdanich375 7 месяцев назад
Цікавий сюжет, але досить дискусійна тема. Я б так поблажливо до цих митців не ставився.🤔 А про Альфонса Муху буде!😃
@lubovmm8622
@lubovmm8622 4 месяца назад
Дякую за працю. Не підготовленій людині важко сприймати таку професійну інформацію і її виклад в такій формі .
@user-eg4kz1gz1h
@user-eg4kz1gz1h 7 месяцев назад
Щиро дякую за просвіту.Успіхів.
@user-yq3vx7gp6j
@user-yq3vx7gp6j 6 месяцев назад
Молодець❤,головна Ваша заслуга-пробудження зацікавленості,деколи потрібно залишити людям можливість шукати відповіді.!!!!🎈
@user-wr7nk5sh5z
@user-wr7nk5sh5z Месяц назад
Як завжди дуже цікаво, глибоко, оригінально. Але окрема подяка за україноцентричність, браво ❤
@user-ys4wo5hs2n
@user-ys4wo5hs2n 7 месяцев назад
Дякую за Вашу просвітницьку роботу 👍
@user-hg8cd9hi9v
@user-hg8cd9hi9v 7 месяцев назад
Дякую за цікавий контент!
@user-vg5kk4jv1y
@user-vg5kk4jv1y 6 месяцев назад
Дякую пане Богдане ! Йой ця міфологія ... Як іі використовують батюшки ... Вітаю друзів Украіни та Ізраіля !
@user-yn3ic9ct3d
@user-yn3ic9ct3d 5 месяцев назад
зараз це мій найулюбленіший канал! Ніколи не знаєш що знайдеш в середені, це як прохід через вузький прохід в якусь шикарну галерею! Дякую
@dmytrovotchenko4870
@dmytrovotchenko4870 7 месяцев назад
Богдане-Олеже, дякую Вам за цю енергійну, глибоку та насичену подорож! З нетерпінням очікую наступного відео про богатирів, за ради чого навіть спромігся на коментар, що роблю вкрай рідко ;) Здоров'я Лавріну та терпіння його натхненним батькам!
@user-ny7nl3it2q
@user-ny7nl3it2q 7 месяцев назад
Дякую. Як завжди цікаво !
@user-ff2xo8qc3b
@user-ff2xo8qc3b 7 месяцев назад
Для мене це дійсно шок контент. Дякую за те,що можна почути іншу думку. І міркувати.
@alisazaboy2437
@alisazaboy2437 6 месяцев назад
Дякую щиро за просвітництво! Удачі завжди!
@user-ym7rl7gz5w
@user-ym7rl7gz5w 6 месяцев назад
Дякую за цікавий нетривіальній проукраїнський виклад загальновідомої інформації
@user-kc8xk8yi1n
@user-kc8xk8yi1n 7 месяцев назад
Вподобайка та комент, це завжди залюбки!) Дякую за Вашу працю. Чекаємо на інші роботи.
@kulturtrigger
@kulturtrigger 7 месяцев назад
Дякуємо, що коментуєте )) Розповідайте ще друзям і підписуйтеся на канал Кандидат цинічних наук ))
@user-kc8xk8yi1n
@user-kc8xk8yi1n 7 месяцев назад
@@kulturtrigger на циніка вже підписаний. Зробив це одразу!) Чудовий канал.
@annafornasier2083
@annafornasier2083 7 месяцев назад
Щира подяка за випуск. ❤
@VBY57
@VBY57 6 месяцев назад
Дякую за цікавий контент. Чекатиму наступного випуску
@user-up5lz6em7c
@user-up5lz6em7c 4 месяца назад
Дуже важко коментувати людину більш освітчену. Я виховувалася на мистецтвознавстві радянської епохи і завжди воно знаходило суперечності із моїм власним мисленням. Дякую, шановний. Ви вказуєте мені на джерела цих суперечностей
@fotorafiia
@fotorafiia 6 месяцев назад
Обожнюю ваші відео, ви великі молодці, дуже дякую ☺️
@nadiyapilishenko3891
@nadiyapilishenko3891 6 месяцев назад
Дуже цікаво. Дякую за кропітку роботу з картинами
@kulturtrigger
@kulturtrigger 6 месяцев назад
Завжди будь ласка ) Залюбки самостійно монтую відео ))
@tanialytvyn6961
@tanialytvyn6961 7 месяцев назад
Дякую. Цей собор, я вивчаючи храмове мистецтво, відвідала першим. Коли була вперше в Києві я гуляла по зошиту з конспектом з пар
@nadiakuchai9020
@nadiakuchai9020 7 месяцев назад
Дякую! Як завжди цікаво і корисно!
@user-wt1yq8pk6j
@user-wt1yq8pk6j 6 месяцев назад
Дуже цікаві гіпотези. Спонукає до роздумів.
@firaleta2
@firaleta2 2 месяца назад
Це дуже цікаво і важливо знати. Дякую Вам.
@kulturtrigger
@kulturtrigger 2 месяца назад
Розповідайте про нас друзям ))
@azamiliutina1012
@azamiliutina1012 5 месяцев назад
Цікаво і пізнавально! Багато праці, дякуємо ! Наснаги! Слава Україні!
@uree22
@uree22 6 месяцев назад
Ми маємо пам'ятати і знати нашу історію та культуру такими, якими вони були насправді. Це важливо, бо в історії були не лише добре та світле, але й темне та зле, саме пам'ять та значення про все погане і дає нам можливість не повторювати тих помилок та ставати кращими і сильнішими. Дякую Вам та вашій команді за ваш труд, це не тільки цікаво, але й дуже важливо!
@user-ql6ru5in4e
@user-ql6ru5in4e 7 месяцев назад
Нічого не потрібно знищувати, змінювати. Це наша історія. Українці мали величезний вплив на російську культуру, і ми маємо пишатися цим.
@user-zk7hb3vn2x
@user-zk7hb3vn2x 3 месяца назад
Дякую за вашу роботу, дуже повчальні і цікаві і пізнавально.
@user-lv9lg6zg1u
@user-lv9lg6zg1u 7 месяцев назад
Дякую! Дуже цікаво!💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙
@irynastepenko57
@irynastepenko57 7 месяцев назад
Дякую! З нетерпінням чекаємо нові відео!
@user-sw7ud3oe1t
@user-sw7ud3oe1t 3 месяца назад
Дякую за відео!!! Я теж люблю цей собор, тим паче мене хрестили там і мої батьки вінчалися саме там. Часто заходила туди у дитинстві.
@zhenyaglobina2511
@zhenyaglobina2511 7 месяцев назад
Дякую, дуже подобаєтся ваше світобачення .Цікави усі ваши програми.
@user-wy2vt7fz9w
@user-wy2vt7fz9w 6 месяцев назад
Дуже цікаво, змістовно, інформативно. 😊
@waeddesa2515
@waeddesa2515 6 месяцев назад
Дуже цікаве відео! Дякую за роботу. Чекаю наступні відео!
@user-uu7rr5hp4c
@user-uu7rr5hp4c 6 месяцев назад
Коментар та вподобайка! у підтримку каналу дякую за Ваше видео!
@kulturtrigger
@kulturtrigger 6 месяцев назад
Дякуємо за ваш коментар! ) Розповідайте про нас друзям )) Якщо цікавий наш контент - ось тут є деякі новини про наші супровідні проєкти: bit.ly/46dxBvA
@rynaBudyka
@rynaBudyka 7 месяцев назад
Дякую, пане Олеже за цікаву історичну екскурсію по Володимирському собору , та чекаю на "Трьох богатирів"
@user-pr3yw5pq6c
@user-pr3yw5pq6c 7 месяцев назад
Дякую за чергову оповідь. Це не просто інформація на мистецьку тему. Це глибоке ґрунтовне дослідження, яке не викликає сумнівів в правдивості. І подається з великою пристрастю і переконливістю. ДЯКУЮ.
@user-vc2rk2yd9k
@user-vc2rk2yd9k 6 месяцев назад
Коментар на підтримку каналу. Успіху вам!
@user-mm1bf6qr2g
@user-mm1bf6qr2g 5 месяцев назад
Дуже!Дуже цікаво!Дякую автору за працю, дякую за просвітництво!
@user-sq6ro8jm1w
@user-sq6ro8jm1w 6 месяцев назад
Дякую за просвітницьку працю.
@user-xx3bk7kq7p
@user-xx3bk7kq7p 7 месяцев назад
Дякую. Це можна переглядати вічно
@MariaL8
@MariaL8 7 месяцев назад
Погоджуюся з Вами, пане Богдане, фрески Володимирського собору -- найкращі роботи Васнєцова. Вони дуже відрізняються від традиційного лубка.
@annanaydenova6098
@annanaydenova6098 7 месяцев назад
Чудова розповідь. Створюючи образ собору Прахов, найперше, надихався візантійським мистецтвом, зокрема Софійським собором Те, що художники використовують в своіх творах деякі риси реальних людей, цілком нормальне явище. Але трапляється і навпаки, коли глядачі вгадують в художньому образі риси знайомих людей.
@ninatabalova2467
@ninatabalova2467 6 месяцев назад
Дякую за вашу святу просвітницьку роботу. Який же ви чесно велика Людина. Хай бог допомагає вам
@user-ju3xs6yr1g
@user-ju3xs6yr1g 7 месяцев назад
Дякую каналу. Дуже багато нового дізналася сьогодні
@liudmylaborysova2864
@liudmylaborysova2864 6 месяцев назад
Це правда, весь час описували ціх казкових героїв. Занадто вони "красиві", тільки зараз бачу.
@danieljaszczyszczykoeczews2616
@danieljaszczyszczykoeczews2616 7 месяцев назад
Богдан, дуже поважаю вашу працю і експертність. Насправді факт-чекаю все, що ви кажете з екрану, і дякую вам за вашу уважність та скрупулярність. Але я не можу поділитися цим відео зі своїми друзями, тому що ви вживаєте дуже багато зайвих, на мою думку, емоційних конструктів, як-от 8:25 (можу навести більше) - ну яка "Вєлікоросія головного мозку"? Як на жарт - то мені не смішно, а як на поважного вченого, ким ви є, - непрофесійно. Емоційно хочеться сумніватися, що ви дійсно неупереджена людина і викладаєте фактичну істину, а не своє емоційне ставлення до подій\фактів. Я не розумію навіщо це. Правда і історична істина і так на нашому боці, навіщо ще намагатися образити чиюсь культуру. Просто скажіть, що в працях Васнєцова немає перспективи, глибини, живописної палітри кольорів - і все, це переконливо і цього супер достатньо. Ці аргументи можна буде використовувати в дискусіях з "великоросами" або з людьми з інших культур. Не можу ж я сказати, на приклад, іспанцю, що "Васнєцов -- це другосортне мистецвто тому, що в нього вєлікоросія головного мозку" - я просто виглядатиму дурнем і це складе неприємну думку про українців у іноземців. Ви ж робите чудову роботу: формуєте думку і reasoning (узасадненість?) української культури, щоб нам, українцям, було легше захищати і поширювати свою культуру. Я реально хочу бути озброєним крутими аргументами, щоб зацікавлювати необізнаних людей нашою культурою. Але це буде неможливо, якщо вони думатимуть, що українці якісь ображені на росіян і роблять це просто через комплекс меншовартості. Адже це не так. Бо українська культура надпотужна, як не подивись - і емоційно, і чисто інтелектуально. Дуже вам дякую, Богдане, якщо ви дочитали до кінця
@kulturtrigger
@kulturtrigger 7 месяцев назад
Не дочитав ) Шановний, ви переплутали публіцистичний твір та наукову статтю. Ютуб-контент без емоцій автора мертвонароджений, а вони є, бо русня розв'язала війну проти нас. Які тут дискусії? Ви виглядатимете дурнем уже якщо вестимете дискусії з руснею. А європейці наші емоції розуміють, перевірено на дуже багатьох випадках. Не всі, але переважна більшість, адеквати
@danieljaszczyszczykoeczews2616
@danieljaszczyszczykoeczews2616 7 месяцев назад
@@kulturtrigger я сподіваюсь, що ви не вжили слова "шановний" задля вираження непошани. Дозвольте аналогію: якщо європейці блокують російський пропагандистський телеканал, то ліберали можуть заперечити: "ууу вони блокують свободу слова... ууу кожен має право на власне думку... ууу нехай глядачі самі обирають" - але в цьому випадку російська пропаганда є власне чимось, що становить загрозу самому інститутові свободи слова. Так само і з емоціями в навчанні: є емоції, які блокують жагу до того, аби глибше в чомусь розібратися. Простіше ж махнути рукою і сказати "та вони ж виродки", ніж реально по пунктах перелічити, що саме не так. Ви самі казали на цьому каналі, що культурний фронт - теж складова цієї війни. То чи не вважаєте ви, що добрячі аргументи - це теж потужна зброя?
@danieljaszczyszczykoeczews2616
@danieljaszczyszczykoeczews2616 7 месяцев назад
@@kulturtrigger питання не в тому, якої національності людина, щоб з неї вести дискусію. Більшість людей в свої масі - все ще вагаються і вони не обрали культурну сторону. Для європейського глядача українська культура -- це щось нове, а російська - щось, до чого вони вже давно звикли. Зрозуміло, що неможливо дискутувати з тим, хто переконаний в своїй правоті. Але можна перетягнути на свою сторону тих, хто вагається. І тут я хотів би бути переконливим На жаль, більшість європейців вже "втомилися від війни" і емоціями їх вже на взяти. Їм потрібні серйозні раціональні причини
@liudmylaborysova2864
@liudmylaborysova2864 6 месяцев назад
Дякую дуже, ви робити дуже важливим вправи: тренуєте наши мізки і спостережливість. Треба завжди думати❤
@katerynakuzmenko409
@katerynakuzmenko409 6 месяцев назад
Так-так про Врубеля випуск, будь ласка❤ Я повністю погоджуюсь, неможна все виробити і на чистому полі побудувати нове. Це вже пробували деякі в минулому столітті. Ми маємо бути багаті всією нашою історією, в тому числі пам'ятками, які створені представниками інших народів і культур. І на розділ від деяких, про це треба відверто говорити, без сорому чи самоприниження. І чужого научайтесь, і свого не цурайтесь...
@mria-ro7wh
@mria-ro7wh 6 месяцев назад
Дякую, дуже цікава розповідь.
@linaveremchuk3390
@linaveremchuk3390 7 месяцев назад
Вітаю!Дуже чекаю на випуск про Врубеля!!!Дякую за працю💛💙Сил вам і натхнення))
@user-ts8xh8hj8i
@user-ts8xh8hj8i 6 месяцев назад
Дякую, за кожен випуск! Слухати корисно і приємно)
@kolpavel
@kolpavel 7 месяцев назад
Дякую, дуже цікаво!
@oksanalupan7399
@oksanalupan7399 6 месяцев назад
Дякую...❤
@Rough_Fly
@Rough_Fly 7 месяцев назад
Дуже цікаво! Захоплююсь важкою працею🤘
@user-qh9rq5ue3x
@user-qh9rq5ue3x 7 месяцев назад
Дякую. Завжди круто.
@nataliyaortynska8302
@nataliyaortynska8302 7 месяцев назад
Дякую вам за просвітництво. Разом з вами вивчаю нашу культуру.
@user-hx6ti1yo4c
@user-hx6ti1yo4c 6 месяцев назад
Дякую що завжди глибоко, поширено і цікаво розповідаєте про невідомі, скриті в картинах для звичайних людей історичні відомості, або історичні факти, які дуже важливо знати не тільки нам українцям, а й всьому світу.
Далее
ПООСТЕРЕГИСЬ🙊🙊🙊
00:39
Просмотров 5 млн
КИТАЕЦ ЗА 24 МИЛЛИОНА / РАЗГОН
1:10:06
I Built 4 SECRET Rooms In ONE COLOR!
29:04
Просмотров 13 млн
Страшный сон перекупщика
1:00
Просмотров 1,5 млн