Тёмный
No video :(

Сад 2020 (серпень) Сорт диплоїдної сливи Бербанк Гігант. Найбільша в світі слива 

Олександр Пацулевичус
Подписаться 3,7 тыс.
Просмотров 13 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

9 авг 2020

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 106   
@user-dido405
@user-dido405 3 года назад
супер слива! бомба.
@paculevichus
@paculevichus 3 года назад
По величині дійсно сорт супер, але середнього смаку, є сорти слив смачніші. Сорт виведений ще в кінці 19 століття, тому не простий у вирощуванні і потребує особливого догляду і вчасного захисту від плодової гнилі та плодожерки. При правильному вирощуванні і вчасному зборі плоди виходять соковиті і солодкі. Сорт слаборослий із середньою морозостійкістю, тому розмножається важко через нестачу матеріалу для щеплень та окуліровок.
@user-fc2qx6hk2h
@user-fc2qx6hk2h 9 месяцев назад
Добрий день. Гарні сливи! Порадьте, на ваш погляд, кращі промислові сорти - урожайність, догляд, вибагливість, посадити гектар два, різних термінів дозрівання. Може, диплоїдні
@paculevichus
@paculevichus 9 месяцев назад
Добрий день.Дякую! У мене ж не промисловий сад а домашній, це потрібно звертатися до господарів промислових садів за такими сортами. Дуже врожайна слива з угорок це Стенлей, але щоб була висока якість плодів і врожайність потрібно обов'язково і системно боротися з хворобами та особливо шкідниками Сливовою товстоніжкою, Пильщиком та Плодожеркою. Угорки на ринку мають попит але ціна не висока.Дуже врожайна диплоїдна слива і дуже пізня це Анжеліно яка також потребує захист від хвороб та особливо шкідників. Ціна на Анжеліно на ринку набагато вища за Стенлей. У мене ще ростуть сливи диплоїдні Бербанк гігант, Формоза та Блек Голд. Бербанк гігант дуже проблемна у вирощуванні, тому з нею не варто заморочуватися. Блек Голд дуже смачна слива та середньо рання по визріванню, на ринку має високу ціну, але погано зав'язує плоди через несприятливу погоду останні весни (багато дощів, холодно) в період цвітіння та й морозостійкість бруньок невисока, приблизно як і в персиків. Формоза більш врожайна за Блек Голд і також дуже смачна, але не для промислових насаджень так як плоди в період визрівання можуть обсипатися тому як для домашніх садів згодиться. Диплоїдні сливи не районовані у наших природніх умовах тому вони у нас не передбачувані по врожайності, саджати їх можна на свій страх і ризик.
@user-fc2qx6hk2h
@user-fc2qx6hk2h 9 месяцев назад
дякую за відповідь! @@paculevichus
@user-zi2xu2gp9n
@user-zi2xu2gp9n 3 месяца назад
Дуже корисний коментар. Дякую.
@user-fv4lz7pf4p
@user-fv4lz7pf4p 3 года назад
Спасибо за ответ.
@user-pc6fs5hz3d
@user-pc6fs5hz3d 4 года назад
Я думаю се одно достойний сорт для саду, компактність и калібр це тоже плюс.
@user-rk3tu2ew4u
@user-rk3tu2ew4u 3 года назад
Саша!!! А Я свои деревья Бербанка в этом году поперепрививал.... Из 55 сортов слив и диплоидов(в моей колекции) этот самый худший, его только садоводы Украины рекламируют и продают...
@Vitis5bb
@Vitis5bb 4 месяца назад
А я заготував цього року диплоїдних дров.Не запилюється,хоч алмчі,слив кругом дрстатньо.
@paculevichus
@paculevichus 4 месяца назад
Звичайна слива точно не запилює диплоїдні, а от алича повинна б запилювати, хоча тут вже залежить від сортів і в який період відбувається їх цвітіння. Якщо ви проживаєте в західній чи північній області України то клімат може впливати на запилення диплоїдних слив. Вирощування диплоїдних слив краще вдаватиметься у південних, південно-східних та деяких центральних областях України. Ще залежить гарна врожайність від того де знаходиться ділянка з садом і якщо це низина або часткове затінення то це поганно, бо ці сливи як і персики люблять багато сонця. У мене диплоїдні сливи показують гарну врожайність, але минулі дві весни в період цвітіння були холодні та дуже дощові, тому врожайність і у мене зменшилась, навіть один сорт(Блек Голд) був майже без врожаю.
@Vitis5bb
@Vitis5bb 4 месяца назад
@@paculevichus З персиками,нектаринами проблем нема.Диплоїдні зазвітали дивно.Перші дві весни зацвітали перші ще до аличі і частинами крони.Так само зеленіли.Цієї весни вже піісля аличі і інших слив і також не дружно і довго.В знайомих кому щепив їх все норм у напівтіні.Та сама історія з апріумами.
@user-fv4lz7pf4p
@user-fv4lz7pf4p 3 года назад
Спасибо.
@user-du8gh9im2o
@user-du8gh9im2o 3 года назад
Усі сорта діплоїдних слив Лютера Бербанка гарні але дуже старі. В Америці вони у промислових насадженнях вже не використовуються. Навіть формоза перестала висаджуватись у 80х.Бербанк родоначальник ціх сливок. Але він помер у 20х роках. Друге діло нові сорта Флойа Зайгера і других селекціонерів які продовжують його працю.
@user-dx9gt2zs5m
@user-dx9gt2zs5m 4 года назад
А я чекаю перші сигнальні плоди Афаски, річний саджанець посадив минулого року, вже під три метри.
@paculevichus
@paculevichus 4 года назад
Сильнорослі сорти пізніше вступають в плодоношення, як за звичай на третій рік, а цей сорт що на відео заплодоносив на другий рік після посадки.
@mrgontaz
@mrgontaz 2 года назад
Кажуть що Бербанку треба тиждень полежати, щоб смачним став )
@paculevichus
@paculevichus 2 года назад
Все правильно пишите, дійсно все так і є. Плоди зриваються трішки не дозрілиме і залишаються лежати на декілька днів наприклад в кімнаті і потім через деякий час вони стають дуже соковитими з приємним солодким сливовим смаком. Звичайно що є сорти(Формоза, Блек Голд) диплоїдних слив смачніші за сорт на відео, але і цю сливу доволі приємно споживати після влежування.
@user-jv8dj9oz4c
@user-jv8dj9oz4c 3 года назад
Сорт виведений учнями Лютера Бербанка і названий в його честь.
@paculevichus
@paculevichus 3 года назад
Такої інформації не існує як ви написали. Це придумано деякими блогерами садівниками. Я ж черпав інформацію про цей сорт в енциклопедії вікіпедії. Там дуже гарно описано походження цього сорту, коли він був виведений, коли отримав назву, тому не потрібно нічого придумувати деяким блогерам, а більше читати правдивішу інформацію, а Вам не потрібно вірити не перевіреній інформації. В цій енциклопедії дуже гарно описано хто такий Лютер Бербанк, з якої сім'ї, де родився, жив, його діяльність, скільки сортів вивів різних фруктів, овочів, квітів і багато чого іншого, та коли з'явився сорт сливи Бербанк Гігант. Якщо захочете то знайдете таку інформацію в інтернеті. Та в принципі я даю посилання на сторінку світової енциклопедії вікіпедії : ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%91%D1%80%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BA,_%D0%9B%D1%8E%D1%82%D0%B5%D1%80 . Там дуже багато написано про біографію і діяльність Лютера Бербанка, коли і яким чином він вивів цю сливу, також коли ця слива отримала назву його прізвища, яку йому порекомендував професор помолог кафедри землеробства США. Тому не потрібно вірити чому попало а потрібно знати точну інформацію. Ця слива виведена особисто ним і звичайно названа ще при його житті і тим більше ще задовго до його смерті. Ще він вивів знамениту смачну сливу Санта-Роза, яка й до цього часу популярна серед садівників любителів за смакові якості.
@appleaday910
@appleaday910 Год назад
Уважніше читайте - в цій вікі статті немає жодної згадки про "бербанк гігант", а лише про " "бербанк"", який є до речі зовсім іншим сортом.
@paculevichus
@paculevichus 11 месяцев назад
@@appleaday910 А цей сорт спочатку й не називався Бербанк Гігантом це вже потім хтось додав цю приставку гігант або в Європі або можливо навіть у нас через величину та вагу сливи. Сорт спочатку називався просто Бербанк. Це дуже старий сорт справді виведений Лютером Бербанком а не кимось іншим. Сорт в основному колекціонний і представляє мало комерційної вигоди так як проблемний у вирощуванні, бо сильно уражується хворобами особливо гнилями плодів та й смакові якості посередні. Зараз таких слив не виводят для ринку. Але сорт Бербанк або по новому Бербанк Гігант самозапильний і може слугувати запилювачим для інших сортів диплоїдних слив. Є ще один дуже старий сорт під назвою Санта Роза який не має особливої комерційної вигоди для ринку але є також гарним запилювачем для інших сортів диплоїдних слив і до речі також виведений Лютером Бербанком. P\S Ще хочу додати що в інтернеті вже таке розповідають що на голову не натягнеш, нічим абсолютно не підтвержене. Начебто сливу Бербанк Гігант вивів Кріс Флойд Зайгер і він учень Лютера Бербанка та в честь нього вивів цей сорт, та тільки Флойд Зайгер народився в рік смерті Лютера Бербанка і учнем його ніяк не міг бути. Зайгер селекціонер і вивів багато різних сортів але він не має ніякого відношення до сливи Бербанк Гігант, що на моєму відео.
@appleaday910
@appleaday910 11 месяцев назад
@@paculevichus слива Burbank продається в США, але вона зовсім не така. Там м'якоть жовта, не червоніє, а шкірка теж іншого відтінку. Я вже навіть консультувався безпосередньо з американцями садівниками на цю тему і дійсно в них Бербанк - це не наш Бепбанк Гігант. До речі в Криму є саме слива Бербанк, він навіть відео робив на ютубі, Сады и виноградник Елисеевых. Там побачите різницю. Я так само виклав відео про цю сливу досить недавно, де я це все і більше про неї розповідаю.
@paculevichus
@paculevichus 11 месяцев назад
@@appleaday910 По перше м,якоть цієї сливи що на відео червоніє тільки при повному визріванні, після влежання, а у твердому вигляді м'якоть сливи світлого кольору. По друге справжня слива Бербанк виведена Лютером Бербанком без потім придуманого додатку гігант повинна мати при повному визріванні червону м'якоть обов'язково так як це гібрид сливи й аличі навіть смак у неї частково нагадує аличу. По третє всі інші сорти сливи зі схожою назвою які намагаються продати це звичайний піар на ім'ї знаменитого селекціонера Лютера Бербанка, а можливо як варіант просто куплена ліцензія на цю назву так як цього селекціонера давно немає на цьому світі. Всі сливи під назвою Бербанк які мають при повному визріванні не червону м'якоть не являються справжньою сливою Бербанк виведеною Лютером Бербанком. Є слива під назвою Оцарк Прем'єр дуже схожа на сорт Бербанк яка виведена на основі сорту Бербанк але вона не давно виведена і має якраз світлу м'якоть. Ця слива що у мене на відео має справжню назву Бербанк та виведена саме Лютером Бербанком і не кимось іншим.
@user-os1yz2rn5x
@user-os1yz2rn5x 2 года назад
Саша добре утро! В мене є одне питання, я знаю що у вас з багато разних сортів слив, ви б немогли мені вислать пару череночків, я була б вам дуже вдячна..
@paculevichus
@paculevichus 2 года назад
Добрий день Тетяно. Ні, Ви помиляєтесь, сортів слив у мене не так вже й багато, я не колекціонер сортів, але декілька сортів є. Займаюсь вирощуванням дерев лише на врожай. Вибачайте але я не займаюсь по пошті розсилкою як живців так і саджанців, виключно тільки з мого місця проживання. Я знаю колекціонера сортів в якого дійсно велика колекція сортів різних видів фруктових дерев і він якраз займається розповсюдженням живців по пошті. Цей колекціонер- садівник якщо не помиляюсь з м. Кременчук, звати його Максим Гаранжа, він має свій ютуб канал на якому демонструє в відеороликах сорти які має. Зайдіть на його канал, він так і називається Максим Гаранжа, подивіться відео та виберіть сподобавшийся сорт і зробіть заказ домовившись з ним по телефону. Наскільки я знаю у нього велика колекція гарних сортів, а от які ціни на живці я не знаю, то вже вирішувати Вам чи це вигідно. P\S До речі живців з сливи Бербанк Гігант взяти важко, так як сорт дуже слаборослий, особливо коли дерева навантажені врожаєм і приросту молодих гілок майже немає, правильніше кажучи цей приріст мізерний від 1-го до 3-ох сантиметрів, важко взяти живець навіть для своїх цілей по розмноженню. Та й не варто дуже ганятися за цим сортом так як смак простий сливовий( хоча якщо правильно та вчасно плоди зірвати, потім влежати декілька днів то будуть дуже соковиті) і у нього висока схильність до плодової гнилі, тому без постійних обробок хім препаратами особливо при частих дощах весь врожай гине. Вся цінність сорту Бербанк Гігант це великі плоди, а от доглядати за сортом проблематично.
@user-os1yz2rn5x
@user-os1yz2rn5x 2 года назад
@@paculevichus дякую
@user-fi2lt6lz3z
@user-fi2lt6lz3z 4 года назад
Дякую за відео.Дуже гарна слива чи можливо у вас придбати саджанці або черенки залишіть телефон.
@paculevichus
@paculevichus 4 года назад
Я займаюсь вирощуванням дерев тільки на плодоношення тому саджанці для продажу не вирощую. Слива ця дуже важко розмножується, так як при вступі в плодоношення молодий приріст гілок в основному складає 5-15см. і в підсумку мало матеріалу для щеплень чи окуліровок. Потрібно весною весь врожай забирати з дерева щоб був більший приріст гілок.
@user-xc5jy5sk3s
@user-xc5jy5sk3s 4 года назад
Зараження сливи кліщем проявляється тільки в пожовтінні листя чи ще є якісь прояви?
@paculevichus
@paculevichus 4 года назад
На внутрішній стороні листка знаходиться павутинка, де є яйця кліща й самі дорослі особи які важко побачити не озброєним оком. Кліщі харчуються соком листя і від цього листя втрачають зелений колір.
@user-lj8he7bv6b
@user-lj8he7bv6b 3 года назад
Здравствуйте. Скажите пожалуйста можно ли купить у вас немного материала для прививки Бербанка.
@paculevichus
@paculevichus 3 года назад
Я не займаюсь розповсюдженням саджанців і живців дерев. Взагалі то взяти якісні живці з сорту Бербанк гігант дуже проблематично так як сорт при вступі в плодоношення майже не дає приросту гілок. Приріст складає в основному від 1см. максимум до 10см. Для того щоб отримати нормальний приріст однорічних гілок потрібно з дерева обірвати повністю ввесь врожай, а я дерева вирощую на врожай, тому навіть для своїх потреб в щеплені нормальні гілочки знайти проблемно.
@user-ys3lz2qq7v
@user-ys3lz2qq7v 4 года назад
Які на Вашу думку самі смачні сорти дипл. слив?
@paculevichus
@paculevichus 4 года назад
У мене ж небагато сортів диплоїдних слив, тому з тих що в мене є це Формоза і Блек Голд і вони смачніші від сливи показаної на відео, та й до того майже не вражаються гнилями.
@user-ys3lz2qq7v
@user-ys3lz2qq7v 4 года назад
@@paculevichus А черешні у Вас багато? Просто хочу посадити кілька штук, але ніяк не вирішу як їх вибрати (через перехресне опилення я не дуже розумію їх поєднання)
@paculevichus
@paculevichus 4 года назад
@@user-ys3lz2qq7v,у мене черешень декілька дерев і сорти звичайні наші запилюються між собою добре. А про сучасні іноземні сорти і які їм потрібні опилювачі то потрібно запитувати у професіоналів які займаються промисловими насадженнями черешень, а я вирощуванням черешень особливо й не цікавився, так як бажання вирощувати їх у великій кількості в мене немає.
@user-wn8kf1tw4f
@user-wn8kf1tw4f 2 года назад
саша а формоза тоже проблемна или можна не обрабатывать свитчем по плодам
@paculevichus
@paculevichus 2 года назад
Абсолютно всі сорти звичайних та диплоїдних слив мають проблеми з плодовою гниллю, приблизно одинаково, але наскільки сильно буде ураження залежатиме від погодних умов(часті дощі), та вчасних і якісних обробок препаратами від гнилей. Але сорт Бербанк Гігант має найбільшу схильність до плодової гнилі порівнюючи з іншими сортами. На сорті Бербанк Гігант без профілактичних обробок в дощову погоду може загинути врожай на 90-100%, а от на сортах Формоза, Блек Голд чи Анжеліно при тих же умовах врожай частково залишиться, можливо й до 50%, як і на звичайних ренклодах та угорках. Я не проводив експериментів при яких не проводились обробки проти гнилей взагалі на тій же Формозі, так як я зацікавлений в повноцінному врожаї на деревах, тому можу по досвіду вирощування декількох років лише здогадуватись що навіть при мінімальній кількості обробок наприклад 2 рази по зелених плодах Формози чи Блек Голду дасть можливість зберегти майже весь врожай якісним. Думаю якщо ці сорти взагалі не обробляти при не дуже частій і великій інтенсивності дощів все одно якісного врожаю збереться багато і для своїх потреб вистачатиме. Але та ж Формоза чи Блек Голд може сильно поражатися плодожеркою і потім зіпсовані цим шкідником плоди будуть також загниватися, тому обов'язково потрібно вчасно захищати обробками від плодожерки, так як цей шкідник доволі сильно полюбляє і диплоїдні сливи також.
@user-wn8kf1tw4f
@user-wn8kf1tw4f 2 года назад
@@paculevichus спасибо
@olegkuzovenkov8335
@olegkuzovenkov8335 Год назад
​​@@paculevichus Подскажите пожалуйста в какой период вегетации провести первую обработку от плодожорки? Тельдор работает по плодовой гнили как свитч? Спасибо.
@paculevichus
@paculevichus Год назад
@@olegkuzovenkov8335 У нас від плодожерок починають обробляти приблизно наприкінці травні, але точний час краще визначати за допомогою феромонових пасток розвішаних в саду, так як період кладки яєць залежить від погодних умов та температурного режиму місцевості. Думаю що у різних регіонах можуть відрізнятися терміни льоту та кладки яєць плодожерок, тому точну дату обробок краще визначати за тим яка кількість шкідників буде попадатися у феромонові пастки. Я не використовував Тельдор але думаю що орігінальний, фірмений, справжній фунгіцид правильно застосований ефективність принесе обов'язково.
@user-tg7xo5zd4y
@user-tg7xo5zd4y 4 года назад
Теж посадив собі даний сорт в саду біля 20 штук в перший рік одна сливка завязалась ще весить достигає. Скільки років вашій деревині?
@paculevichus
@paculevichus 4 года назад
4 роки.
@user-tg7xo5zd4y
@user-tg7xo5zd4y 4 года назад
Дякую. Судячи з її росту це слаборослий сорт тож я посадив на відстані 2 метри.
@paculevichus
@paculevichus 4 года назад
@@user-tg7xo5zd4y, так слаборослий можна саджати й на відстані півтора метри і звичайно стабільно поливати, та час від часу підживляти.
@user-tg7xo5zd4y
@user-tg7xo5zd4y 4 года назад
@@paculevichus Дякую за відповідь.
@olegkuzovenkov8335
@olegkuzovenkov8335 Год назад
​@@paculevichus посоветуйте пожалуйста для большей урожайности какую формировку сливы выбрать и чтобы было удобно обрабатывать. У вас столько нужной информации нашел.
@user-wt4fu1zo4y
@user-wt4fu1zo4y 3 года назад
Дякую за інформацію. Як називається Ваша вага?
@paculevichus
@paculevichus 3 года назад
Будь ласка. Слива називається Бербанк Гігант. Під відео ж написана назва сливи..
@user-dx9gt2zs5m
@user-dx9gt2zs5m 4 года назад
Досить врожайно виглядає, особливо мале дерево. Мабуть не так проріджуване. На все живе є свій невидимий ворог...
@paculevichus
@paculevichus 4 года назад
Так, врожайність цього сорту дуже висока. Після зав'язування плодів потрібно проводити сильне нормування плодів на дереві, тоді плоди при визріванні будуть солодші і більші.
@user-fv4lz7pf4p
@user-fv4lz7pf4p 3 года назад
Скажите а как нормировать какие плоды обрывать а какие оставлять и когда?
@paculevichus
@paculevichus 3 года назад
Нормировать нужно пораньше, как только станет видно что плоды завязались и начали увеличиватся в размере. Оставляются плоды конечно те что будут по крупней. Обрываются плоды в основном в 2-3 этапа на протяжении первого месяца после завязывания плодов. Чем реже будут плоды на ветках тем будут крупнее. Я оставлял плод от плода приблизительно на 7-10см. Можна и реже чтоб плоды были ещё крупней. Кроме этого нужно смотреть как загружены ветки и потом ещё дополнительно удалять плоды.
@user-nk2lz8tp7e
@user-nk2lz8tp7e 3 месяца назад
Нормировку провожу, когда плоды размером с горох. В такой стадии уже можно различить какие больше. Самые маленькие удаляю
@istigyori5217
@istigyori5217 3 года назад
Скілки кілограмів було на цьому дереві ?і скільки років дереві ?Дуже гарна сливка.
@paculevichus
@paculevichus 3 года назад
Чотири роки деревцям на відео. Врожай був приблизно від 10 до 15 кг. Та найбільша сливка що на вагах взята з гілки яка була прищеплина до великого дерева звичайного ренклоду. Сливка гарна але потребує правильного і посиленого догляду.
@istigyori5217
@istigyori5217 3 года назад
Дуже гарно дякую!
@olegkuzovenkov8335
@olegkuzovenkov8335 Год назад
​@@paculevichus здравствуйте, где то читал если формировать чашей, то плодоношение наступает позже (3-4 год), но более урожайнее такая формировка . Может у вас есть наблюдения по этому вопросу
@paculevichus
@paculevichus Год назад
@@olegkuzovenkov8335 Можливо й так, я не пробувава таке формування цього сорту. Сорт Бербанк Гігант слаборослий та низькорослий на будь якій підщепі, вступає у плодоношення на другий рік після посадки, тому я формую або кущем або в один стовбур, по іншому не формував.
@user-bh2ll8lr7u
@user-bh2ll8lr7u 2 года назад
які сорти слив у Вас найменш проблемні?
@paculevichus
@paculevichus 2 года назад
В нашому кліматі всі сорти слив проблемні, так як всі вони мають велику кількість шкідників і хвороб та потребують якісного і регулярного захисту, інакше будуть великі втрати врожаю. Це якщо сливи вирощувати на продажу, а от якщо для своїх потреб то можна ідеально й не доглядати, так як ця культура надзвичайно врожайна і стабільна, та навіть при поганному догляді невеликий врожай буде кожен рік, виключно для свого споживання. Найменш проблемна із слив це сортова алича( не диплоїдні сливи), так як вона слабо вражується шкідниками і хворобами, але в неї смак трішки інший як наприклад у звичайних слив та диплоїдних слив, тому на ринку не має гарного попиту та й ціна на аличу низька і я через це невирощую аличу.
@mobis5959
@mobis5959 Год назад
Я вже також зрозуміла, що це проблемний сорт. В мене вона також росте, і також в Полтавській області 😊. Хворіє найбільше з усіх моїх дерев! Навіть з кучерявістю персика я в цьому році справилась без проблем ( а я користуюсь тільки біопрепаратами, бо вирощую тільки для себе). А ця слива вже третій рік хворіє, скручується листя, камедь тече. Хоча був перший врожай в цьому році. Їй 4 роки. Може підкажете, листя скручується, то це хвороба чи шкідники?
@paculevichus
@paculevichus Год назад
У мене немає таких проблем з цим сортом, проблема в основному лише одна це плоди сильно хворіють на плодову гниль, а так камеді на стовбурах та гілках немає. Камедь тече це скоріш за все сильне зараження дерев моніліозом на який сильно хворіють всі кісточкові крім черешень. Потрібно проводити обробки дерев проти моніліозу Бордовською сумішшю до цвітіння, а після препаратом Топсін М. Мені наприклад важко боротися з курчавістю персиків, не допомогають навіть мідні препарати застосовані з моменту перших ознак розпускання бруньок, а системні препарати Хорус та Скор взагалі не ефективні. Курчавість персиків на деревах кожен рік сильно прогресує але врожай збираю завжди. Я біопрепаратами не користуюсь так як вони низько ефективні, перевіряв вже не одноразово, а шкідливість хім. препаратів сильно перебільшують, все потрібно використовувати розумно і тоді не буде шкідливо. В більшості захисні хім препарати не накопичуються в плодах так як вони туди й не потрапляють а швидко розпадаються на сонці та повітрі, але звичайно зловживати ними не потрібно. В плодах накопичуються в основному нітрати але не обовязково з мінеральних добрив, нітратів може бути в плодах багато при застосуванні свіжих тваринних органічних добрив. Все потрібно з хім. препаратів застосовувати правильно та вчасно і ніяких проблем з шкідливістю не буде.
@mobis5959
@mobis5959 Год назад
@@paculevichus Дякую за відповідь! Але не згодна з Вами щодо не ефективності біопрепаратів 🙄. Також перевірено на власному досвіді. Ви ж пам'ятаєте які дощі лили минулого року? Так навіть в таких умовах вони подіяли. І з кучерявістю я справилась. В цьому році я вже не чекала поки вона з'явиться, оприскувала профілактично. Тому вона тільки трошки була і швидко зникла. А це ж в мене ще не має можливості проводити оприскування тоді, коли це потрібно. Бо живу в Полтаві, а садок за 30 км. Так що вони діють, просто треба купувати свіжі, бо в них термін придатності не великий, та й підібрати правильно. Я , перед тим як купити, дуже багато часу вивчала цю тему. Бажаю процвітання вашому саду! 🙏 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@paculevichus
@paculevichus Год назад
@@mobis5959 В минулому році погода в основному була суха за винятком декількох сильних дощів у серпні, врожай винограду та фруктів зібрав великий та якісний. В цьому році з дощами це просто якийсь жах, як почалися на початку серпня так по цей день і не закінчились, кожен тиждень протягом чотирьох місяців 3-4 дні падає дощ і часто просто зливи, я за все своє життя такого ще не бачив. В саду та на винограднику втратив майже весь врожай, згнило все, земля за чотирі місяці не просохла навіть поверхнево, весь сад в слимаках, лазили навіть по верхівках дерев та пошкоджували плоди. Я купую завжди тільки якісні та свіжі препарати для захисту тому проблем з цим немає, але коли займаєшся фруктами для ринку і їх вирощуєш у великій кількості то гратися з застосуванням біопрепаратів які потрібно застосовувати часто це не вигідно, та й ціна на них висока тому я давно в них розчарувався.
@mobis5959
@mobis5959 Год назад
@@paculevichus так, погоджуюсь, в вашому випадку простіше і вигідніше користуватися хімічними препаратами. Але ж це не значить, що біопрепарати не діють. 😉 А в минулому році у нас було багато дощів в кінці весни - на початку літа. Якраз коли кучерявість найбільше з'являється. А в цьому році також як і в вас з серединиі літа та восени. Також багато погнило врожаю. Але ж цей рік взагалі дуже важкий. Наступний буде краще!! 🙏🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@paculevichus
@paculevichus Год назад
@@mobis5959 Будем надіятись на краще і гарних нам всім врожаїв в наступному році!
@user-hw6vq2jq4i
@user-hw6vq2jq4i 3 года назад
Де брали саджанця,коли починає плодоношення?
@paculevichus
@paculevichus 3 года назад
Купував сливу на звичайному ринку там де продавали саджанці плодових дерев у місті Кам'янське Дніпропетровської обл. Плодоношення починає дуже швидко на другий рік після посадки, але плоди залишати в перші 2 роки не варто так як сорт має слаборослість і при ранньому навантаженні врожаєм майже перестає дерево рости.
@sprvov6739
@sprvov6739 3 года назад
Черенки дерев на окуліровку продаєте?
@paculevichus
@paculevichus 3 года назад
Я не займаюсь розповсюдженням живців і саджанців, дерева вирощую виключно для отримання врожаю.
@user-ik6uq1uj7x
@user-ik6uq1uj7x 3 года назад
Добрий день.А ви проєте садженці сливи бербанк гигант? Яб замовив
@paculevichus
@paculevichus 3 года назад
Ні, саджанці не продаю, та в принципі я їх майже й не вирощую. Взагалі цю сливу важко розмножати так як сорт слаборослий і тому слабо дає приріст однорічних гілок для окуліровок чи щеплень.
@user-ik6uq1uj7x
@user-ik6uq1uj7x 3 года назад
@@paculevichus Шкода.І я собі хотів таку сливу.
@paculevichus
@paculevichus 3 года назад
@@user-ik6uq1uj7x Ця слива має недоліки - сильно уражується плодожеркою і плодовою гниллю, тому не проста в догляді та й на смак як проста слива без особливостей, хоча розміром і великою вагою приваблює до себе садівників.
@user-ik6uq1uj7x
@user-ik6uq1uj7x 3 года назад
@@paculevichus Дякую за відповідь.Пошукаю в інтернеті садженці.
@user-iy4ur8zy3l
@user-iy4ur8zy3l 3 года назад
Напишите пожалуйста ваш номер телефона что б заказать у вас саженцы етой сливы,
@paculevichus
@paculevichus 3 года назад
Я не займаюсь вирощуванням саджанців на продажу, тільки займаюсь вирощуванням дорослих дерев на врожай.
@ukrainamoja
@ukrainamoja 3 года назад
@@paculevichus привіт можете дати консультацію які сорти вибрати для саду? Ну 3-4найкращі сорти, бо сортів чимало, що навіть не знати що вибрати.
@paculevichus
@paculevichus 3 года назад
@@ukrainamoja, привіт. Якщо ви маєте в виду диплоїдні сливи то останні роки у нас з'явилось багато таких сортів і в принципі їх і смачних багато. Якщо вирощувати для своїх потреб то давати поради по сортам важко, так як у кожного свої потреби по смаках. Диплоїди слив по смаку це щось середнє між сортовою аличею і звичайною сливою і в основному підходить для свіжого споживання(десерт), а для переробки слабо підходить. Та слива що на моєму відео середня по смаковим якостям і не проста в вирощуванні, але унікальна по вазі і величині. З тих дипл. слив що у мене ростуть в саду мені по смаку дуже подобаються з ранніх Формоза і Блек Голд, а з пізніх це Анжеліно, яка може зберігатись в звичайних умовах пару місяців, стаючи соковитішою і смачнішою. Із жовтих сортів по смаку хвалять такі як Точе Сан і Байрон Голд, але у мене цих сортів не має і тому наскільки вони смачні я не знаю.
@ukrainamoja
@ukrainamoja 3 года назад
@@paculevichus дякую вам за відповідь, я саджу для себе, а також саджу на замовлення сади іншим людям. Я не пробував ще диплоїдних слив, тому не знаю, що вибрати для себе і 2 клієнтів які замовили посадити сад. Отже розклад буде такий: 1)Формоза 2)Оцарк прем'єр 3)Анжнло 4) Дофі Сандра 5)Точесан ⏪🤷⏩ Байрон Але не знаю, чи це комплект з 5 сортів, має можливість опилюватися, чи треба опилителя інших сортів?
@paculevichus
@paculevichus 3 года назад
@@ukrainamoja, думаю що всі ці сорти між собою будуть дуже гарно запилюватися. А взагалі то для диплоїдних слив дуже гарний запилювач такий старий сорт, також диплоїд сливи самозапильний Санта Роза і той же Бербанк Гігант що показаний у моєму відео. Ці сливи виведені дуже давно селекціонером із США Лютером Бербанком, які самі не потребують додаткових запилювачів і можуть гарно запилювати інші сорти.
@user-yl5qn1wy6u
@user-yl5qn1wy6u 3 года назад
Де ви купуєте такі сажинці .А то на базарі одна брихня.
@paculevichus
@paculevichus 3 года назад
Я купував саджанці на звичайному базарі в м. Кам'янське. Ви праві, дійсно на базарі в основному продають не зрозуміло що, але мені пощастило, бо продав саджанці порядний чоловік який не обдурив мене із сортом.
@user-yl5qn1wy6u
@user-yl5qn1wy6u 3 года назад
@@paculevichus дякую за відповідь .
@SadKo0
@SadKo0 4 года назад
Цветет в тоже время что и абрикосы...?то есть рано как и все диплоидные сливы..?
@paculevichus
@paculevichus 4 года назад
Так, цвіте рано, раніше за звичайні сливи, але пізніше за абрикос приблизно на 10-14 днів, залежно від погодних умов. Най раніше цвіте дипл. слива Формоза, але на 5-7 днів пізніше за абрикос. Під заморозки цвіт в моїй місцевості попадав лише на Формозі з усіх дипл. слив. Най частіше під заморозки попадав цвіт абрикосу і майже ніколи не попадали персики і звичайні сорти слив.
@nikolajtka
@nikolajtka 4 года назад
Скажите пожалуйста, что вкуснее, Блек голд или Бербанк гигант?
@paculevichus
@paculevichus 4 года назад
Блек Голд набагато смачніша слива від Бербанк Гіганта. Все таки ж не даремно назвали сливу чорне золото.
@janhafinecknives8767
@janhafinecknives8767 11 месяцев назад
Hello, can you buy me this Burbank Giant plum and send to Slovakia? i cant find it anywhere in Europe, only in Ukraine,,,, i live 30km from Ukrainian border,,,, Please let me know :)
@paculevichus
@paculevichus 11 месяцев назад
Hello, sorry, but there is no way to send abroad, only within Ukraine
@janhafinecknives8767
@janhafinecknives8767 11 месяцев назад
@@paculevichus are you sure? i ordered from Italy and Germany some plum trees, but no one has this Burbank Giant
@paculevichus
@paculevichus 11 месяцев назад
Sort Burbank Giant is very old, mostly collectible, of medium taste, strongly affected by fruit rot, the value of the sort is only in large fruits and weight. I would advise you if there is an opportunity to buy and plant Formosa and Black Gold diploid plum varieties, they have very high taste qualities.
@janhafinecknives8767
@janhafinecknives8767 11 месяцев назад
@@paculevichus i can buy only Black Splendor and Burmosa
Далее
Classic Italian Pasta Dog
00:20
Просмотров 4,7 млн