Тёмный

Синяк, гикавка, чорнобиль, злинка / Чому їх так назвали?/ Дотепність українців / Мотай на вус 

Мотай на вус
Подписаться 3,5 тыс.
Просмотров 1 тыс.
50% 1

Синяк або шарило, гикавка або бабишник, чорнобиль або нехворощ, злинка або заткнигузно, хвилівник або борідка… Усіх їх ви точно бачили, і точно не раз. Хоч може й не зауважували. Але чому їх так назвали? На те є свої причини. Народ у нас - скаже, як зав’яже. Дотепність українців не має меж:) Подивіться - буде цікаво.
Обіцяні посилання:
• Дивовижні історії весн... Дивовижні історії весняних рослин (про медунку і не лише про неї)
• Ваточник сирійський: ц... Ваточник сирійський: багатоликий чужинець
синяк
гикавка
злинка
полин
чорнобиль
хвилівник
природа
рослини
назвиРослин
Україна
відеоУкраїнською
МотайНаВус

Опубликовано:

 

5 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 38   
@motainavus
@motainavus 2 года назад
Радимо подивитися: ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-aVRI3ZqP7lI.html 10 рослин, які ви скоріш за все називаєте неправильно ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-pKcG-Y-OHKs.html Хто є хто у весняному лісі? ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-dw6Aw22rOyk.html Що в українців у квітниках? (оригінальний тест) ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-ELPc1NHAel8.html Що в українців на городах? (тест із 7 непростих запитань) ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-yLbG9a5o6kA.html Чи стане гінкго ліками від старості? ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-8aPF0wiomo8.html Барвінок: колись - весільна квітка, тепер - ліки при інсульті ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-u9mPWA_quTY.html Чистотіл отруйний і цілющий. Ліки під ногами. ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-2T_7iF5pyYQ.html Мак: наркотик, засіб для евтаназії, оберіг від нечисті ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-6uxdfOUV0VA.html Калина: символізм, цілющі властивості, цікаві факти
@ОльгаСкрипник-ш1щ
@ОльгаСкрипник-ш1щ 2 года назад
Дякую за дивовижні сюжети!Дуже цікаво👏природа не перестає дивувати.
@motainavus
@motainavus 2 года назад
Дякуємо :) Далі буде))
@СергейСагренко
@СергейСагренко 2 года назад
Дуже дякую!!! Успіхів і натхнення вам!!!)
@motainavus
@motainavus 2 года назад
Дякуємо)
@viktoriaosipenko5847
@viktoriaosipenko5847 2 года назад
Прикольна назва! Дуже цікаво, пізнавально та милозвучно. Дякую!
@motainavus
@motainavus 2 года назад
Український фольклор дуже багатий. Шкода - не все можна озвучувати) Одну з народних назв хвилівника все ж вирішили не вимовляти вголос на загал)))
@motainavus
@motainavus 2 года назад
Дякуємо :)
@ЛідіяСливка
@ЛідіяСливка 2 года назад
Дякую за неймовірне відео.! Дуже цікаво!.У народних назвах рослин українці неперевершені.Ви просто молодці,що розкриваєте такі чудові теми.
@motainavus
@motainavus 2 года назад
Погоджуємось. Українські назви рослин - часто підказка і для ботаніків, і для цілителів. Дякуємо за натхнення :)
@СергейКок-д5б
@СергейКок-д5б Год назад
Дякую за професійну подачу ви добре показали рослини їх можна роздивитися та ідентифікувати самотужки все грамотно ще раз дякую
@motainavus
@motainavus Год назад
Дякуємо за інтерес до наших відео та добрі слова 😊
@ЯринаБарвінченко
@ЯринаБарвінченко 2 года назад
Дякую за цікавий український контент!
@motainavus
@motainavus 2 года назад
Дякуємо, що дивитесь і підтримуєте українське :)
@АннаМелещенко-б4г
В черговий раз залишилася вдоволена, що колись натрапила на ваш канал. Матерiал подаете художньо забарвленним, з почуттям гумору. А трава заткнигузно загалом "зробила" мiй день. Дякую за матерiал.
@motainavus
@motainavus Год назад
Іноді трапляються народні назви, які всім підряд і не скажеш 😅😅😅 Наприклад, "попові муді", як кажуть на хвилівника, у відео вирішили не озвучувати 😅 Дякуємо Вам 🌼
@irenasmila
@irenasmila 2 года назад
Ви дивовижні!! Спасибі за цікавинки. ❤️❤️❤️ ви з такою любов'ю говорите про рослин, це дар Божий))) А от хвилівник - це сьогоднішнє відкриття!!! Неймовірно. Але чомусь не пам'ятаю де могла б його бачити, можливо, біля водойм?
@motainavus
@motainavus 2 года назад
Так, його справді багато біля води, але трапляється і на узбіччях доріг. Дякуємо за теплі слова :)
@DevorabeeEarth
@DevorabeeEarth 2 года назад
Добрий день. Ви не хотіли б випустити пару роликів про медоноси. Вони розділені на медоноси лісів, полів, луків, садів. Було б цікаво для великої когорти пасічників країни. Ще б акцентувати для кожного медопродуктивність, будову квітки, час відвідування бджолами тощо.
@motainavus
@motainavus 2 года назад
Ідея дуже хороша, але не зовсім проста в реалізації. Найголовніше - треба відзняти багато матеріалу в різний час (фактично з ранньої весни до осені). Ми потроху рухаємось в цьому напрямку) Дякуємо :)
@ТетянаЗачепило
@ТетянаЗачепило 2 года назад
Дякую! Цікаво! Чекаю нових відео!
@motainavus
@motainavus 2 года назад
Дякуємо) Вже працюємо над цим :)
@oksanakr
@oksanakr Год назад
Дякую за цікаву розповідь! Хвилівник побачила вперше. В нас, коло Львова, я його не зустрічала. А полин погано росте на важких грунтах. Колись моя мама привезла полин зі своєї малої Батьківщини, з Волині, і він декілька років нормально себе почував у нас на дачі. А як мами не стало, то він через рік пропав. А цього року мій син три місяці був на полігоні на Рівненщині, на навчанні, перед відправленням на фронт і ми їздили декілька раз його провідати. То я собі там викопала полин, щоб посадити на дачі, в пам"ять про маму. Але він, нажаль, не прижився( Напевно йому потрібен кислий пухкий грунт, бо разом з полином там ще росло ціле поле щавію, (ми нарвали на зелений борщ)))
@motainavus
@motainavus Год назад
Дякуємо і Вам) Хвилівника у нас останнім часом побільшало (поширений навіть обабіч доріг). А полин часто росте на піщаних ґрунтах, але трапляється і на доволі важких суглинках. Значною мірою це залежить від виду (в Україні є багато видів полину, більше 20), які полюбляють і різні ґрунти
@motainavus
@motainavus Год назад
Брат теж перед відправкою на фронт був на полігоні на Рівненщині (навесні минулого року). Нехай Бог береже наших воїнів! 💙💛
@oksanakr
@oksanakr Год назад
@@motainavus Найшвидшої нам Перемоги і нехай наші воїни повертаються живими і здоровими!
@Мартовскийкот-ь5ф
@Мартовскийкот-ь5ф 2 года назад
В нас на сході, чомусь на полин звичайний казали "забудька". З її стебел робили різки на весілля.
@motainavus
@motainavus 2 года назад
О, як цікаво! А що з тими різками на весіллі робили? Заінтригували))
@Мартовскийкот-ь5ф
@Мартовскийкот-ь5ф 2 года назад
@@motainavus Ну взагалі, різка це обрядове дерево... В нас робили так:тісто розкочували в довгий, до метра, валик. Потім з одного боку робили до половини надрізи через сантиметр, півтора. Тоді це тісто накручували по спіралі на стебло полину(колись бачив різки з віконних штапиків). Випікали в печі. Вгорі прикрашали паперовими квітами й прив'язували 2 цукерки. На весіллі роздавали дітям,зазвичай родичів. Якось так, а може й не так - 🤔це з пам' яті
@motainavus
@motainavus 2 года назад
​@@Мартовскийкот-ь5ф Супер! Про таке раніше ніколи не чули. Дуже цікаво, чи було це поширено в різних регіонах. Дуже шкода, що такі традиції забуваються і відживають. Дякуємо :)
@Мартовскийкот-ь5ф
@Мартовскийкот-ь5ф 2 года назад
@@motainavus Так зараз і весілля рідкість..
@Oksana_diary_UA
@Oksana_diary_UA 2 года назад
Як і у Вас, «забудьками» і «забудками» полин називали і в інших регіонах. Іван Сабадош у своїй книзі «ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ БОТАНІЧНОЇ ЛЕКСИКИ (XIX - ПОЧАТОК XX ст.) пише так: «у народі мотивацію таких назв пояснюють легендою, записаною О.Роговичем у колишньому Стародубському повіті Чернігівської губернії (нині це територія Брянської області, що межує з Чернігівською), згідно з якою дівчинка, що впала в глибоку яму зі зміями і пробула там цілу зиму, отримала від цариці змій дар розуміти мову дерев і трав про їх користь для людей за умови, що вона ніколи не вимовить слово «чорнобиль». Повертаючись додому, дівчинка чула і розуміла мову дерев і трав, але хтось позаду неї запитав її, як називається трава з чорними стеблами, і вона, розгубившись, вимовила слово «чорнобиль», після чого відразу забула все, що чула від дерев і трав.
@zinaidabielovitska500
@zinaidabielovitska500 2 года назад
Мабуть я вже вам писала . Років 4 тому ,у нас на городі (думаю із сидератами )заселилась трава .Вибрати її неможливо .Вона подібна до дикого проса ,але коріння у неї дуже густе . Може ви підкажете чим засіяти город ???У нас 20 соток . Постійно полю ,але все нанівець 😰😰😰
@motainavus
@motainavus 2 года назад
Так, із бур'янами-злаками буває важко боротися. А як Ви ставитесь до гербіцидів проти однодольних? Це могло б допомогти
@zinaidabielovitska500
@zinaidabielovitska500 2 года назад
Так ,гербіциди ми пробували . Але ,кущик який виріс ,пропадає .А насінина ,яка в землі 😰😰😰 виростає знову .. І вона ж насівається в саду ,де росте газонна трава .І там не можна використовувати герб.Траву за це літо ,вже косили 7 разів .
@МаксимПетренко-щ5ъ
Прошу вибачення, у нас злинка має народну назву - заткнисрака! 😊
@motainavus
@motainavus 2 года назад
Нуууууу.... Ми обрали найпоширеніший варіант із всіх витончених назв цієї рослини)))
@Мартовскийкот-ь5ф
@Мартовскийкот-ь5ф 2 года назад
На сході - заткни гузно.
Далее
Полин однорічний
23:59
Просмотров 64 тыс.
would you eat this? #shorts
00:13
Просмотров 1,1 млн
КОТЯТА НАУЧИЛИСЬ ГОВОРИТЬ#cat
00:13
would you eat this? #shorts
00:13
Просмотров 1,1 млн